Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

FMS domaga się przeprosin od Pieronka

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Pieronek rzeczywiscie bezczelny

Jak zwykle zreszta, juz chcial oblewać feministki kwasem solnym, min. Srode nazwal poniekad nienormalna itd.. Tym razem przeszedl sam siebie. A to nie kosciol rozkrada systematycznie to panstwo, co prawda za przyzwoleniem kolejnych rzadow i samorzadow ??? teraz bedzie piekne zwienczenie 20 mld euro - PZU dla Opus Dei.

autor: Teresa Jakubowska, data nadania: 2008-01-08 23:53:07, suma postów tego autora: 62

A to ci honorowi ludzie!

Obrazili się...
Mam rozumieć, że nomrnklatura byłej PZPR i agentura byłej SB, których reprezentacją polityczną była "socjaldemokracja", dokładały do budżetu państwa, a nie - go opróżniały.

autor: ABCD, data nadania: 2008-01-08 23:59:57, suma postów tego autora: 20871

Młodzi "socjaldemokraci"

powinni zrozumieć, że w Polsce minęły już czasy, kiedy duchowni, którzy odważyli się powiedzieć kilka słów prawdy o "lewicy", kończyli w łapach kpt. Grzegorza Piotrowskiego i jego towarzyszy po fachu.

autor: ABCD, data nadania: 2008-01-09 00:02:47, suma postów tego autora: 20871

Kiecuchowi trzeba odpowiedzieć jego językiem

inaczej nie zrozumie. A wydawanie oświadczenia w takiej sprawie...groteska w stylu PPP.

autor: west, data nadania: 2008-01-09 00:25:12, suma postów tego autora: 6717

west,

masz na myśli łacinę?
PS. Dlaczego w wolnym kraju nie wolno ludziom, którzy taki strój sobie wybrali, chodzić w sutannach?

autor: ABCD, data nadania: 2008-01-09 01:16:51, suma postów tego autora: 20871

ABCD nie znasz historyjki

ABCD i EFGHJKIL . Duchowni kościoła katolickiego byli najlepszymi współpracownikami SB. Tak mi dopomóż Bóg ! i wszyscy święci z piekła wyjęci. JEŻELI TO ZDANIE JEST NIEPRAWDZIWE ? hmmm ? niech nie doczekam jutra.!!! A Pieronek ? cóż - nie przeprosi za pierrrrroooona jasnego. hahahaaa!!! Pieronek ma tyle kasiory , że kupuje ten portal za kieszonkowe. Pieronek to BIZNESDUCH.

autor: browar, data nadania: 2008-01-09 01:57:23, suma postów tego autora: 104

Nie widzę nic obraźliwego dla (pseudo)lewicy w ripoście biskupa Pieronka ...

Pani Senyszyn z kolei wykazała się brakiem kultury i najzwyklejszym chamstwem oraz pogardą dla wielu ludzi Kościoła, którzy codziennie narażają swoje zdrowie i życie, aby nieść pomoc np. w Afryce, podczas kiedy "ideowi lewicowcy" pokroju choćby Pani Jakubowskiej miast pomóc, albo przynajmniej nie przeszkadzać, jeszcze podkładają nogę i ogłupiają naiwnych ludzi.

PS Zaraz pewnie posypią się gromy, że oto Kościół "dostał miliony", a ja zmieniam temat itp.

Dla Państwa wiadomości, dużo bardziej mi szkoda pieniędzy wydanych na wojny napastnicze w interesie USA oraz Izraela niż na budowlę, która po jakimś czasie sama się zwróci.

autor: konserwatysta, data nadania: 2008-01-09 05:31:37, suma postów tego autora: 108

cieszy

mnie, ze westowi jak zwykle obce sa mowa nienawisci i rasistowska pogarda dla ludzi za to, jakimi sa. Tak trzymac!

autor: wojtas, data nadania: 2008-01-09 07:26:43, suma postów tego autora: 4863

...

pieronek odpowiedział senyszyn jej językiem....

autor: Ramones, data nadania: 2008-01-09 07:33:12, suma postów tego autora: 595

Lateksowy Farinelli

zyskał poważnych obrońców. FMS uważa się za organizację lewicową, podobnie jak SLD, SDPL i Partia Lewicy. Należy zauważyć, że Adolf H. zwykł z lubością mówić o sobie, że jest socjalistą.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-01-09 10:08:39, suma postów tego autora: 6199

...

zabawne że senszyn całkiem serio twierdzi że jest "lewicą" i zupełnie nie widzi niczego dziwnego w tym iż jej formacja popierała w ost wyborach henrykę bochniarz szefową polskiej konfederacji PRACODAWCÓW PRYWATNYCH:)))))
hahaha hasło "walka klas" nabrało nowego znaczenia:))))))))

autor: Ramones, data nadania: 2008-01-09 12:28:13, suma postów tego autora: 595

Nie da się ukryć...

że Pieronek miewa często chamskie teksty. Nie da się również ukryć, że jeśli chodzi o chamstwo, nie wytrzymuje konkurencji z Senyszyn, i jeśli to Senyszyn miałaby wyznaczać standardy dopuszczalnych zachowań w sferze publicznej, Pieronek by się swobodnie w nich zmieścił. O ile mi wiadomo, Pieronek potrafi również wypowiadać się w sposób zrównoważony i pozbawiony dosadności. O Senyszyn mi tego nie wiadomo.

W związku z tym, nie wdając się w rozważania "kto zaczął" i kto ma więcej na sumieniu i języku, zastanawiam się, do której z tych osób może celniej odnosić się stwierdzenie Westa o tym, że "kiecuchowi należy odpowiedzieć jego językiem". O ile, oczywiście, Senyszyn nosi spódnice.

I czy to prywatne stwierdzenie forumowicza mogłoby zostać wypowiedziane przez osobę publiczną, czy też nie mieściłoby się w odpowiednich standardach...

autor: front_ludowy, data nadania: 2008-01-09 12:28:47, suma postów tego autora: 626

Cytat:

"Młodzi >socjaldemokraci<
powinni zrozumieć, że w Polsce minęły już czasy, kiedy duchowni, którzy odważyli się powiedzieć kilka słów prawdy o "lewicy", kończyli w łapach kpt. Grzegorza Piotrowskiego i jego towarzyszy po fachu."
Odpowiedź: Zdegenerowany kler powinien zrozumieć, że w Europie minęły już czasy, kiedy ludzie, którzy odważyli się powiedzieć kilka słowych prawdy o tzw. duchownych, kończyli w łapach inkwizycji i zostali zamęczeni na torturach i spaleni na stosach.
Senyszyn na poziomie Pieronka, moja odpowiedź na poziomie komentarza ABCD. Wszystko zostaje po staremu.

A ci "socjaldemokraci", żeby się nie zdziwili z tymi przeprosinami, pan Pieronek czuję się silny i bezkarny w tym państwie i nie zamierza zniżać się do konwersacji z "ujadającymi psami", jak sam się uroczo wyraził. Poza tym mnie by było głupio być postacią publiczną i mieć takie maniery jak Pieronek.

PS. Senior zdiagnozuj u mnie jakąś chorobe, tak dobrze ci szło:)

autor: Getzz, data nadania: 2008-01-09 13:04:35, suma postów tego autora: 3554

Ramones

chyba na odwrót.

autor: Getzz, data nadania: 2008-01-09 13:05:31, suma postów tego autora: 3554

konserwatysta

nie widzisz niczego obraźliwego w tym co mówi Pieronek??
Hmmm...ja widzę.

autor: Getzz, data nadania: 2008-01-09 13:10:58, suma postów tego autora: 3554

AB..

Wolno klerowi szanownemu chodzić w kieckach i jak tylko chcom, tylko nie w moim domu. Cieszy, że wreszcie ta "lewica" się trochę na lepsze zmienia. Ale droga jeszcze daleka.

autor: prezio, data nadania: 2008-01-09 13:15:06, suma postów tego autora: 878

Getzz

Stosy dla heretyków to temat znacznie starszy niż działalność SB-ckich zabójców, nie uważasz? Poza tym nie spotkałem się z opiniami gloryfikującymi palenie na stosie, a mordowanie księży przez SB ma wielu zwolenników, nawet na tym forum. Odpowiedź Pieronka była adekwatna do poziomu wypowiedzi Lateksowego Farinelliego.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-01-09 13:18:24, suma postów tego autora: 6199

Getzz,

Ofiar inkwizycji było na przestrzeni ładnych kilku wieków kilkaset. Przy wyolbrzymionych szacunkach - kilka tysięcy.
Jak to się ma do popełnionych w XX wieku zbrodni komunistów?

autor: ABCD, data nadania: 2008-01-09 13:44:27, suma postów tego autora: 20871

Ja potępiam każdych morderców (niezależnie od ich barwy

politycznej, wyznaniowej itd.). Inkwizycja była dawno, Sumienie ma rację, ale była. A po Tobie ABCD nie spodziewałem się powtarzania ziemkiewiczowskich bzdur o dobrej inkwizycji.

autor: Getzz, data nadania: 2008-01-09 13:52:12, suma postów tego autora: 3554

A poza tym

to raczej nie komuniści mordowali, ale stalinowska biurokracja, oszołomy od Pol Pota itd. Stalin bardzo dużej ilości ideowych komunistów się pozbył (przykład KPP).
PS. Ja za komunistę się nie uważam, bo nie chcę się zapisywać do żadnej frakcji (komunistów, katolików, kapitalistów itd.), nie chce się chować w żadnych szufladkach i podpisywać się bezrefleksyjnie pod żadną ideą, ponieważ uważam, że czasy wielkich ideologii minęły, i chyba dobrze, po prostu mam swoje poglądy (lewicowe) i chciałbym być krytyczny i z dystansem do wszystkiego.

autor: Getzz, data nadania: 2008-01-09 13:57:56, suma postów tego autora: 3554

Chyba mam początki zaćmy

Nie widzę w którym miejscu ABCD pisze coś o dobrej inkwizycji.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-01-09 14:00:21, suma postów tego autora: 6199

A poza tym

ten mój komentarz o inkwizycji miał byc odpowiedzią na ten Twój o Piotrowskim. Nawet przyjmując, że Inkwizycja nie była taka straszna, to Piotrowski był jeszcze mniej straszny i jeszcze mniej ofiar ma na sumieniu.

autor: Getzz, data nadania: 2008-01-09 14:02:25, suma postów tego autora: 3554

..

a czy jakis ex inkwizytor co własnymi rekoma zabił pisuje obecnie do jakiejś polskiej gazety?
pani senyszyn taki piotorwski jako kolega redakcyjny nie przeszkadza..

autor: Ramones, data nadania: 2008-01-09 14:44:55, suma postów tego autora: 595

To Piotrowski gdzieś pisuje?

A inkwizytor pisać do polskich gazet obecnie nie może z wiadomych względów. Ale pewnie w takim Naszym Dzienniku by chętnie takiego przyjęli.

autor: Getzz, data nadania: 2008-01-09 15:10:43, suma postów tego autora: 3554

Biskup Pieronek ma absolutną rację!

Przecież komuniści objęli władzę w Polsce w momencie jej szczytowego rozkwitu, w momencie zakończenia II wojny światowej! Z kraju mlekiem i miodem płynącego zrobili republikę bananową, z której ledwo udało się uzyskać kilkaset miliardów dolarów z prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych po roku 1989! Tak bezczelnej kradzieży nie było w całej historii ludzkości!

Ech... ręce opadają, gdy człowiek słyszy takie bzdury, do tego z ust osoby powszechnie uważanej za światłego przedstawiciela hierarchii katolickiej. W ten klimat świetnie wpisują się obrońcy biskupa - zamiast rzetelnej dyskusji na temat stosunków państwo-kościół wystarczy wyciągnąć Stalina, Hitlera i Piotrowskiego, bo to są najlepsze argumenty.

Niestety, w Polsce mamy taki klimat, że krytyczne wypowiedzi na temat Kościoła mogą istnieć w prywatnych rozmowach, lecz na forum publicznym ich praktycznie nie ma. Jedynie bardzo dosadne wypowiedzi mają szansę zaistnieć w mediach. Z jednej strony jest to ciekawy news, a z drugiej strony dzięki takim wypowiedziom hierarchia kościelna może się ustawić w ulubionej pozycji ofiary prześladowań - dlatego reakcję Kościoła wywołują nie wyważone, lecz bardziej agresywne wypowiedzi.

Pozostaje więc pytanie - mówić grzecznie i być niezauważanym, czy być zauważanym przez bardziej dosadne wyrażanie swoich poglądów na forum publicznym?

Dyskusja o rzeczywistych kosztach jakie ponosi Polska finansując działalność Kościoła jest potrzebna. Pytanie tylko dlaczego hierarchowie chcą jej za wszelką cenę uniknąć, chwytając się nawet tak żenujących logicznie argumentów jak biskup Pieronek...

autor: Karakuliambro, data nadania: 2008-01-09 19:37:02, suma postów tego autora: 14

Wojtas, a duchowieństwo to inna rasa?

Wiem że z orientacją seksualną to u nich, hmmm, różnie, ale żeby aż tak ich kwalifikować?

autor: west, data nadania: 2008-01-09 15:06:18, suma postów tego autora: 6717

Bełkot i brednie

Przeczytałem co powyżej napisano, i doszedłem do wniosku, że przeciwnicy naukowych wykładów Getzz'a twierdzić będą, że On pije non stop. Zaś zwolennicy pewnie będą siedzieć cicho.

autor: Zenon, data nadania: 2008-01-09 21:18:55, suma postów tego autora: 67

Karakuliambro,

Abp Pieronek miał na myśli korupcję w SLD, która - siłą rzeczy - miała miejsce po roku 1945, a nie 1989.

autor: ABCD, data nadania: 2008-01-09 21:53:05, suma postów tego autora: 20871

browar

Bez przesady. Agentura SB w KK to w najlepszych dla bezpieki czasach = 10 %. Wśród reżimowych dziennikarzy było podobno ok. 5 razy więcej.

autor: _Michal_, data nadania: 2008-01-09 22:01:40, suma postów tego autora: 4409

errata

oczywiście, daty na odwrót: po roku 1989...

autor: ABCD, data nadania: 2008-01-09 22:57:42, suma postów tego autora: 20871

west

niejaki Luke na serio na tym portalu twierdzil, ze lustracja jest niczym innym, jak rasizmem stosowanym. Idac tym tropem, uwzgledniajac fakt nazywania ksiezy "czarnymi" zaproponowalem podobna definicja wychodzac z zalozenia, ze nawolywanie do dyskryminacji tysiecy obywateli tylko dlatego, ze chodza w czarnych sutannach jest nieco nietolerancyjne.

autor: wojtas, data nadania: 2008-01-11 07:39:03, suma postów tego autora: 4863

Może i biskup miał na myśli co innego niż ja napisałem...

Mimo to ta druga interpretacja nie zmienia mojego stosunku do tej wypowiedzi. Jeżeli biskup ma informacje o jakichś złodziejach z szeregów SLD lub innych członków LiD to powinien złożyć doniesienie do prokuratury. Nie sądzę, żeby chciał taką wiedzę wykorzystać do szantażowania przeciwników. Korupcja zaś to nie to samo, co kradzież - gdyby faktycznie miał on to na myśli, to mówiłby o łapownikach, a nie złodziejach.

Niestety, prawda jest taka, że bez państwowych pieniędzy Kościół nie jest w stanie utrzymać przerośniętej struktury i w walce o kasę nawet jeden ze światlejszych biskupów używa argumentów urągających zdrowemu rozsądkowi.

Smutne, ale prawdziwe...

autor: Karakuliambro, data nadania: 2008-01-11 18:20:38, suma postów tego autora: 14

Karakuliambro,

Chodzi o informacje ogólnie znane. Skazano przewcież na kary więzienia m.on. takich polityków SLD, jak Długosz, Jagiełło i Sobotka.

autor: ABCD, data nadania: 2008-01-12 11:26:42, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Nazwiska ludzi o których piszesz to żadna nowość. Zostali skazani za ujawnienie poufnych informacji nieuprawnionym osobom. Kontekst wypowiedzi biskupa Pieronka wskazywał raczej na osoby aktywne politycznie, których przewinienia nie zostały jeszcze ujawnione, gdyż tylko takie osoby można zastraszyć i kazać im siedzieć cicho. No chyba że biskup chce, by kolejni członkowie SLD brali na siebie winę popełnioną przez osoby już skazane za swe przewinienia...

Dalej twierdzę, że ta wypowiedź to nieudolna próba zastraszenia środowisk o innych poglądach na kwestię finansowania Kościoła katolickiego przez państwo.

autor: Karakuliambro, data nadania: 2008-01-13 20:55:48, suma postów tego autora: 14

Dodaj komentarz