Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Baillard: Za żywność zapłacimy "jak za zboże"

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Spekulanci dobrodzieje

>>Od kilku lat obserwuje się rosnący rozziew
>>między podażą a popytem.

Nie ma żadnych "rozziewów" między podażą a popytem na wolnym rynku na przestrzeni "kilku lat". Cena w tak długim terminie jest zawsze odzwierciedleniem RÓWNOWAGI popytu i podaży. Czasami może taki rozziew zaistnieć w bardzo krótkich terminach, choć w dzisiejszych czasach dzięki wszechobecnym spekulantom i giełdom elektronicznym jest to zredukowane do minimum (czyli: ułamków sekund).

>>Działalność tych pierwszych wstrząsnęła notowaniami,
>>jeszcze bardziej rozregulowując kursy

Spekulant kupuje aby sprzedać, w długim terminie (który w przypadku giełd elektroniczych może oznaczać nawet minuty), jego działalność jedynie powoduje szybsze dostosowanie się ceny do równowagi popytu i podaży. Innymi słowy, działalność spekulantów, dzięki zwiększeniu płynności obrotu, zmniejsza zakres cenowy negocjacji, czyli ZMNIEJSZA wachania cen poszczególnych transakcji.

>>przyczynił się do osłabienia produkcji rolnej
>>na rynek wewnętrzny w wielu krajach,
>>podejmując decyzję o dalszym liberalizowaniu gospodarki

Jasne, bo jak wiadomo, tylko w krajach najmniej liberalnych się przelewa, jak w Korei Pn. Najważniejsze to zabronić ludziom sprzedawać swoje produkty, wtedy będą je produkować dla socjalistycznych idei a nie dla pieniędzy, i będzie raj na ziemi.

autor: jliber, data nadania: 2008-06-22 11:02:29, suma postów tego autora: 4329

jliber

jestes liberalem gospodarczym i ortograficznym jak wolnosc to wolnosc piszesz wachania a nie wahania no i dobrze tak trzymaj bracie

autor: wojtasek, data nadania: 2008-06-22 18:44:32, suma postów tego autora: 11

wojtasie

za to Ty wyglądasz na liberała interpunkcyjnego.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2008-06-22 19:10:34, suma postów tego autora: 2714

Widząc tytuł tego tekstu od razu

Wiedziałem ze pierwszym który go skomentuje będzie jiber.

Bo to przecież niemożliwe by rynek był nieefektywny i powodował głód!

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2008-06-22 19:52:44, suma postów tego autora: 568

Pytanie do redakcji - czy nie dałoby się wprowadzić funkcji IGNORE

do komentarzy użytkowników pod artykułami? Szanujmy czas użytkowników. Jeden ... napisze coś od rzeczy, inni rzucają się do dyskusji i sensowne posty giną w powodzi polemiki z libertariańską wizją świata.

autor: west, data nadania: 2008-06-22 20:43:38, suma postów tego autora: 6717

dobrodzieju

szybko bo mecz sie zaczal
pozostajac w ramach tego forum pociagaja mnie
w gospodarce jliberyzm
w polityce patryjotyczna! krzepa obywateli
w moralnosci nihilizm wotanka czyli abcd nie zaliczam go do obywateli chociaz bardzo im sie podlizuje do czasu
w interpunkcji roznie bywa

autor: wojtasek, data nadania: 2008-06-22 20:51:47, suma postów tego autora: 11

wszystko jest drogie i coraz droższe, ponieważ

pompy na polach naftowych pompujące ropę są napędzane dieslem. A ten jak wiadomo drożeje. Czyż nie jest to zgodne z prawdą? Z zasadami wolnego rynku popytu i podaży? Takie sobie kapitalistyczne ekonomiczne perpetuum mobile, żadne tam spekulacje i zmowa kapitału,by wreszcie rozpętać trzecią wojnę światową. No bo pompa, pompując coraz więcej ropy zużywa coraz więcej diesla. I stąd kryzys. Czyż nie?

autor: nana, data nadania: 2008-06-22 21:59:14, suma postów tego autora: 4653

pytanie do moderatora

dlaczego na forum ukazują się bełkotliwe, niemerytoryczne posty trolla wojtaska?
Czy dlatego, że atakuje on osoby nie przez wszystkich lubiane?
Powiedzmy, że to zysk dla redakcji czy raczej pewnego jej niewielkiego odłamu.
Ale za to ów troll ośmiesza forum i zniechęca do korzystania z niego.
Może więc by go jednak zmoderować?

autor: ABCD, data nadania: 2008-06-23 00:46:26, suma postów tego autora: 20871

!!!

Właśnie moderatorzy ! Nie pozwólmy ośmieszać naszych Wielkich Patriotów, Polaków i Jedynie Słusznych Obrońców Ludu Przed Lewacką Hołotą ! Jak ten goszysta wojtasek śmie naigrywać się (i to NIEMERYTORYCZNIE !!! jak to zwykle u lewaków) z takich świętych Weteranów Walki o Wyzwolenie Naszej Wielkiej Katolickiej Ojczyzny od czerwonego, komunistycznego jażma jak obywatele: ABCD i Durango !!!
Niech Żyje Korporacjonizm, Solidaryzm Społeczny i Tradycyjna Wiara Przodków (w cokolwiek)!

BRUNATNY CZYTELNIK "OBYWATELA"

autor: Roux, data nadania: 2008-06-23 15:55:32, suma postów tego autora: 180

Roux

co ty bredzisz? Nikt nie ma nic przeciwko komus kto ma jakiekolwiek poglady ale starasie w miare merytorycznie dyskutowac. A ten tutaj plecie jakies bzdury i obraza innych.

autor: wojtas, data nadania: 2008-06-23 20:30:41, suma postów tego autora: 4863

.

Takie same niemerytoryczne bzdety pisał dość często sam ABCD np.: podpisując się - CZERWONY WARSZAWIAK. Ale wtedy to nie protestowałeś bo jego poglady są Ci miłe.

autor: Roux, data nadania: 2008-06-23 22:14:31, suma postów tego autora: 180

Roux

chodziło ci chyba o jarzmo?

autor: ABCD, data nadania: 2008-06-23 23:01:05, suma postów tego autora: 20871

nana

Za każdym razem gdy piszesz o "problemie" gospodarki wolnorynkowej która według Ciebie powinna spowodować rozpad kapitalizmu, pomyśl sobie, jaką jesteś szczęściarą, że to nie ty musisz ten problem rozwiązać, ale ci obrzydliwi pogardzani przez ciebie przedsiębiorcy. Gdybyś to ty musiała rozwiązywać te problemy, dawno wrócilibyśmy do jaskiń.

autor: jliber, data nadania: 2008-06-24 00:02:29, suma postów tego autora: 4329

Roux

wszystko co wypisywal ABCD robil na wlasna odpowiedzialnosc i nie tworzyl jakis wirtualnych nickow bedacych kopia innych uzytkownikow forum.

autor: wojtas, data nadania: 2008-06-24 10:40:48, suma postów tego autora: 4863

.

Obywatelu ABCD/Wotanie - dziękuję za uwagę i szybką interwencję co do mojej ortografi. Nie jestem człowiekiem wykształconym, ale to i tak nie powinno tłumaczyć błędów ortograficznych. Postaram się na przyszłość poprawić.

Szanowny Panie wojtasie, a czy ja nie piszę na własną odpowiedzialność ? Czy podszywam się pod jakimiś naśladującymi innych nickami ? Nie. Wyraziłem tylko swoją dezaprobatę na postulat wykasowywania niewygodnych niektórym postów. Mam chyba takie prawo.

autor: Roux, data nadania: 2008-06-24 13:33:56, suma postów tego autora: 180

.

Cóż, może nie mam zbyt wysublimowanego poczucia humoru, ale posty wojtaska naprawdę mnie śmieszą. Jeżeli nie moderuje się koliberałów to czemu kasować posty takiego zgrywusa jak wojtasek ?

autor: Roux, data nadania: 2008-06-25 02:38:27, suma postów tego autora: 180

Spekulanci dobrodzieje?

jliber: Nie ma żadnych "rozziewów" między podażą a popytem [...] dzięki wszechobecnym [...] giełdom elektronicznym jest to zredukowane do [...] ułamków sekund.

Żywność na rynku nie bierze się z klikania myszką...

autor: mostro, data nadania: 2008-06-25 16:37:24, suma postów tego autora: 25

mostro

ŻADEN produkt nie "bierze się" z handlu. Nie zmienia to faktu że bez handlu, a co za tym idzie, podziału pracy, wracamy do jaskiń.

autor: jliber, data nadania: 2008-06-25 17:40:33, suma postów tego autora: 4329

jliber

????
Piszesz jakieś truizmy, żeby byle jak, ale jednak odpowiedzieć?
Przeczytaj uważnie swoje zdania, z których usunąłem wypełniacze i zastanów się czy dokładnie to chciałeś powiedzieć. Powinno to pomóc w zrozumieniu mojego komentarza.

autor: mostro, data nadania: 2008-06-25 22:56:49, suma postów tego autora: 25

mostro

Tak już zauważyłem że jesteś jednym z tych lewicowców co ma zawsze jakiś genialny głęboki lecz nieprzenikniony plan skomplikowanych konstrukcji słownych.

Jak masz coś ciekawego do powiedzenia to naucz się to po prostu mówić. Wiem co napisałem, z czy bez "wypełniaczy".

autor: jliber, data nadania: 2008-06-26 08:20:11, suma postów tego autora: 4329

Roux

a czy ja Tobie bronie pisania czegokolwiek? Pisalem o niejakim "wojtasku"

autor: wojtas, data nadania: 2008-06-26 19:45:08, suma postów tego autora: 4863

Dodaj komentarz