Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: Prezent świąteczny od kamienicznika

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

KAMIENICZNIKU

Chyba będę popierał przydział broni palnej dla ludności w PL.
Zresztą , co ja będą gdybał w tym kraju poleje się jeszcze krew.

autor: browar, data nadania: 2007-12-22 01:05:00, suma postów tego autora: 104

Z jakiej racji

A z jakiej racji budynki w Warszawie odbudowywane z gruzów przez cały naród zostały teraz zawłaszczone przez jakichś właścicieli?

autor: Miła Iwonka, data nadania: 2007-12-22 03:02:28, suma postów tego autora: 291

Kamienice

Macie to,co wam obiecywali faroż i solidarność.Wałęsa nie narzeka na kamieniczników,a więc po co ten raban.Ale za to macie 3RP zamiast PRL.Mało brakowało ,a byłaby IV RP z 3 milionami mieszkań po półtora miliona złotych każde.Módlcie się i czekajcie na cuda,tylko to was uratuje.Miliardy złotych narazie są potrzebne do budowy świątyń bożych i nauki teologii na państwowych wyższych uczelniach oraz uposażenia kapelanów i katechetów.Współczuję tym lokatorom,ale muszą sobie uświadomić,że kapitalizm to nie PRL.Wtedy przymuszono ich do zajęcia kwater,teraz mają wolność,mogą mieszkać nawet pod mostem.Niech nadal słuchają faroża i popierają POPiS--- doczekają się upragnionego cuda.

autor: stanislaw1, data nadania: 2007-12-22 09:03:11, suma postów tego autora: 220

Miła Iwonka

Słuszna uwaga. Zresztą cały ten przewrót polegał właśnie na odebraniu społeczeństwu wszystkiego przez powracające elity. Pod płaszczykiem "demokracji" czy też wmawiania ludziom że sprywatyzowane będzie bardziej opłacalne. Tylko dla kogo..? Naprawdę niewiele zostało w rekach społeczeństwa [szpitale, szkoły itp] ale i to już niedługo.

autor: Joxer, data nadania: 2007-12-22 11:24:29, suma postów tego autora: 96

hmm

Z jakiej racji

A z jakiej racji budynki w Warszawie odbudowywane z gruzów przez cały naród zostały teraz zawłaszczone przez jakichś właścicieli?

autor: Miła Iwonka,

A czy jak ja postawie dom na Twojej dzialce to zrzekniesz sie do niej praw?

Popieralbym taki protest gdyby nie to, ze sam jestem kamienicznikiem i krwiopijca jak sie okazalo na jednym z portali lewicowych bo smialem zamieszkac z dziewczyna w jednym mieszkaniu, a drugie wynajac i miec z tego o zgrozo 1500 zl/msc!

autor: Lalek, data nadania: 2007-12-22 11:24:47, suma postów tego autora: 223

Lalek

Te działki i kamienice zostały upaństwowione/uspołecznione po drugiej wojnie światowej i słusznie zresztą. Reprywatyzajca to jakaś pomyłka

autor: Joxer, data nadania: 2007-12-22 12:45:31, suma postów tego autora: 96

Lalek

1500 zł/mc + opłaty? To chyba jakieś mieszkanko w Warszawie.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-12-22 12:59:16, suma postów tego autora: 2157

Joxer

I slusznie moge Ci odebrac komputer i przekazac domowi dziecka?

autor: Lalek, data nadania: 2007-12-22 13:01:56, suma postów tego autora: 223

Lalek

A z pracy czyich rąk ten majątek powstał? Ten majątek przez lata wytworzyli robotnicy tyrający na pana w fabrykach i kopalniach. To dzieło pracy ich rąk. To im zagrabiono i zawłaszczono to co było ich. Te ich pałace i te majątki wróciły do nich bo komuniści tak rozumieli sprawiedliwość.

Nie porównuj mnie do wywłaszczonych właścicieli kamienic bo ja nikogo nie okradłem

autor: Joxer, data nadania: 2007-12-22 13:41:54, suma postów tego autora: 96

Pawel Konczyk

Ursynow, 2 pokoje, ale wielka plyta.

Czy Ty tez jestes za wywlaszczeniem "kamienicznika" Lalka?

autor: Lalek, data nadania: 2007-12-22 13:45:31, suma postów tego autora: 223

Lalek

Gdyby każde pytanie z nutką zdziwienia oznaczało dążenie do zaszkodzenia komuś, żylibyśmy w nieciekawym świecie.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-12-22 14:55:36, suma postów tego autora: 2157

Joxer

Acha wszyscy, ktorym cos zabrano po wojnie byli zlodziejami. Ty cos masz, ale zlodziejem nie jestes. A skad masz komputer? Pewnie zarabiasz wiecej niz jakis biedny czlowiek tyrajacy w "Biedronce" Ty burzuju!

Wiesz, ze zabierano nie tylko fabryki? Np. zabierano ziemie ludziom na, ktorej od pokolen gospodarzyli. (zaraz sie okaze, ze byli zlodziejami bo mieli pare hektarow wiecej niz inni).

Sorry, ale stosujesz retoryke jak PiS.

Oddasz komputer po dobroci? Ja wlasnie tak rozumiem sprawiedliwosc. Jak Ci go sila zabiore chyba nie bedziesz miec pretensji?

"Komunisci" rozumieli... jak tu zrobic, zeby im bylo dobrze. Wszak cale KC mieszkalo w malych mieszkankach...

autor: Lalek, data nadania: 2007-12-22 15:06:57, suma postów tego autora: 223

stanislaw

brawo!

autor: moskwa, data nadania: 2007-12-22 15:45:11, suma postów tego autora: 605

Pawel Konczyk

To mi juz chyba pada na glowe. Ale irytuje mnie, ze to, ze zamieszkalem z oszczednosci z dziewczyna jest wystarczajacym powodem zeby traktowac kogos jako jakiego kapitalistycznego krwiopijce.

W konczacym sie 2007 roku przyznam Ci racje w jednej dyskusji. Bicie dzieci. Gadalem z kumpela nauczycielka i miales racje.

WeSSołyH Śffiądd wszystkim!

autor: Lalek, data nadania: 2007-12-22 16:33:23, suma postów tego autora: 223

Radzieckie zwyczaje w Warszawie

Nowe Kramsko koło Babimostu. Każdy mieszkaniec tej średniej wielkości wsi ma swój dom. Własny dom. Rolnicy, rzemieślnicy, lekarz, nauczyciele, pielęgniarka, położna, weterynarz.... Tu od wieków nikt nie liczył na "darmochę" od tak zwanej "władzy". Kto wam wkuł do głów, że dobro materialne bierze się z niczego???????? i można to wziąć, komuś dać, przydzielić, później odebrać, dać innemu, podnająć....

autor: Bomst, data nadania: 2007-12-22 16:47:05, suma postów tego autora: 97

Lalek

Ależ oczywiście polska przedwojenna to przykład sprawiedliwości społecznej. A każdy posiadacz takiej kamienicy to ciężko i uczciwie pracujący człowiek

"pare hektarow wiecej niz inni" dobre

autor: Joxer, data nadania: 2007-12-22 17:50:55, suma postów tego autora: 96

Joxer

Czy tymi mieszkaniami obdzielono wszystkich sprawiedliwie? Dlaczego władze PRL nie przeprowadziły procesów sądowych w sprawach dot. "niezgodnego z prawem wybudowania kamienic" przez element kryminalny? Kto pozwolił na to aby Warszawa została zasiedlona przez tych co chcieli mieszkać w stolicy za wszelką cenę? Dlaczego około 40% rdzennych Warszawiaków i ich zstępnych mieszka poza Warszawą? Dotyczy to także innych dużych miast.

autor: Bomst, data nadania: 2007-12-22 18:15:09, suma postów tego autora: 97

Joxer Ty burzuju

dawaj tego kompa. Jeszcze na na internet go stac bogacz.

Nikogo nie okradles? Przeciez zyjesz w III/IV RP, a to wzor sprawiedliwosci spolecznej?

Jestes zlodziejem!

autor: Lalek, data nadania: 2007-12-22 18:30:54, suma postów tego autora: 223

Lalek

Nie pisz, że w Warszawie tylko na Ursynowie. Ursynów Warszawą nazywają tylko Ci,którzy po metrykę jeżdżą trzy dni furmanką (w jedną stronę). A co do "biednych" lokatorów: Krakowskie Przedmieście to jedna z najdroższych ulic w Warszawie, nic dziwnego, że czynsz jest bardzo wysoki. Jak się chce mieszkać tanio to czekają Szmulki, Bródno, czy inne Jelonki.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2007-12-23 18:26:20, suma postów tego autora: 6199

Sumienie

Tyle że dostając przydział z kwaterunku nie można sobie było wybierać dzielnicy. Byłem w tym budynku i widziałem, poza atrakcyjnym położeniem nie ma on żadnych wygód, które usprawiedliwiałyby taki czynsz.

autor: Cisza_, data nadania: 2007-12-23 19:06:31, suma postów tego autora: 2083

Cisza

Zdaję sobie sprawę, że 100 zł za metr to przegięcie. Sam płacę 450 zł/miesiąc czynszu za mieszkanie (47 m) + miejsce garażowe i uważam, że to niezbyt wygórowana cena. No, ale to jest spółdzielcze własnościowe ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2007-12-23 19:27:37, suma postów tego autora: 6199

Racja Iwonka

Te budynki po wojnie składały się z jednej ściany.... Naród odbudował je własnymi siłami... To tylko prawo własności jest takie nielogiczne i k...skie

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2007-12-23 21:32:57, suma postów tego autora: 568

Sumienie Narodu

Masz jakies kompleksy? Musisz sie podbudowac?

Moze wogole za Warszawe uznamy tylko Stare i Nowe Miasto no i Brodno, a reszta wynocha.

Najwiecej w kwesti warszawskosci maja do powiedzenia tacy co to od 2 lat w niej zyja.

Pora sie przyzwyczaic w Warszawie wiekszosc osob jest naplywowa jak nie sami to ich rodzice tu przyjechali. Z latami 50 60 minely czasy, kiedy do Warszawy sprowadzano jedynie sluszny aktyw i milicjantow i osiedlano na Wierzbnie (czyli tzw. esbowku). Dzis przyjezdzaja tu ludzie, ktorzy robia studia pracuje, kupuja i wydaja pieniadze i sa motorem tego miasta i nalezy im dziekowac za to.

autor: Lalek, data nadania: 2007-12-24 13:37:50, suma postów tego autora: 223

cuda, cuda

Czy to sa pierwsze cuda zapowiadane przez Tuska? Cuda, cuda ogłaszają.....Myślę, ze dopiero na dobre sie zacznie....

autor: socjalista-patryjota, data nadania: 2007-12-25 21:15:34, suma postów tego autora: 272

Dodaj komentarz