Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Cypr: Dimitris Christofias zwyciężył w wyborach prezydenckich

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Cypr

Jest najbardziej lewicowym krajem UE.

autor: Cisza_, data nadania: 2008-02-25 00:26:20, suma postów tego autora: 2083

Czyli Cypr ma prezydenta eurokomuniste

Czy ma ktos szczegolowe informacje nt. pogladow elekta?

autor: Kautsky, data nadania: 2008-02-25 02:03:03, suma postów tego autora: 420

do Ciszy

Z tym bym dyskutował. Na jakiej podstawie tak uważasz?

autor: lewicowiec, data nadania: 2008-02-25 10:20:36, suma postów tego autora: 508

.

Cypryjska lewica poparła 3 różnych kandydatów, w tym prawicowych. Dziwaczna sytuacja. Aż dziwne, że wygrał Christofias.

autor: lewicowiec, data nadania: 2008-02-25 10:17:19, suma postów tego autora: 508

Lewicowy kraj?

Cisza, co Ty wypisujesz? Mam kilka propozycji dla Ciebie. Pójdź do pracy u kogoś w tym "lewicowym kraju". Przyjrzyj się jak Cypryjczycy traktują ludzi przybyłych z Europy Środkowej i Wschodniej. Posłuchaj jak zwracają się do emigrantów z Iranu, Pakistanu czy Bangladeszu. Zorientuj się co mówią o Turkach. Przypomnij sobie co i dlaczego świętują 28 października.
Dowiedz się, a potem usiądź i spokojnie zastanów się czy aby trochę nie zagalopowałeś się z tym "lewicowym krajem".
Pozdrawiam!

autor: szerszeń, data nadania: 2008-02-25 13:08:35, suma postów tego autora: 1073

W stacji TVN

napisali, że na Cyprze wygrał "postkomunista".
Hmmm, straszni inteligenci w tym TVNie:)

autor: Getzz, data nadania: 2008-02-25 14:25:16, suma postów tego autora: 3554

szerszeń

Na miejscu Cypryjczyków myślałbym o Turkach zupełnie tak samo. To Turcy najechali ich kraj i zabili kilka tysięcy osób. Zresztą sam nie pałam zbyt wielkim sentymentem do Turcji jako jednego z bardziej nacjonalistycznych i imperialistycznych w regionie.

autor: Cisza_, data nadania: 2008-02-25 17:22:28, suma postów tego autora: 2083

Rozumiem, Cisza, twoją niechęć do Turków nacjonalistów i

imperialistów. A ciekaw jestem, czy słyszałeś o polityku takim, który Kaczyński Jarosław się nazywa?

autor: Nemo, data nadania: 2008-02-25 21:03:08, suma postów tego autora: 693

Cisza,

Za to zapewniam Cię, że na miejscu Słowaków, Polaków, Filipińczyków, Egipcjan... nie ośmieliłbyś się nazwać Cypru krajem lewicowym. Druga sprawa, na miejscu Turków cypryjskich miałbyś umiarkowaną ochotę znaleźć się pewnego dnia w granicach państwa greckiego (odsyłam do enosis). Poza tym, od kiedy ludzie lewicy wypowiadają się o innych poprzez pryzmat ich narodowości?
PS - na serio interesuje mnie na jakiej podstawie wywnioskowałeś, że Cypr jest lewicowym państwem. Proszę, wskaż mi te przesłanki.
Pozdrawiam!

autor: szerszeń, data nadania: 2008-02-26 11:34:34, suma postów tego autora: 1073

nie piszę

O Turkach jako takich lecz ich państwie, gdzie większość czołowych sił politycznych to szowiniści. Mówi się o odradzaniu neofaszyzmu w Niemczech, ale to w Turcji neofaszyści z Szarych Wilków i innych grup mają wpływy w wojsku i policji.

Cypr jest lewicowy o tyle, że jak na liczbę ludności działa tam sporo grup lewicowych, protesty antywojenne i antynatowskie też są stosunkowo częste i liczne. Wyzysk emigrantów ma za to miejsce we wszystkich krajach, włącznie z rządzonymi przez lewicę. To po prostu część kapitalizmu.

autor: Cisza_, data nadania: 2008-02-26 13:54:01, suma postów tego autora: 2083

Cisza,

Dzięki, takiej odpowiedzi było mi trzeba. Lewicowość państwa to, w Twoim przekonaniu, mnogość kanapowych organizacji skrajnie lewicowych i stosunkowo liczne protesty antynatowskie. Skoro tak...to wiem już wszystko i nie mam więcej pytań. Składam wyrazy głębokiego szacunku dla przenikliwego rozumowania przedstawicieli lewicy w Polsce.
Marks zapłać za uświadomienie :D

autor: szerszeń, data nadania: 2008-02-26 20:06:48, suma postów tego autora: 1073

Dodaj komentarz