Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Prodi podał się do dymisji

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

.

Romano Prodi zachował się jak mąż stanu i cześć mu za to. problem polega na tym, że nie wiadomo co będzie dalej, możemy jedynie liczyć na to, że kolejne wydarzenia na włoskiej scenie politycznej pomogą w prowadzeniu słusznej polityki integracji europejskiej i walki z wyzyskiem

autor: Lexxx, data nadania: 2008-01-25 00:33:53, suma postów tego autora: 157

Czyżby

demokracji we Włoszech zagrażał prawicowy, autorytarny populizm?!

autor: ABCD, data nadania: 2008-01-25 07:47:47, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Włochom grozi powrót do władzy neoliberałów z bloku Berlusconiego, który wcześniej za swoich rządów (mówiąc łagodnie) niczego dobrego nie przyniósł. Problem w tym, że Prodi wcale nie był od niego wiele lepszy (i nie zmieniła tego obecność lewicowych radykałów w koalicji rządowej)...

autor: RRRadykał, data nadania: 2008-01-25 10:10:55, suma postów tego autora: 1084

Ciekawe,

kto - parafrazując słowa Benedykta XVI - będzie niebawem mógł powiedzieć:

Dopo il grande socialdemocratico Romano, la maggioranza democratica ha eletta me, un semplice construttore del Nuovo Ordine Mondiale per il seguente governatore di Italia.


autor: Bury, data nadania: 2008-01-25 14:20:27, suma postów tego autora: 5751

Bury

Zapomniałeś dodać: carissimi fratelli e sorelle. Siadaj: znowu pała!

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-01-25 15:51:12, suma postów tego autora: 6199

Ja mam takie wrażenie że lewicowym radykałom we Włoszech...

którzy wspierają nie tylko za pomocą samych oświadczeń lecz i finansowo walczących górników z Budryka, za co należy im się szacunek, bardziej zależy na pełnieniu jedynie roli straszaka względem systemu kapitalistycznego niż na realizacji w perspektywie głębokich zmian systemowych.
Udział w rządzie Prodiego, komunistów w zasadzie sprowadzał się do wypełniania nakazów lewicy w pełni instytucjonalnej i do okazjonalnych uwag pod adresem szefa rządu wyrażających w namowach do zetknięcia się z "Kapitałem" Marksa lub ściągnięcia zwłok Lenina.
Nie wiem czy takie podejście części radykalnych działaczy nie przełoży się na gorszy wynik ich wynik w wyborach.
Natomiast Berlusconi to jawny wykonawca założeń które ustala międzynarodowa burżua.

autor: Paweł Marels Lencki, data nadania: 2008-01-25 22:56:51, suma postów tego autora: 333

Berlusconi pezzo di merda!


http://amaranto.livorno.free.fr/galerie_amaranto/picture.php?cat=6&image_id=198&expand=1,6

autor: Bartek, data nadania: 2008-01-28 15:41:40, suma postów tego autora: 2550

Dodaj komentarz