Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Podlasie: LiD zrobiony w konia?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

...

Bardziej zmarginalizowanym klubem w Sejmiku już chyba nie da się być.

autor: Crusty, data nadania: 2008-01-17 10:48:18, suma postów tego autora: 159

myślę że

Jeśli LiD nie miał odpowiednich kandydatów to słusznie, że nie pchał się na stanowiska, na których się nie mógł pozytywnie zapisać. Czasem lepiej stać na uboczu (patrz w poprzedniej kadencji na PSL) i zysk może być podwójny. Spokojnie należy czekać, jeśli nowe władze odniosą skutek to będzie można powiedzieć, że LiD nie jest koniunkturalny. A jeśli się nie popiszą to można powiedzieć, że lewica zrobiłaby to lepiej tylko jej nie pozwolono. Tak, że istotne jest, aby społeczeństwo wygrało a osobiste ambicje są drugoplanowe.

autor: myślę że +, data nadania: 2008-01-17 16:57:53, suma postów tego autora: 101

A co nas obchodzi tutaj,

spór na prawicy? Przecież LiD to koalicja konserwatywno-liberalna, centroprawicowa... Wyskoki Senyszyn to wyskoki i nic więcej, jak przyjdzie co do czego szefostwo LiD będzie całować pierścienie biskupów...

autor: Luke, data nadania: 2008-01-17 17:37:31, suma postów tego autora: 1782

do Ciszy

Kolego Ciszewski, skoro już postanowiłeś coś komentować jako redaktor, mógłbyś wykazać się chociaż minimalną inwencją twórczą. Wpisy nie wnoszące nic nowego do tematu, w których po raz kolejny powtarzasz swoje niemerytoryczne slogany sprawiają, że portal ten schodzi na psy.

Co do sytuacji na Podlasiu: cała lewica jest tam niestety w zapaści, co potwierdzili w ostatnich głosowaniach radni sejmiku. Zmianę sytuacji może przynieść tylko i wyłącznie postawienie na młodych, ideowych ludzi. Oby tak się stało juz wkrótce...

autor: lukasz, data nadania: 2008-01-18 09:35:37, suma postów tego autora: 154

Luke

Radzę Ci,wyślij żonę niech manifestuje przed sejmikiem.Tylko na takie występy was stać.Co wy młodzi robicie z polską lewicą?.Zamiast się jednoczyć,to się opluwacie.Skrajny lewicowiec niczym się nie różni od rozrabiaki.

autor: stanislaw1, data nadania: 2008-01-18 10:05:43, suma postów tego autora: 220

lukasz

Postawić na młodych :) Dobre sobie. Większość młodych z LiD różni się od starych tylko wiekiem i tym że się jeszcze nie dorobili na swojej "poważnej" działalności. "Postawić na młodych" to jedno z uniwersalnych haseł technokratów. Podobnie jak "zjednoczenie lewicy" itp. Ci ludzie potrafią bowiem powtarzać tylko kilka formułek (w wariancie "lewicowym" tęsknić za PRL) i to niezależnie od partii. Jeśli spytać ich o coś konkretnego to zwykle nie mają do powiedzenia nic.

autor: Cisza_, data nadania: 2008-01-18 11:38:00, suma postów tego autora: 2083

myślę że

Cisza
Napiszę tak, - należy wiedzieć, kogo pytać i o co pytać, aby uzyskać właściwą odpowiedź. Przypomina mnie się jak pewna mądra dziennikarka pytała w przedszkolu, kogo lubią z polityków, dziecko odpowiedziało, że Tuska, a czemu - dziecka na to - bo Tusk słucha Rydzyka. Może Pan też pytać pracowników IPN o ich osobiste opinie i wrażenia z okresu po II wojnie - też Pan otrzyma właściwą odpowiedź.
Pozdrawiam.

autor: myślę że +, data nadania: 2008-01-18 18:06:10, suma postów tego autora: 101

do Ciszy

Powiedz mi zatem ilu tych młodych z LiDu poznałeś, ze tak jednoznacznie ich oceniasz? Obawiam się, ze po raz kolejny powtarzasz swoje idiotyczne slogany, mające na celu zdyskredytowanie każdego, kto realizacji lewicowych idei nie sprowadza tylko i wyłącznie do pokrzyczenia sobie od czasu do czasu na jakiejś pikiecie.

autor: lukasz, data nadania: 2008-01-18 19:40:08, suma postów tego autora: 154

lukasz

Co najmniej kilkunastu. Na studiach, na wyjazdach jeszcze w czasach UP, gdzie za granicą wstyd było się przyznać że się jest z tego samego kraju co buraki uznające "hej sokoły" za pieśń rewolucyjną. Oczywiście poznałem też kilku sympatycznych, ale mieli oni zerowy wpływ na cokolwiek, nawet w młodzieżówce.

autor: Cisza_, data nadania: 2008-01-19 10:45:47, suma postów tego autora: 2083

myślę że

Biedny Cisza, ubogi w znajomości z lewicą i jej ideałami a tak bardzo by chciał mieć "zawsze słuszne" na jej temat zdanie. Napiszę tak; gdy ktoś chce dyskutować na tematy kościoła katolickiego to wpierw musi dokładnie poznać doktryny katolicyzmu (w tym celu wielu muzułmanów czy żydów kończy studia teologiczne), A czy Pan swoją wiedzę zaczął od "Kapitału", "walki piekarzy" przebrnął i zrozumiał "Manifest komunistyczny" i prześledził wszystkie przemiany, jakie od tego czasu zaszły w ruchu lewicowym? Jeśli nie to, co Pan pisze to czcza gadanina a nie poważna publicystyka.

autor: myślę że +, data nadania: 2008-01-20 00:28:36, suma postów tego autora: 101

Dodaj komentarz