Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Premier gościem Wigilii dla potrzebujących w Gdańsku

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Nic ując niz dodac do komentarzy

Rzeczywiście takie chwilowe ,,festiwale współczucia i solidarności'' służą raczej temu by móc spokojnie zapomniec o biednych przez całą resztę roku....

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2007-12-24 23:08:37, suma postów tego autora: 568

A czemu ?

A czemu ten pusty cudak nie pojechał do górników?!!!

Tam kilkuset chópa siedzi bez rodzin, bo muszą bić się o swoją kasę, którą on tak lekko przewala na salonach.
Lub w Iraki i w Afganistanie.

Niech Żyją Polscy Obłudnicy !!!
Niech się bawią na salonach!
A robotnicy oraz żołdacy i ich rodziny niech dalej zdychają z głodu i na froncie za amerykański kapitał.



autor: dzeus, data nadania: 2007-12-25 00:45:24, suma postów tego autora: 1046

Który

z liderów lub ideologów polskiego goszyzmu zdobył się wobec "ubogich, samotnych, wykluczonych" itd. na chociaż taki skromny gest, jak D.Tusk?

autor: ABCD, data nadania: 2007-12-25 08:51:59, suma postów tego autora: 20871

Oj ten Tusk...

Gdyby się nie pojawił na czymś tego typu, byłoby źle, gdy się pojawił jest jeszcze gorzej ;-) Bo każdy powie ,że to ściema, obłuda i pozerstwo... Wg. mnie nie ma sensu komentować każdego posunięcia Tuska, bo każde będzie takie samo - wszystko pięknie, miło, z uśmiechem, wspaniale i wogóle... On ma taką politykę "Zrobić dobrze każdemu" - i nawet jak mu coś źle wyjdzie, to sobie z tego zażartuje, uśmiechnie się i już O'K - ma talent do bycia lubianym politykiem. Ale każdy mądry człowiek wie, że jak pisał zresztą w Dzienniku S.Sierakowski, jest to największy populizm jaki istniał... populizm ukryty... No i wielu się daje nabrać na to, że Tusk to wszechmogący umiłowany wódz.

autor: Odolan, data nadania: 2007-12-25 09:24:34, suma postów tego autora: 9

Ech, Wam dogodzić :P

Tak jak napisano - "Gdyby się nie pojawił na czymś tego typu, byłoby źle, gdy się pojawił jest jeszcze gorzej".

Zresztą, kto z Was może zaręczyć, że zrobił to cynicznie? Może poszedł bo chciał? Może tylko czuł, że jako premierowi wypada?
Protestujący gornicy... to chyba inna historia niż ludzie bezdomni?! Do górników dotarły rodziny. To oczywiście przykre, to koszmarne święta, ale do bezdomnych nie miał kto przyjść.

Refleksyjnych, rodzinnych Świąt życzę.

autor: Cierń, data nadania: 2007-12-25 12:06:05, suma postów tego autora: 133

TUSK NICZYM NOWY MESJASZ

Trzeba zrobić wszystko aby w kraju zwiększyć ilość biedoty. Premier na pewno wie o tym. Pomimo starań AWS-u likwidacji fabryk , zakładów pracy , zniszczenia taniego budownictwa , Rządowi jest coraz trudniej. Biedota ucieka za granicę. Polscy kapitaliści mają problemy, coraz mniej tanich wygłodniałych robotników pozostaje w Polsce. Rząd już niema co prywatyzować. Już niema co kraść. Świętują z ubogimi , tak dla zamydlenia oczu . Jakież to piękne i wzruszające – a jednocześnie głupie i fałszywe.

autor: browar, data nadania: 2007-12-25 12:11:16, suma postów tego autora: 104

Coz

a ja nawet tym, co w Swietach Bozego Narodzenia widza jedynie wymysl patriarchatu i sprytny numer kleru dazacego do zrobienia z Polski drugiego Iranu, zycze wszystkim czytelnikom lewica.pl jak najbardziej udanych swiat, odpoczecia od pyskowek i skupieniu sie na rodzinie i najblizszych. Wesolych Swiat!

autor: wojtas, data nadania: 2007-12-25 12:31:40, suma postów tego autora: 4863

Tusk rozbiegany wzrok=kłamstwo i obłuda.

Tusk przypomina mi cwaniaczka, który robi wszystko, zeby przypodobac sie wszystkim. To taki zawsze usmiechniety sunny boy. Co tam, szef partii, w ktorej najwiecej jest milionerów raz w roku chce pokazać, że potrafi przemówic ludzkim głosem....Totalitarna demokracja medialna zywi sie takimi ochlapami i zagrywkami "litosciwcow" w swtylu Tuska. PS I zeby nie było, ze tylko on jest takim manipulatorem. Zaden polityk z pierwszej ligii na poważnie nie przejmuje sie obywatelami Najjasniejszej.

autor: socjalista-patryjota, data nadania: 2007-12-25 16:44:06, suma postów tego autora: 272

.

donald tusk - das klingt so polnisch...

autor: Bury, data nadania: 2007-12-25 18:08:27, suma postów tego autora: 5751

tysk-niemiecki

A propos ostatniego komentarza. Może nazwisko Tusk pochodzi z jakiegoś jezyka skandynawskiego? Np. w duńskim tysk znaczy niemiecki:) I do tego ta fascynacja historia Freistadt Danzig:) So schoene Weihnachtem mit Tusk:)

autor: socjalista-patryjota, data nadania: 2007-12-25 20:42:43, suma postów tego autora: 272

o ile pamiętam

Tusk to po kaszubsku "pies"

autor: m_sobczyk, data nadania: 2007-12-25 21:10:05, suma postów tego autora: 51

Miło

Zwłaszcza, że projekt nowego budżetu przewiduje obcięcie środków na pomoc społeczną.

autor: J.K, data nadania: 2007-12-25 22:20:13, suma postów tego autora: 948

To nie ma żadnego znaczenia.

Co by Tusk, czy ktokolwiek na jego miejscu, zrobił, zawsze znajdą się krytykujący i broniący. Ważne jest tylko JEDNO: KACZEJ ZARAZIE WYBITO KŁY. W znacznej mierze zawdzięczamy to Tuskowi i jeszcze długo ludzie będą mu za to wdzięczni.

autor: Albisia, data nadania: 2007-12-26 11:18:16, suma postów tego autora: 185

Obłuda Tuska

- to jedno.
Znacznie śmieszniejsze wydaje mi się jednak upominanie się o "potrzxebujących" przez polskich goszystów. Czyli: przez niszową grupkę, która sama się chwali, że walczy z systemem w ten sposób, że "jeździ na wieś czytać Hegla". A do społeczeństwa - poza elitami politycznymi z LiD i PO oraz pr4ominentnymi ludźmi mediów - odnosi się z pogardą.

autor: ABCD, data nadania: 2007-12-26 11:38:23, suma postów tego autora: 20871

Mnie natomiast, znacznie śmieszniejsze wydaje mi się to, że

pewien prawdziwy "człowiek lewicy" uwił sobie grajdoł na niszowym portalu, którym pogardza z całego swego lewicowego serca; zaśmieca ten portal swoimi postami w proporcjach karykaturalnych (wpisów tyle, co reszta użytkowników); szanuje nieoczytaną w Heglu wieś i resztę społeczeństwa, natomiast naigrawa się ze strajkujących w święta górników... itp. i itd. Tego najwięksi filozofowie nie potrafiliby wytłumaczyć poza nielicznymi "specjalistami od dusz"...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-12-26 13:26:50, suma postów tego autora: 5956

Wesołych, zdrowych i spokojnych świąt życzę Ci Albisiu!!!

Niech Ci choinka pachnie, karp smakuje i dobry los po piętach depcze (*_*).

Tego samego życzę zresztą WSZYSTKIM! Sknerą nie jestem (*_*)
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-12-26 13:32:00, suma postów tego autora: 5956

I ABCD

w ramach swojej "antygoszystowskiej" krucjaty zawędrował na pozycję obrońcy neoliberałów z PO, pięknie, moje gratulacje!

autor: Tulse Luper, data nadania: 2007-12-26 14:39:21, suma postów tego autora: 110

A gdzie i u kogo byli?

Wodzowie Olewniczak i Napierdalalski?
I czy kogoś biednego odwiedziła nasza cudna moczymorda LiD-u - Kwachu?

Pytam bo wszędzie jakoś o tym zapanowała dziwna cisza?

Czyżby CI WODZOWIE nie widzieli w Polsce biedoty?

A to przepraszam!
Bo wszystko wtedy jest jasne!


autor: dzeus, data nadania: 2007-12-26 16:21:21, suma postów tego autora: 1046

Hyjdla- autentycznie Cię lubię (potrzeba wzajemności nie zachodzi) i cieszę się,że się odezwałaś

Niektórzy mają błędne pojęcie o dzisiejszej wsi. O "swojej" mogę powiedzieć, że niemal w każdym domu jest komputer i internet, jest sporo młodych ludzi pracujących na roli, i nie znam żadnej rodziny,co by nie miała choć jednego samochodu.Z maszynami rolniczymi jest różnie,ale na ponad 80 numerów tylko parę nie ma ciągnika.

Życzę wszystkim Dobrego i Najlepszego w NOwym Roku!


autor: nana, data nadania: 2007-12-26 17:04:42, suma postów tego autora: 4653

Ależ się ABCD-haters

zaktywizowali! Włącznie z takimi, którzy mieli urlop w nagrodę za całoroczne zasługi.
Towarzyszu Tulse. Wyraźnie napisałem o "obłudzie" Tuska. Trudno to uznać za przejaw sympatii do PO. Ze swojego stosunku do Tuska i Platformy, niech się rozliczają ci, którzy przez minione dwa lata histerycznie jojczeli, że w Polsce panuje faszyzm, czym przyczynili się do zdobycia władzy przez Platformę.
Nie widzę natomiast powodu, żeby w imię zrozumiałej niechęci do Tuska i jego obłudy, osczędzać obłudę goszystów.

autor: ABCD, data nadania: 2007-12-26 17:04:44, suma postów tego autora: 20871

Albisia

napisała jasno to, co myśli gros polskiej lewicy, tylko - ze względu na taktyczne wybiegi - do tego się nie przyznaje. Co tam prywatyzacja edukacji i służby zdrowia! Ważne, że z Panem Donaldem można rozmawiać o prawach mniejszości, a Pan Janusz - to już w ogóle spoko-gość. Chce "wykończyć Rydzyka"!

autor: ABCD, data nadania: 2007-12-26 17:10:54, suma postów tego autora: 20871

Pusty gest, bardziej szkodzący niż pomagający potrzebującym...

Tusk pokazuje że bezdomych wystarczy "pocieszyć" w święta (a nawet poza świętami), ale na pocieszeniu pomoc się kończy... To takie chrześcijańskie przecież- pokornie znosić niedostatki, cierpienia, niesprawiedliwość...

autor: Luke, data nadania: 2007-12-26 18:48:20, suma postów tego autora: 1782

Luke

ty to najpierw przeznacz chociaz tyle kasy z tego twojego gadu gadu co kosciol, zeby chociaz "pocieszyc" owych bezdomnych zanim bedziesz krytykowal.

autor: wojtas, data nadania: 2007-12-26 20:26:56, suma postów tego autora: 4863

nano (nie Zolowska)

a w mojej wsi większość obób pracuje w mieście, gospodarką zajmuje się już mało kto. komputerów nie ma tam za wiele i pod tym względem miejscowość ta jest daleko w tyle. woda także nie wszędzie jest (ale komórka [telefon] jak najbardziej!). Kto się jako tako wyuczy, to wyjeżdża.

autor: moskwa, data nadania: 2007-12-26 21:51:10, suma postów tego autora: 605

wojtas,

powtarzasz ten sam zarzut co wszyscy, którzy nie rozumieją socjalizmu- na tej samej zasadzie mógłbyś oczekiwać ode mnie, żebym płacił pensje zamiast pracodawców, którzy na to nie mają ochoty...

autor: Luke, data nadania: 2007-12-26 22:23:02, suma postów tego autora: 1782

Hyjdla i inni znajomi (i mniej znajomi też).

Szczęścia zdrowia i wszelkiej pomyślności, także po Świętach.
ABCD, dokładnie tak. Napisałam co myślę i czuję. Nie wiem czy tak myśli polska lewica ale wcale bym się nie zdziwiła. Kaczyzm był czymś najpodlejszym, najbardziej upokarzającym, niszczącym ludzi, ziejącym jadem nienawiści pod płaszczykiem ogłupiającej propagandy "prawa" i "sprawiedliwości".

A faktycznie mieliśmy pełne kacze bezprawie i wyjątkową niesprawiedliwość. Bezmyślny motłoch to zaakceptował a co światlejsi zostali tak zastraszeni zaliczeniem do kategorii: "agentów", "ludzi pozbawionych inteligencji" a w ostateczności po prostu do "komuchów", że bali się gęby otworzyć.

Podsłuchiwanie stało się NORMĄ, podglądanie i filmowanie podstawowymi środkami komunikacji międzyludzkiej a prowokacja - jedyną metodą operacyjną służb specjalnych. Sama kupiłam dyktafon!!! Natomiast IPN .... oho! IPN trzymał wszystkich za pysk. Na każdego znalazł teczkę, choćby w ciągu jednej nocy było trzeba przekopać 70 km dokumentów.

Moi mili, dwa lata żyliśmy w piekle i najtragiczniejsze, że zaczęliśmy powoli uważać, że to tak ma być! Dlatego będę Tuskowi zawsze wdzięczna, że przerwał ten horror i być może chociaż część z tu piszących uratował od kompletnej umysłowej aberracji.

autor: Albisia, data nadania: 2007-12-26 22:40:15, suma postów tego autora: 185

"Szef rządu podawał potrawy"...... czyli za kelnera "robił"?

I tak pewnie będzie przez całe premierowanie. Donek będzie super kelnerem wszystkich liberałów, a w przerwach połamie się opłatkiem lub podzieli jajeczkiem...
Eh i jak tu nie pić... (*_*)

A wojtasowi coś się dokumentnie pochrzaniło. Widać on też zdurniał w tym neoliberalnym raju... Się Luke nie przejmuj, każdy czasami "kwaczaje"...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-12-26 22:40:59, suma postów tego autora: 5956

Post Albisi

pokazuje głębię degeneracji (części) post-PRL-owskiej "lewicy". Nienawiść do pewnego układu personalnego i zestawu symboli ("kaczyzm") zaślepia ją tak bardzo, że daje się wodzić za nos innemu odłamowi prawicy. Nawet za cenę wyrzeczenia się resztek lewicowych ideałów.
To nie jest jedyny przypadek. Jakiś czas temu pewien mój dobry znajomy (były górnik, żelazny elektorat SLD) przekonywał mnie, że trzeba skończyć z zasadą solidarności w ubezpieczeniach społecznych - masz tyle ile sobie wypracowałeś a reszta nic cię nie obchodzi. Skąd takie neoliberalne pomysły? Na złość "kaczorom", które wtedy uczyniły egalitarny (acz pusty) gest w postaci wyrównania emerytury odwrotnie proporcjonalnego do jej wysokości. Inny eseldowiec krytykował Giertycha za projekt (niestety niezrealizowany) obniżenia cen podręczników: "to powinien załatwiać wolny rynek". Itd., itp. Powiem krótko: żal mi was, frajerzy.
OK, poczekajmy ze dwa lata, jak PO rozwinie skrzydła. Wtedy pogadamy.

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-12-27 11:00:09, suma postów tego autora: 3102

Albisiu,

a może ten okres choć od okupacji (hitlerowskiej) był lepszy, czy też nie?

autor: Bury, data nadania: 2007-12-27 11:10:22, suma postów tego autora: 5751

Do Angka Leu

Po pierwsze. Czy postpeerlowska lewica, to nie ludzie? Nie Polacy? Nie mają prawa do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie? Ja nie jestem zdegenerowana natomiast na Tobie kaczyzm wypalił jednak swoje zdegenerowane piętno. Nie znam Twoich poglądów ale kimkolwiek jesteś w sensie politycznym - Twoje poglądy i sposób myślenia mają niewiele wspólnego z człowieczeństwem. Kto Ci dał prawo pisania o mnie czy ludziach z mojego pokolenia z pogardą! Jakim prawem uważasz mnie za "gorszy gatunek" Polaka? Jakim prawem odbierasz mi prawo do MOICH poglądów? Jakim prawem uważasz je za gorsze od Twoich? Otóż jedynie prawem podłej, skaczałej mentalności, której miał dosyć każdy przyzwoity człowiek, nie tylko w Polsce.

autor: Albisia, data nadania: 2007-12-27 11:26:06, suma postów tego autora: 185

cale szczescie

Luke, ze Ty rozumiesz na czym polega socjalizm. Za to pojecia zielonego nie masz na czym polega chrzesijanstwo. I nie masz zadnego prawa krytykowac chrzescijan za to w jaki sposob pomagaja potrzebujacym, skoro sam w ogole nikomu nie pomagasz.

autor: wojtas, data nadania: 2007-12-27 11:29:15, suma postów tego autora: 4863

Angka Leu

Nie powinien dziwić Cię fakt, że określone środowiska - mieniące się lewicowymi z tego tylko powodu, że wielbiące kontynuatorkę wiodącej siły narodu, PZPR - trzęsły się ze strachu przed Kaczorami. Czy gdyby groziło Ci obniżenie emerytury lub renty do średniej krajowej, popierałabyś deubekizację? A gdyby Twoje dokonania w SB ujrzały światło dzienne i sąsiedzi wytykaliby Cię palcami? To własnie hasło Albisi: oby nadal żyło się lepiej (betonom). Hasło dziwnie podobne do tuskowego.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2007-12-27 11:32:15, suma postów tego autora: 6199

Mam wrażenie, że niektórzy, jeżeli nie większość narodu

przyjęła za prawdę, co pisały i rozpowszechniały media w sobie wiadomym, lecz łatwym do odcyfrowania celu. Np. twierdzono,że media opanowali Kaczyńscy- oznaczałoby to,że oni sami siebie w tychże mediach szkalowali, co jest nonsensem. Ponoć tylko niewielkie niezależne "i czasopisma" nie były pod ich wpływem. I te niewielkie "i czasopisma" rzuciły "reżim Kaczy" na kolana? Taki straszny, przemożny reżim? Toż to bajka dla naiwnych już nie dzieci! Komuś służyła ta podjęta na ogólno- krajową i nawet ogólnoeuropejską skalę nagonka na Kaczory. Mało kto zadał sobie trud zobaczyć, CO oni rzeczywiście robią. Prawie KAŻDY wiedział wszystko najlepiej z tych ponoć podporządkowanych im mediów tak tych Kaczorów krytykujących i opluwających na każdym kroku. W tym samym stylu opluwany był i jest przez "wolne media" PRL i cały jego niezaprzeczalnie ogromny dorobek. Dlatego szafuje się słowem "komuch" i w domyśle każdy ma wiedzieć, że to coś okropnego. Od 1989 roku poddawani jesteśmy nieprawdopodobnie intensywnemu praniu mózgów- nie wolno nikomu samodzielnie myśleć, ale ma stosować niby powszechnie przyjętą prawomyślność składającą się ze słów "wolność" i "demokracja", choć są to nie tylko w polskich warunkach słowa zupełnie puste.Tymi słowami załatwiane sa porachunki z nieposłusznymi, a jak trzeba to sięga się po argument ostateczny z okolic rozporka. Kaczyńscy nie wszystko zrobili dobrze i nie wszystko zrobili źle-jak to zwykle jest w polityce.Terror policyjny np. w usa jest zdecydowanie większy niż u nas i ludzie tam bardziej przezroczyści niż my kiedykolwiek będziemy.A jednak daliśmy sobie wmówić wszechwładzę tajnych służb i ich podsłuchów.Na świecie niemal wszyscy mogą być podsłuchiwani i wielu jest nie wiedząc o tym.Więc i u nas nie było inaczej.Rozgrywki tajnymi służbami służą osłabianiu naszego państwa i do tego przyczyniają się sami jego obywatele nie rozumiejąc istoty tych służb.IPN jest ohydną instytucją,ale skoro nawet Miller nie mógł się na nich zamierzyć bo było: albo Europa albo NIC i on wolał Europę, to dla nas, Polaków wyjście jest jedno-nie brać w tym udziału i samo zdechnie.Tusk niczego lepszego niż poprzednicy dla rodaków nie zrobi, reprezentuje on interesy kogoś, kto go do tej władzy wywindował i na to nikt nic nie poradzi, on sam też nie, bo jest pionkiem w grze.Wiadomo,że gawiedzi należy dać się wykrzyczeć, a swoje trzeba zrobić po cichu.Tak zrobiła "Solidarność", wszelkiej maści Unie większej i mniejszej Wolności, Platformy dla bogatych itp i "swoi" z tych ugrupowań wyszli na swoje i krzywda im się nie dzieje.W razie zagrożenia wystarczy im niewielka korekta ubarwienia politycznego i już mogą oni beztrosko dalej krzyczeć "wolność" i "demokracja".Dlatego w porównaniu z tymi j/w ugrupowanie Kaczyńskich i Leppera były najbardziej demokratyczne- zaglądano im bez pardonu wszędzie, i to dosłownie wszędzie informując o tym na bieżąco wszystkich.O PO wiadomo tak naprawdę niewiele, nie każdy może do niej się zapisać, ale to ich ponoć "wybrała większość".Tak sobie w ciemno-żeby im było lepiej,czy co? Im i bez tego było nieźle,ale jak się daje,to dlaczego nie mieliby sobie poprawić? Oni będą głosić, co naród chce słyszeć, ale będą nas uciskać,jak świniaki wiezione na rzeź.I nawet tego nie zauważymy.

autor: nana, data nadania: 2007-12-27 12:03:25, suma postów tego autora: 4653

Angka Leu

Otóż to: nie wolno pisać z pogardą o ludziach, którzy z rozrzewnieniem wspominają sprawność SB w tłumieniu klerykalizmu, łkają na myśl o Leszku Millerze, a generała Jaruzelskiego wynoszą na ołtarze. Pogarda nie jest w ich przypadku właściwym uczuciem. Tu potrzeba litości.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2007-12-27 12:46:50, suma postów tego autora: 6199

Ależ Kubusiu!

Nikt nie prześcignie w sprawności niszczenia ludzi, nawet fizycznego (!!!) od niedorozwiniętego ZERA. A tak a marginesie: "wybitny" minister wyposażył Cię w dobrej marki dyktafon? Powinien był też przy okazji zakupić Wam pontony żebyście nie potonęli w jego ziobrotoku.

autor: Albisia, data nadania: 2007-12-27 13:33:01, suma postów tego autora: 185

Spokojnie. Albisia wie o czym pisze.

Bez rozgłosu i po cichu PO zawarła pełne braterstwo broni i stworzyła wspólny front z formają Kwaśniewskiego. To wszakże dzisiaj także formacja Geremka i Lityńskiego, czyli także organu Agory. Ale przebieranie nogami w przeciągającym się oczekiwaniu na powrót do władzy SLD jest przejawem nadmiernej nerwowości. Już kiedyś czytałem, że nie od razu Nową Hutę zbudowano. Ale się buduje. Przecież PO na osobę Olejniczaka chucha i dmucha. Tusk podkreśla, że nie będzie ratował demokracji z Rywinem i Millerem, ale to tzw. mydło na oczy byłych towarzyszy liberałów z Gdańska. Będzie fajnie. Polska zostanie uratowana, a "Trybuna Ludu" wraz z "Gaz.Wyb" staną się trybuną rządową. Mimo to warto okazać pewną cierpliwość i nie denerwować się nadmiernie. Przez to zwiększa się tylko zagrożenie globalnym ociepleniem.

autor: Zenon, data nadania: 2007-12-27 13:56:38, suma postów tego autora: 67

Ach, Albisiu

Od dawna sączysz ten sam jad - przez pewien czas nawet w nim utonęłaś. Ale widzę, że się wynurzyłaś i strzykasz dalej. Ku chwale Generała, rzecz jasna.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2007-12-27 14:07:29, suma postów tego autora: 6199

ABCD

ja staram się rozumieć o co chodzi, ale spróbuj pogadać o prawach mniejszośći z zaśmierdłą konserwą z PO to się zdziwisz.

autor: Getzz, data nadania: 2007-12-27 15:11:56, suma postów tego autora: 3554

do Albisi (i nie tylko)

Nie obrażam bynajmniej całego pokolenia. Znam ludzi, którzy z sentymentem wspominają PRL i szczerze nie cierpią PiS-u, ale którym do głowy nie przyjdzie popieranie z tego powodu liberała Tuska. I za to ich szanuję - są wierni swoim poglądom a nie zdegradowali się do roli "obrońców Trzeciej Rzeczpospolitej" i "ormowców PO".

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-12-27 16:00:32, suma postów tego autora: 3102

Do Angka leu. Satyra na "Solidarność"

To nie jest śmieszne. To jest straszne.Ty dzisiaj wiesz lepiej kto był winny kiedyś, a kto dzisiaj. Pewnie od tow."mniej niż zero". Weżmy na przykład "sprawę Humera".Prokurator oczywiście nie wiedział i z osobistych pobudek wydawał seriami niezgodne z prawem wyroki na
niewinnych ludzi, bo tak mu się podobało. Ja już chyba ze dwa razy na forum pisałem jak dzisiaj zeznają ci
skrzywdzeni przez prokuratorów wtedy. Osobiście to widziałem i słyszałem w telewizji w czasie procesu Humera.
Otóż 80-letnia starsza pani zeznawała jak osobiście Humer w czasie przesłuchania ją bił ogromnym żelaznym młotem,
waląc w nerki. Ona liczyła te uderzenia i naliczyła trzysta ileś tam, już dokładnej liczby nie pamiętam.
Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie, że sąd łyknął to jak smaczną kluseczkę nie dziwiąc się niczemu?
A ja już nie wierzę w propagandowe oskarżenia.

autor: senior, data nadania: 2007-12-27 16:25:49, suma postów tego autora: 105

Kubusiu, tracisz zbyt gwałtownie poziom i precyzję.

Zdecyduj się; utonęłam czy nie? Jeżeli przestaniesz zaprzeczać faktom, przyznasz, że żyję, bo jad kaczy omijałam z daleka. Jestem też na tyle przezorna, że omijam również bajorko, w którym Ty bezpiecznie się taplasz, nawet nie zatykając nosa. A do Generała zawsze będę miała żal, że wprowadził Stan Wojenny. Ileż to swołoczy byłoby mniej w Polsce.

autor: Albisia, data nadania: 2007-12-27 17:50:03, suma postów tego autora: 185

Cześć Albisio,

zauważyłaś tą prawidłowość czwartkową? O tej porze prawicowa zgraja,
zawsze pojawia się na Lewicy. Podładowawszy świeżutko akumulatory podczas szkolenia partyjnego,
aż zionie internacjonalistyczną miłością bliźniego.

autor: senior, data nadania: 2007-12-27 18:11:36, suma postów tego autora: 105

wojtas,

Otóż mam prawo krytykować chrześcijanina, jeśli jest nim Donald Tusk, Premier rządu mojego kraju, który pobiera pieniądze dzięki moim podatkom... A pomagam potrzebującym płacąc podatki, zapewniam Cię że dużo wyższe niż niejeden katolik daje na Caritas...

autor: Luke, data nadania: 2007-12-27 18:50:42, suma postów tego autora: 1782

towarzysze

Pozorne zwalczania "kaczyzmu" w wydaniu Albisi zostało przez nią samą zdemaskowane na przestrzeni kilku lat istnienia tego forum.Jest to szkodliwe i dla samych socjalistów, jeżeli wciąż karmi się ich umysły mrzonkami, a nie stwarza w nich warunków do urzeczywistnienia tych mrzonek; gdy się prekonizuje walkę klas, nie jako fakt smutny, ale jako prawo i jako konieczny środek do osiągnięcia celu. Tą metodą wytwarza socjalizm w duszach swoich zwolenników złe instynkty nienawiści bliźniego i odwetu. Dobitnym wyrazem takich niskich uczuć są owe hymny liturgiczne socjalizmu, śpiewane na wszystkich pochodach w jakimś chorobliwym podnieceniu: "zemsty grom", "ludu gniew", "sędziami będziem my", "niech zginie stary podły świat"itd. Szkodliwym dla duszy socjalisty musi być ten fałsz, którym go karmią demagogiczni przywódcy,wmawiając weń, że on jest tylko biedny, że tylko on wyzyskiwany, że wszyscy poza nim to zgraja wyzyskiwaczy, to pijawki jego robotniczej krwi. Szkodliwym jest, gdy wmawia się w robotnika same jego cnoty, a ukrywa się wady, gdy mu się ustawicznie przypomina jego prawa, a pomija obowiązki.

autor: Zenon, data nadania: 2007-12-27 18:35:11, suma postów tego autora: 67

Do seniora.

Nie zauważyłam czwartkowej prawidłowości, bo jestem tu po raz pierwszy od wielu miesięcy. Ale jednak lekko przeraża mnie fakt, że na portalu lewicowym dominuje prawica.

autor: Albisia, data nadania: 2007-12-27 20:15:43, suma postów tego autora: 185

Luke

placenie podatkow to Twoj obowiazek. A chwalenie sie na lewicowym portalu, ze placisz spore podatki (wylacznie z racji znacznego majatku) to delikatnie mowiac absurd.

I co z tego ze Tusk jest katolikiem? Kosiol jest organizadja powszechne, wiec oczywiste jest ze naleza do niego bardzo rozni ludzie. Akurat Tusk ma z Katolicka Nauka Spoleczna najmniej wspolnego, skora uwaza ja za socjalistyczne bzdury i smieje sie z encyklik spolecnzych.

autor: wojtas, data nadania: 2007-12-28 08:26:31, suma postów tego autora: 4863

Albisiu

a kto tu na tym portalu jest prawicowy poza moze trzema osobami w rodzaju kwaka?

autor: wojtas, data nadania: 2007-12-28 12:20:38, suma postów tego autora: 4863

Dzięki moderatorowi!

Narwaniec ze mnie niekiepski więc temu moderatorowi, który nie puścił mojego ostatniego wpisu - niech będą dzięki. Nic w nim takiego nie było ale był zupełnie niepotrzebny.

Wojtas, dawno mnie tu nie było, więc nie orientuję się kto jest kim i jakie poglądy posiada ale pierwsze wrażenie jest takie, że więcej tu prawicowych wpisów niż lewicowych. Może jest i tak, że poglądy zbyt daleko idące w lewo też są mi obce? Czy kwak nadal nazywa ma nick kwak?

autor: Albisia, data nadania: 2007-12-28 17:09:10, suma postów tego autora: 185

Do Burego

Okres ostatnich dwóch lat pewnie dla wielu nie był lepszy od okupacji hitlerowskiej. Chyba zauważyłeś ile ludzi zniszczono, sponiewierano, odebrano godność a nawet życie. W tamtych, hitlerowskich czasach nawet nie było takich możliwości technicznych jakimi dysponowało teraz kacze stado. I pomyśleć, że zrobił to ktoś, kto nie potrafił nauczyć się ani jednego obcego języka, zrobić prawa jazdy czy założyć sobie konta. Za to ile potrafił wyrządzić złego i jak skutecznie wmówić, pewnie tym mniej rozgarniętym, że "uzdrawia naród".

autor: Albisia, data nadania: 2007-12-28 17:41:33, suma postów tego autora: 185

Albisia


"Okres ostatnich dwóch lat pewnie dla wielu nie był lepszy od okupacji hitlerowskiej. Chyba zauważyłeś ile ludzi zniszczono, sponiewierano, odebrano godność a nawet życie." Czy znasz osobiście takich ludzi? Podaj ich nazwiska, zwłaszcza tych, którym odebrano życie, ale i tych z uszkodzoną godnością. I udowodnij,że było to na polecenie Kaczorów.
Rozgrywki personalne między partiami były normą od czasu "S", rozgrywki osobiste między konkurentami do stołków od zarania ludzkości.
Wyrzucanie ludzi z posad przez Kaczorów nie różni się niczym od wyrzucania ludzi z posad przes Tuska.Chyba,że dorobi się do tego ideologię.

autor: nana, data nadania: 2007-12-28 19:30:27, suma postów tego autora: 4653

Albisia

ile obozow koncentracyjnych wybudowaly kaczory? Bo cos mi chyba umknelo.

autor: wojtas, data nadania: 2007-12-30 14:33:53, suma postów tego autora: 4863

konto, prawo jazdy,

języki obce (choć to akurat w innym może sensie) są argumentami na poziomie gawiedzi tresowanej przez TVN. Czy istnieje obowiązek posiadania rachunku w banku? No, to dopiero byłby total totalny, może PO lub LiD taki wprowadzą. Poza tym, myślący człowiek wie, dlaczego niektórzy nie chcą, a faktycznie nie mogą, mieć założonego na siebie konta bankowego.

autor: Bury, data nadania: 2007-12-30 21:22:18, suma postów tego autora: 5751

Albisio

Donek Tusk też nie posiada własnego konta. Korzysta z konta żony. LIKWIDACJA WSI STOI CI W PRZEŁYKU. Prawda?

autor: senior, data nadania: 2007-12-31 19:31:47, suma postów tego autora: 105

akurat

u Tuska z jezykami obcymi tez niespecjalnie wesolo.

autor: wojtas, data nadania: 2008-01-02 07:43:45, suma postów tego autora: 4863

Luke

"ale na pocieszeniu pomoc się kończy... To takie chrześcijańskie przecież- pokornie znosić niedostatki, cierpienia, niesprawiedliwość..."

W katolickiej nauce spolecznej jest jeszcze cos takiego ja kzasada subsydiarnosci - pomoc, ale na adekwatnym poziomie i "popychanie" do rozwoju w kierunku samowystarczalnosci.

autor: _Michal_, data nadania: 2008-01-02 11:35:01, suma postów tego autora: 4409

Dodaj komentarz