Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Serbia: W obronie jedności kraju

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

I bardzo dobrze

Demonstrujcie, Serbowie, demonstrujcie. Palcie ambasady, sklepy rabujcie, pijcie i się na ulicach bijcie. Im więcej tego będzie, tym lepiej Kosowarom zrobicie.

autor: Nemo, data nadania: 2008-02-22 20:41:37, suma postów tego autora: 693

Nemo

Daruj sobie swoją Serbofobię. Płacą ci jacyś zwolennicy wielkiej Albanii z kosowskiej mafii czy co?

autor: Cisza_, data nadania: 2008-02-22 23:51:12, suma postów tego autora: 2083

Szturmowano

nie tylko ambasadę USraela. Także np. restaurację Mc Donalda, filie zachodnich banków, "markowe" sklepy - serce rośnie.

Chyba niezbyt potrzebnie zaatakowano przedstawicielstwa Słowenii i Chorwacji. Po wojnie domowej z lat 90. Jugole najprawdopodobniej już nigdy nie pogodzą się, jednak na forach słoweńskich spotkać można było głosy poparcia dla Serbii, co ważne powołujące się także na wspólne słowiańskie jestestwo. Może więc jeszcze tli się jakaś iskierka?


autor: Bury, data nadania: 2008-02-23 00:01:11, suma postów tego autora: 5751

Bury

Słowenii dostało się chyba bardziej za przewodniczenie UE. Swoją drogą spotkałem kilku Chorwatów i Słoweńców i zgodnie twierdzili że rozbicie Jugosławii było największym błędem w najnowszej historii ich regionu.

autor: Cisza_, data nadania: 2008-02-23 00:04:02, suma postów tego autora: 2083

Walczyć!

Ataki na ambasady imerialistów są ok, ale powinni sobie odpuścić demolowanie sklepów, czy samochodów. to osłabia wyraz polityczny demonstracji. Nie wierzę, by Serbowie pogodzili się bez walki, chociaż ich sytuacja jest beznadziejna.

autor: Bartek, data nadania: 2008-02-23 10:32:54, suma postów tego autora: 2550

Ciszo,

ja nic nie mam do Serbów jako takich. Jestem przeciw pijanemu motłochowi rabującemu prywatne, zagraniczne sklepy, podpalajacemu ambasady itd., itp. Teraz, jak raz są to Serbowie. Aliści te burzliwe i inspirowane zamieszki utwierdzą bez dwóch zdań Kosowarów, że słusznie robią, własne państwo budując.

autor: Nemo, data nadania: 2008-02-23 11:55:13, suma postów tego autora: 693

Ciszo

Spotkałeś, jak sądzę, znaczącą mniejszość Chorwatów i Słoweńców płaczących za Jugosławią. Zawsze się tacy znajdą, mogą zresztą mieć wiele osobistych, obiektywnych powodów przemawiających za ich poglądami. A podstawowy to pewnie taki, że za jugosłowiańskich czasów byli młodsi, niż teraz. Ja nie wątpię, że jakby Adolf H. pozwolił, to w trakcie II Wojny znalazłoby się wielu Żydów popierających Holocaust, czy Polaków aprobujących pozycję naszego narodu w III Rzeszy.

autor: Nemo, data nadania: 2008-02-23 12:01:20, suma postów tego autora: 693

Nemo

co to za naród Kosowary,ja takiego nie znam,ALBAŃCZYCY Z KOSOWA

autor: czerwony93, data nadania: 2008-02-23 17:09:36, suma postów tego autora: 2775

czerwony93

Ja też takiego narodu nie znam. Ale znawcy tutejsi znają. Vide post Mr. cisza_ z 17.02.2008, 21.07.02 do materiału: Kosowo:Secesja za przyzwoleniem UE. Z postu wynika że owi Kosowarowie (Albańczycy) to bardzo, ale to bardzo źli ludzie są. Zdaje mi się, że i inni dyskutanci też tamtejszych Albańczyków mianem owym określali. Pewnie uw "Kosowar" w ustach serbskich pejoratywnie brzmi, ale brak mi wiedzy. Wiem natomiast, że nasz lud wierzy, że ludzie od ludu tego naszego cokolwiek inni czarne podniebienia posiadają. Ponoć niekaszubscy sąsiedzi Kaszubów tak o owych mówią, na Mazurach nieukraińscy sąsiedzi Ukraińców (z akcji Wisła ich ród) też tak gadają. Nie wiem, skąd ten kolorystyczny pomysł się wziął. Jakieś stare, ludowe wierzenia? Pismo Święte?

autor: Nemo, data nadania: 2008-02-24 08:28:57, suma postów tego autora: 693

Dodaj komentarz