Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

1000 dzieci dziennie umiera przez raje podatkowe

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Ciekawe

jak wytłumaczą ten news liberalni uczestnicy forum. Zapewne to także wina "socjalizmu"...

autor: RRRadykał, data nadania: 2008-05-14 17:23:05, suma postów tego autora: 1084

Ciekawe, jak

antyliberałowie wytłumaczą rozliczne w Polsce przypadki katowania, zabijania, porzucania - i tak dalej - dzieci przez pijaną jak bele klientelę tutejszej lewicy. Przed chwilą, na ten przykład obejrzałem w tv "news" o skazaniu na lat 25 obywatela. Chlał z rodzicami m. inn. dziewczynki małej. Zabrakło wódki, stare pojechały zabezpieczyć, dziecko pod opieką kompana zostawiły. Bachor ryczał, to Pan Niania zakatował. Przy tym bledną patologie wszelkich podatkowych rajów.
PS. A ileż to mateczek z tej samej klasy rodzi dziatki pijane w trupa. Co, w rajach podatkowych się nachlały?

autor: Nemo, data nadania: 2008-05-14 19:32:27, suma postów tego autora: 693

Nemo,

to upodlenie i znieczulica jest ubocznym skutkiem kapitalizmu. Opisani przez ciebie ludzie nie głosują na lewicę. Na ogół w ogóle nie głosują.

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-05-14 22:42:48, suma postów tego autora: 3102

Nemo

To raczej Ty mi wytłumacz, czemu problem rodzin patologicznych nasilił się w Polsce wraz z transformacją kapitalistyczną?

autor: RRRadykał, data nadania: 2008-05-14 22:48:29, suma postów tego autora: 1084

Niedawno podszedł

Niedawno podszedł do mnie żul i stwierdził, że dlatego, że mam alarm w domu nie może mnie okraść. Tym samym przyczyniam się do głodu jego dzieci. Taki jest wydźwięk powyższego newsa. Podatki przecież to zalegalizowana kradzież, i robienie wszystkiego aby ich nie płacić jest jedynie obroną przed złodziejem. Złodziejem tym jest państwo, które ze złodziejstwa czyni cnotę.

autor: kwak, data nadania: 2008-05-15 08:11:49, suma postów tego autora: 1207

Demagogia

Niższe podatki to niższe ceny produktów, w tym żywnościowych, wieć akurat raje podatkowe ratują życie wielu ludzi. Poza tym rządy tylko małą część dochodów wydają na pomoc ubogim, w większości pieniądze idą na skoncentrowane grupy interesu (a biedni raczej taką nie są), czego przykładem jest Wspólna Polityka Rolna czy wojny.

autor: jliber, data nadania: 2008-05-15 08:20:53, suma postów tego autora: 4329

Nemo, jeszcze jedno -

skąd czerpiesz wiedzę o preferencjach wyborczych tych meneli? Bo w ostatnich wyborach w zakładach karnych wygrywa Platforma Obywatelska.

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-05-15 09:17:38, suma postów tego autora: 3102

jliber

Nawet gdyby rzeczywiście niskie podatki oznaczały niskie ceny (co w dobie koncentracji kapitału w rękach prywatnych jest bzdurą), to wielu biedaków po prostu nie stać na jedzenie. Ich jedynym ratunkiem jest więc pomoc socjalna. A że raje podatkowe w znaczny sposób uszczuplają budżet państwa, ludzie przez raje zdychają z głodu.

autor: RRRadykał, data nadania: 2008-05-15 13:21:58, suma postów tego autora: 1084

Jiber

Po prostu wy liberałowie jesteście egoistami, którzy zachowuje się aspołecznie pod każdym względem, narazając siebie i innych

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2008-05-15 18:59:26, suma postów tego autora: 568

Nemo,

tak a propos degeneratów:
39-letni Austriak Reinhard S., który zamordował żonę, siedmioletnią córkę, rodziców i teścia, zeznał, że popełnił tę zbrodnię, ponieważ wstydził się długów - ponad 300 tysięcy euro - ze spekulacyjnych transakcji giełdowych - poinformowała austriacka policja.
Czyja to jest klientela?

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-05-15 19:27:37, suma postów tego autora: 3102

Tutejsza Lewico

Czy za "sanacyjnych pułkowników" (absolutnie ich fanem nie jestem, tak nawiasem mówiąc) istniały izby wytrzeźwień? Czy robotnicy w pracy (np. w zakładach COP) pili i pijani przychodzili? Czy "Poemat dla dorosłych" dotyczył budowy fabryk(i) w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego czy Nowej Huty? Czy za tej strasznej (a tak, strasznej) Sanacji nowoprzyjęci do pracy robotnicy sprzedawali na targowicach stroje robocze, coby mieć się za co napić? I pytanie ostatnie. Gdzie był alkoholizm większy - w USA, czy w ZSRR? I tak bez końca pytać można, ino po co?

autor: Nemo, data nadania: 2008-05-15 20:40:20, suma postów tego autora: 693

Angka Leu, czyją klientelą

jest austriacki gościu, któren umoczył 300 tys. EUR na transakcjach, na których się ni w ząb nie znał? Sądząc po totalnej biznesowej abnegacji - to jest klient lewicy bez dwóch zdań!!!!!!!!!! Lepiej mu było na sprzątacza szpitalnego iść. Na tej posadzie by kasy takiej nie umoczył. Chciał się od swoich korzeni oderwać i się oderwał! Myślał, że bogaczem zostanie bez dania racji! Sprzątać mu było, czyścić albo w betonie fizycznie robić!

autor: Nemo, data nadania: 2008-05-15 21:48:30, suma postów tego autora: 693

Ależ skąd, Nemo!

Spekulant giełdowy i chory na punkcie pieniędzy zwyrodnialec - przecież to klasyczny liberał!

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-05-16 22:02:08, suma postów tego autora: 3102

Angka Leu

Ja, Nemo, jestem liberałem. Aliści ani nie utraciłem kasy na giełdowych spekulacjach, ani nikogo nie zamordowałem siekierą. Ergo - przedmiotowy obywatel nie ma nic a nic wspólnego z liberalizmem.
PS. I nikogo nie uwięziłem w piwnicy, jak to sie pewnemu austriackiemu elektrykowi przydarzyło.

autor: Nemo, data nadania: 2008-05-17 13:59:50, suma postów tego autora: 693

Nemo,

wszystko przed tobą :).

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-05-17 20:38:52, suma postów tego autora: 3102

Dodaj komentarz