Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Jankowski: Wysadzenie wież WTC pretekstem do wojny o ropę

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Ewidentne ślady

Na filmach przedstawiajacych zawalenie WTC widać ostre podmuchy wyrzucające materię na zewnątrz. Te podmuchy są znacznie poniżej strefy zawalania. Eksplozje jak byk.

http://www.youtube.com/watch?v=2wpPb3dWARk

Poza tym na ujeciach sprzed zawalenia WTC2 widać lejący się z dziury płynny metal.

http://www.youtube.com/watch?v=P_jiCyMkrRM

Profesor fizyki Steven Jones tłumaczył to działaniem termitu. Termit pali się w temperaturze 2500 stopni C. Stal topi się przy 1600 stopniach. Pożar wg. oficjlanej wersji miał temperaturę 1000 stopni.

Pobrano próbki z pamiątkowych elementów z WTC. Potwierdzają one użycie ładunków wybuchowych i termitu. Oczywiście te badania przeprowadzono nieoficjalnie. Oficjalne śledztwo bazowało na...paszportach zamachowców, które znaleziono pod WTC (sic!).

Istnieją też liczne a niewygodne zeznania świadków, np starżaków mówiacych o serii eksplozji: bum, bum, bum...!


Motywy polityczne, korzyści finansowe (nieraz konkretnych osób), odpowiedzialność itp. to kolejna porcja przesłanek. Najlepiej jednak zacząć od tych technicznych.

autor: Panek, data nadania: 2008-02-18 22:03:21, suma postów tego autora: 896

Bezpośrednio

po zamachu na World Trade Center w prasie (także polskiej - np. "Gazeta Wyborcza") było dużo informacji o tajemniczych operacjach giełdowych, które miały przynieść ogromne zyski komuś, kto wiedziałby o zamachu. Czy ktoś wie, czy te spekulacje zostały w jakiś sposób wyjaśnione?

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-02-18 23:43:28, suma postów tego autora: 3102

FILMY W SIECI o 9/11

Najlepsze filmy dostepne w sieci na temat prawdy o wydarzeniach 11 września, dostępne są po wpisaniu w googlach hasla: "911 truth"

albo wyszukiwaniu bezpośrednio tytułów filmów:
"Zeitgeist"
"Secret History of 9/11",
"Loose Change 2nd Edition Recut"
"Improbable Collapse"
"9/11 Press For Truth"
"The Great Conspiracy"
"9/11: In Plane Site"
"9/11: The Road to Tyranny"
"Face The Facts",
"9/11 Mysteries"

autor: rownoleznik, data nadania: 2008-02-19 16:01:22, suma postów tego autora: 21

Angka Leu

Rząd USA bawi się w zamrażanie pieniędzy przeciwników politycznych, ale prawdziwych terrorystów będzie krył. Ja jestem ciekaw czemu tłumaczenia kilkudziesięciu Izraelczyków, w tym ostentacyjnie świetujacych pod WTC (i z tego powodu aresztowanych) Sivana Kurzberga, Paula Kurzberga, Yarona Shmuela, Odeda Ellnera i Omera Marmari Amerykanie wzieli za dobrą monetę. Tłumaczenia te bazowały na określeniu siebie jako osób rozpracowujących Arabów na ziemi amerykańskiej. Sprawa była głośna, nawet w FOX NEWS pojawił się materiał. Na tym filmie widać jak po powrocie do Izraela (katownie CIA są dla pastuchów z Afganistanu) agenci w izraelskiej TVtłumaczą się ze swojego zachowania :

http://www.youtube.com/watch?v=cFIMHov_mKc

autor: Panek, data nadania: 2008-02-19 20:43:39, suma postów tego autora: 896

Jankesi sami zrobili zamach

żeby mieć pretekst do imperialistycznych podbojów. wszystko. ta prawda w końcu sie wyda.

autor: Bartek, data nadania: 2008-02-20 09:53:12, suma postów tego autora: 2550

Panku

A "Protokoly Medrcow Syjonu" tez juz czytales?

autor: wojtas, data nadania: 2008-02-20 07:31:53, suma postów tego autora: 4863

wojteczku

Wprowadzasz do poważnego tematu (który jest powodem śmierci, nieszczęść i tragedii milionów ludzi) ton na poziomie debila... aż nie chce się takiego czegoś komentować. Żałosne i haniebne. Włóż sobie worek na głowę i poproś aby ktoś przycisnął butem twoją szyję... wtedy może coś zrozumiesz... bo słowa nie przemawiają najwyraźniej do twojej wyobraźni

autor: rownoleznik, data nadania: 2008-02-20 10:46:03, suma postów tego autora: 21

Pewnie

będzie jak z Kennedy'm. Nigdy nic się nie dowiemy na pewno. Nic nie zostanie do końca zweryfikowane, bo będzie to blokowane instytucjonalnie aż do końca świata. W rezultacie za 30, 40 lat oficjalna wersja 11 września będzie pełnić podobną funkcję jak dziś wersja zamachu na Kennedy'ego z jednym zamachowcem niezrównoważonym Oswaldem. Ostatecznie większość uzna to za nierozwiązywalną zagadkę historii. W ten sposób "prawda" zostanie ustalona "po środku" i to w sposób "demokratyczny".

autor: sal paradise, data nadania: 2008-02-20 12:06:55, suma postów tego autora: 1199

...

"Włóż sobie worek na głowę i poproś aby ktoś przycisnął butem twoją szyję..."

To jest dopiero poziom dyskusji jak sie patrzy!

autor: wojtas, data nadania: 2008-02-20 12:25:37, suma postów tego autora: 4863

wojteczku

Czy ktoś czytał "Protokoły mędrców syjonu" czy też nie, nie ma żadnego znaczenia. I nie powinno ciebie w tym momencie to interesować. Bardziej interesować powinno ciebie natomiast, kto "protokoły mędrców syjonu" publikował, jeśli już chcesz poruszać tę kwestie.
"Protokoły mędrców syjonu" publikował w USA zagorzały antysemita i ikona kapitalizmu Henry Ford. Jeśli ten temat ciebie rzeczywiście interesuje, to przeczytaj sobie np w wikipedii, co na ten temat mówił:
"The only statement I care to make about the Protocols is that they fit in with what is going on".

Ponieważ jesteś mało zorientowany w temacie, podpowiem ci tylko, że "Protokoły mędrców syjonu" nie mają najmniejszego związku z powyższym artykułem.

autor: rownoleznik, data nadania: 2008-02-20 12:42:34, suma postów tego autora: 21

rownolezniczku

Rzadko zdaza sie ktos taki jak Ty, kto sypalby jak z rekawa samymi zlotymi (i co wazne - saamymi na temat!) myslami. Jestem zafascynowany osobowoscia czlowieka ktory najpierw radzi mi zalozyc worek na glowe i sie zabic, po czym ni stad ni zawad (ale oczywiscie zupelnie na temat) wyjasnia mi skomplikowane zawilosci "Protokolow Medrcow Syjonu" o ktorych, rzecz jasna, ja prosty przedstawiciel lewego skrzydla NSDAP nie mialem pojecia. Dzieki Ci!

autor: wojtas, data nadania: 2008-02-21 07:35:45, suma postów tego autora: 4863

salu,

z Kennedy`m od dawna (tj. od 40 rocznicy zamachu) blokuje się, jeśli w ogóle, to bardzo mało. W szczególności, ujawniono dokumentację, ż której wynika, że Kennedy`ego nie mógł zabić samotnie działający zamachowiec.
Wcześniej wersja prokuratora Garrisona została spopularyzowana w licznych filmach (np. JFK Stone`a).
Tak więc faktografia raczej nie popiera Twej oceny.

autor: ABCD, data nadania: 2008-02-21 10:18:01, suma postów tego autora: 20871

urażony wojteczku

...uwazam ze zalozenie sobie worka na glowe (i przycisniecie butem szyi) jest jedyna skuteczna metoda by zrozumiec zagadnienie przez czlowieka, dla ktorego jedynym watkiem jaki kojarzy mu sie ze zbrodniami dokonanymi przez rzad USA sa protokoły mędrcow syjonu.
Innymi słowy, bo jestes kiepsko kapujacy: jedyną szansą dla ciebie, abys zrozumial zagadnienie, jest znaleźć sie w skorze tego Irakijczyka, ktory za twoje pieniadze, w ten wlasnie sposob zostal potraktowany
Dopiero gdy poczułbyś ten but, wowczas z pewnością poukładałoby ci się w głowie (i zrozumiałbyś co to znaczy szanować bliźniego swego) i odechciałoby ci się quasiinteligenckich wynurzeń na temat, na który nie masz kompletnie nic do powiedzenia.
Tu rozmawia się o wojnie, człowieku, w której giną setki tysięcy ludzi, i jeśli nie rozumiesz, co to znaczy, to przynajmniej z pokorą milcz. Bo jesteś żałosny.

autor: rownoleznik, data nadania: 2008-02-21 12:41:21, suma postów tego autora: 21

....

rownoleznik. Nie pisalem nic do ciebie a ty nagle chamsko mnie obrazasz. Po pierwsze to ja ani slowa nie pisalem ani o Irakijczykach, ani o Afganczykach, ani o zadnych zbrodniach USA, bo tez o tym nie pisal Panek. Piszac o tych Ikrakijczykach po prostu bredzisz, albo nie umiesz czytac. Bo nie pisalem o tym ANI SLOWA i nie komentowalem zadnej wypowiedzi zwiazanej z Irakiem.
To co napisalem to bylo zart zwiazany z tym, ze to co pisal Panek skojarzylo mi sie z klasyczna teoria spiskowa, jak np. teorie, ze stali za tym Zydzi itp. Z Irakiem nie ma to NIC WSPOLNEGO. A poza tym nie bylo to skierowane do ciebie.Tak apropos jestem zdecydowanym zwolennikiem tejze wojny, nie tylko bralem udzial w wielu demonstracjach przeciw wojnie ale nawet takowa organizowalem.
Jak dla mnie jestes zwyklym prymitywnych chamem. Jesli mowi ci cos termin napinactwa internetowe - to wlasnie to robisz. Jesli masz zamiar mi powiedziec, zebym sobie zalozyl worek na glowe, albo ze jestem zalosny to prosze bardzo, ale zrob to prosto w oczy. Bo przez Internet to byle gowniarz moze sobie pisac co mu sie zywnie podoba.

autor: wojtas, data nadania: 2008-02-21 18:48:11, suma postów tego autora: 4863

wojteczku

Sluchaj, nie interesuje mnie twoje portfolio, i czy chodziles do przedszkola z poszerzonym marksizmem czy neoliberalizmem. Komentuje tylko twoją wypowiedź na forum. I stwierdzam ze jest żałosna.
Ludzie zamieszczają tu wypowiedzi związane z artykułem. Artykuł jest poważny. I jeżeli ty uznajesz za stosowne zamieszczanie w takim miejscu 'żartow', ktore kojarza ci sie z 'klasyczna teoria spiskowa', to ja mam prawo zamieszczac swoje oburzenie z tego powodu.

Twój żart jest niezrozumiały. Po pierwsze, nie rozumiesz tak jak większość quasiinteligencji, że nie ma nic śmiesznego w czytaniu 'protokołów mędrców syjonu'. Tak samo jak nie ma nic śmiesznego w czytaniu czegokolwiek (pewnie tego nie rozumiesz ale zapoznawanie się z różnymi opiniami jest oświecające). Czyjaś opinia może być śmieszna ale nie zapoznawanie się z nią czyli czytanie. Nie jest trudno zauważyć, że 'protokoły' są przedmiotem żartów głównie ludzi, którzy ich nie czytali. To bardzo charakterystyczny objaw umysłowego uwstecznienia. Masz bowiem do czynienia z sytuacją, w której ludzie którzy czegoś nie czytali mają na temat tego czegoś swoją opinię.

Innymi słowy, wchodzisz na forum, gdzie dyskutuje się na temat 11 września, i ni z gruchy ni z pietruchy przywalasz żart, który nikogo nie śmieszy i który na domiar złego przyczynia się do wspierania zabobonnego stereotypu na temat rzeczy, która jest tabu: "nie wolno jej nawet przeczytać", ponieważ jej przeczytanie jest - jak sugerujesz - śmieszne.

Jeśli się nad tym zastanowisz, to jest to wcale nie śmieszne ale żałosne.

Nic dziwnego, że społeczeństwo żyjące w takich zabobonach ma problem ze zrozumieniem politycznej rzeczywistości i złożonej problematyki konfliktów międzynarodowych.
Mnie osobiście nie jest z tym do śmiechu. Ale baw się dobrze, załóż sobie worek na głowę to może będziesz miał jeszcze lepszą zabawę.

autor: rownoleznik, data nadania: 2008-02-22 10:27:18, suma postów tego autora: 21

wiesz co wojtas?

ty chyba masz taki problem, że nie chwytasz co ktoś mówi, tylko walczysz od razu. Od razu się ustawiasz "na nie". Socjopata z ciebie. Ale przecież masz wyobraźnię, jak każdy. zastanów się raz chociaż.

autor: sal paradise, data nadania: 2008-02-22 01:50:07, suma postów tego autora: 1199

Dodaj komentarz