Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

OPZZ o wzroście płac w gospodarce

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

.

Tak z ciekawosci, skoro juz nawet OPZZ mowi o tym ze przedsiebiorstwa maja problemy ze znalezieniem pracownikow- czy zdarzylo sie Wam kiedys dostac propozycje pracy za naprawde duze pieniadze, albo ogromnej podwyzki- bylebyscie tylko nie odchodzili? Bo ja o tym slysze w mediach- ale na oczy to jeszcze takiej sytuacji nie widzialem, a moje CV do najgorszych nie nalezy ;)

autor: Bratpit, data nadania: 2007-12-28 19:48:36, suma postów tego autora: 123

Te same dioptrie w brylach nosimy, Bratpit...

ślepe my jak krety w tej słonecznej Polsce.
Też żadnego takiego szczęśliwca nie spotkałam, co by mu dopłacili - ku chwale firmy, jej imidżu i prosperity oraz w uznaniu zasług i hołubienia za wszelką cenę. Ale w telewizorze wiedzą lepiej, więc to my dioptrie mamy za słabe...
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-12-28 23:21:59, suma postów tego autora: 5956

Jak na prawdę wyglądają nasze płace:

http://pl.youtube.com/watch?v=UrIMuAGfKa0

autor: Thor, data nadania: 2007-12-29 09:48:26, suma postów tego autora: 990

Mój sąsiad, hydraulik,

po raz drugi w ciągu naszej kilkuletniej znajomości zmienia samochód na lepszy.
Podejrzewam, że taki awans jest względnie powszechnym doświadczeniem społecznym.

autor: ABCD, data nadania: 2007-12-29 11:27:47, suma postów tego autora: 20871

No, akurat

w polskich realiach zmiana samochodu na lepszy niewiele znaczy. Nie ma żadnego poważnego dobra użytkowego, które w Polsce można kupić na tak korzystnych zasadach jak samochody (ceny w stosunku do zarobków, dostępność kredytów, ich oprocentowanie i inne warunki spłaty).

O faktycznej poprawie sytuacji ekonomicznej w Polsce będziemy mogli mówić wtedy, gdy równie często i łatwo będzie można zmienić mieszkanie. Póki co przeciętna polska para o średnich zarobkach (powiedzmy po 2 tys. na rękę) może kupić mieszkanie w dużym mieście - jeśli nie ma oszczędności, forsy od rodziców itp. - na 35-40-letni kredyt, wysokooprocentowany i stanowiący dotkliwy wydatek w comiesięcznym budżecie. I bynajmniej nie kupi za to mieszkania porządnego, lecz bardzo przeciętnej jakości. Będzie to spłacać niemal do końca życia, pod warunkiem, że będzie miała za co - wystarczy zwolnienie jednej z tych osób z pracy, żeby mieć poważne problemy

autor: Durango 95, data nadania: 2007-12-29 16:39:41, suma postów tego autora: 3848

tak

to bywa jak pierwsze co sie robi przy prywatyzacji to wyprzedaje banki i ubezpieczenia.

autor: wojtas, data nadania: 2007-12-30 14:38:15, suma postów tego autora: 4863

Samochód.....

ABDCD, jakbyś powiedział, że znasz wielu młodych ludzi co kupują mieszkania, to bym dopiero uznał że ma miejsce ,,powszechny awans'' Zresztą i tak nie można postrzegac sytuacji społecznej przez pryzmat swoich sąsiadów czy znajomych, takie ekstrapolacje mają niewielką wartośc dowodową

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2007-12-30 18:18:47, suma postów tego autora: 568

Dodaj komentarz