Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

W Słupsku przeciwko tarczy (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Relacja na żywo

Relacja z dzisiejszego protestu minuta po minucie:
http://cia.bzzz.net/demonstracja_antytarczowa_w_slupsku

Trzy osoby zostały zatrzymane, jedna dostała mandat 650 zł "za zaśmiecanie"

autor: XaViER, data nadania: 2008-03-29 20:40:46, suma postów tego autora: 352

Xavier,

ilu działaczy ZSP było w Słupsku?

autor: ABCD, data nadania: 2008-03-29 23:09:45, suma postów tego autora: 20871

ilu? nie czytałeś?

> Xavier, ilu działaczy ZSP było w Słupsku?

Ważne jest, ile osób udało się zwerbować na demo.

autor: Roger, data nadania: 2008-03-30 00:11:48, suma postów tego autora: 514

Liczebność

Agentom ABW nie dostarczamy sami takich informacji.

autor: XaViER, data nadania: 2008-03-30 10:34:23, suma postów tego autora: 352

Xavier,

sugerujesz, że ABW interesuje się taką "potężną" organizacją, jak ZSP?
Masz poczucie humoru.

autor: ABCD, data nadania: 2008-03-30 11:34:07, suma postów tego autora: 20871

???

Tak sobie czytam te pierdoły i zastanawiam się nad jednym.

Czemu wśród tych ludzi jakoś nie widać lewusków z LID, lub chociaż $LD?

No dlaczego ich tam nie ma????
Co?

autor: dzeus, data nadania: 2008-03-30 11:51:21, suma postów tego autora: 1046

Hm

No jak widać interesuje.

autor: XaViER, data nadania: 2008-03-30 12:19:23, suma postów tego autora: 352

hehe

widze ze jednak Zaczek juz nie tworzy "Zwiazkow Egoistow" tylko nagle stal sie syndykalista ;-))

autor: wojtas, data nadania: 2008-03-30 13:09:10, suma postów tego autora: 4863

.

"wyposażone w kilkanaście ciężkich wozów, armatkę wodną, psy i miotacze gazu"

Jakże odważne te siły policyjne, szkoda tylko że nie w kontakcie z prawdziwymi przestępcami.

autor: Bury, data nadania: 2008-03-30 14:02:15, suma postów tego autora: 5751

wojtas

można być egoistą i syndykalistą, a nawet komunistą jednocześnie, jedno drugiemu nie wadzi wbrew pozorom.

autor: XaViER, data nadania: 2008-03-30 14:12:03, suma postów tego autora: 352

Generalnie

to moje gratulacje za demonstrację. Po pierwsze dla tego, że była całkiem liczna, po drugie przyszło na nią wielu tzw. "zwykłych" ludzi (spoza samego ruchu lewicowego), a po trzecie - wreszcie była urozmaicona akcjami bezpośrednimi. Tego media nie mogły już przemilczeć :)

autor: RRRadykał, data nadania: 2008-03-30 19:32:03, suma postów tego autora: 1084

Xavier,

sugerujesz, że ktoś tutaj jest z ABW? Bo ja podobne pogłoski słyszałem raczej o twoim środowisku.

autor: Durango 95, data nadania: 2008-03-30 19:58:35, suma postów tego autora: 3848

człowiek z SdPl-u/SMS-u

Byłem wczoraj, zostałem do samego końca (niebieski plecak)! Wkurzyłem się na resztę organizacji, która miała ważniejsze zajęcia w Wawie, ale ja stwierdziłem, że mnie bardziej Słupsk interesuje. Widziałem, że Piotr Ciszewski tylko udawał, że z anarchistami niszczy płot oddzielający osiedle od bazy. Ba, nawet na jednej platformie bloggerskiej napisałem relację z tego wydarzenia. A w pociągu miałem okazję sobie trochę z Filipem Ilkowskim porozmawiać. Z Pracowniczą Demokracją od dłuższego czasu sympatyzuję. Niestety jednak socjalizmu oddolnego z socjaldemokracją nie można łączyć.;-(

autor: Zapatista, data nadania: 2008-03-30 20:45:27, suma postów tego autora: 35

Zapatista

Nie sądzę aby ktokolwiek z atakujących z nami płotek uważał że jest to cokolwiek więcej niż symboliczna akcja raczej dla jaj i urozmaicenia protestu niż faktycznej chęci starcia z policją. Może pochwaliłbyś się tą relacją. P.S. Jutro na stronie LA będą foty z akcji w Słupsku

autor: Cisza_, data nadania: 2008-03-30 21:16:11, suma postów tego autora: 2083

re

Po co mam się chwalić? Żebyś mnie powyzywał od borowików odpowiedzialnych m.in. za krwawe pożogi w Iraku i Afganistanie - wszak przew. partii też jest na tej platformie zarejestrowany. Adres jest bardzo oczywisty, na pewno go odnajdziesz w necie. Człowiek czasami się radykalizuje, działa, może żyje w iluzji, że dokona rewolucji w lewicy parlamentarnej, ale o brak lewicowych nie można go posądzić - generalizuję w tej chwili... Dziwnie się czułem wczoraj w Redzikowie, gdzie 90% ekipy stanowili anarchiści i syndykaliści.;-)

autor: Zapatista, data nadania: 2008-03-30 22:13:11, suma postów tego autora: 35

Zapatista

Znalazłem - drobna uwaga. Po lekturze lewica.pl czy Indymediów mógłbyś nie przekręcać nazwy LA

autor: Cisza_, data nadania: 2008-03-30 22:47:05, suma postów tego autora: 2083

re

Poprawiłem. Ale chociaż pamiętałem, że już z CK nie macie zbyt wiele wspólnego.;-)

autor: Zapatista, data nadania: 2008-03-30 23:08:55, suma postów tego autora: 35

Dlaczego nikt nie pisze o niszczeniu flag MS-ów?

Jak piszą uczestnicy demo w Słupsku, anarchiści niszczyli czerwone flagi, podczas gdy sami mieli ze sobą swoje symbole, które tym samym lansowali. W komentarzach na indymediach, pod informacją o tych wydarzeniach, można przeczytać komentarze naszych towarzyszy anarchistów w stylu: raz sierpem raz młotem czerwoną chołotę, nie chcemy czerwonego ścierwa na demonstracjach. Mamy przed sobą, być może wymagającą wielu poświęceń walkę z projektem umieszczenia tarczy. Nie ma się więc z czego cieszyć, że było tyle osób, tym razem jeszcze, w Słupsku. Następnym razem już nie będzie, ponieważ okazało się, że IP i FA składa się w większości z prawicy ukształtowanej przez przekaz w stylu Gazety Wyborczej. Jak również w samych szeregach LA można spotkać takie kuriozalne persony także. Najwyraźniej tą i tak nierówną walkę z kapitalistycznym państwem będziemy toczyć osobno. Tak np. będzie 1 Maja. Nie ma więc się z czego cieszyć.

autor: A.N., data nadania: 2008-04-01 09:43:41, suma postów tego autora: 407

A.N.

Nie pisze się, bo poza głupim i odosobnionym incydentem (sprowokowanym przez obie strony i niewartym roztrząsania) nic takiego nie miało szerzej miejsca. Przestańcie wreszcie rzucać się na tych, którzy mają odmienne zdanie od was, to raczej reakcja NL i części MSów (na szczęscie tylko części) jest problemem. Branie jako wyznacznik sytuacji politycznej komentarzy z Indymediów uznam za primaaprilisowy dowcip. Tak na prawdę obrażacie się, gdy coś idzie nie po waszej myśli, tak jak zakaz flag partyjnych w Słupsku (czerwonych sztandarów nikt się nie czepiał) czy przygotowania do 1 maja. Czas zmienić podejście, bo kompromis nie polega na tym, że wszyscy gadzają się na to co wy proponujecie ani na tym, że wszystko idzie na żywioł i pospolitym ruszeniu.

autor: Cisza_, data nadania: 2008-04-01 17:38:00, suma postów tego autora: 2083

Ciszo!

Pomysł z "no logo" był głupawy i polegał mniej więcej na tym, żeby przejechać pół Polski i udawać przechodniów. Co do 1 maja nic wam nie proponowaliśmy tylko nie daliśmy się ocenzurować i podporządkować bo to co najmniej tak samo nasze święto jak wasze. A fakt, że jakoś nie zauważyłem żebyś reagował na od pohukiwania odzianej w czerń złotej młodzieży na poziomie "raz sierpem raz młotem" świadczy o twojej totalnej kapitulacji ideowej.

autor: lewak, data nadania: 2008-04-01 23:43:44, suma postów tego autora: 92

Dodaj komentarz