Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Gruzja: Ruch Narodowy zdobył większość w parlamencie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Dlaczego...

Informacja pomija frekwencję. Przecież demokracja to wola większości. Jeżeli ta został w domach, to parlament gruziński nie ma przymiotu demokratycznego. I co na to obserwtorzy, w tym także polscy, również z SLD?

autor: steff, data nadania: 2008-05-24 10:17:37, suma postów tego autora: 6626

Dokładnie!

Jeśli frekwencja była niska, to jest to wyraźny sygnał od ludności Gruzji że pragna ponownego przyłączenia do Rosji!

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2008-05-24 14:14:14, suma postów tego autora: 2714

Saaka zorganizował "wybory" wg zaleceńc CIA :)

widać teraz obłude naszych "oborńców demokracji" którzy nie tylko nie potępiają ale nawet wspierają gruzińskiego satrape.
W Gruzji demonstrowało 150-200 tysięcy ludzi,Saaka ich porozganiał,zamknął opozycyjne media i sterroryzował tych co mieli odwage mu się postawić i wszystko było ok.Kiedy na Białorusi czy w Rosji demonstruje po 200 osob i nieuzbrojeni milicjanci wnoszą ich na rękach do autobusów to zaraz słyszymy o "stalinowskich represjach".
Zobaczycie jak bedą szczekać kiedy wybory na Białorusi wygra partia Łukaszenki

autor: Mao, data nadania: 2008-05-24 14:59:53, suma postów tego autora: 201

Nareszcie...

J.W. Pan Dobrodziej Pracodwca napisał wreszcie prawdę. A więc Gruzini znowu chcą sie przyłaczyć? Nie wierzę. Choć z drugiej strony, gdyby tak było, to nawet musiałbym im to wybaczyć, bo przyjaźń z sąsiadem dawała im dużo wiecej niż daja dalkie mocarstwo.

autor: steff, data nadania: 2008-05-24 18:11:05, suma postów tego autora: 6626

Towarzyszu steff, słusznie nie wierzycie.

To był sarkazm. A czy "przyjaźń" im dawała więcej niż wolność posiadania własnego kraju? Coż, pozostawiłbym to do oceny samym Gruzinom.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2008-05-24 18:15:25, suma postów tego autora: 2714

Ale ze mnie matoł...

J.W.Pan Dobrodziej Pracodwca raczył po prostu sobie z Gruzinów zażartować. Zapomniałem,że Panom nawet i to wolno. Przepraszam za swoje nieuctwo. I zaklinam, że do tego tematu już nie wrócę nawet po najlepszym dowcipie.

autor: steff, data nadania: 2008-05-24 20:28:50, suma postów tego autora: 6626

Właściwie niczego innego nie można się było spodziewać

Obóz rządzący jedzie na retoryce zagrożenia wojennego i obrony integralności terytorialnej Gruzji. Ciekawe, jak długo taka retoryka będzie się sprawdzać.

autor: west, data nadania: 2008-05-24 21:44:14, suma postów tego autora: 6717

Towarzyszu steff,

nie żartowałem z Gruzinów, kpiłem z Waszej wypowiedzi. Ale nawet gdyby- to tak, wolno. Wolno mi, wolno Wam. Wolnośc słowa to piękna sprawa, nieprawdaż?

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2008-05-24 22:28:25, suma postów tego autora: 2714

Oj prawda!

dla mnie też jest wolność słowa, "pracodajny szowinisto"

autor: nana, data nadania: 2008-05-25 10:34:50, suma postów tego autora: 4653

Towarzyszko nano,

mnie także cieszy że możecie posługiwać się wolnością słowa, nawet jeśli tylko w tak infantylny sposób.

Towarzyszu west,
retoryka taka zapewne będzie działać tak długo jak długo integralność terytorialna Gruzji faktycznie będzie zagrożona, a widmo wojny realne. A Rosja zdaje sie zamierza przyczyniać do trwałości takiego stanu rzeczy.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2008-05-25 12:07:34, suma postów tego autora: 2714

Szacowny Pracodajco!

cieszy mnie,że cię cieszy i tym sposobem wszyscy jesteśmy zadowoleni.Ty oczywiście nie jesteś infantylny, bo posunąłwszy się w leciech masz już konieczną w tym wieku powagę oraz troskliwą opiekę dobrego geriatry. Tak trzymać, Obywatelu,cobyśmy dalej mogli się cieszyć,że się cieszymy.

autor: nana, data nadania: 2008-05-25 14:00:08, suma postów tego autora: 4653

Towarzyszko nano,

darujcie sobie proszę docinki osobiste pod moim adresem, bo w ten sposób ośmieszacie siebie, a nie mnie.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2008-05-25 14:40:44, suma postów tego autora: 2714

W tej sytuacji rozumiem Pracodajco,

że nazywając mnie infantylną chciałeś mi zrobić komplement. Każdy chwali jak potrafi. Dzięki

autor: nana, data nadania: 2008-05-25 15:09:44, suma postów tego autora: 4653

Nie, towarzyszko

nazywając was infantylną chciałem zwrócić uwagę ze zachowujecie sie infantylnie. Czy może napisanie posta mającego na celu jedynie nazwanie mnie "pracodajnym szowinistą" jest według was oznaką dorosłości i poważnego zachowania?
Zapewne jak sie z kimś nie zgadzacie w tradycyjnej konweracji to pokazujecie mu język i mówicie że jest głupi.


Pomijam juz wasze różniste wypowiedzi o mężczyznach na tym forum zdecydowanie bardziej was predysponują do miana szowinistki niż mnie.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2008-05-25 16:46:29, suma postów tego autora: 2714

no to jasne,że wolałbyś Pracodawco mnie analizować wg uznania

i ja wg ciebie powinnam przyznawać ci bez szemrania rację. Marzyciel z ciebie.

autor: nana, data nadania: 2008-05-25 20:14:55, suma postów tego autora: 4653

no to nie przyznawaj mi racji bez szemrania,

przeciwnie, napisz otwarcie, coś w stylu "Uważam że tworzenie posta mającego na celu jedynie wyzwanie dyskutanta nie jest infantylne, jest bardzo przejawem dojrzałości". Możemy o tym podyskutować.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2008-05-25 20:38:00, suma postów tego autora: 2714

nie wiem co ci jest i kto ci to zrobil

ale najpierw przyczepiasz się do mnie a potem piszczysz, że cię boli. Za swoje skojarzenia w związku z tym,co ja piszę jesteś sam odpowiedzialny. A to coś wg ciebie wielbię, a to jestem infantylna. Jak już się domagasz to ci powiem: co komu do domu jak chałupa nie jego? Wychowywać to ty sobie możesz swoje dzieci, jak je masz i ci one na to pozwolą. Poza tym żeby kogoś nauczyć dobrych manier musisz najpierw mieć je sam. Rozumiem,że cię rajcuje wymiana myśli ze mną, ale wciąż jest tak,że ja wiem, o co ci chodzi,a ty nie nadążasz. Coś proponujesz, czy damy sobie spokój?

autor: nana, data nadania: 2008-05-25 22:25:12, suma postów tego autora: 4653

Rosja a Gruzja

Czym rozni sie gruzinski Ruch Narodowy od Jednej Rosji? Nazwa, bo wyniki zadziwiajaco symetryczne. Ale i tak w Polsce Rosja to kraj postepujacego zamordyzmu, a Gruzja to najbardziej wysuniety na wschod bastion spoleczenstwa otwartego, demokracji i wszelkiej pomyslnosci.

autor: Kautsky, data nadania: 2008-05-25 23:23:45, suma postów tego autora: 420

Dodaj komentarz