Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Śląsk: Górnicy za strajkiem

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

A zatem

przygotowania do strajku koordynuują Solidarność i związek branżowy, a Sierpień 80 przy okazji próbuje zaistnieć. Robi to po swojemu, głosząc radykalne hasła na pokaz.

autor: ABCD, data nadania: 2007-12-12 13:56:09, suma postów tego autora: 20871

.

ciekawosc, ile oni teraz zarabiaja?

bo mam wrazenie ze znacznie powyzej sredniej.

autor: Bratpit, data nadania: 2007-12-12 15:21:45, suma postów tego autora: 123

ABCD

twoja informacja nie warta jest nawet funta kłaków ...

autor: browar, data nadania: 2007-12-12 16:29:33, suma postów tego autora: 104

Boję

Boję się napisać, że górnicy chcą strajkować o podwyższenie ceny węgla. Choć przecież jest węgiel na Ukrainie (cena wydobycia ostatnio tragicznie wzrosła). Chyba, że te kompanie weglowe mają rzeczywiście duże nadwyżki. Biedne hipermaketwomen.

autor: prezio, data nadania: 2007-12-12 19:49:58, suma postów tego autora: 878

dzis listonoszka przyniosla mi

list polecony.

Torba jej sie nie dopinala, tyle listow, z 20 kg co najmniej.
Wystrajkowana podwyzka o 150 zl nie jest wyplacana listonoszom a ono pracujac czasem po 120 godz na dobe zarabiaja min ustawowe.

A Tusk obiecuje podwyzke gurnikom.

autor: derk, data nadania: 2007-12-13 00:38:06, suma postów tego autora: 11

prezio, ja też się boję o twoje pojmowanie tematu

Pewnie miałeś na myśli hipermarket women. Ale gdzie tu kobieta?

autor: senior, data nadania: 2007-12-13 10:15:59, suma postów tego autora: 105

tak niewiele potrzeba

Nie wiem, jak dla Was, ale dla mnie niepokojące, choć symptomatyczne dla epoki, jest odcięcie się zz od formułowania swoich postulatów i fundującego je opisu sytuacji w kategoriach interesów klasy. Z jednej strony bardzo konkretnie mówi się o interesach branżowych, zakładowych grup pracowników, z drugiej strony o solidarności klasy robotniczej tylko jakoś odświętnie, drętwo, rocznicowo, akademijnie, bo wcale nie akademicko, przy tym w zafałszowanych tonach. Więcej tam o kapelanach Solidarności (z tym najważniejszym, oczywiście) niż o postulatach czy komisjach zakładowych. Zupełnie nic o oddolnych strukturach i ich podmiotowości (kto teraz używa tych kategorii!) za to dużo o zawierzeniu przenajświętszej panience.
Taka sobie dychotomia.

autor: altstettiner, data nadania: 2007-12-13 15:17:10, suma postów tego autora: 1512

Dodaj komentarz