Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Kongres FMS: Nowe władze i sprzeciw wobec LiD-u

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Tragiczne to!

Demokraci, SDPL i UP są źli bo... "wyrolowali nas" :) A nie żadne tam sprawy programowe.

W sprawach programowych natomiast brak jest stanowiska w najważniejszych sprawach- a więc praw socjalnych: służby zdrowia, edukacji (ale na wszystkich etapach, nie tylko studiach- konieczne jest zdecydowane podniesienie wydatków na całą publiczną edukację), emerytur i rent, płacy minimalnej, praw pracowniczych, prawa do aborcji w publicznej służbie zdrowia (a nie tylko samego prawa, które i tak nie jest przeszkodą gdy ktoś ma pieniądze) itd itp...

autor: Luke, data nadania: 2008-03-18 00:27:12, suma postów tego autora: 1782

Tow. Piotr ma racje

Ale co się spodziewać po teczkowcach

autor: czerwony93, data nadania: 2008-03-18 12:10:12, suma postów tego autora: 2775

Co

młodzi socjaldemokraci wymieniają na pierwszym miejscu?
Legalizację prostytucji.

autor: ABCD, data nadania: 2008-03-18 01:28:27, suma postów tego autora: 20871

Sekciarskie komentarze

Zastanawiam się, ilu z Was było na Kongresie? zero! bo jedyne, co potraficie robić w swojej sekcie niespełnionych polityków to utyskiwac i obrażać.Ale przyjśc, posłuchac, wystapic jako gość, popolemizowac - to juz nie...
Jesli chcecie dyskutować o tym, co FMS przyjęła na Kongresie, wejdźcie najpierw na stronę www.mlodziezowka.pl, w dziale dokumenty sa wszystkie kwity łącznie z dokumentem programowym "Polska naszej przyszłości". Naprawde, troche przyzwoitości i minimum przygotowania w postaci zapoznania się z tekstami źródłowymi przed rozpoczęciem dyskusji jeszcze nikomu nie zaszkodził..

autor: Vorenus, data nadania: 2008-03-18 13:17:16, suma postów tego autora: 2

?

A przedstawiciele których polskich młodzieżówek zostali zaproszeni na kongres?

autor: lewicowiec, data nadania: 2008-03-18 13:35:59, suma postów tego autora: 508

zaproszenie

nie wiem, wiem,że swoja becność zapowiadali m.in przedstawiciele lewicy bez cenzury, co nikomu nie przeszkadzało, był tez projekt powołania platformy socjalistycznej, bardzo ciekawy zreszta. tyle,że statut FMS nie przewiduje platform, dlatego wnioskodawcy zostali zaproszeni do prac w komisji programowej, ktora ma pracowac cała kadencje

autor: Vorenus, data nadania: 2008-03-18 13:39:59, suma postów tego autora: 2

red.Cisza

jak zawsze dał upust swoim uprzedzeniom. Nie mógłby chociaż raz czegoś oryginalniejszego wymyślić...

autor: worek, data nadania: 2008-03-18 13:44:08, suma postów tego autora: 123

Vorenus

Nie trzeba było być na kongresie by wiedzieć, że partia, której FMS jest młodzieżówką, ma na swoim koncie udział w okupacji Iraku, liberalizację Kodeksu Pracy, cięcia w wydatkach socjalnych itd... Wyliczanie to nudne, ale nadal nie dociera do FMS-owców.

autor: RRRadykał, data nadania: 2008-03-18 21:42:14, suma postów tego autora: 1084

Vorenus

pofatygowalem sie i przeczytalem te w pelni "lewicowe" dokumenty. Mamy rzecz jasna standartowy belkot.
Troszke o emancypacji kobiet, nieco o mniejszosciach seksualnych, cos tam bez zadnych konkretow o Europie socjalnej (ale tylko jak sie Komisja Europejska zgodzi) i na koniec smaczki w rodzaju obrony Blidy, obrona dobrego imienia SLD "zszarganego pomowieniami", itp itd.

autor: wojtas, data nadania: 2008-03-19 07:48:22, suma postów tego autora: 4863

Ja również

pofatygowałem się i w ramach odpoczynku przeczytałem te dokumenty. Uwagi:
1. Fragment dot. pracy to zbiór banałów w rodzaju "praca za godną pensję" etc. Słowem nie wspomniano o tym, jaki wpływ na pracowników najemnych ma prywatyzacja, światowa konkurencja w ramach globalizacji, elastyczne formy zatrudnienia, ustawa o radach pracowników, brak praktycznej możliwości założenia związku zawodowego w prywatnej firmie czy ugodowość centrali związkowych etc. Oczywiście dokument organizacji to nie analiza czy publicystyka ekonomiczna, ale przydałoby się przynajmniej wymienienie konkretów.
2. We fragmencie o związkach też banały - oczywiście "dialog społeczny" tak jakby skuteczniejsze nie były radykalne formy protestu.
3. Jest co prawda krytyka SLD, ale w rodzaju "byliśmy z partią na dobre i na złe" czy "niezadowolenie społeczne rządami SLD-UP". Gdy jakaś mieniąca się lewicą partią bierze udział w okupacji Iraku, obniża podatki dla przedsiębiorców czy dokonuje najdalej posuniętej w historii Polski po '89 liberalizacji Kodeksu Pracy to się zrywa z tą partią kontakty oskarżając o zamaskowaną prawicowość, a nie kolaboruje się z nią!!
4. FMS pisze chwali też rewolucję z 1905 roku - jak to ma się do popierania partii, która wielokrotnie tłumiła protesty (górników, pielęgniarek czy pracowników zamykanej fabryki w Ożarowie)?
5. Krytyka LiD-u to oprócz nazywania PD partią liberalną (tak, jakby SLD nią nie było) typowa personalna krytyka rozłamowców z SdPl i UP oskarżanych o dostanie się do parlamentu dzięki pracy SLD.

autor: RRRadykał, data nadania: 2008-03-19 16:13:50, suma postów tego autora: 1084

Cisza na prezydenta!

Uwielbiamy go, jak sobie wyobrażę potem jego pogadanki z Polskimi Drogami w tle :)

autor: thomas, data nadania: 2008-03-19 17:52:38, suma postów tego autora: 23

a propos kongresu

Słyszałem, że jako gość zabrał głos też Kacper Pietrusiński ze Stowarzyszenia Młodzi Demokraci - młodzieżówki PO. Zachęcał, by "wspólnie - prawą i lewą nogą zgnieść PiS". Retoryką Ciszewskiego się posługiwać nie zamierzam, ale dla mnie jest to trochę dziwne... A czy z Lewiatana i Centrum Adama Smitha ktoś przemawiał?

autor: Zapatista, data nadania: 2008-03-19 19:22:48, suma postów tego autora: 35

Smutne to...

Smutne to że FMS zaprasza na swój kongres człowieka z PO-owskiej młodzieżówki a zapomina o zaproszeniu dla Stowarzyszenia Młoda Socjaldemokracja. Czyżby to wpływ mającego nadejść kierownictwa SLD, czytaj Napieralski, czytaj Czarzasty i reszta Towarzyszy patriotów SLD-owskich... Oczywiście nie mam zamiaru z tego powodu rozpaczać, ale to pokazuje jak wygląda kondycja lewicy w Polsce. Lepiej rozmawiać z liberałami niż z koalicjantami...

autor: Jędrzej_Włodarczyk, data nadania: 2008-03-19 20:30:57, suma postów tego autora: 93

wybacz kolego Zapatista...

...ale w FMS próbuje się powolywać platformy socjalistyczne, a nie dyskutuje o platnym szkolnictwie czy podatku liniowym - tak chętnie popieranym przez wielu SMSowiczów...

autor: kobylynsky, data nadania: 2008-03-19 22:38:55, suma postów tego autora: 106

???

To ciekawe bo osobiście nie znam żadnego SMS-owicza popierającego podatek liniowy ale może mało wiem. Oświecisz mnie? Acha, nie zapominajmy że FMS jest teraz bardzo lewicowy bo zaprosił na swój kongres jakiegoś Towarzysza z ambasady Kubańskiej. Jeśli to ma być ten wasz zwrot w lewo to gratulacje, jesteście pilnymi uczniami waszych starszych kolegów. Popieracie spektrum poglądowe od Czarzastego do Che Guevary a przeciętny wyborca lewicowy się w tym już lekko gubi. Nie tędy droga, piszę to ze szczerą życzliwością wobec FMS bo chciałbym żebyśmy w ramach szeroko pojętej lewicy współpracowali a nie obrażali na siebie...

autor: Jędrzej_Włodarczyk, data nadania: 2008-03-19 23:36:55, suma postów tego autora: 93

taki Cisza

bylby milion razy lepszym prezydentem niz megaprzekreciarz i klamca Kwasniewski ve; "Zegarek", ktory nawet magistra nie potrafil zrobic.

autor: wojtas, data nadania: 2008-03-20 08:17:46, suma postów tego autora: 4863

@Jędrzej

Towarzyszu, z tego co wiem to SMS otrzymał takie zaproszenie. Nie ma też wg. mnie sensu się tak napinać i wytykać, w której młodzieżówce jest więcej bezideowych karierowiczów. Zapewne u nas, bo jesteśmy większą organizacją więc ten odsetek jest większy. Ale durnie zdarzają się też u Was, jak wszędzie nota bene. Nie rozumiem czemu eskalujecie napięcie i powodujecie irytację nawet u FMS-owców, którzy Wam dobrze życzą i sympatyzują z SMS. Ja do takich należę.

autor: Crusty, data nadania: 2008-03-20 08:24:54, suma postów tego autora: 159

Liniowy ulubiony FMSu

Chciałem tylko koledze kobylynskiemu przypomnieć, bo pewnie nie pamieta, ze to FMS na pierwszym chyba kongresie chciał rozważać możliwość wprowadzenia podatku liniowego!! Wiec jesli chcesz argumentować przeciwko innej organizacji sam sprawdź swoją.

autor: Lubor, data nadania: 2008-03-20 11:28:45, suma postów tego autora: 2

.

Nie pamiętam.
Nie ma sensu kontynuować tej debaty i nakręcac dowartościujących się kolegów z SMSu.
Psy szczekają, karawana jedzie dalej...

autor: kobylynsky, data nadania: 2008-03-20 12:59:09, suma postów tego autora: 106

@Lubor

Towarzyszu, to SMS zaczął stawiać zarzuty, a nie FMS. Wejdż na forum SMS-owców, znajdziesz tam posty jednego z Waszych członków z Warszawy popierające podatek liniowy.

Jak widzę takie durne podjazdy i "spory" to wątpię w sens funkcjonowania młodzieżówek. Skąd się bierze ten głupi instynkt stadny nakazujący atakować tych z innego podwórka i wybielać własne?

autor: Crusty, data nadania: 2008-03-20 17:53:10, suma postów tego autora: 159

Dno

"Psy szczekają, karawana jedzie dalej..."

Sięgasz bruku. Ale cóż. Już mnie jeden prawicowiec psem i szczurem nazwał ( Pieronek), drugi jakoś nie przeszkadza!!

autor: Lubor, data nadania: 2008-03-20 17:54:16, suma postów tego autora: 2

@Lubor

Cytując powiedzenie, które pasuje mi do obecnej sytuacji, nie miałem zamiaru obrażenia żadnego z SMSowiczów. Jeżeli poczułeś się urażony przepraszam.

Z drugiej strony parcie SMSu do dokopania FMSowi, jawnie widoczne chociażby w internecie wydaje mi się dziwne i raczej nie ma miejscu... biorąc choćby pod uwagę to, że ostatnio można było wyczuć nawet tendencje zjednoczeniowe...

autor: kobylynsky, data nadania: 2008-03-21 00:13:25, suma postów tego autora: 106

...

"biorąc choćby pod uwagę to, że ostatnio można było wyczuć nawet tendencje zjednoczeniowe..."

np. u nas w Białymstoku.

autor: Crusty, data nadania: 2008-03-21 07:48:51, suma postów tego autora: 159

.

Artykuł o Kongresie na socjalizm.org

http://www.socjalizm.org/content/view/607/33/

Manifest Platformy Socjalistycznej FMS

http://www.socjalizm.org/content/view/608/33/

...manifest jest dziełem Towarzyszy z Lublina.
Napisany jest z perspektywy trockistowskiej, aczkolwiek idea platformy jest również popierana przez wielu ideowych rerwizjonistów - demokratycznych socjalistów i socjaldemokratów z pod znaku Luksemburg i Kautsky'ego :P

autor: kobylynsky, data nadania: 2008-03-21 12:47:50, suma postów tego autora: 106

Ten co niby popiera podatek liniowy zabiera głos!

Mam dziwne wrażenie, że to ja mam być tym członkiem SMS z Warszawy, który rzekomo popiera podatek liniowy. Informuję, że nie popieram. :) Wszelkie takie pogłoski są nieprawdziwe i oparte na wyrwanych z kontekstu wypowiedziach.

Wszystkim, którzy nie wierzą polecam wejście na forum SMS i wrzucenie w wyszukiwarkę "podatek liniowy" (http://mlodzi.org.pl/forum/search.php). Jakoś nie wyskakują żadne głosy poparcia. ;)

autor: Karol Domański, data nadania: 2008-03-21 13:11:40, suma postów tego autora: 5

Dodaj komentarz