Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Unia Pracy w obronie kobiet na rynku pracy

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

He

" i narzędzi pomocy kobietom samotnie wychowującym dzieci"

samotna to nie jest , skoro ma dziecko :), dzieci najlepiej wychowuja sie wsrod rowiesnikow.

czysty seksizm, w kazdym cywilizowanym kraju, nawet takim lewicowym, narzedzia pomocy tworzy sie dla wychowujacego rodzica!, okreslenie to samo w sobie jest dyskryminacja ojca jako rodzica.

"aby wszelkie zobowiązania wobec chorujących kobiet w ciąży były przeniesione na budżet państwa tak, aby nie obciążać dodatkowymi kosztami pracodawcę"

czy pracodawca i podatnik maja placic dlatego, ze jakas kobieta zapragnela miec dziecko, ma rodzine, matke, ojca dziecko nie potrzebuje zgodnie z polska matriarchalna mentalnoscia, bo to zly patriarchat :), wiec ma kto placic zobowiazania, niech placi matka lub babka - matka matki, a jak nie stac matki i babki, no coz, nie bede podpowiadal unistom.

autor: dyzma_, data nadania: 2008-03-10 15:50:53, suma postów tego autora: 2960

Zatrudniciela "nie obciążać

dodatkowymi kosztami". W ogóle niczym go nie obciążać. A pracownicy niech pracują za darmo i przepraszają, że żyją.

autor: zdzi, data nadania: 2008-03-10 20:47:52, suma postów tego autora: 183

Może niezbyt na temat ale fajne:

Jestem gotów czołgać się przed Tuskiem, skoro przegnał przynajmniej jednego Kaczyńskiego, a drugiego mocno ograniczył. Prezydent jest mniejszym nieszczęściem teraz, niż jak miał brata premiera - stwierdził Jerzy Urban.

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-03-10 22:53:16, suma postów tego autora: 3102

A co, nie ma Urban racji?

Liberalizm to katar, faszyzm to gruźlica :-)

autor: west, data nadania: 2008-03-11 08:41:26, suma postów tego autora: 6717

I co sie dziwisz Angka Leu.

Urban to nie idiota, ale przeszedł już z pozycji centrowych na zdecydowanie prawicowe.
Poza tym interesujący jest zerowy poziom wiedzy na temat Tuska i PO takich osób jak Urban czy west. Przecież dla kogoś dla kogo sprawy światopoglądowe są ważne (nie ukrywam, że dla mnie też są istotne) to ta "liberalna" PO niczym nie różni się od PiSu. To tacy sami klerykałowie i zepsuta przeterminowana zaśmierdła ultrakonserwa. Wystarczy wspomnieć o in vitro, aborcji, Karcie Praw Podstawowych, stosunkach państwo-kościół (PO jest chyba jeszcze bardziej prokościelna niż PiS, może tylko z inną kościelną frakcją związana), fanatycznym katoliku pośle Gowinie, który jak sam mówi "mienawidzi dwóch rzeczy: komunizmu i szkoły" (sic!) (że szkoły nienawidził to niestety bardzo teraz widać). No i oczywiście nie można zapomnieć o półoficjalnym kapelanie PO Dziwiszu i wiecznych zapewnieniach pełowców, ze choćby nie wiem co "to my z kościołem".
Do tego oczywiście dochodzi tragiczne nieuctwo ekonomiczne PO. No ale "młodzi zdolni, dynamiczni wykształceni z emigracji i dużych miast" nie podjęli trudu przeczytania programu PO (choćby w wikipedii, haha), tylko polecieli zagłosować na nieudacznych 19wiecznych kapitalistów i sktrajnych konserwatystów. Mieli przy tym głosowaniu wrażenie, że są strasznie mądrzy.
Smutne, bo rzeczywiście "wykształciuchy" jak sami się okreslali jak widać za wiele w głowie nie mają.
Nie na temat, ale to była odpowiedź dla Angka Leu i westa.
PS. Pozdrawiam kobiety, bo są super:)

autor: Getzz, data nadania: 2008-03-11 11:53:47, suma postów tego autora: 3554

2x

Getzz, rzecz w tym, że ja się nie dziwię.
West, tylko że szanse zarażenia się gruźlicą są zerowe natomiast z liberalnej grypy z powikłaniami nie potrafimy się wydobyć.

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-03-11 16:00:37, suma postów tego autora: 3102

Ps.

Fajnie west, że uświadomiłeś mi, że przez dwa lata żyłem w państwie faszystowskim. Będę kiedyś dzieciom opowiadał o łapankach, ulicznych egzekucjach, cenzurze tropiącej każdy ślad krytyki rządu. Może nawet napomknę aluzyjnie jak uciekałem z transportu wiozącego mnie do obozu koncentracyjnego?

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-03-11 16:03:30, suma postów tego autora: 3102

Bo ciezkie

to czasy byly... Moze kiedys pojawi sie godny nastepca "prof." Bartoszewskiego - "prof." west opowiadajacy o swoim heroizmie w czasach kaczkowego faszyzmu. Z ta roznica, ze ten pierwszy siedzial w prawdziwym obozie koncentracyjnym i walczyl w prawdziwym powstaniu, a nie bawil sie klockami.

autor: wojtas, data nadania: 2008-03-12 12:25:36, suma postów tego autora: 4863

To co , panowie, nie było faszyzacji kraju w wydaniu PiS?

Ciekawe, bo tak się zachwycaliście coraz to nowymi narodowosocjalistycznymi pomysłami PiS, że myślałem że wam w to graj.
Czyżby spóźniony wstyd?

autor: west, data nadania: 2008-03-12 15:24:09, suma postów tego autora: 6717

Getzz,

masz rację, że Urban przeszedł na pozycje prawicowe. Pewnie dlatego jego brukowiec zamieszcza zajadłe ataki na prawdziwą lewicę :-)

autor: Durango 95, data nadania: 2008-03-12 15:53:49, suma postów tego autora: 3848

West,

czy ty czytałeś w życiu choć jedną książkę o narodowym socjalizmie? Bo jestem w stanie zrozumieć, że ktoś nie lubi PiS-u, ale jeśli porównuje jego rządy do NS, to chyba brakuje mu piątej klepki.

autor: Durango 95, data nadania: 2008-03-12 15:56:04, suma postów tego autora: 3848

west,

nie ośmieszaj się.

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-03-12 17:51:52, suma postów tego autora: 3102

woda na młyn :)

Nie, źle mówię: jednak pisz jak najwięcej o faszystowskim terrorze szalejącym w Polsce.

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-03-12 17:56:16, suma postów tego autora: 3102

Angka Leu, ponieważ nie podejrzewam Cię o niewiedzę

tylko o to że masz klapki na oczach, małe przypomnienie:

http://portalwiedzy.onet.pl/55178,,,,faszyzm,haslo.html

Pasuje jak ulał.

autor: west, data nadania: 2008-03-13 08:33:36, suma postów tego autora: 6717

West,

chciałbym się zrewanżować komplementem ale nie mogę.
Cytaty z twojej ściągawki:
„Ustanowienie dyktatury faszystowskiej w miejsce systemu wielopartyjnego wprowadzało system monopartyjny, władza wykonawcza i ustawodawcza przechodziła w ręce wodza partii, którego gabinet stawał się jedynym ośrodkiem dyspozycyjnym. Z chwilą jej przejęcia podporządkowywały sobie aparat państwowy, a ich bojówki tworzyły trzon nowych organów terroru i ucisku...
Dla przyspieszenia masowej izolacji i wyeliminowania przeciwników politycznych faszyzm stworzył sieć obozów koncentracyjnych...
Głosząc pogardę i nienawiść do innych narodów faszyści od początku swego powstania świadomie przygotowywał się do wojny i podbojów...”
No właśnie.

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-03-13 12:19:48, suma postów tego autora: 3102

Czyli faszyzm to tylko obozy koncentracyjne?

Bez komentarza...

autor: west, data nadania: 2008-03-14 07:30:21, suma postów tego autora: 6717

Nie,

to też system monopartyjny, totalna kontrola mediów i agresywny imperializm. No i na ogół też rasizm (w przypadku PiS reprezentowany zapewne przez Dorna i Wassermana).

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-03-14 12:35:31, suma postów tego autora: 3102

Ta definicja

pasuje chyba bardziej do nazizmu (konkretnego faszyzmu niemieckiego) niż "innego" faszyzmu (hiszpańskiego, chilijskiego). Tak mi się wydaje, ale mogę się mylić.
Co nie oznacza, że Kaczyński, którego wręcz nieznoszę jest faszystą (jak Pinochet na przykład), chociaż kiedys zdarzało mi sie tak powiedzieć.

autor: Getzz, data nadania: 2008-03-14 12:42:47, suma postów tego autora: 3554

PS.

Angka Leu, imperializm to cecha bardzo wielu opcji politycznych.

autor: Getzz, data nadania: 2008-03-14 13:05:34, suma postów tego autora: 3554

Getzz,

monopartia, totalna kontrola mediów i masowy terror (w tym obozy) to wspólne cechy WSZYSTKICH reżimów faszystowskich, z hiszpańskim i chilijskim (gdzie rolę monopartii odgrywała armia) włącznie. Co do imperializmu - rzeczywiście cechować może on różne ustroje (z demokratycznym włącznie), podobnie zresztą jak totalizm ;). Rzecz w tym, że żeby jakiś ruch/ustrój uznać za faszyzm to muszą w nim te różne elementy występować ŁĄCZNIE. Jeśli będziemy klasyfikowali jako "faszyzm" na podstawie zbieżności pojedynczych cech to za "faszystowskie" musielibyśmy uznać wszystkie rządy budujące autostrady :).

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-03-14 14:36:33, suma postów tego autora: 3102

Prawda...Masz rację...

co za czasy, już od dłuższego czasu z Angka Leu się pod każdym newsem zgadzam:) Kiedyś tak nie było:)

autor: Getzz, data nadania: 2008-03-14 16:01:01, suma postów tego autora: 3554

Obozy koncentracyjne? Nikt was, lewico, nie wyprzedzi!

"masowy terror (w tym obozy) to wspólne cechy WSZYSTKICH reżimów faszystowskich". Jedno zdanie - wiele kłamstw. A jakież to obozy koncentracyjne wybudował wujaszek Benito Mussolini? Masowy terror nie ma z faszyzmem wiele wspólnego. Ma natomiast wiele z lewicą i to jest klucz. Chile? Co to był za obóz na stadionie? Pomijam to, że nie mówimy o żadnym faszyzmie, tylko o patriotyczej kontrakcji, to przez cały okres tzw. dyktatury (ok. 15 lat) zabito ok. 3 tys. osób z powodów polityczych. Terror, moi drodzy, jest wtedy, gdy się tyle ludzi zabija dziennie! Lewico, chapeau bas, nikt wam palmy pierwszeństwa nie odbierze. No może Izraelici rozwiązując ostatecznie problem Gazy w dwa dni. Technicznie jest to wykonalne.

autor: Antymon, data nadania: 2008-03-15 19:35:13, suma postów tego autora: 2

Dodaj komentarz