Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wlk. Brytania: Tony Blair katolikiem

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

No i jasne

Skąd kryzys brytyjskiej lewicy, a czy ta ustawa to przypadkiem nie ejst dyskryminująca czy coś?

autor: J.K, data nadania: 2007-12-23 16:33:25, suma postów tego autora: 948

hjk

ciekawe co na takie prawo mówiące o tym by premierem kraju była osoba określonego wyznania mają do powiedzdenia te mądrale piszące iż Polska jest krajem wyznaniowym :)

autor: Ramones, data nadania: 2007-12-23 20:02:56, suma postów tego autora: 595

Ramones

Doprawdy nie do pomyślenia że takie prawo jeszcze funkcjonuje w europie. Przyznam szczerze że jestem zaskoczony... ^^' Ale z drugiej strony Wielka Brytania to państwo z wieloma dziwacznymi prawami wprost ze średniowiecza. Państwo które w 21 wieku nadal trąci monarchią. To ze w WB jest takie prawo nie zmienia faktu że Polska jest państwem wyznaniowym. Powiedział bym raczej że skłania mnie do refleksji czy WB nie jest takim państwem... wiedząc o takim prawie powiedział bym TAK JEST TO PAńSTWO WYZNANIOWE ale z drugiej strony religia w WB ma praktycznie zerowy wpływ na ograniczanie wolności obywateli w przeciwieństwie do Polski. A może sie mylę?

autor: Joxer, data nadania: 2007-12-23 21:15:49, suma postów tego autora: 96

Nie przesadzajmy!

Sadze, ze gdyby premierem zostal katolik, to... automatycznie powstalby nowy precedens i stare prawo przestaloby obowiazywac.

autor: Kautsky, data nadania: 2007-12-23 22:32:28, suma postów tego autora: 420

Kautsky,

z tekstu wyraźnie wynika, że nie masz racji, skoro Blair zwlekał ze zmianą wyznania.

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-12-23 23:43:16, suma postów tego autora: 3102

Kautsky

precedensy obowiazuja w sprawach sadowych, to jest zupelnie co innego.

autor: wojtas, data nadania: 2007-12-24 10:36:12, suma postów tego autora: 4863

Joxer:

pomoge Ci. Panstwami wyznaniowymi sa wszystkie kraje europejskie w odroznieniu od reszty swiata.

autor: wojtas, data nadania: 2007-12-24 10:36:41, suma postów tego autora: 4863

wojtas

Człowieku ty chyba nie masz pojęcia co to jest państwo wyznaniowe

autor: Joxer, data nadania: 2007-12-24 11:39:02, suma postów tego autora: 96

Mnie to w ogóle drażni

Nikt jakoś nie zauważył że Blair ukrywal swoje prawdziwe przekonania religijne by móc piastowac stanowisko premiera...Zwykły hipokryta...

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2007-12-24 12:20:27, suma postów tego autora: 568

Ramones et consortes

Jak zwykle zabawny. Powinieneś, kolego, mieszkać w Australii, bo jesteś na bakier z rzeczywistością, a z faktów wyciągasz wnioski dokładnie przeciwne, niż nakazuje logika i podstawowa wiedza o świecie (na wszelki wypadek objaśniam, że ta Australia to przenośnia i żart). Po pierwsze: przepis o którym mowa wywodzi się z czasów wojen religijnych i żaden normalny Brytyjczyk nie bierze go pod uwagę, podobnie jak innych religijnych idiotyzmów (W. Brytania to kraj o największym odsetku ateistów w Europie - mimo tych wszystkich Arabów). Blair zwlekał po prostu z obawy przed jakimś podobnym Tobie oszołomem, który mógłby się do tego prawa dokopać i wziąć je na poważnie, angażując sądy i wywołując skandal. Po drugie: rzeczywiście większość państw Europy Zachodniej jest formalnie wyznaniowych - głowa państwa jest jednocześnie głową Kościoła i istnieje religia państwowa (oprócz Brytanii np. Holandia czy większość państw skandynawskich). Faktycznie zaś ludzie mają to w d... W Polsce odwrotnie - formalnie państwo ma konstytucję gwarantującą neutralność wyznaniową, faktycznie zaś rządzą biskupi. Czuję się zażenowany, musząc tłumaczyć takie oczywistości, ale to tylko świadczy o tym, jak bardzo obniżył się poziom tego forum.
Tyle.
PS: Faktycznie, jak ktoś zauważył, w artykule chodzi o co innego - mianowicie o to, jak obłudni mordercy lubią podpierać się Biblią (Bush!). Ale tacy jak Ty - nawet jeśli to widzą - udają, że deszcz pada. Po prostu duchowe dziecko Blaira.

autor: araya, data nadania: 2007-12-25 00:02:22, suma postów tego autora: 413

Joxer:

oczywiscie masz racje, ja to w ogole o niczym nie mam pojecia. Moglbys mi wyjasnic co to takiego to panstwo wyznaniowe?

autor: wojtas, data nadania: 2007-12-25 12:29:20, suma postów tego autora: 4863

To Polska

To państwo, w którym organizacja religijna ma zawsze ostatnie słowo w każdej kwestii.

autor: araya, data nadania: 2007-12-25 16:16:30, suma postów tego autora: 413

araya

Dzięki że wytłumaczyłaś naszemu koledze wojtasowi co to jest państwo wyznaniowe :)

autor: Joxer, data nadania: 2007-12-25 20:58:10, suma postów tego autora: 96

new kato-left:)

E tam, ja myslę, ze slub kościelny Tuska a wczesniej Kwaśniewskiego to dopiero były niusy:)

autor: socjalista-patryjota, data nadania: 2007-12-25 21:19:20, suma postów tego autora: 272

Aż się "Dębowym" ze śmiechu zachłystnęłam, tak mnie ta

konwersja Antka rozśmieszyła. KK powiększył swój stan posiadania o przestępcę wojennego! Dotąd anglikańskiego premiera swej Brytanii oraz protestanckiego męża swej katolickiej żony!!! Kobiety już od czasów Raju mogą wszystko, nawet z palanta zrobić jeszcze większego głupka...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-12-25 23:14:29, suma postów tego autora: 5956

Joxer

Nie ma sprawy, Stary. Zawsze do usług jeśli chodzi o jakichś wojtasów.

autor: araya, data nadania: 2007-12-26 02:14:54, suma postów tego autora: 413

Hyjdla!

Miło Cię widzieć! A jednak żyjesz! Tylko co Ty robisz wśród tych wszystkich oszołomów?
Serdecznie pozdrawiam.

autor: araya, data nadania: 2007-12-26 02:18:30, suma postów tego autora: 413

no no

od razu widac ze swieta. Dla kazdego cos milego. Nie dosc, ze pare osob wyraznie polepszylo wlasne samopoczucie i mniemanie o wlasnych osobach, to nawet jakis tam glupek wojtas wreszcie dowiedzial sie co to takiego to panstwa wyznaniowe, co wytlumaczono mu w wielce precyzyjny i naukowy sposob.

autor: wojtas, data nadania: 2007-12-26 10:46:50, suma postów tego autora: 4863

Żyję, żyję, arayo i tyż serdecznie pozdrawiam (*_*)

Tak okrutnie zajętą kobietą byłam, bo samodoskonalącą się zawodowo, że na komp z obrzydzeniem patrzyłam.
Co ja robię wśród tych oszołomów? To samo co Ty - OSZAŁAMIAM SIĘ - jak mi nudno i smutno... (*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-12-26 13:51:23, suma postów tego autora: 5956

Dodaj komentarz