Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: Areszt za obronę pielęgniarek

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

warto wesprzeć

każdy lewicowy więzień polityczny wart jest wsparcia

autor: czerwony93, data nadania: 2008-02-06 19:49:22, suma postów tego autora: 2775

...

Jakaś sądowa antylewicowa czarna środa, czy co? A protesty pielęgniarek za Buzka warto pamiętać - wtedy jeszcze nie dyrygowali nimi zdalnie korwinowcy ani nie "wspierały" mass-media (wtedy pielęgniarki były "roszczeniowe" a rząd "reformował" Polskę), a ze ustawy 202 nic nie wynikło to inna sprawa...

autor: _Michal_, data nadania: 2008-02-06 19:57:18, suma postów tego autora: 4409

To w roku 2000

był strajk pielęgniarek? Nie wierzę.
W Krytyce Politycznej ani Lewą nogą nic nie było na ten temat.

autor: ABCD, data nadania: 2008-02-06 20:06:03, suma postów tego autora: 20871

znowu szansa dla G2008

Dokonam wpłaty i zachęcam innych (mimo, że uważam CKLA za zgraję nieuków i regularnie ich krytykuję) - nie ma wroga na antykapitalistycznej lewicy.

Natomiast Grupa 2008 znowu ma szansę na wykazanie się lewicowymi wartościami. Ciekawe czy ktoś z nich publicznie wystąpi z publiczną obroną Andrzeja?

autor: Parvus, data nadania: 2008-02-06 20:37:43, suma postów tego autora: 202

Smoleń jak Chuck

Czy Smoleń kopnął może z półobrotu?
Strasznie żal mi warszawskich polucjantów? takie kruche chłopięta a ta lewacka banda tak ich okrutnie bije. jak można bić ludzi specjalnej troski, toz biedactwa uposledzone ledwo na komisariat trafiają. opamietajcie sie towarzysze

autor: red spider 666, data nadania: 2008-02-06 21:51:24, suma postów tego autora: 1549

Przez dwa lata skazany nie dowiedział się

na jakie konto ma wpłacić grzywnę? Nic dziwnego, że sędzia się zdenerwował. Powinni mu jeszcze wlepić grzywnę za obrazę sądu.

autor: west, data nadania: 2008-02-06 21:11:24, suma postów tego autora: 6717

To naprawdę drobiazg,

west.
Jaruzelski już drugie dziesięciolecie robi zgrywę z sądu, gdzie "odpowiada" za masakrę na Wybrzeżu z grudnia 1970.

autor: ABCD, data nadania: 2008-02-06 23:53:34, suma postów tego autora: 20871

Widocznie jest niewinny

Co zresztą jest oczywiste dla każdego znającego choćby pobieżnie przebieg wypadków na Wybrzeżu.

autor: west, data nadania: 2008-02-07 00:06:34, suma postów tego autora: 6717

do Parvusa

Jeżeli dla Ciebie lewicowość oznacza stawanie w obronie ludzi którzy nie stosują się do wyroków sądu, nie stawiają się na wezwania i unikają zapłacenia orzeczonej kary to gratuluję Ci debilizmu. Niech mi ktoś wytłumaczy co wspólnego z obroną pielęgniarek, czy eksmitowanych rodzin mają czynne napaści na policjantów? Zrozumiałbym jeszcze, jakby postanowili pobić osoby, które decydują o eksmisji, bądź maja wpływ na pensje pielęgniarek. Nie mogę jednak zrozumieć, jaki sens ma walka z policjantami, którzy muszą wykonywać czyjeś polecenia pracując za nędzne grosze.

autor: lukasz, data nadania: 2008-02-07 09:01:53, suma postów tego autora: 154

lukasz

Skazany bronił pielęgniarek przed nielegalnym zagłuszaniem ... tfu, przecież to było w 2000 r. Przyjmijmy zatem, że chciał pójść w ślady swego guru, Ikona - słynnego PPS-owskiego rozłamowca.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-02-07 09:52:34, suma postów tego autora: 6199

...

"Widocznie jest niewinny"

:) ty west tak na serio?

a co do tego przymkniętego lewaka to faktycznie w Polsce policja jakaś taka delikatna..jak kopnął psa to mógł oddac a nie latać po sądach jak skarżypyta...ale z doświadczenai wiem że policja lubi tak wrabiać wszystkich co są troche poza systemem..i nie wazne czy to lewacy czy skrajna prawica

autor: Ramones, data nadania: 2008-02-07 09:57:23, suma postów tego autora: 595

szacunek

Szacunek dla Smosara. A swoją drogą niebywałe jak długo się ta sprawa ciągnie...

autor: cyklista, data nadania: 2008-02-07 11:34:48, suma postów tego autora: 139

Post lukasza

doskonale wyraża mentalność ideowych BLID-owców.
Ponarzekać na dyskursywną i symboliczną hegemonię prawicy - o, to im odpowiada. Ale bronić byle kogo przed eksmisją? A fe!

autor: ABCD, data nadania: 2008-02-07 11:40:34, suma postów tego autora: 20871

Lukaszu,

Przypomnijmy więc, że pielęgniarka zasłabła i pilnie potrzebowała pomocy medycznej. Policja celowo ( jak to bywa z oddziałami powstałymi na bazie ZOMO) nie chciała przepuścić pielęgniarki na zewnątrz kordonu. Smoleń przerwał kordon napierając ciałem a nie kopiąc kogokolwiek, zaś policja, jak zwykle, zaprezentowała na procesie uzgodnione, jednolite acz nie mające nic wspólnego z rzeczywistością zeznania. Ja sądzę, że będące regułą krzywoprzysięstwo stosowane przez funkcjonariuszy policji jest przestępstwem za które powinni oni zacząć ponosić konsekwencje. Poczekajmy z resztą do pierwszego razu gdy zostaniesz przez policje pobity. Otóż wiedz, że wtedy, składając doniesienie na prokuraturze, natychmiast dowiesz sie, że policja już dawno założyła sprawę przeciwko tobie o "utrudnianie czynności", "czynną napaść" i inne tego rodzaju. Potem, na procesie, ku totalnemu osłupieniu, dowiesz się, że jest mnóstwo świadczących przeciwko tobie policjantów, którzy jak katarynka powtarzają jedną, obciążającą ciebie wersję. Problem w tym, że ta wersji, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością zwycięży i Ty, pobity i niewinny, zostaniesz skazany a oni bijący i popełniający przestępstwo polegające na zeznawaniu w sądzie nieprawdy- niewinni.

autor: A.N., data nadania: 2008-02-07 12:36:50, suma postów tego autora: 407

definicja lewicowości LiD

czytając pana Łukasza zdefiniowałbym jego i LID typ lewicowości jako łamistrajkowo - policyjno - komorniczy :)

autor: Parvus, data nadania: 2008-02-07 13:08:35, suma postów tego autora: 202

odpowiadajac

Kolego A.N., rozumiem, ze jako świadek tego zdarzenia zeznawałeś przed sądem w obronie Smosarskiego?
Mnie tam niestety nie było, więc średnio mogę sie wypowiedzieć na temat tego czy był winny, czy nie. Mogę natomiast powiedzieć, ze przez 2 lata nie zapłacił orzeczonej grzywny, a pisanie ze pójdzie teraz do aresztu za obronę pielęgniarek jest albo celowym przekłamaniem albo debilizmem.

autor: lukasz, data nadania: 2008-02-07 13:48:52, suma postów tego autora: 154

lukaszu

A czyż wspomnianym przez Ciebie debilizmem nie jest zaprzeczanie samemu sobie?
Najpierw zjechałeś Smolenia za rzekome pobicie psa, a teraz mówisz, że (cytuję) "Mnie tam niestety nie było, więc średnio mogę sie wypowiedzieć na temat tego czy był winny, czy nie"?!

autor: RRRadykał, data nadania: 2008-02-07 14:15:26, suma postów tego autora: 1084

do Radykała

Nie zjechałem nikogo. Zjechać natomiast powinienem Ciebie za brak szacunku dla drugiego człowieka, bo z tego co się orientuję to chodzi o uderzenie drugiego człowieka, a nie zwierzęcia. Świadkiem zdarzenia nie byłem, ale mogę oprzeć się na wyroku sądu, który tego kolesia z CKLA skazał. Teoria spiskowa dziejów, że policjanci w obawie przed niewątpliwą siłą tej organizacji postanowili wrobić biednego aktywistę w pobicie jakoś mnie nie przekonuje.

Zastanawia mnie natomiast ta zbiórka na grzywnę, za pośrednictwem konta organizacji na której czele, o ile mnie pamięć nie myli stoi autor artykułu.
Dlaczego nie zebraliście tych pieniędzy 2 lata temu?
Po co ten cyrk?

autor: lukasz, data nadania: 2008-02-07 15:25:05, suma postów tego autora: 154

Na miejscu Smosarskiego też nie zapłaciłabym orzeczonej grzywny...

Uważam, że obowiązkiem sądu jest wskazanie numeru konta, na które należy dokonać wpłaty, łącznie z doręczeniem przelewu. Ale mnie się tak pewnie ino wydaje, bo w Polsce tylko Obywatele mają obowiązki, a władza nie.
W rzeczonej sprawie wierzę A.N., a nie gliniarzom. Mogę się mylić, ale intuicja i tzw. doświadczenie życiowe podpowiada mi, że się nie mylę. Co więcej, jestem przekonana, że to sąd jest "arogancki", a nie osądzany.
W polskich sądach nawet bita i poniżana żona winna jest rozkładowi "pożycia", więc wyrok w tej sprawie w ogóle mnie nie dziwi. Tzw. "polska norma".
Ja poszłabym siedzieć, Andrzeju S.: dla zasady, dla sprawy i dla punktów w politycznym C.V.

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-02-07 18:04:49, suma postów tego autora: 5956

Hyjdla

Jest jeden problem - pójście do aresztu na 50 dni równa się de facto utracie pracy. O ile jeśli ktoś jest bezrobotny lub pracuje dorywczo nie ma tu nic do stracenia, ale pracujący na etacie traci jednocześnie źródło utrzymania.

autor: Cisza_, data nadania: 2008-02-07 18:25:56, suma postów tego autora: 2083

No tak, Cisza...

Biednemu zawsze wiatr w oczy...

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-02-07 18:37:34, suma postów tego autora: 5956

Cisza, ale dlaczego skazany nie zapłacił?

Po co zostawiać takie sprawy na ostatnią chwilę?

autor: west, data nadania: 2008-02-07 19:18:39, suma postów tego autora: 6717

"punkty w politycznym CV"

To latwo powiedziec. Ale 50 dni w polskim wiezieniu to nie wczasy i nie tylko o ryzyko utraty pracy tu chodzi, jak pisze Cisza. Szacunek i podziw dla ludzi ktorzy zdecydowaliby sie "dla zasady" odsiedziec wyrok, ale nie oszukujmy sie, wiekszosc z nas wolalaby zaplacic i o sprawie zapomniec.
Nawiasem mowiac A.C.A.B. ( all cops are bastards !) Trzymaj sie Andrzej!

autor: Mao Tan Wen, data nadania: 2008-02-07 20:02:16, suma postów tego autora: 368

Coraz mocniejsza...

...i zdewcydowanie bardziej wyrazista staje się owa frakcja BLiD-u, którą tu, rzeczywiście, należałoby określić mianem "łamistrajkowo-policyjno-komorniczą". BLiD-owa "lewica" miewa i takie odcienie. Dalekie od czerwieni, za to prawie brunatne.

autor: krik, data nadania: 2008-02-07 21:09:44, suma postów tego autora: 1649

Dżizas, jak ja uwielbiam lewicową dezinformację

Nie róbcie ze skazanego męczennika, sugerując że pójdzie do pudła w sytuacji, gdy bezskuteczna egzekucja grzywny skutkuje ZAMIANĄ GRZYWNY NA PRACĘ SPOŁECZNIE UŻYTECZNĄ. Dopiero gdyby Wasz "niewinny" kolega takiej pracy nie podjął, sąd MÓGŁBY orzec wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności. Nie róbcie ludziom wody z mózgu, bo poziom świadomości prawnej społeczeństwa i tak jest żenująco niski.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-02-08 09:28:34, suma postów tego autora: 6199

Sumienie,

nasze "prawo" (a raczej to obowiązujące w naszym kraju) jest tak ułożone, że sąd ma zupełną dowolność w orzekaniu kar. Szczególnie tyczy się to chyba właśnie kodeksu karnego wykonawczego.

autor: Bury, data nadania: 2008-02-08 10:53:30, suma postów tego autora: 5751

Aroganckie tłumaczenie skazanego

Oczywiście numer konta miał mu podać sąd w wyroku? Ciekawe czy czynszu też nie płaci dopóki mu ktoś łaskawie nie poda konta? Skandaliczne jest to, że lewicowcy okazujący ostentacyjną pogardę i nieznajomość prawa, mają do innych pretensje za własne zaniedbania. W ciągu 2 lat spokojnie mógł odłożyć te pieniądze, zwłaszcza że jak piszecie ma stałą pracę - wychodzi na to, że gość postanowił zostać drugim Nelsonem Mandelą.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-02-08 13:14:07, suma postów tego autora: 6199

"czynsz"

No dobrze Sumienie, a jeśli ktoś mieszka w swoim własnym domu, to też jest przestepcą gdy nie płaci "czynszu"? Zapewne tak. Albo chociażby w mieszkaniu właśnościowym, gdzie zmuszają do opłacania g.wna, zwanego wspólnotą mieszkaniową.

autor: Bury, data nadania: 2008-02-08 15:04:06, suma postów tego autora: 5751

Bury

Nie udawaj głupiego: co to za tłumaczenie, że nr konta nikt mu nie podał? To w końcu on miał grzywnę zapłacić, czy sekretarka z sądu? W czyim to leżało interesie?

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-02-08 16:17:38, suma postów tego autora: 6199

SN,

oczywiście,że jest to obowiązek sądu podać nr. konta i znak przelewu,a również nawet do dobrych zwyczajów należy dołączenie wypełnionego komputerem drucku przelewu.To tylko dowodzi braku racjonalnej organizacji odpowiedniej komórki kasy sądowej która się powinna tym zajmować.Dzisiaj jak się wysyła pieniądze do sądu to nawet im trzeba dołączyć dowód wpłaty,bo inaczej to oni nic nie wiedzą.To jest przedpotopowa organizacja pracy.Arogancje to wykazuje głupawy sędzia.Tak zresztą jak i w samym orzeczeniu.Rozpowszechnione w polskim sądownictwie przyjmowanie twierdzeń jednej strony na wiarę a odrzucanie innych też na (nie)wiarę to zwykła urzednicza samowolka i dowolność.Jeżeli twierdzenia obydwu stron są sprzeczne,a nie ma innych dowodów to takie twierdzenia się wzajemnie znoszą.Wiarę to sędziowie mogą sobie uprawiać w kościele ale nie w sądzie.To nie tylko lewica ma małą świadomość prawną,dotyczy to całego społeczeństwa.Tylko, że sędziowie w gruncie rzeczy są również ignorantami,niedokształceni i co najważniejsze wcale się o przepisy prawne nie troszczą i nie muszą troszczyć(są ponad prawem,z tytułu naruszenia prawa nie ponoszą żadnych konsekwencji),a orzekają jak im się podoba.W tej sytuacji nigdy nie rozwinie się żadna kultura prawna.To dotyczy wszystkich sądów włącznie z SN i TK.Jest to towarzystwo pozorantów,którzy starają się społeczeństwu wmówić że uprawiają i stosują prawo i chcą za swoje partactwo jeszcze otrzymywać ciężkie pieniądze.

autor: mi, data nadania: 2008-02-08 19:41:18, suma postów tego autora: 86

tłumaczenie się tym

że nie znało się numeru konta jest faktycznie idiotyczne, ale to, że policja w taki sposób może wrabiać każdego, to niestety smutna prawda.
co do postów Łukasz-ma on trochę racji, nikt nie powinien mimo wszystko stawiać się ponad prawem, choć myślę, że istnieje jakiś "wyższa racja" i taką np. jest obrona eksmitowanych (których naprawdę nie stać na mieszaknie!) i tych nieszczęsnych pielęgniarek.

autor: moskwa, data nadania: 2008-02-10 16:25:40, suma postów tego autora: 605

Dodaj komentarz