Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: Demonstracja Amnesty przeciwko Guantanamo

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

"Demonstracja

"Demonstracja Amnesty przeciwko Guantanamo w Warszawie" - z tego co wiem, mogę sie oczywiście mylić, ale Guantanamo jest na Kubie, a nie w Warszawie.

autor: kwak, data nadania: 2008-01-11 09:44:57, suma postów tego autora: 1207

Inicjatywa zasługuje na pochwałę

Trzeba głośno mówić o łamaniu praw człowieka na Kubie. Brawo za inicjatywę!

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-01-11 09:58:17, suma postów tego autora: 6199

Brak precyzji

Mnie akurat, mimo krytycznej opinii odnośnie administracji Bush'a i wojny w Iraku, ta manifestacja nie pasie. Ale notatka jest małoprecyzyjna, bo nie podaje, na którym odcinku ul. Chmielnej ma się odbyć ten antyamerykański sabat. Ulica Chmielna w Warszawie składa się z dwóch odrębnych odcinków, przeciętych Pałacem Kultury i Nauki (niedyś: imienia Stalina), Placem Defilad, Aleją Jana Gawła II etc. Niewątpliwie organizatorzy wiedzą, gdzie bedą krzyczeć antyamerykańskie hasła, ale osoby trzecie nie. A potem będą żale, że tak mało osób przyszło......

autor: Nemo, data nadania: 2008-01-11 13:09:54, suma postów tego autora: 693

Ja swoje zrobiłem

Wraz z Federacją Anarchistyczną – Praga, FA – Warszawska Grupa Anarchistyczna, Anarchistycznym Czarnym Krzyżem – Warszawa,demonstrowałem w sobotę 6 stycznia o godz. 12 pod ambasadą USA w Warszawie. Drugi raz nie pójdę ze względu na niską frekwencję.

autor: Zenon, data nadania: 2008-01-11 13:31:15, suma postów tego autora: 67

nemo i.in.

Demo odbędzie się koło kina "Atlantic". Zapraszam wszystkich w imieniu AI Polska.

autor: V.C., data nadania: 2008-01-11 13:47:18, suma postów tego autora: 1134

Sumienie Narodu

Kto jest autorem lansowanej przez Ciebie z uporem maniaka karkołomnej tezy, jakoby za tortury i bezprawne przetrzymywanie często niewinnych ludzi w bazie USA w Guantanamo odpowiadał Castro i Kuba? Powtarzam jeszcze raz, bo może do Ciebie nie dotarło: "dzierżawa bazy w G. została przedłużona w 1934 r. zasadą że może być zakończona tylko za zgodą obu stron lub z inicjatywy USA." Tylko nie zarzucaj mi znowu głupio, że cytuję Wikipedię, bo nie ma w tym nic zdrożnego, zwłaszcza, że sam jestem Wikipedystą i autorem wielu haseł. Spróbuj też udowodnić, że Castro pobiera czynsz dzierżawny. Może skopiujesz jakieś wyciągi bankowe Banco Nacional de Cuba?

autor: V.C., data nadania: 2008-01-11 14:09:11, suma postów tego autora: 1134

Zenon

Skąd wiesz, że frekwencja będzie niska? Pogoda sprzyja. Nie siej defetyzmu ;)

autor: V.C., data nadania: 2008-01-11 14:23:17, suma postów tego autora: 1134

V.C.

Nie wiem, czym spowodowany był ten powyższy atak furii - ja napisałem tylko, że cieszę się z manifestacji przeciwko łamaniu praw człowieka na Kubie. Guantanamo to terytorium Republiki Kuby JEDYNIE WYDZIERŻAWIONE USA, co oznacza, że teren pod bazą należy do terytorium Republiki Kuby. Tak trudno zrozumieć czym jest dzierżawa?

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-01-11 15:13:21, suma postów tego autora: 6199

SN

Oczywiście byłeś na manfie. Tak szczytnego celu nie mogłeś opuścić.

autor: prezio, data nadania: 2008-01-11 18:35:45, suma postów tego autora: 878

Baza Guantanamo to teren okupowany przez USA

TYLKO IDIO-PRAWACY NIE WIEDZĄ ŻE KZ GUANTANAMO LEŻY NA TERENIE BAZY USA,NA SKRAWKU BEZPRAWNIE OKUPOWANEGO TERENU KUBY.A NISKA FREKWENCJA NIE DZIWI POLACY TO W 99% DOBROWOLNI NIEWOLNICY WIELKIEGO HEGEMONA

autor: czerwony93, data nadania: 2008-01-13 17:20:24, suma postów tego autora: 2775

Dodaj komentarz