Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

II Zjazd Platformy Socjalistycznej SLD

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Hebda

"Wolność, równość i braterstwo" to hasło francuskiej rewolucji burżuazyjnej. Czy ten cały Nowy Nurt chce przewodzić starym ideom, czy też robić nieświadomych w bambuko?

autor: krik, data nadania: 2008-04-07 19:02:03, suma postów tego autora: 1649

Hm,

Platforma Socjalistyczna odwołuje się do tradycji rewolucji 1789. Wniosek: Wielka Rewolucja Francuska była rewolucją socjalistyczną :).

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-04-07 19:44:56, suma postów tego autora: 3102

Ani przez chwilę nie wątpiłem, że niektórzy na tym forum

obruszą się na odwołanie do Rewolucji Francuskiej, która jak wiadomo gnębiła prostych pobożnych chłopów w Wandei :-)

autor: west, data nadania: 2008-04-07 20:16:51, suma postów tego autora: 6717

I co, krik,

głupio ci? Zdemaskował cię west jako reakcjonistę, co nie? Bo widzisz, west jest lewicowcem - takim co nie nie przejmuje się ani ciemnym chłopstwem z Wandei ani wiecznie pijanymi polskimi budowlańcami, którzy sami są winni swoim wypadkom http://lewica.pl/forum/index.php?fuse=messages.16206 Pamiętam też, jak west kiedyś głośno deklarował swoje obrzydzenie wobec bezdomnych meneli z dworcowych poczekalni.
Generalnie west dba o odpowiedni poziom lewicy - żeby jej baza społeczna nie schodziła poniżej statusu przedsiębiorcy czy też menadżera.

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-04-07 20:35:10, suma postów tego autora: 3102

Ach

Dotychczas sądziłem, że jestem lewicowcem, ale tak coś patrzę czytając posty westa, że pewnie jestem faszystowskim PiSowcem...

autor: RRRadykał, data nadania: 2008-04-07 20:50:47, suma postów tego autora: 1084

To prawda, że mogli odwołać się do czegoś innego,

ale w tym tekście mowa tylko o tym, że przyjęli za swoje HASŁO rewolucji. Czy spodziewano się tu, że posłużą się cytatem z Marksa albo kogoś w tym rodzaju? A stwierdzenie wolność - równość - braterstwo samo w sobie jest dobre.

autor: Rosa, data nadania: 2008-04-07 21:15:42, suma postów tego autora: 102

Diabełsię w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni

A z pod sutanny wystają kopyta, a zapachu siarki kadzidłem zabić nie może. Oj fałszywe, fałszywe nutki w tym chórze

autor: red spider 666, data nadania: 2008-04-07 21:21:20, suma postów tego autora: 1549

"Płomienne lewicowe przemówienia"

Interesujące jest z czyich ust w ugrupowaniu SLD, padały te "prawdziwie lewicowe" zapowiedzi nowych form działania.

autor: Paweł Marels Lencki, data nadania: 2008-04-08 07:40:04, suma postów tego autora: 333

Eseldowcy dajcie już spokój,

przestańcie wszystkich męczyć sobą i udawać, że nie jesteście prawicą, bo wyniki w sondażach kiepskie i pewnie jakiś spec od marketingu politycznego powiedział wam, że w Polsce jednak jest zapotrzebowanie na lewicę.
"Platforma socjalistyczna", no proszę, nie brzydzą się już tej nazwy? Jak rządzili to by im przez gardło nie przeszło takie słowo.
PS. Jeśli jakiś członek młodzieżówski SLD czy tego drugiego od Borowskiego napisze, że jest jednak ideowy to pytam po cholerę siedzi w młodzieżówce takiej strasznej partii.

autor: Getzz, data nadania: 2008-04-08 10:13:31, suma postów tego autora: 3554

Olej ruchliwy jak bączek na linoleum...

tu się zakręci, tam zawiruje, gdzieś poszybuje. Ani chybi jakąś rewolucję proletariacką szykuje...

Tu usłyszy o Rewolucji Francuskiej, gdzie indziej przypomną mu o minimum programowym: co by przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu, podnieść płacę minimalną (do 50 proc. średniej w UE!!!), wdrażać "świadome macierzyństwo", a nawet promować państwo świeckie! Jak odzyska władzę, to dopiero nam pokaże!
Coś o wojnach w Azji cicho, ale tam przecież "za naszą i waszą wolność" się bijemy...

Olej radę ma, bo w zanadrzu Szmaję ma...


Najzabawniejsze, że oni w tę swoją, wmówioną przez gazety i telewizory "lewicowość", wierzą... A ta ich lewicowość jest jak ciąża urojona...

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-04-08 13:11:41, suma postów tego autora: 5956

"zobaczymy, gdy SLD przejmie władzę"

he he, to oni w SLD są pewni, że wyborcy to matoły, które po raz kolejny uwierzą w lewicowe "nawrócenie" SLD? :) Ja w czołówce SLD widzę samych liberałów, tyle że niektórzy z nich koniunkturalnie głoszą lekko lewicujące hasła... Sam Hebda to też niezły liberał- poznałem go na jednej z konferencji w PPS, ostro się z nim ściąłem, takie banialuki opowiadał m.in. o tym, że lewicowego programu nie można realizować bo system nie pozwala (a Hiszpania? a skandynawia?) :)

autor: Luke, data nadania: 2008-04-08 21:57:50, suma postów tego autora: 1782

Jajcarze!

Ja to im już tym draniom w nic nie uwierzę!

A w ich socjalizm to już na pewno!

autor: dzeus, data nadania: 2008-04-09 15:35:38, suma postów tego autora: 1046

Getzz

Bo szkoda zostawiać setki młodych ludzi na pastwę zdegenerowanego kierownictwa SLD i FMS. Im trzeba pokazać alternatywę, bo inaczej szybko staną się cynicznymi aparatczykami, walczącymi tylko o władzę i pieniądze. Proste?

autor: Piotr Kuligowski, data nadania: 2008-04-09 19:37:58, suma postów tego autora: 620

Luke

Czy wg Ciebie Hiszpania ze swoim elastycznym rynkiem pracy oraz Szwecja, w której od co najmniej kilkunastu lat socjal jest systematycznie cięty są krajami, które winny być przykładem dla ideowej lewicy? Bo wg mnie niebardzo...

autor: Piotr Kuligowski, data nadania: 2008-04-09 19:41:51, suma postów tego autora: 620

Ja sądzę

że dużo ludzi w SLD się samooszukuje że są lewicowi, to typowa racjonalizacja własnej inercji.

Aha, ciekawe kiedy dojdą do świadomości z Wiosny Ludów, lub do tego że Mickiewicz był protosocjalistą;)
I ciekawe czy dożyje tych czasów;)

,,Duch święty jest dziś w niebieskich koszulach paryskich robotników'', jak powiedział Mickiewicz do papieża;)

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2008-04-11 10:16:20, suma postów tego autora: 568

Dodaj komentarz