Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Świątynia Opatrzności Bożej zamiast kolonii dzieci z terenów wiejskich

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

o co chodzi?

Zawsze można penalizować działanie, nawet tak prawnie "ufortyfikowane", gdy dokonywane jest z wyraźną intencją złamania prawa.

autor: altstettiner, data nadania: 2007-12-27 16:43:07, suma postów tego autora: 1512

ZNOWU WIELKA KONTYNUACJA

Jak widac sejm jest prawie identyczny jak poprzedni.

Dzieki temu mamy coraz wiecej czlonkow.

www.racja.org.pl

autor: Teresa Jakubowska, data nadania: 2007-12-27 16:46:21, suma postów tego autora: 62

?!

Jeszcze klechom mało?! Przecież oni już dostają każdego roku aż 5 mld złotych z budżetu państwa... I jak tu nie być antyklerykałem, hę?

autor: Piotr Kuligowski, data nadania: 2007-12-27 17:21:42, suma postów tego autora: 620

To się w głowie nie mieści!!

Mam już dośc tej potęgi kościoła w naszym kraju. Tyle pieniędzy dac na beznadziejną świątynie to normalnie marnotractwo. Niestety Tusk i jego banda niczym się nie różnią od ich kumpli z PISu.

autor: Rafi_ŁDZ, data nadania: 2007-12-27 17:25:27, suma postów tego autora: 8

SLD

przypomina sobie o "biednych dzieciach z terenów wiejskich", kiedy ich potrzebuje jako mięsa armatniego do wojenki ideologicznej. Tymczasem, kiedy miał władzę, jego gabinety rządowe (Millera i Belki) likwidowały stypendia np. dla uczniów z terenów popegeerowskich.

autor: ABCD, data nadania: 2007-12-27 17:41:58, suma postów tego autora: 20871

Tak w ogóle,

to uważam, że kwestię odpoczynku wakacyjnego powinien regulować wolny rynek. Kto sobie na nim radzi, ten na wakacje ma. Ale, jak idzie o przykopanie czarnym, zawsze poprę wniosek o dofinansowanie dzieci wiejskich, a nie kiecuchów.
W obronie Towarzysza Generała!
Ziobro na hak!
WETERAN LEWICY

autor: ABCD, data nadania: 2007-12-27 17:45:39, suma postów tego autora: 20871

ABCD, a Twoim zdaniem te pieniądze powinny

być przeznaczone na kościół opatrzności czy nie?

autor: west, data nadania: 2007-12-27 17:56:54, suma postów tego autora: 6717

Raczej

nie powinny być przeznaczone.
Chyba, że wykazanoby, że projekt tej świątyni - np. ze względu na wartość artystyczną - jest ważny dla kultury narodowej czy powszechnej.

autor: ABCD, data nadania: 2007-12-27 18:01:43, suma postów tego autora: 20871

Do ABCD

Zrozum, że dyskusja ma sens tylko wtedy kiedy pisze się prawdę i szanuje fakty. Doskonale powinieneś wiedzieć w jakim stanie był budżet państwa po rządzie Buzka i jak głęboko trzeba było ciąć wydatki żeby uniknąć dodrukowania pieniędzy. Nie wiem czy zlikwidowano stypendia dla dzieci popegeerowskich (bardzo wątpię) ale wiele rzeczy trzeba było zmniejszyć, bo innego wyjścia nie było. Toteż ten kto mówi, że to WINA Millera - mówi oczywistą nieprawdę.

autor: Albisia, data nadania: 2007-12-27 18:11:56, suma postów tego autora: 185

Albisio

Właściwie tylko z przyzwyczajenia odpiszę na Twoje bełkotliwe brednie. Owszem, czuję się wciąż
lewicowcem, ale nieortodoksyjnym (ortodoksję zostawiam na sprawy metafizyczne..), lubię czerpać inspirację z róznych
źródeł, które dla wielu polskich lewicowców mogą być niepopularne, jak choćby głębokiej (a nie tej naiwnie-młodzieżowej)
ekologii, polskiego anarchizmu i pokrewnych idei z przełomu XIX i XX w., ważną rolę odgrywa też dla mnie kwestia
tożsamości kulturowej i religijnej Ponieważ uważam podnoszenie wyżej wymienionych przeze mnie kwestii
(mniejszości seksualnych, zacietrzewionego i powierzchownego feminizmu, (anty-)faszyzmu, etc.) do rangi
lewicowych 'topików' za anachronizm, sprzeciwiałem sie sytuacji, gdy wewnętrzne sprawy środowiska
antyfaszystowskiego czy gejowskiego (typu wybór nowych władz) stają się tutaj tematem wiadomości.
Dla porównania: o ile uważam, że dla antykapitalistycznej czy antyglobalisytcznej lewicy warto nawiązać sojusz
z przynajmniej częścią środowisk religijnych, o tyle miałbym mieszane uczcucia, gdyby portal lewica.pl drobiazgowo
relacjonował pracę i wewnętrzne sprawy np. Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich. Natomiast, wracając do sedna
Twojego 'zarzutu': na ortodoksyjnej wierności pewnym sloganom, utożsamianym z lewicą, w ogóle mi nie zależy.

autor: Bomst, data nadania: 2007-12-27 18:20:51, suma postów tego autora: 97

ABCD

M: Bauc
D: Bauca
C: Baucowi
B: Bauca
N: Baucem
Mie: Baucu
W: Baucu!
Zapamiętaj, proszę.

autor: prezio, data nadania: 2007-12-27 18:06:25, suma postów tego autora: 878

Trybuna

"...kościelni i rządowi prawnicy zadbali o to, by tego fragmentu ustawy budżetowej nie można było zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego – pisze "Trybuna". Jak widać psychoza maniakalna to nie tylko domena prawicy. "Trybuna" wietrzy spisek kościelnych prawników [sic!]. Ciekawe czy Dębski ma żółte papiery, bo jak widać bez nich do "Trybuny" nie przyjmują.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2007-12-27 18:41:14, suma postów tego autora: 6199

******

Tak nawiasem mówiąc, to gdzie te dzieci "z terenów wiejskich" miałyby jechać na odpoczynek. Do Jastrzębia Zdroju?

autor: Bury, data nadania: 2007-12-27 19:04:04, suma postów tego autora: 5751

ABCD

nie przesadzaj już. Trzeba bronić swoich racji, ale nie posuwać się do wygadywania bzdur. Naprawdę podoba ci się płacenie na to kościelisko?

autor: Getzz, data nadania: 2007-12-27 18:23:28, suma postów tego autora: 3554

OPATRZNOŚCI !!!

Tylko o zdrowie niech modlą się w sejmie !!! bo o rozum już za późno !!!

autor: browar, data nadania: 2007-12-27 19:13:43, suma postów tego autora: 104

Getzz,

Seanse nienawiści wobec mnie na ogół mnie bawią, ale oczekuję, że ich uczestnicy będą starali się trzymać pewnych, choćby minimalnych standardów przyzwoitości intelektualnej. Dlatego proszę: przeczytaj moją odpowiedź dla westa, zastanów się nad swoim postem i wyciągnij wnioski.

autor: ABCD, data nadania: 2007-12-27 19:32:30, suma postów tego autora: 20871

No racja, przeoczyłem,

ale ciężko będzie wykazać, że będzie to miało jakąś wartość artystyczną.
PS. Nie chciałbym brać udziału w seansie nienawiści wobec kogokolwiek.

autor: Getzz, data nadania: 2007-12-27 19:40:04, suma postów tego autora: 3554

Do Bomst

Na moje brednie nie przyzwyczaiłeś się odpowiadać, bo mnie tu nie było i nie znam Ciebie. To po pierwsze. Po drugie, zdaje się nie nawiązujesz w najmniejszym stopniu do tego co napisałam. Napisałam: "zdaje się", bo kiepsko się postarałeś.

autor: Albisia, data nadania: 2007-12-27 20:11:44, suma postów tego autora: 185

ABCD, też tak myślę, a LiD niestety nie po raz pierwszy

bawi się w sejmie w "wyrafinowane" w ich mniemaniu gierki (w tym przypadku, jak sądzę, chcieli podgryźć PSL) zamiast postawić na serio istotne i możliwe do forsowania w dłuższym okresie kwestie.

autor: west, data nadania: 2007-12-27 20:12:36, suma postów tego autora: 6717

taa

niedługo będziemy mieli same centra kultury i nauki z krzyżami na dachach.

autor: moskwa, data nadania: 2007-12-27 21:01:09, suma postów tego autora: 605

No prosze...

ciekawe czy na jednej świątyni sie skonczy

autor: Joxer, data nadania: 2007-12-27 21:39:01, suma postów tego autora: 96

Żałosne...

k....ski kapitalistyczny system i jego reprezentanci w parlamencie.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-12-27 22:31:53, suma postów tego autora: 1000

ABCD ma niestety rację

SLD zawsze tylko werbalnie wspiera najbiedniejszych i okazyjnie. Dlatego lewica w Polsce jest w zaniku...

Prawicowcy oficjalnie zajmują stanowiska klasowe, prezentują sie jako reprezentanci tych przedsiębiorczych, tych co sie udało, lub tych co jeszcze mają jakieś ze im sie powiedzie...

SLD nie wyjdzie na prostą jeśli nie zaneguje liberalizmu gospodarczego!!
Jechanie na okazjonalnym antyklerykalizmie nic nie da, nie przyniesie rezultatów, nie przełoży się na żadne poparcie....

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2007-12-27 23:44:06, suma postów tego autora: 568

maskwa,

a ty byś z czym wolał, z półksiężycem?

autor: Bury, data nadania: 2007-12-28 00:33:25, suma postów tego autora: 5751

A

co ma do tego "kapitalistyczny system"?

autor: wojtas, data nadania: 2007-12-28 13:08:00, suma postów tego autora: 4863

Bury

wołałbym z piorunochronem. wolałbym też, żeby unikać takich sztuczek jak przemianowanie katolickiego złotego bunkru w centrum kultury i nauki, to jest po prostu smieszne.

ale rozumiem cię, jeśli chcesz by twoje pieniądze szły na kościoły. szkoda tylko, że idą także tych, któzy nigdy na takie coś by ich sami nie wydali.

autor: moskwa, data nadania: 2007-12-28 14:16:34, suma postów tego autora: 605

Do CHErwony

Tu nie jest winny ustrój. Przecież właśnie w tym ustroju powstał przepis zabraniający finansowania m.in. budowy kościołów.

Winni są nieodpowiedzialni posłowie, których wybierają nieodpowiedzialni wyborcy. Przecież w tym przypadku, wszyscy mówią otwartym tekstem o "obchodzeniu prawa". I właśnie na takie "obchodzenie prawa" nie może być przyzwolenia społecznego.

Jednak solidurnowactwo na początku transformacji, a ostatnio Kaczyńscy, tak ogłupili Polaków, że łamanie prawa na korzyść kościoła zaczęto uznawać za zasługę w niebiesiech. Media, które są od wyłapywania i piętnowania nieprawidłowości i przestępstw, w takich przypadkach boją się zabierać głosu żeby jakichś kaczorowaty nie ogłosił ich komuchem albo agentem.

autor: Albisia, data nadania: 2007-12-28 17:26:29, suma postów tego autora: 185

Jeżeli ma to być MUZEUM OPATRZNOŚCI na dodatek BOŻEJ, to jestem ZA!!!


BÓG do muzeum, opatrzność - jako że się wypaczyła - takoż!!! Niech posły przeznaczą na tę świątynio-muzeum nawet cały roczny budżet. Prędzej szlag trafi ten skansen...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-12-28 17:45:52, suma postów tego autora: 5956

Dodaj komentarz