Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Trawińska: "Urodzone" do ofiarności

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Marta Trawińska

Uwierzę w ten związek patriarchatu z kapitalzmem dopiero gdy zobaczę socjalizm z dyktatorem-kobietą na czele.

autor: jliber, data nadania: 2008-04-23 15:20:49, suma postów tego autora: 4329

O

jaki piękny schemat nam się tu urodził! Kobiety to najgorzej opłacana siła robocza, mężczyźni to ich nadzorcy. Męska klasa robotnicza zupełnie nam znika. Jak rozumię w hutach i kopalniach też pracują same kobiety (a może mężczyźni zatrudnieni w przemyśle nie są wyzyskiwani?). A co z businesswomen? Zresztą nie tak dawno jedna z dyskutantek na tym portalu - Anastazja - zwracała uwagę, że kobiety lepiej sobie radzą na rynku bo chętniej podnoszą swoje kwalifikacje.
A może by tak napisać coś o związkach matriarchatu z kapitalizmem? O feminizmie zapewniającym przedsiębiorcom nowe zasoby siły roboczej, dotąd bezproduktywnie tkwiącej w domach.

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-04-23 19:23:05, suma postów tego autora: 3102

Ciekawostka

Pewna młoda feministka, która popiera dzielenie się pracami domowymi między kobietą a mężczyzną, zapytana przeze mnie, czy w takim razie byłaby gotowa naprawiać samochód, remontować mieszkanie czy wykonywać jakąś ciężką i brudną pracę fizyczną, wykonywaną obecnie głównie przez mężczyzn, stwierdziła, że absolutnie nie. No tak, bo jak chodzi o gary, to facet musi pomagać, ale jak trzeba trochę pomęczyć się fizycznie, to od tego są mężczyźni. Też mi równouprawnienie...

autor: RRRadykał, data nadania: 2008-04-23 20:11:18, suma postów tego autora: 1084

Idiotyczne pytania

że te pytania w kwestionariuszach to układają idioci
Kto by sie przyznał że chętnie wdaje sie w bójki

Tak samo przy wjeżdzie do USA zadają pytanie
Czy wjęzdzasz na terytorium USA z zamiarem uprawiania działalności wywrotowej lub terrorystycznej?
Ciekawe czy ktoś odpowiedział ,,tak'' i co się z nim stało

A artykuł mi się podoba:)

Ciekawe dlaczego socjologowie i socjolozki są tak często lewicowi/e :)


autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2008-04-24 18:48:32, suma postów tego autora: 568

wychodzi

z tego artykulu, ze skoro patriarchat powiazany jest z kapitalizmem, to jak kapitalizmu nie bylo, to np. w feudalizmie pozycja kobiet byla o niebo lepsza. Niech i wam tak bedzie, feministki ;-)

autor: wojtas, data nadania: 2008-04-24 20:43:56, suma postów tego autora: 4863

pierwsze zdanie

w języku polskim zapisane przez Kadłubka wypowiedział Boguchwał do swojej żony
Daj ac ja pobruczę, a ty poczywaj
To znaczy Daj, teraz ja zboże zmielę a ty sobie odpocznij:)

Tak to było w XIII wieku;)

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2008-04-24 23:09:04, suma postów tego autora: 568

...

To w realnym socjalizmie patriarchatu nie było, kierownicze stanowiska kobiety obejmowały na równi z mężczyznami, mężczyźni chętnie przebywali na urlopie wychowawczym, w debacie publicznej patriarchalny dyskurs prawie nie występował, a goździkowe święto 8 Marca nie było jednym z najbardziej pretensjonalnych świąt w roku?

Wszystko natomiast zmieniło się wraz z nadejściem kapitalizmu...

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2008-04-25 04:18:05, suma postów tego autora: 2157

...

Taki Giddens np. ubolewa, ze powojenne welfare state z samego zalozenia opieralo sie na nierownosci plci i bgylo mozliwe tylko wtedy, kiedy mezczyzna dobrze zarabial, ale w zamian kobieta siedziala w domu. Na szczescie, jak dodaje, upadek welfare state umozliwil wreszcie stosowanie "polityki genderowej".

autor: wojtas, data nadania: 2008-04-25 11:17:26, suma postów tego autora: 4863

"Ostrzeżeni dla świata. Zapatyści są w niebezpieczeństwie"

W kolejnym rozdziale Marcos opisał, jak teorie, które powstają w wielkich metropoliach nie sprawdzają się w zderzeniu z rzeczywistością prowincji. Jako przykład podał próby wprowadzenia teorii wielkomiejskiego feminizmu na obszarach peryferyjnych, bez zastanowienia się jak wiele zostało tam już poczynione w tym kierunku.

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-04-25 18:11:20, suma postów tego autora: 3102

Tomku,, słoneczko! (*_*)

"Daj ać, ja pobruszę, a ty poczywaj"... (*_*)

Dlaczego ów mąż bruszył to zboże, miast onej niewiasty?
Co by pobruszyć potem ową białogłowę,.. kiedy ona już od rzeszota odejdzie, i dziecku cyca da, i statki pomyje, i...
To było XIII wieku (*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-04-26 19:58:12, suma postów tego autora: 5956

Dodaj komentarz