Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Młodzi Socjaliści do Merkel: Ratujcie Serbołużyczan!

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

...

Nie wiem, co się dzieje, ale ostatnio coś za często zgadzam się z Młodymi Socjalistami. Może zbliża się koniec świata :-)

autor: Durango 95, data nadania: 2008-06-16 23:22:17, suma postów tego autora: 3848

Ratujcie Poleszuków

Separatysta Poleski

autor: red spider 666, data nadania: 2008-06-17 06:49:33, suma postów tego autora: 1549

...

Należy chronić małe narody i ich kulturę. Stanowią bogactwo świata. Fajnie, że ktoś dostrzegł problem i wyszedł mu naprzeciw.

autor: Crusty, data nadania: 2008-06-17 07:49:24, suma postów tego autora: 159

aktywność

to nie koniec świata tylko przygotowują grunt pod ogłoszenie powstania nowej partii politycznej... Plotka mówi, że ma to naśtąpić 5 lpca. Nie udała sie konceopcja przejęcia PPS, a ich w EPL zorientowano sie już, że MS nie ma statusu partiii poloityczne i na pełne członkostwo nie mają szans.

autor: Kuba P, data nadania: 2008-06-17 08:21:55, suma postów tego autora: 700

...

Pachnie mi to kaczyzmem i Giertychem.

autor: wojtas, data nadania: 2008-06-17 09:36:49, suma postów tego autora: 4863

Nie żebym miał coś przeciwko Serbołużyczanom

i ich interesującej, zapewne, kulturze - ale wybór priorytetów działania świadczy co nieco o organizacji. W tym przypadku o MS, niestety.

autor: west, data nadania: 2008-06-17 09:46:19, suma postów tego autora: 6717

Ale.

Dostrzeganie jednych problemów wcale nie świadczy o tym, że mniej lub gorzej działą się na innych płaszczyznach.

autor: Katarzyna, data nadania: 2008-06-17 10:03:47, suma postów tego autora: 24

mniejszości

jest sporo w Polsce mneijszosci i grup etnicznych i jakos MS się ich problemami nie przejmuje (np. tataryz maja problemy z radykalnymi islamskmi studentami, którzy negują i wrećz niszczą wersje islamu, którzy ci przez wieku wypracowali) i jakoś MS sie tym nie interesuje... Pewnie to kwestia środków na, co mozna wyciągnać, albo zlecenia z zagranicy

autor: Kuba P, data nadania: 2008-06-17 09:25:29, suma postów tego autora: 700

Wsparcie dla Domowiny!

Młodzi Socjaliści utrzymują kontakty z działaczami społecznymi i politycznymi z Łużyc. Wiemy od nich że międzynarodowe wsparcie dla ich aspiracji i szczególnie ochrony szkolnictwa jest dla nich bardzo ważne. Chętnie zdecydowaliśmy się wykorzystać wizytę Angeli Merkel do wstawienia się za organizacjami łużyckimi.

Apel można znaleźć w języku polskim tutaj - http://www.domowina.sorben.com/pm/memorandum08pl.htm

Zachęcam do popierania słusznych postulatów Domowiny!

autor: G. Ilnicki, data nadania: 2008-06-17 11:33:17, suma postów tego autora: 56

MS martwi się o braci Słowian

Jako żywo staje przed oczami troska Heimatu o Niemców Sudeckich ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-06-17 11:36:52, suma postów tego autora: 6199

wojtas

Giertychem pachnie Ci obrona mniejszości narodowych? Cholera, a ja myślałem że endecja to była od tępienia takowych.

autor: RRRadykał, data nadania: 2008-06-17 11:43:20, suma postów tego autora: 1084

Milsko i Łużyce to ziemie rdzennie polskie

O pokoju w Budziszynie towarzysze nie słyszeli?

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-06-17 11:47:59, suma postów tego autora: 6199

Do Kupy P

Twoje posty przypominają mi komentarz, który pojawił się kiedyś przy okazji akcji MS zbiórki zabawek dla dzieci przebywających w ośrodkach dla uchodźców, które w Polsce przypominają bardziej więzienia niż miejsca czasowego pobytu osób o nieuregulowanym statusie prawnym.

Wtedy można było przeczytać: "A co to MS-owi mało w Polsce biednych i nieszczęśliwych dzieci?"

Dokąd prowadzi ta logika?

autor: G. Ilnicki, data nadania: 2008-06-17 11:50:39, suma postów tego autora: 56

...

Jeśli ktoś zestawia problemy Serbołużyczan (nacji coraz bardziej zagrożonej po prostu zanikiem jako odrębna grupa etniczna) z problemami Tatarów Polskich ze studentami muzułmańskimi, to jest po prostu ignorantem.

autor: Durango 95, data nadania: 2008-06-17 12:09:31, suma postów tego autora: 3848

Rrradykal

Poczucie humoru to masz na poziomie Krzysztofa Ibisza.
Tak a propos wedle Ciebie polscy endecy zajmowali sie likwidowaniem slowianskich mniejszosci narodowych w Niemczech? Oryginalna teza.

autor: wojtas, data nadania: 2008-06-17 12:21:52, suma postów tego autora: 4863

cudze podwórko

panie Ilnicki
Ja poprstu uważam, ze nie należy wytykać błędów na cudzym podwórku, jak się u sibie nie jest w porzadku wobec własnych mniejszosci. Tak to jest na świecie, że aby wykazywac komuś błedy nalezy samumu poztywnie rozwiązać podobne problemy u siebie.
Co do perosnalnych wywodów Pana Okraski nie beę sie odnosił bo ma zawsze racje...Przykład relacji miedzy tatarami, a uzłumańskimi emigrantami to tylko przykład. Tataryz, Karaimowie i kilka innych grup tez sie czuje zagrożona oczekuje od państwa pomocy, weięc uważam że nalezy sie tym zajać, a tam na miejscu jest Die Linke i to ich problem, co najwyżej naklezy wymienić pomysły i koncepcje.

autor: Kuba P, data nadania: 2008-06-17 12:22:38, suma postów tego autora: 700

Lewica, która odbiera Kosowarom prawo do samostanowienia

nagle stała się obrończynią Łużyczan. Tradycyjne lewicowe problemy z logiką ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-06-17 12:33:26, suma postów tego autora: 6199

pytanie do Pana Ilnickiego

Kiedyś na portalu lewica.pl trafiłem na zapowiedź imprezy organizowanej przez MS z środków Fundacji Rózy Luksemburgm. Dotyczxącej własnie spraw uchodźców. Prelegentem miał być komandor Marek Ilnicki. Czy to przypadkowa zbieżność nazwiska ?

autor: Kuba P, data nadania: 2008-06-17 12:40:06, suma postów tego autora: 700

...

Pan Okraska, w przeciwieństwie do Pana Puchana, na problemach mniejszości etnicznych się trochę zna, dlatego też uważa porównywanie sytuacji Serbołużyczan i Tatarów Polskich za absurd.

autor: Durango 95, data nadania: 2008-06-17 13:14:22, suma postów tego autora: 3848

Kubo,

znasz przysłowie o kotle przyganiającym garnkowi?

autor: ABCD, data nadania: 2008-06-17 13:36:14, suma postów tego autora: 20871

znawca

Pan Okraska poprzednio znał się tez na dorsza i teraz program "czterech kutrów" - łwoiących bez limitów pod nadozrem naukowców udowodnił, że dorsz a Błatyku jest i to w ilosci pozwalającej na zwiększenie limitów nawet o 100 %... Na mniejszościach zapewnie zna sę Pan tak samo ! resztą tutaj ciązko znaleśc wątek bez komantarza dwóch największych ekspertów z pisma Obywatel !

autor: Kuba P, data nadania: 2008-06-17 13:46:44, suma postów tego autora: 700

Sumienie Narodu

Co Ty pleciesz? W przypadku Serbołużyczan chodzi o fundusze na ich działalność, a nie tworzenie własnego państwa. Czytaj proszę ze zrozumieniem, chociaż się postaraj.

autor: Crusty, data nadania: 2008-06-17 13:54:48, suma postów tego autora: 159

Kubo,

jak można łowić "bez limitów", ale zarazem "pod nadzorem naukowców"?

autor: ABCD, data nadania: 2008-06-17 14:08:19, suma postów tego autora: 20871

...

Przez kilka lat wydawałem biuletyn poświęcony mniejszościom etnicznym, opublikowałem nieco tekstów na ten temat, miałem kontakt z wieloma osobami zajmującymi się ta tematyką, w tym z najlepszymi w Polsce naukowcami-znawcami problemów Serbołużyczan. A jakie są twoje kompetencje w tej sprawie?

Zaś co do dorsza, to akurat mało mnie obchodzi opinia faceta, który wspiera lobby armatorów kutrów w ich dążeniu do eskalacji swoich zysków kosztem dobra wspólnego, jakim są zasoby morskie. Mogę się tylko dziwić, że ktoś taki ma cokolwiek wspólnego z lewicą - równie dobrze mógłbyś się zapisac do UPR-u i tam działać na rzecz lobby prywatnych przedsiębiorców, którzy chcą na chama zwiększać swoje zyski.

autor: Durango 95, data nadania: 2008-06-17 14:16:20, suma postów tego autora: 3848

Brawa dla MS!

PS. Do Kuby P.: popieram (i to nie tylko w tym momencie) Tatarów Polskich ale jakiej twoim zdaniem pomocy oczekują oni od państwa polskiego w sporze z "radykalnymi studentami muzułmańskimi"? Chodzi ci o to, że państwo polskie powinno aresztować i deportować tych studentów?
Atak na MS w TYM przypadku wygląda mi na typowe podkładanie świni - właśnie w walce o uznanie przez Die Linke.

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-06-17 15:42:32, suma postów tego autora: 3102

do powyższych wątków


- ilu jest owych islamskich radykałów na polskich uczelniach? bo już oczyma duszy mojej widzę na białostockim uniwerku koło naukowe myśli bin ladena i jego odezwy do władz uczelni o getto ławkowe dla polsko-tatarskich zdrajców islamu...

- dostrzegam pewną subtelną różnicę pomiędzy troską o zachowanie łużyckiej tożsamości i kultury, a powoływaniem niepodległego państwa rządzonego przez para-mafijne struktury w kosowie...

- nie mam pojęcia, jaki był stosunek endecji do ludności serbo-łużyckiej, ale na polskim gruncie wykazywali się raczej niewielkim zrozumieniem dla ukraińców i białorusunów ...

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2008-06-17 16:08:10, suma postów tego autora: 849

Brawo Młodzi Socjaliści z Gdańska !

@ Kuba P - nie pleć bzdur. Jakie porównanie może zachodzić między Tatarami polskimi a Łużyczanami?????? (Nb. Tatarzy polscy zdaje się zaliczani są do mniejszości nie narodowych, lecz etnicznych).

@ Sumienie - tego co teraz piszesz nie sposób w ogóle komentować. Milsko, Chrobry, Budziszyn 1018???? Nie ośmieszaj się chłopie, chyba że to jakieś specyficzne żarty.

My musimy pomagać Łużyczanom. Dlatego, że oni tej pomocy potrzebują. Dlatego, że są niesprawiedliwie traktowani przez władze swego państwa. Dlatego, że są narodem małym i zagrożonym wymarciem. Ale moim zdaniem prieżdje wsiewo dlatego, że oni są Słowianami...

autor: Bury, data nadania: 2008-06-17 17:04:25, suma postów tego autora: 5751

Co na to bratni separatyści kraśniccy

Szymonie, daj głos w naszej walce o samostanowienie.

autor: red spider 666, data nadania: 2008-06-17 18:10:38, suma postów tego autora: 1549

red spider,

Serbołużyczanie są współgospodarzami terenów na których od ponad tysiąca lat mieszkają (Budziszyn, Chociebuż, Biała Woda, Wojerecy). Ani nie dysponują możliwościami, ani też i nie chcą mieć własnego państwa. Sadzę, że gdyby nawet jakieś nieprawdopodobne zrządzenie umożliwiłoby powstanie państwa łużyckiego, to i tak woleliby żyć w Niemczech i razem z Niemcami. Oni po prostu dopominają się tylko respektowania swoich praw. Kompletnie zatem nie rozumiem, skąd u niektórych pojawia się w tym temacie separatyzm.

autor: Bury, data nadania: 2008-06-17 19:11:04, suma postów tego autora: 5751

nagroda lobba

a mnie dziwi obecnosc na leciwy fana NPD i Kaczyńskich...
Widać, że nawet nie masz podstawowego pojęcia jak wyglada relacja zarobkowa rybaka najemnego...
Pewnie ogromne te lobby armatorów łódka 8 metrów i pływajacy dwaj bracia + syn jednego z nich. Tak dzisiaj wygglaa polskie rtybołówstwo w 80 %, więc przejedź sie najpier do portu zanim bedzies zpisal bzdury o lobby armatorów.
oczywiście można uznać posiadacza jednostki, która ma 70 lat za kapitalistę, ale to masz takich iw PPP wiec nie wiem sikad ta nienawiść...
Przynajmniej nie powtarzałem bzdur wymyślanych przez lobby połowów Paszowych za to ty klepałeś je na forum jak mantrę.
Zainteresuj się moze jak te połowy niszczą narybek dorsza... Ile ton "bolka" potrafią wyrzucić do morza przed wejściem do portu gdy są w nim kontrole...
Ale to tak jest jak się siedzi 90 % czasu na forach i ostro pracuje nad wpisami, zamiast pracować z ludźmi !
Co do kompetencji to kolejny temat w którym je posiadasz... Myśle że forumowicze powinni wystapić o nagrodę Nobla za wszechstronność dla ciebie !

autor: Kuba P, data nadania: 2008-06-17 19:16:23, suma postów tego autora: 700

...

Kubo, oprocz NPD zapomniales jeszcze wspomniec o redakcji Frondy.

autor: wojtas, data nadania: 2008-06-17 20:14:50, suma postów tego autora: 4863

Kubo,

a co powiesz o lewicowcach publikujących felietony w Newsweeku?

autor: ABCD, data nadania: 2008-06-18 09:41:17, suma postów tego autora: 20871

Bury...ja chyba nimfonką zostanę,, bo Cię kocham....

Pięknie i mądrze piszesz.
Ino co te ciule z Twojej pisaniny "zrozumią"? Nic nie "zrozumią", bo ciule są... ciulami. Łapią się za słówka jak dzieci za łopatki...

Serbołużyczanie to taki skrawek Europy, który przetrwał. I pani Merkelowa powinna o tym wiedzieć i to zrozumieć... Nawet NRD to wiedziała i inwestowała w Serbołużyczan..... Ale kto teraz NRD rozumie?
Nawet "za hitlera" ich nie tępiono, bo oni tam byli od zawsze. I "hitler" to rozumiał...

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-06-18 13:04:42, suma postów tego autora: 5956

Towarzyszko Hyjdlo,

nie straszcie tak Burego, biedak niczemu nie zwainił

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2008-06-19 13:09:17, suma postów tego autora: 2714

Dodaj komentarz