Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

USA: Rząd przyznał się do stosowania tortur

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Ta sprawa

okrutnie rozraduje tutejszą lewicę. Komentarzom antyamerykańskim pewnie nie będzie końca. I w jakimś stopniu one, komentarze, usprawiedliwione będą. Aliści nikt jak raz nie odniesie się do tortur antyczeczeńskich i antytybetańskich. Tamte rządy się nie przyznały i torturują. A tutaj się na USA pluje.

autor: Nemo, data nadania: 2008-04-29 05:04:13, suma postów tego autora: 693

To w takim razie niech USA się odcertolą

od Chin, traktujących próby oderwania Tybetu jak akt terroryzmu. Podobnie jest z Rosją w Czeczenii. Zwykła hipokryzja.

autor: Thor, data nadania: 2008-04-29 08:45:58, suma postów tego autora: 990

no skoro rząd USA się przyznał,

to nic już mu nie stoi na przeszkodzie dalszego stosowania tortur w imię "demokracji" i "wolności". A przecież to najbardziej bandycki kraj na Ziemi.

autor: nana, data nadania: 2008-04-29 13:24:36, suma postów tego autora: 4653

Wiadomo, że każdy goszysta

poprosiłby ładnie Pana terorystę o wyjawienie w którym budynku ukrył ładunek wybuchowy. Jak nie powie - cóż, kilkanaście-czy kilkadziesiąt osób pójdzie do piachu, ale goszysta jest dumny, że nie naruszył Konwencji Genewskiej.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-04-29 15:35:00, suma postów tego autora: 6199

instrukcja obsługi:

1. Chcemy torturować i przetrzymywać kogoś, kto nam się nie podoba ( nie ważne z jakiego powodu ).

2. Okazuje się, że nie pozwalają nam na to jakieś konwencje genewskie, konstytucja, prawa człowieka i inne takie tam "bzdety".

3. Oskarżamy więc delikwenta o "terroryzm" . Oskarżenie nie musi być poparte żadnymi dowodami, w końcu i tak człowiek ów nie stanie przed żadnym sądem który rozważyłby zasadność oskarżenia. Nie musi to być też żadne konkretne oskarżenie - magiczne słowo "terroryzm" ma moc tak piorunującą, że nikt nie pyta już o szczegóły.

4. Teraz możemy już do woli torturować i przetrzymywać delikwenta, biorąc pod uwagę jedynie "cel przesłuchania". Oczywiście nie robimy tego "w celu upokorzenia i maltretowania"... robimy to w imię "walki z terroryzmem", czyli ze wszystkim, co stoi nam na drodze.

Jakie to proste...

autor: ktulu, data nadania: 2008-04-29 16:31:49, suma postów tego autora: 99

Uwaga, sensacja!!!

Do newsa z kraju kapitalistycznego, warto dorzucić jakiś z socjalistycznych:

Chiny, Korea Pn, Kuba: Rządy przyznają się że _czasami_ _wyjątkowo_ zdarza im się NIE stosować tortur.

Komentarz: Wow, skoro zdarzyło się gdzieś że jakiś rząd socjalistyczny gdzieś tam w jakimś przypadku NIE zastosował tortur, to kurcze cool ten socjalizm jest!!!

autor: jliber, data nadania: 2008-04-29 16:50:12, suma postów tego autora: 4329

Nemo

Owszem, USA się przyznały do stosowania tortur, ale jednocześnie uznały, że ich stosowanie jest zasadne. Dlatego nadal "grzmimy" na USA.

autor: RRRadykał, data nadania: 2008-04-29 18:23:48, suma postów tego autora: 1084

nie ma to jak generalizacja...

Nemo
Nie wiem skad ta pewnosc, ze tu tylko USA sie krytykuje. Ja i moje srodowisko krytykujemy WSZYSTKIE rzady stosujace tortury. Tak sie sklada, ze bierzemy udzial w akcjach zarowno powiedzmy antyamerykanskich (czytaj: zwiazanych z polityka USA, zebys nie myslal ze nienawidzimy Amerykanow jako takich), jak i protybetanskich, proczeczenskich. Jakas prokurdyjska tez by sie znalazla. Nie wiem, czy do tej pory spotykales samych swirow (a tych w ruchu nie brakuje), czy po prostu nie znasz ruchu i pleciesz bzdury. W kazdym razie sie mylisz:)
Sumienie Narodu
Powiem tak - gdyby ktos porwal moja ukochana, gdyby nie bylo innej opcji, wyrwalbym mu oczy, polamal palce i popiescil pradem. Jasne.
Ale NIE chcialbym zyc w panstwie, ktore takie metody zastosowaloby, zebym mogl ja odzyskac!
Tak sie z reszta dziwnie sklada, ze tortury stosowane sa nie wobec przestepcow, a nawet nie wobec terrorystow, ale wobec tych, ktorzy sa uznawani za zagrozenie przez rzadzace elity. Nie lodz sie, ze plotki noszace bomby znaja jakiekolwiek plany. Juz Armia Krakowa podlkadajac bomby w czasie II wojny sw. miala niezle zasady konspiracji - czesto wykonawcy do ostatniej chwili nie wiedzieli co i jak.
Twoj argument to zwykla demagogia.

autor: MJ, data nadania: 2008-04-30 00:07:39, suma postów tego autora: 1280

MJ

Jeden mój znajomy zadaje czasami na pewnym bardzo hobbistycznym forum prowokujące pytania. Nazywa to puszczaniem szczura. Ja się na nim wzorowałem - i proszę, zaraz się odezwałeś. Generalnie, to co napisałeś spodobało mi się. Niestety, w Twoich kręgach (nie mówię, że u Ciebie) antyamerykańskość jest obsesją jakąś. Wszystko co amerykańskie jest złe dla ogarniętych tym uczuciem. I tego znieść nie mogę. Jak by kto napisał, że piwo (albo kawa) w Stanach jest najczęściej złe, to ja - mimo wielkiej proamerykańskości - z ochotą bym się z tym zgodził. Ale trudno totalną krytykę akceptować.

autor: Nemo, data nadania: 2008-04-30 08:59:18, suma postów tego autora: 693

Nic nowego

Cel uświęca środki. Stara zasada. Z reguły przez humanistów a przede wszystkim przez zachodnich demokratów ostro krytykowna. Dlaczego teraz milczą? Chyba dlatego, że kapitał zniewala również takich jak oni.

autor: steff, data nadania: 2008-04-30 13:13:23, suma postów tego autora: 6626

Jiber

czy naprawdę wierzysz ze Chiny są krajem socjalistycznym?

Moim zdaniem to superkapitalizm- ustrój autorytarny plus wolny rynek- coś jak u Pinocheta

To że partia nazywa się komunistyczna o niczym nie znaczy, partia Zyrinowskiego np. nazywa się liberalna , a liberalna nie jest w żadnym względzie

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2008-05-01 09:30:22, suma postów tego autora: 568

Dodaj komentarz