Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Gdynia: Pikieta pracowników portu

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

nie jestem ekspertem ale...

Związkowcy domagają się podwyżki płac, zwiększenia od 1 lipca dodatku za pracę w szkodliwych warunkach z 2,80 zł do 4,56 zł za godzinę, zmian systemu przydziału premii uznaniowej oraz zmniejszenia różnic w wysokości wynagrodzeń poszczególnych grup pracowników w porcie.

nie jestem ekspertem i pisze o sytuacji w zakładach budżetowych miasta stołecznego Warszawy.
Dodatki za pracę w warunkach szkodliwych mają lub już zostały zniesione. OBLIGATORYJNY tj. obejmujący wszystkich zatrudnionych w warunkach szkodliwych został lub zostanie zastąpiony UZNANIOWYM dodatkiem specjalnym. Konkretnie chodzi o ominięcie ustawy kominowej, bo dodatek może dostać każdy np: dyrektor i NIE WCHODZI ON DO PODSTAWY Wynagrodzenia


autor: cud, data nadania: 2008-06-05 10:44:40, suma postów tego autora: 43

mam podstawy prawne !!!!

zniesienie dodatków szkodliwych było możliwe dzięki:

Rozporzadzenie Rady Ministrów z dnia 22.04.08 zmieniajace rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorzadowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych samorzadu terytorialnego (Dz.U. z 2008r. nr 73 poz. 430)

autor: cud, data nadania: 2008-06-05 11:55:12, suma postów tego autora: 43

Dodaj komentarz