Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

WZZ "Sierpień 80" i PPP: Wsparcie dla protestu nauczycieli

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

A w prywatnych szkołach nie strajkują

Dlatego że taki zamordyzm tam panuje?
I do tego "zatrudniciele" nie pozwalają przenieść się do szkół państwowych?

A na ten relikt komunizmu zwany "Kartą Nauczyciela" to po prostu brak słów... Widziałem jak to działa w praktyce. "Nauczycielka", która miała uczyć angielskiego w klasie mojego dziecka, pojawiła się w szkole raptem kilkanaście razy w ciągu roku. Na pół dnia i głównie po to, aby przynieść kolejne zwolnienie lekarskie i spełnić jakieś kryteria z tej chorej karty pozwalające uniknąć zwolnienia. Wobec takiego "nauczyciela" dyrektor nie może wyciągnąć żadnych konsekwencji - co najwyżej nie wypłaci premii czy nagrody. Zasłoni się taki nierób Kartą Nauczyciela i dalej symuluje chorobę. Podejrzewam że proceder trwa nadal, na szczęście zmieniliśmy szkołę. Ale rachunek za prywatne lekcje angielskiego chętnie wysłałbym do ZNP.

autor: marcin, data nadania: 2008-05-26 23:30:46, suma postów tego autora: 193

...

Marcinku, moja ciotka-nauczycielka z 30-letnim stażem pracy dostaje pensję w wysokości 1400 zł - mniej niż ekspedientka spożywczego w tym samym mieście. Zapewne powinna za te pieniądze harować po 60 godzin w tygodniu, żeby tacy jak ty przestali pieprzyć trzy po trzy o "przywilejach" nauczycieli.

autor: Durango 95, data nadania: 2008-05-27 00:17:27, suma postów tego autora: 3848

Tak samo, jest z różnymi akademiami.

Na wsi jak są te takie "większe" imprezy szkolne z udziałem rodziców (i to dużo częściej niż w mieście) no i latem ludzi nie ściągniesz kiedy indziej niż w niedzielę po mszy rannej. I te nauczycielki jeżdzą na rowerach z innych wsi na te zebrania czy akademie w niedzielę.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2008-05-27 00:47:13, suma postów tego autora: 2743

Durango95

Właśnie przez KN nauczyciele zarabiają mało. Niektórzy zarabiają za mało, a niektórzy i tak za dużo (jak w przypadku, który opisałem wcześniej).
Popsuli rynek i mają za swoje.
A ZNP ciągle chce trzyma się przy KN... Wiadomo, czym więcej ludzi ma źle, tym lepiej dla lewicy.

autor: marcin, data nadania: 2008-05-27 07:47:32, suma postów tego autora: 193

A co konkretnie jest takiego w KN

co tak szkodzi nauczycielom i dobija polską edukację?

autor: A.Warzecha, data nadania: 2008-05-28 23:58:28, suma postów tego autora: 2743

Dodaj komentarz