Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Piłkarski Puchar Lewicy rozegrany

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Przyznaję że jestem pod wrażeniem

nie sądziłem że aż tyle polskich, lewicowych ugrupowań ma liczbę członków wystarczajaca do skompletowania drużyny piłkarskiej ;-)

acha, no i ciekawi mnie czy drużyna WGA miała kapitana ;-)

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2008-06-09 14:04:24, suma postów tego autora: 2714

:)))))

gratulacje :)))

autor: Viking, data nadania: 2008-06-09 14:07:51, suma postów tego autora: 36

super impreza

Chyba z tydzień będę cierpiał na zakwasy, ale wielkie dzięki za dobrą zabawę. Takie turnieje powinny być organizowane częściej. Gratulacje dla zwycięzców. Jestem pod wrażeniem, że koleżankom i kolegom z GPR udało się stworzyć drużynę na tak wysokim poziomie...

autor: lukasz, data nadania: 2008-06-09 14:56:55, suma postów tego autora: 154

rewanż?

może w koszykówkę?

autor: RB, data nadania: 2008-06-09 15:26:52, suma postów tego autora: 78

GPRrrrr

GPRom udało się stworzyć drużyne sportową na wysokim poziomie.
Dobrze że przynajmniej w piłkę się im udaje...

Co do WGA - a co byłoby dziwnego w tym, że mieliby kapitana ?

autor: syndykalista, data nadania: 2008-06-09 17:55:39, suma postów tego autora: 181

ej a wiesz

A wiesz co to Anarchia (no to teraz powinieneś się zdziwić że mieli kapitana

autor: Lomass, data nadania: 2008-06-09 19:11:05, suma postów tego autora: 16

strona internetowa Pucharu Lewicy

Kasia Bratkowska zrobiła stronę internetową Pucharu Lewicy. Jest tam moja obszerna relacja z turnieju i zdjęcia
http://pucharlewicy.blox.pl/html

Polecam

autor: Florek, data nadania: 2008-06-09 19:59:41, suma postów tego autora: 3

krótka

relacja również jest na stronie OM NL: www.om.nowalewica.pl

autor: RB, data nadania: 2008-06-09 22:12:42, suma postów tego autora: 78

regulamin

Trzeba podkreślić, że regulamin był nieprzygotowany do sytuacji praktycznego braku zawodników w jednego z zespołów.

Moim zdaniem o pozycji w rankingu drużyn powinna decydować ilość strzelonych bramek przez zawodników danej drużyny bez względu na to, w jakim zespole grali. Proszę sędziego o przeliczenie wyników i ich ogłoszenie.

autor: Roger, data nadania: 2008-06-10 00:10:04, suma postów tego autora: 514

Moje przemyślenia poturniejowe

Cały poniedziałek zastanawiałem się, jak wyjaśnić 2 miejsce dla LA. LA grało brzydki futbol, nie miało ławki rezerwowych, i bardzo słabo radziło sobie w ataku (tylko 5 strzelonych bramek). Zupełne przeciwieństwo WGA. WGA grało ładny futbol, miało bardzo szeroka ławkę rezerwowych i świetnie radziło sobie w ataku (strzelając dwa razy tyle bramek, co LA). Tajemnicą sukcesu LA jest chyba... taktyczny geniusz Grzegorczyka. Po prostu dwóch gości z LA nie opuszczało własnego pola karnego. Nie mieli żadnych aspiracji ofensywnych. Ich jedynym zadaniem była gra defensywna. I ta taktyka się opłaciła. Tymczasem w WGA było zbyt dużo dobrych napastników - Morga, Zbyszek, Bari. Każdy chciał strzelać bramki, a nikt - poza Joanną - nie przejmował się defensywą. Na własnej połowiek zawodnicy WGA grali bardzo nonszalancko. Podawali przez środek do ostatniego, bardzo luzacko traktowali krycie. Ultraofensywna taktyka WGA miała sens w meczach z wolniejszymi ekipami, jak SMS czy WRS, które nie były w stanie wyprowadzić szybkiej kontry i nie wykazały się zbyt dużym refleksem w momentach, kiedy przeciwnik popełnia błąd. Te dwa mecze zakończyły się wynikiem 4:0 dla WGA. WGA huraganowymi szarżami po prostu zgniotło SMS i WRS, zamykając je na ich własnych połowach. Ale już na NL ta taktyka nie podziałała. NL okazało się tą drużyną, której nie dało się zapędzić do rozpaczliwej obrony, i która bezlitośnie wykorzystywała błędy defensywne przeciwnika. NL strzelało bramki (tylko) wtedy, kiedy przeciwnik się odkrywał - tzn. grał zbyt ofensywnie. Tak było zarówno w meczu z WGA, jak i z GPR. Kluczowymi atutami NL były własnie szybkość i refleks, będące pochodną młodego wieku zawodników tej ekipy. Chociaż nie potrafili konstruować akcji, rzucali się błyskawicznie na każdy prezent od przeciwnika. Wystarczyło, że bramkarz niepewnie złapał piłkę, a już jakiś NLowiec wkładał tam swoją nogę.

autor: Florek, data nadania: 2008-06-10 10:54:24, suma postów tego autora: 3

Dlaczego w turnieju lewicy

grali skrajni prawicowcy od podżegacza wojennego Borowskiego? Pozostałe drużyny były lewicowe, ale to SMS...Dobrze, że przynajmniej od wszystkich dostali:) Nawet w piłkę nie potrafią grać.

autor: Getzz, data nadania: 2008-06-10 14:30:51, suma postów tego autora: 3554

poważnie

druzyny były 11-sto osobowe????? Cos przegapilem na polskiej lewicy?;)

autor: MJ, data nadania: 2008-06-10 15:38:01, suma postów tego autora: 1280

Ave

Turniej był dobrze przygotowany, drużyna LA gorzej :) Było nas czterech i tylko dzięki uprzejmości WGA mogliśmy zagrać, ponieważ w ramach transferu udostępnili nam zawodników. W związku z tym iż to oni strzelili wiekszość bramek oddaliśmy im większość naszej nagrody :) (tym co zostali bo spora część ekipy zwinęła się nie czekając na rozdanie).
Generalnie atmosfera była świetna, GPR nie do pokonania, a piłka twarda (jeszcze mnie nochal boli :P).
Jeśli zaś chodzi o taktykę LA to nie oszukujmy się tacy z nas piłkarze jak z rydzyka katolik. Trzymaliśmy się naszej bramki i to było dobre wyjście bo nikt nie miał tak samo jak i my siły by do niej dobiec, jedynie chłopaki z NL dali radę (akurat wtedy nie ja stałem na bramce), no i GPR, ale z nimi to już nikt nie miał szans :D Przynajmniej im gola strzeliliśmy. Nie ma się też co napinać, browar był ciepły i czasem padało, ale przynajmniej fajnie się grało z kimś kto ma taką samą kondycję jak ja ^^

autor: defman, data nadania: 2008-06-12 15:12:33, suma postów tego autora: 14

Dodaj komentarz