Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: IV Kongres SLD zakończył obrady (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Znów Blida

Nagroda im. Blidy dla dziecka "z niezamożnej rodziny, które swym uporem, dążeniem do wiedzy najlepiej zaświadczy o Patronce"
Tzn. dla takiego z eksmitowanej na bruk rodziny, któremu uda się wyjść ze skrajnej nędzy?

autor: RRRadykał, data nadania: 2008-06-01 22:02:04, suma postów tego autora: 1084

FRychu, wiesz że Cię lubię, dlatego nic o Szmaji nie napiszę...

A właśnie, że napiszę!!! Co mi ma wątroba gnić! Czemu ten ciul protestuje przeciwko tarczy, a nic o Iraku nie pierdnie? Nie wiesz przypadkiem, Lewy_sierpowy?

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-06-01 21:43:57, suma postów tego autora: 5956

Cytat:

"Sojuszowi Lewicy Demokratycznej zdecydowanie bliższa jest idea skandynawskiego państwa dobrobytu niż latynoamerykański model liberalny." Tylko dziwnym trafem SLD swoimi rządami przybliżył nas jeszcze bardziej do latynoamerykańskiego kapitalizmu...

autor: RRRadykał, data nadania: 2008-06-01 22:04:37, suma postów tego autora: 1084

On go nawet, RRRadykale, próbował przegonić...

Co do Blidy... Jaka partia, tacy święci. Jakie patronki, takie nagrody - oszałamiająca suma, aż mi dech z wrażenia zaparło...

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-06-01 22:30:13, suma postów tego autora: 5956

"BARDZIEJ SOJUSZ, BARDZIEJ LEWICY, BARDZIEJ DEMOKRATYCZNY"

To hasło wyborcze Grzegorza Napieralskiego. Akcenty są nieprzypadkowe i jakże zbieżne z dominującymi tendencjami na tzw. prawdziwej lewicy. Dodajmy do tego jeszcze casus Katarzyny Piekarskiej, która publicznie zaryzykowała i, na przekór własnej organizacji regionalnej, opowiedziała się za "nieplastykowym" (by nierzec nietuzinkowym) kandydatem na przewodniczącego. W tej sytuacji jej wybór na wiceprzewodniczącą nie był już zaskoczeniem. Nie zaskakują również uchwały, to wręcz typowa mieszanka socjaldemokracji z alterglobalizmem. Wyróżnikiem pozostała jedynie Blida. Wybór pozostałych wiceprzewodniczących był w tej sytuacji już bez znaczenia. Możemy się założyć, że dzięki NIESPODZIANKOM - Napieralskiemu i Piekarskiej - Sojusz Lewicy Demokratycznej wyszedł już z cienia. I wygrał PREMIĘ ZA ZMIANĘ WŁASNEGO OBLICZA.

autor: BB, data nadania: 2008-06-01 22:33:31, suma postów tego autora: 4605

PRAWDA, WRĘCZ NIEPRAWDA

Jest w tej roli niewiarygodny? To taka prawda, że wręcz nieprawda. A kto jest bardziej wiarygodny? Ziętek? Ikonowicz? PPP? Nowa Lewica? Posttrockiści? MACIE INNE ARGUMENTY?

autor: BB, data nadania: 2008-06-01 22:51:08, suma postów tego autora: 4605

Dobre początki

W TVN24 o 21 rzecznik SLD Kalita starł się PISowcem i POwcem.Wygrał bezapelacyjnie.Jeszcze kilka nowych twarzy SLD(zamiast Kalisza i Wenderlicha)i można mówić o nowym otwarciu

autor: slaw100, data nadania: 2008-06-01 22:51:27, suma postów tego autora: 11

Pragnę

zaznaczyć, że to z tą Blidą to ja wymyśliłem zanim pojawił się tu komentarz G. Ilnickiego :)

autor: RRRadykał, data nadania: 2008-06-01 22:59:06, suma postów tego autora: 1084

MOŻE WIĘCEJ WYOBRAŹNI

A mniej sekciarstwa i partyjniactwa. Może dość tych walk koteryjnych. Spróbujcie się przynajmniej między sobą dogadać. Co, nie sposób? W waszym przypadku wydaje się nawet konieczne przymierze ze środowiskiem "Krytyki Politycznej". POCZEKAMY, ZOBACZYMY. W przeciwnym razie SLD weźmie wszystko. Radzimy już dziś włączyć ich do organizacji ANTYSZCZYTU. Będzie się działo!

autor: BB, data nadania: 2008-06-01 23:04:42, suma postów tego autora: 4605

DALSZĄ PROMOCJĘ SLD ZAŁATWI KOŚCIÓŁ

"Najważniejsze to, co będzie się działo później" - to wręcz prorocze słowa nowego przewodniczącego SLD, ale już dziś sporo się dzieje. ŚWIECKIE PAŃSTWO to taki pociągający postulat. Pociągający oczywiście daleko idące konsekwencje. Dalszą promocję SLD załatwi KOŚCIÓŁ. Chyba nie powiecie, że w tej kwestii bardziej wiarygodny był Olejniczak. I tak oto na waszych oczach zaszła WIELKA ZMIANA. Na arenę wszedł POLSKI ZAPATERO. Co wy mu możecie, chłopcy? Jazda z rączką pod kościół!

autor: BB, data nadania: 2008-06-01 23:25:18, suma postów tego autora: 4605

ŻEBY WYGRAĆ Z SOJUSZEM

"Bardziej sojuszem, bardziej lewicowym i bardziej demokratycznym" trzeba dużo więcej. Opcja socjaldemokratyczna i alterglobalistyczna tu nie wystarczy. Na tym polu to oni mają "wspomaganie" i nagłośnienie. TRZEBA BYĆ ROZPOZNAWALNYM i dużo... dużo bardziej czerwonym. No, powiedzmy TAK JAK LENIN. A to wam przecież przez gardło nie przejdzie. Łatwiej już wyprodukować półprodukt: koszulki z LENINEM ALTERGLOBALISTĄ made in internacjonalista.pl, najlepiej, sprawdzone, z irokezem.

autor: BB, data nadania: 2008-06-01 23:42:16, suma postów tego autora: 4605

Stypendium

10 tys. rocznie na jedno dziecko to wcale nie sa male pieniadze...

autor: Berdysznick, data nadania: 2008-06-01 23:49:39, suma postów tego autora: 247

Do GI

Równie dobrze można napisać komentarz do kongresu MS w stylu, ze "X śpiewa antysemickie piosenki", "Y jest przeciwko prawu do aborcji", "Z kocha Kaczyńskiego" itp. Tyle ze pod X, Y i Z kryją się nazwiska, których rozpoznawalność przez tzw. zwykłego człowieka jest zerowa. A i wpływ na rzeczywistość społeczno-polityczną chyba jeszcze mniejsza. Ale miłego pisania "zjadliwych" (i przewidywalnych jak przymrozki w styczniu) komentarzy. W sumie trzeba z czegoś w życiu czerpać przyjemność.

autor: Berdysznick, data nadania: 2008-06-02 00:02:15, suma postów tego autora: 247

A MOŻE O RADĘ POPROSICIE ŻIŻKA

Znawcę lewicowego PR-u. Trochę rewolucyjnej szorstkości i REWOLUCJA U BRAM. No i jak tu się obejść bez środowiska "Krytyki Politycznej"? Niech żyje KKS: KOWALEWSKI, KENDZIOREK, SIERAKOWSKI.

autor: BB, data nadania: 2008-06-01 23:50:46, suma postów tego autora: 4605

BB,

Z Kara Mustafą, wielkim wodzem Krzyżaków - na Moskwę!

autor: ABCD, data nadania: 2008-06-02 05:48:49, suma postów tego autora: 20871

PR-OWSKI NOBEL

Stependia im. Barbary Blidy (wyróżnik SLD) to wręcz PR-owski Nobel. To takie chrześcijańskie. POKUTA I NOBILITACJA. Genialne!

autor: BB, data nadania: 2008-06-02 06:16:28, suma postów tego autora: 4605

NOBILITACJA SLD

A JAKIE OSADZENIE W TRADYCJI? Wreszcie SLD ma swój europejski rodowód.

autor: BB, data nadania: 2008-06-02 08:54:39, suma postów tego autora: 4605

"Nowy" SLD

to papierowy tygrys, którego boją się tylko BB.

autor: ABCD, data nadania: 2008-06-02 09:19:18, suma postów tego autora: 20871

SKĄD TA BOJAŹŃ I DRŻENIE?

Podziękujmy raczej SLD za demaskację zwodniczości lansowanych przez was opcji - socjaldemokratycznej i alterglobalistycznej.

autor: BB, data nadania: 2008-06-02 11:11:01, suma postów tego autora: 4605

...

Mnie to Szmaja nie pasuje bardzo. Irak bardzo źle wpływa na opinię o SLD. Ech.

autor: prezio, data nadania: 2008-06-02 12:09:57, suma postów tego autora: 878

SLD powinno ufundować nagrodę im. Fanii Kapłan

jako uhonorowanie ludzi skutecznie zwalczających lewicowość ideową.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-06-02 12:09:11, suma postów tego autora: 6199

Sumuś!!!

Do czego to doszło?!
Muszę ci pogratulować za wyjątkowo trafną uwagę.
Trafiłeś w sedno...

autor: krik, data nadania: 2008-06-02 12:49:48, suma postów tego autora: 1649

Wiela czwórka z wodzem na czele

niebawem zacznie głosić, że to Władza Rad, KPCC oraz ZSRR wtłoczyli ropę naftową do skał, wpuścili ryby do mórz i oceanów ... Wierzcie mi. Ja to pamiętam z lekcji geografii w latach 1947 - 1954, i jeszcze w szkole średniej ; 1954 - 1958.FRychu świadkiem.

autor: senior, data nadania: 2008-06-02 17:44:33, suma postów tego autora: 105

Czy to prawda,

że na kongresie SLD było stoisko podobno niezależnej i radykalnej Książki i Prasy?

autor: ABCD, data nadania: 2008-06-02 18:51:42, suma postów tego autora: 20871

bond_ż poważny seniorze

i nie obrażaj nauczycieli wykształconych w czasie wojny w tajnym nauczaniu.Dekade póżniej mnie już takiego kitu nie wciskano.Uwierz mi bez świadków.-:)

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2008-06-02 22:58:00, suma postów tego autora: 623

Lewy sierpowy

W budynku Miejskiego Gimnazjum mieściła się jedna podstawówka, później dwie. W 1951 geografii uczył tam niejaki Waszkowiak człek z podstawowym wykształceniem i partyjnym doświadczeniem. W międzyczasie "robił" średnie w Poznaniu, skąd go przysłali do Grodziska. Nową szkołę wybudowano dopiero w 1963, kiedy ja "studiowałem" w Wyższej Szkole Wojsk Pancernych w Poznaniu.
W twoich czasach trochę "zelżało" w szkołach i takich ISTNYCH już nie było.

autor: senior, data nadania: 2008-06-02 23:28:25, suma postów tego autora: 105

senior

Mnie to uczyli ze bozia te ropę zrobiła w którymś tam dniu. Musiał być ten nauczyciel przykładnym uczniem najpierw ksiendza. Potem walczył. Niemądrze. No i jeśli nie zmyślasz. Najbardziej zmyślają dzieci (Grzesiu Tuwima). Na drugim miejscu zdziecinnieli starcy.

autor: prezio, data nadania: 2008-06-03 00:28:45, suma postów tego autora: 878

prezio

Karol Dickens w Dawidzie Copperfieldzie pisze "...pod kołami wozu załadowanego węglem zginął 49 starzec"....
PS. W ZSRR było wszystkiegi skolko ugodno, więc podzielili się się swoimi dobrami z całym światem. Więc skąd ta skromność u ciebie.

autor: senior, data nadania: 2008-06-03 06:57:42, suma postów tego autora: 105

Dodaj komentarz