Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Białystok: Powstało Stowarzyszenie "Nowy Świat"

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

:)

...cztery nazwiska w newsie......i.....cztery organizacje:)


a co do nowej organizacji to już niedługo otowrzą im siedzibę
http://poranny.edit.orkla.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080103/AKTUALNOSCI/152357789/0/REGION03

autor: Ramones, data nadania: 2008-02-05 08:09:36, suma postów tego autora: 595

nowy? świat

młode borowiki i narybek eseldowski mówi coś o ideowości lewicy?
A myślałem że to po tym jak młodzi z SLD/SDPL protestowali przeciw wojnie w Iraku (sic!)nic mnie już nie zażenuje...

autor: syndykalista, data nadania: 2008-02-05 08:21:48, suma postów tego autora: 181

no prosze

Idea bardzo słuszna. Może jakiś kontakt, tak żeby móc przyłączyć się do Stowarzyszenia?

autor: turlej, data nadania: 2008-02-05 08:41:09, suma postów tego autora: 25

@syndykalista

Młode "borówki" i "narybek" eSeLDowski z Białegostoku mógłby Cię uczyć ideowości Syndykalisto. Nie wrzucaj porządnych ludzi do jednego wora z bezideowcami i karierowiczami.

@turlej

Zapraszam do współpracy, będzie nam bardzo miło. Każdy człowiek lewicy w konserwatywno-narodowym Białymstoku jest na wagę złota. Podaję namiary:

GG: 9524124
E-mail: piotr.kempisty@gmail.com

autor: Crusty, data nadania: 2008-02-05 09:27:36, suma postów tego autora: 159

A kwestie religijne i narodowe?

Czy to nowe ciałko zamierza podjąć kwestię religijne i narodowe - różne rachunki "krzywd" wystawiane a to przez prawosławnych, a to przez Białorusinów? Narzekają na różne dyskryminacje religijne, narodowe etc.? Problemy z tym związane są podnoszone na jakichś lokalnych, względnie prawosławnych i białoruskich forach i platformach, ale istnieją realnie? Socjal robić jest OK, ale działanie przy duszy czy świadomości też ma znaczenie. Zwłaszcza że taki prawosławny Białorusin (czy i Ukrainiec, bo są na Podlasiu tez i tacy) nie pójdzie do pisuaru, tylko do tych którzy go rozumieją. O ile się takowi znajdą.

autor: Nemo, data nadania: 2008-02-05 09:32:52, suma postów tego autora: 693

@Crusty

"Młode "borówki" i "narybek" eSeLDowski z Białegostoku mógłby Cię uczyć ideowości Syndykalisto."

Idea? Dla socjal-oportunistów to słowo co najwyżej może kojarzyć sie z telefonem komórkowym

autor: syndykalista, data nadania: 2008-02-05 09:38:11, suma postów tego autora: 181

....

weź ty nemo z tą "nietolerancją" daj sobie spokój
w Białymstoku coś takiego jak dyskryminacja ze wzg na pochodzenie czy religię nei występuje..chyba że prawosławny zechce zostać szefem caritasu a katolik eloesu

autor: Ramones, data nadania: 2008-02-05 09:43:50, suma postów tego autora: 595

Ramones

Ja swoje dane o "dyskryminacji", a to prawosławnych, a to Białorusinów wziąłem z różnych "ich" publukacji. Mogę podać, z jakich, ale nie w tym rzecz. W New York City, USA, burmistrzem jest niejaki Bloomberg. Ex (chyba) kandydat na prezydenta. Bogaty. Twórca serwisu biznesowego "Bloomberg". A więc bogacz, liberał, wróg Polski "socjalnej". A jakie jest jego etniczne pochodzenie, z czym się nie kryje, o czym wszyscy wiedzą? Żyd, niestety. Jakie Ty widzisz szanse, żeby Parch albo Białorusin mógł zostać Prezydentem Białegostoku? A jakby tego było mało, tenże Bloomberg to jest rozwodnik, prowadzi się z babą, co żoną nie jest. Jawnogrzesznica po prostu. Rozpustę czynią. Co, mógłby ktoś taki prezydentem Białegostoku zostać?

autor: Nemo, data nadania: 2008-02-05 11:18:06, suma postów tego autora: 693

W całej Polsce

Oczywiście, Ramones, (nie)tolerancja o której piszę dotyczy Całej Polski, tylko tam - a to w Sochaczewie, a to w Elblągu - prawosławnych i Białorusinów nie ma. A w USA, niestety, bardziej jest.

autor: Nemo, data nadania: 2008-02-05 11:32:20, suma postów tego autora: 693

...

"Jakie Ty widzisz szanse, żeby Parch albo Białorusin mógł zostać Prezydentem Białegostoku"
..ano takie że wiceprezydentem miasta jest Aleksander Sosna..prawosławny....więc skończ chrzanic głupoty

autor: Ramones, data nadania: 2008-02-05 11:40:29, suma postów tego autora: 595

..

"Jawnogrzesznica po prostu. Rozpustę czynią. Co, mógłby ktoś taki prezydentem Białegostoku zostać"

jeden z poprzednich wiceprezydentów szef lokalnego zchn (potem działacz PO) rozwiódł sie z żoną po tym jak romansował w pracy ze swoją sekretarką...

autor: Ramones, data nadania: 2008-02-05 11:42:44, suma postów tego autora: 595

@Syndykalista...

Zarzucasz czlonkom SMS i FMS bezideowosc?
Moze porozmawijmy o ideowisci bialostockiej ANTIFY?

autor: kobylynsky, data nadania: 2008-02-05 15:39:12, suma postów tego autora: 106

O pieprzeniu głupot

Ramones, czy Ty rozumiesz po polsku? Ja nie pisałem "wiceprezydent", tylko "prezydent".

autor: Nemo, data nadania: 2008-02-05 18:12:11, suma postów tego autora: 693

antifa

Co by nie mówić, to antifa jest z pewnością bardziej ideowa niż ci wszyscy asystenci posłów i kandydaci na asystentów posłów.

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-02-05 18:15:36, suma postów tego autora: 3102

Nemo,

Ramones chyba wyjaśnił ci różnicę między rzeczywistością a wyobrażeniami o niej. A teraz moje pytanie: czy ty wyobrażasz sobie, żeby Arab został burmistrzem, dajmy na to, Tel Avivu?

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-02-05 18:30:53, suma postów tego autora: 3102

Angka Leu

Pieprzysz o czymś, o czym pojecia nie masz. Ramones nic mi nie wyjaśnił, bo i nie jest w stanie. Ja już ze dwa lata na Podlasiu w okolicach Białegostoku nie byłem (bo w okolicach Ciechanowca, rzeczki Nurzec, mostu przez Bug w Tonkielach, czy Nuru to owszem, bywam), ale wiem, o czym piszę. Śledzę - w papierze, albo w internecie - a to "Przegląd Prawosławny", "Czasopis" (a słyszałeś o takim dziwnym stworze?), strony Prawosławie.pl, Białorus.pl etc. I tam ciągle o tym niezadowoleniu stoi. Przykłady różne na jakieś tam formy dyskryminacji, upośledzenia podają. A ponadto, jak - dajmy na to - małżeństwo się rozwodzi, to często jedna strona jest ze zwiazku zadowolona, druga zaś nie i rozwodu chce. W tym największy jest ambaras, żeby obie strony były zadowolone na raz. A nie są, chociaż nikt nikogo nie zabija, nawet szyb nie tłucze. A przykład z Arabem z Izraela jest inteligentny INACZEJ. A dlaczego to Arab, obywatel Izraela nie mógłby zostać burmistrzem Tel Awiwu, jakby tam mieszkał i miał kompetencje? Nie zostanie, bo go nie wybiorą, bo są napięcia, dyskryminacje, pretensje różne między narodowościami Izraela itd. A ponadto zapytaj Ty Litwina jakiegoś z Litwy, czy się Polaków tamtejszych dyskryminuje? Niemal na pewno odpowie Ci, że nie, że ktoś z tamtejszych Polaków ma ważny stołek, czy to w rządzie, czy magistracie Vilniusa (sorry, nie pamiętam w czym), że jest OK, no super. A działek pod Vilniusem Polakom nie oddają i - wątpliwości w tym względzie nie mam - nie oddadzą. Chociaż może Ramones im odda. Albo Ty.

autor: Nemo, data nadania: 2008-02-05 19:51:39, suma postów tego autora: 693

...

nemo to wg ciebie jeżeli jakaś mniejszość w danym mieście zasiada PROPORCJONALNIE we władzach to jest dowód na dyskryminacje?
demokracja ma to do siebie że w wyborach wygrywa reprezentant większości...rzady mniejszosci nad większością są z definicji antydemokratyczne i prowadzą tylko do napięć społecznych

.......................................................


antifa to subkulturowa zabawa a nie idee

"antyfaszyzm" tak jak "antykomunizm" to nie jest przecież jakaś idea a tylko sprzeciw wobec jakiejś ideii

autor: Ramones, data nadania: 2008-02-05 20:22:20, suma postów tego autora: 595

@Anga

odsylam do
http://forum.poranny.pl/Manifestacja-antyfaszystowska-wideo-t3795-s220.html

autor: kobylynsky, data nadania: 2008-02-05 20:23:37, suma postów tego autora: 106

...

nemo ja mieszkam na podlasiu 33 lata i wiem o czym piszę..dziwię sie tylko że nie jesteś świadom iż gazetki o których piszesz o tej dyskryminacji piszą by mieć czytelników stałych..to tak jak gdyby Nasz Dzeinnik nagle przestał pisac o atakach na katolików

autor: Ramones, data nadania: 2008-02-05 21:15:08, suma postów tego autora: 595

Nemo,

czy ja cię dobrze rozumiem: fakt, że Arab nie może być burmistrzem czy wiceburmistrzem Tel Avivu uważasz za zrozumiały, naturalny w gruncie rzeczy.; natomiast fakt, że prawosławny jest tylko wiceprezydentem Bałegostoku to dla ciebie oburzająca dyskryminacja?

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-02-06 09:09:37, suma postów tego autora: 3102

O czym Wy mówicie?

Jak na forum Onetu i tym podobnych. Żenada.

autor: lipalipski, data nadania: 2008-02-06 22:43:41, suma postów tego autora: 3

Angka Leu, Ramones&Company

Wy powinniście być pracodawcami (np. tych dołowych z Budryka, czy salowych jakich) i jak by się Wam siła robocza wyższych świadczeń domagała, to byście posługując się słupkami, wykresami, czy jaką kołową tabelą dowodzili, żeby się poszli jebać (nie mówiąc tego wprost), bo im o tyle i tyle wzrosło, że im jeszcze jest za dobrze i ledwa, ledwa zasługują na to, co dostają. Ciekawe, Ramones, czy Angka Leu, czy samym gadaniem strajk byście w "Budryku" takim zakończyli. A co do Podlasia, to czy się to komu podoba, czy nie, to prawosławni i Białorusini mają jakieś swoje pretensje i rachunki krzywd. OK, część to zaszłości z czasów carskich (uprzywilejowanie prawosławia), lat 39-41 kiedy Podlasie było Białorusią. Zachodnią. Część jednak jest zdaniem moim zasadna. Zdanie swoje opieram nie tylko na gazetkach, ale i na stosunku Polaków prawdziwych a katoliczych a to do gejów, a to Żydów czy innych bezbożników. A co do mera Araba Tel- Awiwu to ja patrzę realnie i dlatego nie wierzę. Chciałbym, ale uwierzyć nie mogę. Ale wracając do baranów naszych pytam: a miałby sznse zostać wybranym na prezydenta Białegostoku (czy innego polskiego prezydenckiego miasta) facet, któren z facetem mieszka, nie kryje się z tym, w Bozię nie wierzy i nie dość, że z Żydów pochodzi, to jeszcze niemieckich? Wam by pewnie taki kandydat nie przeszkadzał, mnie też nie, ale wiemy jakie ma szanse.

autor: Nemo, data nadania: 2008-02-07 09:40:57, suma postów tego autora: 693

...

mi by przeszkadzał....

zabawny jesteś z tym ustyskiwaniem na antysemityzm i homofobie w kontekście prawosławia..co jak co ale cerkiw jest w tych kwestiach znacznie bardziej radykalna niż KK
....porozmawiaj z przeciętnym prawosławnym o pederastach czy jewrejach to się zdziwisz chłopcze:)))))

autor: Ramones, data nadania: 2008-02-07 11:46:16, suma postów tego autora: 595

Ramones

Po wszechstronnej analizie pogladów wyrażonych w Twoich mailach (a to na pozycję prawosławia na Podlasiu, kto NIE MOŻE być prezydentem Białegostoku), długi staż przemieszkiwania w tej pięknej krainie tudzież pewną nerwowość (zwrot "chłopcze") mam jasność. Gdzieś na 95%. Ty żeś jest tym chrakternym białostockim kandydatem na Prezydenta RP, który glosił w swoim programie wyborczym, że "nic nie będzie". W świetle powyższego nie mnie, chłopcu jednemu, nawet próbować się mierzyć z taką osobowością.

autor: Nemo, data nadania: 2008-02-07 16:59:53, suma postów tego autora: 693

Nemo 1

"Wy powinniście być pracodawcami (np. tych dołowych z Budryka, czy salowych jakich)"
Zgadzam się z tobą całkowicie. Masz jakieś propozycje? :)
"A co do mera Araba Tel- Awiwu to ja patrzę realnie i dlatego nie wierzę."
A co do Żyda-geja prezydenta Białegostoku to ja patrzę realnie i dlatego nie wierzę. ;)

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-02-08 08:58:39, suma postów tego autora: 3102

Nemo 2

Gdy twój przykład z Białorusinami niedopuszczanymi do wyższych stanowisk padł sięgnąłeś po Żyda-geja. Gdyby jednak Ramones wyciągnął ci jakiegoś prezydenta z żydowskim pochodzeniem (np. Polski :)) to wtedy ty byś uzupełnił swoją litanię: "Czy wyobrażacie sobie, żeby prezydentem był Mulat o żydowskich korzeniach, homoseksualnych skłonnościach i satanistycznym światopoglądzie?" W ten sposób zawsze można twierdzić, że istnieje jakaś dyskryminacja.

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-02-08 08:59:09, suma postów tego autora: 3102

...

nemo to jakis wtórny analfabeta..ja napisałem że "mi by przeszkadzał prezydent miasta obnoszący sie ze swoim homoseksualizmem" ..a ty już piszesz że wg mnie taki człowiek "nie ma prawa zostać przydentem"


czyli co? cała ta demokracja to pic na wodę bo jak tobie przeszkadza kaczyński to idąc twym tokiem myslowym nalezy stwierdzić iż kaczyński nie moze kandydowac bo nie ma jakiegoś "prawa"

smieszą mnei takei typki nie mające pojecia o tym o czym piszą..wymyślają jakieś "nietolerancje" i rozpaczają nad dolą antysemitów prawosławnych i 100% homofobów

cerkiew prawosławna tak jak KK ZABRANIA antykoncepcji, miłości homo oraz skrobanek.....

przeciętny podlaski prawosławny na wsi ma tyle samo uprzedzeń co pzreciętny podlaski katolik na wsi..wbrew temu co niektórzy udawadniają niczym się nie róznią

poczytaj gazetki katolickie to też będzie o "walce z kościołem" itd

..straszna nietolernacja w białymstoku...poprzedni prezydent z zchn dawał cerkwi działki za 3% wartości ...brrrrrrrrrr
co za faszysta:)

autor: Ramones, data nadania: 2008-02-08 10:16:24, suma postów tego autora: 595

Angka Leu 1

Pracodawcy "dołowych" (chyba z najgłębszego doła, ale to inna bajka) to tak jakby sami sobie te posady załatwili. A jak nie sami, to nie przez internet i już na pewno nie przez posadowe "inaczej" forum. Toteż na mnie nie licz. Albo i licz, ale długo będziesz liczył. Taka to i moja dla Ciebie propozycja.

autor: Nemo, data nadania: 2008-02-11 13:31:03, suma postów tego autora: 693

Ramones

Jako wtórny, czy inny potrójny analfabeta, nie widzę wielkiej różnicy między stwierdzeniem, że by ktoś jakowyś "przeszkadzał", a że nie może.
Rozumiem, że to Ty jesteś rzecznikiem "tolerancji" i Ty określasz, co jest tolerancyjne, a co nie jest, tak? Zdanie zainteresowanych się nie liczy, tak? A one, prawosławne zainteresowane (antysemity, czy i filosemity) to zdanie odmienne głoszą i niestety zdania Twojego, często nie podzielają. Tylko tyle i aż tyle.
A jak już kler prawosławny w tej polskiej stolicy tolerancji te działki za 3% wartości uzyskał, to co z nimi zrobił? Spieniężył za 300 %? To może zawiadomienie jakieś do organów ścigania czy jakichś takich wysłać powinieneś? Nie lekaj się tam to nikogo nie zdziwi, tam nic tylko taka korespondencja przychodzi, to i na Twoją miejsce się znajdzie?
A nie myślałeś przypadkiem o jakiej działalności politycznej, społecznej, czy jakiej tam chcesz u boku Kaczyńskiego Lecha? Taki jak Ty człowiek byłby dla niego w B. nieocenionym atutem?
A już jakby Ziemię Waszą Piękną a Tolerancyjną jak moło gdzie nawiedził, to może byś mu powitanie piękne zgotował? Z Duchem Puszczy prosto z mateczników Puszczy Knyszyńskiej spod Czarnej Białostockiej czy innego Gródka? Na pewno by docenił i zakosztował za zdrowie tolerancyjnego gospodarza!

autor: Nemo, data nadania: 2008-02-11 13:45:28, suma postów tego autora: 693

Dodaj komentarz