Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Podkarpacie: Wygrana PiS, porażka lewicy w wyborach do Senatu (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Bycie pro-life jest w ocenie lewaków obciachowe ...

W zasadzie bez komentarza ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-06-23 15:48:15, suma postów tego autora: 6199

2promile?

Totlana kompromitacja kandydata PPP zwłaszcza jego sprzeciw wobec aborcji czemu PPP wystawiła tego palanta?to już nawet skrajny obyczajowy konserwatysta jurek zdobyłlepszy wynik Mam nadzieje że PPP wyciągnie wnioski z tej klęski

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2008-06-23 16:05:40, suma postów tego autora: 1003

Wróbel...

mało znane nazwisko, tłumaczy słaby wynik ;)

autor: Saahib, data nadania: 2008-06-23 16:12:08, suma postów tego autora: 83

Panie Kalenicki...

już pan nie wytłumaczysz w Senacie, że "KONSTYTUCJA I KONKORDAT regulują TEN (aborcja) i inne problemy ludzi wierzących i NIEWIERZĄCYCH".
Z tymi 2% jesteś pan jak dwudniowa zygota samoistnie poroniona...

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-06-23 16:19:06, suma postów tego autora: 5956

poprawka do informacji

Stanisław Zając otrzymał 40 993 głosy, czyli 48 procent ważnych głosów. Drugi Maciej Lewicki, kandydat Platformy Obywatelskiej otrzymał 22 457 głosów, a trzeci Marek Jurek -10 751 głosów. Przywódca Samoobrony Andrzej Lepper uzyskał poparcie 3435 wyborców. Kolejne miejsca zajęli - kandydat SLD Wacław Posadzki - 2703 głosy oraz kandydat Partii Demokratycznej Jan Kułaj - 1774. Pozostali kandydaci nie przekroczyli nawet 1000 głosów. Najmniejsze poparcie - 194 głosy, uzyskał Jerzy Wróbel zgłoszony przez Polską Partię Pracy. Inni nieco bardziej znani politycy mogą się pochwalić niewiele lepszym wynikiem. Były wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski zdobył 308 głosów, były poseł Samoobrony Krzysztof Rutkowski - 357, a Zygmunt Wrzodak - 384 głosy.
Głosowanie nie cieszyło zbyt dużym zainteresowaniem mieszkańców Podkarpacia - frekwencja wyniosła około 12 procent. W wyborach wzięło udział ponad 85,5 tysiąca osób, na prawie 701,5 tysiąca uprawnionych do głosowania.

autor: darekzalega, data nadania: 2008-06-23 17:16:59, suma postów tego autora: 85

SDPL

a kandydat SDPL ile otrzymał głosów?

autor: Berdysznick, data nadania: 2008-06-23 17:43:25, suma postów tego autora: 247

Bravo Subkarpatia !

Najważniejsze, że przegrało PO.

autor: Bury, data nadania: 2008-06-23 17:48:07, suma postów tego autora: 5751

PPP

sypie się.

autor: Durango 95, data nadania: 2008-06-23 17:50:26, suma postów tego autora: 3848

:)

tak, te uzupełniające wybory to już agonia. :)

autor: rote_fahne, data nadania: 2008-06-23 18:14:11, suma postów tego autora: 1805

Durango

Jak tam się wiedzie prawdziwie "patriotycznej lewicy" z pod znaku małżeństwa Gwiazdów które zamiast chociażby interweniować w sprawie zakusów ograniczania prawa pracy przez burżuazje i ich pomagierów rządowych woli bawić się w obronę IPN-u, podpisywać list w obronie tej prawicowej instytucji, przy okazji nawołują do wykrywania wrogich jednostek narodowi polskiemu.
Czy aby tylko TW Bolek jest tym wrogą jednostką?
Czy może też tymi jednostkami są domniemani i prawdziwi komuniści a Wałęsa to tylko pretekst do wywołania prawdziwej prawicowej krucjaty.
No bo przecież taki Gontarczyk który pisze pamflety dotyczące działalności w okresie wojny polskich komunistów (tak naprawdę jak "nieprawdziwych Polaków") jest "prawdziwym polakiem".
Czy "patriotyczna lewica" z pod znaku "Obywatela" nie słyszy jak wysokiej rangi oficer CIA nazywa Polskę 51...stanem USA.
No ale zapominam że to Bóg chce hojnie obdarować nasz kraj.

P.S.
Opisywane uzupełniające wybory pokazują jak formacje prawicy zdominowały polską scenę polityczną i to pomimo iż w żadnym wypadku nie służą one obywatelom najjaśniejszej III RP. Prawdziwe podziały polityczne praktycznie zanikły.

autor: Paweł Marels Lencki, data nadania: 2008-06-23 18:22:04, suma postów tego autora: 333

myślenie życzeniowe

To a propos komentarza Durango :)

autor: darekzalega, data nadania: 2008-06-23 18:25:58, suma postów tego autora: 85

.

Bez przesady. Jadowity antysemita Zygmunt Wrzodak ma być kandydatem lewicy ?

autor: Roux, data nadania: 2008-06-23 18:27:36, suma postów tego autora: 180

Według reguł demokratycznych,

przegrali wszyscy, bo większość została w domach. PiS pogratulować w tych warunkach można jednego, że ponad 40 tys. osób zmonlizował do urn, co innym się nie udało. Nie wyciągałbym z tego daleko idących wniosków politycznych.

autor: steff, data nadania: 2008-06-23 18:37:19, suma postów tego autora: 6626

P.S.

IPN to bardzo potrzebna instytucja. Po pierwsze, demaskuje sowiecką agenturę, która po wojnie rozbijała m.in. polską niezależną lewicę. Po drugie, demaskuje agentów, którzy służyli partyjnej oligarchii i rozwalali donosami największy w historii Polski zryw robotniczo-syndykalistyczny.

autor: Durango 95, data nadania: 2008-06-23 19:04:57, suma postów tego autora: 3848

...

A, jeszcze jedno. Gwiazdowie w kwestii zakusów na prawo pracy interweniowali w apogeum planu Balcerowicza a nawet wcześniej. Jest na to mnóstwo dowodów, których licealiści czy studenci z racji wieku nie muszą znać, choć niedawno wydana przez "Obywatela" książka ze zbiorem archiwalnych tekstów Gwiazdów udowadnia, kto i kiedy był w Polsce lewicą - Gwiazdowie byli nią już wtedy, gdy Kuroń rozdawał zupę bezrobotnym, a SLD biło rekordy w prywatyzowaniu przedsiębiorstw państwowych.

autor: Durango 95, data nadania: 2008-06-23 19:52:10, suma postów tego autora: 3848

W obecnej sytuacji IPN, nie rozlicza wszystkich co mają za

paznokciami swoje, tylko jest środkiem prowadzenia bieżącej akcji politycznej i rozgrywek politykierskich. Co do "historyków" typu Gontarczyk, Cencetkiewicz, Żebrowski to przypomina mi to historyków z lat 50. Podobny warsztat podobne manipulacje.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2008-06-23 19:53:52, suma postów tego autora: 2743

Tak, Durango, z Agentem nr 1 na czele, niejakim Bolkiem :-)))

Rozumiem że choroba nie wybiera, ale...Obywatel to Obywatel, i tak mało kto go czyta, ale czy nie rozumiesz, że utwierdzanie ludzi w rodzaju Gwiazdów w ich obsesjach to po prostu żerowanie na czyichś dolegliwościach?

autor: west, data nadania: 2008-06-23 19:58:28, suma postów tego autora: 6717

A. Warzecha

A cxzytales juz ich ksiazke ze mowisz o manipulacjach i klamstwach?

autor: wojtas, data nadania: 2008-06-23 20:06:07, suma postów tego autora: 4863

A. Warzecha,

a jakie ty masz kompetencje, żeby ocenić czyjś warsztat historyka? Skończyłeś chociaż jakiekolwiek studia?

West, na twoim miejscu zająłbym się własnym zdrowiem, bo synteza postkomunizmu z ultraliberalizmem to oznaka nienajlepszej kondycji psychicznej. A jeśli nie masz na to ochoty, to zajmij się problemami Jaskierni, Oleksego czy kogoś innego z tej waszej menażerii.

autor: Durango 95, data nadania: 2008-06-23 20:02:49, suma postów tego autora: 3848

Sumienie Narodu,

to może zbudujmy lewicę, która będzie bardzo pro-life, mianowicie będzie urzędowo zmuszać kobiety bezdzietne do rodzenia dzieci, a wcześniej- niezamężne do zamążpójścia- jako pierwszego kroku do posiadania potomstwa? A już przynajmniej jako lewica bardzo pro-life powinna sprzeciwiać się wszelkim środkom antykoncepcyjnym, zakazywać sprzedaży nawet prezerwatyw, które są anty-life przecież!

autor: Luke, data nadania: 2008-06-23 20:10:17, suma postów tego autora: 1782

Durango, serio uważasz, że poglądy Gwiazdów to rzeczywiście poglądy

a nie objawy?
Zresztą, kogo ja pytam...

autor: west, data nadania: 2008-06-23 20:12:25, suma postów tego autora: 6717

Ależ drodzy koledzy,

ja nie mówię o książce dotyczącej pana Bolka. Chyba Ci dwaj panowie nie napisali tylko jednej książki a poza tym dodałem pana Żebrowskiego, który książki o Bolku nie popełnił.

O co mi chodzi; m.in o to że te towarzystwo bezkrytycznie powiela i reprodukuje dokumenty podrobione w latach 1948-1956 w celu późniejszego procesu Gomułki jako oręż przeciwko np. Armii Ludowej i Polskiej Partii Robotniczej. Politycznie więc ich antykomunizm sprowadza ich do roli realizatorów niedokonanych planów Bolesława Bieruta.

Ja rozumiem panie Durango 95, że książki historyczne mogą oceniać tylko historycy, z papierem, sztuki teatralne tylko krytycy z dyplomem a rosół pani Jadzi tylko młody Kuron i Pascal Borodnicki. Ja rozumiem, acz uważam to za elitarystyczną wizję, która jakoś nie licuje z "ludowo-narodowymi" poglądami które pan promuje.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2008-06-23 20:32:11, suma postów tego autora: 2743

Luke

pewnie Ci sie to nie miesci w glowie, ale moze jeszcze lepiej byloby zbudowac lewice ktora by sprawami pro-life pro-choice w ogole nie zajmowala i zostawila je sumieniom swoich czlonkow?

autor: wojtas, data nadania: 2008-06-23 20:35:04, suma postów tego autora: 4863

Brawo Durango 95,

chyba zacznę czytać tego twojego Obywatela.

autor: Bury, data nadania: 2008-06-23 20:39:42, suma postów tego autora: 5751

...

A. Gwiazda:
"Widziałem jak Wałęsa współpracuje. Nie od dziś wiemy, że Polskę toczy rak. Naród polski utracił zdolność wykrywania wrogich jednostek. Musimy przywrócić Polsce jej wielkie znaczenie, Bóg przecież hojnie wyposażył nasz kraj. Nawet mimo wielkich katastrof historycznych Polska podnosiła się i odradzała. Musimy rozpoznać wrogie jednostki w naszym narodzie."

autor: Marek, data nadania: 2008-06-23 20:55:00, suma postów tego autora: 1715

wojtas,

dla zwolenników pro-life taki wybór to właśnie anti-life...

autor: Luke, data nadania: 2008-06-23 21:07:04, suma postów tego autora: 1782

:)

durango, czytanie ciebie, to jak słuchanie mandaryny, ani to przyjemne, ani za bardzo sensowne. masz tu cytat z andrzeja gwiazdy, a dodam tylko, że na nieleczoną paranoję, nawet twoje kompetencje historyczne nie pomogą: "Naród polski utracił zdolność wykrywania wrogich jednostek – powiedział Andrzej Gwiazda konferencji prasowej w Gdańsku. - Musimy przywrócić Polsce jej wielkie znaczenie, Bóg przecież hojnie wyposażył nasz kraj. Nawet mimo wielkich katastrof historycznych Polska podnosiła się i odradzała. Musimy rozpoznać wrogie jednostki w naszym narodzie - dodał Gwiazda."

autor: rote_fahne, data nadania: 2008-06-23 21:08:23, suma postów tego autora: 1805

A. Warzecha

Jak chcesz polemizować z Gontarczykiem czy kimkolwiek innym w kwestii wniosków czy używanych materiałów źródłowych, to napisz solidny artykuł naukowy, wypunktuj ich błędy, przywołaj lepsze argumenty i fakty, a wtedy będzie to być może miało jakiś sens. Bo powtarzanie tandetnych argumentów za "Wyborczą" na pewno nie wystarczy do zdezawuowania czyjejś pracy naukowej, a jedynie ośmiesza tego, który takie gołosłowne tezy wygłasza. Ja też mogę napisać o dowolnym historyku, że jest dyletantem, stronniczym cwaniakiem czy manipulatorem - tylko jakie znaczenie ma taka gołosłowna opinia?

autor: Durango 95, data nadania: 2008-06-23 21:20:41, suma postów tego autora: 3848

Rote,

czytanie ciebie to z kolei strata czasu - jesteś tak przewidywalny, jak ojciec Rydzyk. A cytat z Gwiazdy o czym ma świadczyć i co w nim takiego strasznego? Tzn. rozumiem, że dla "lewicy" wychowanej na "Polityce" czy "Wyborczej" musi to brzmieć strasznie, ale ja wiele razy czytałem podobne w treści i formie wypowiedzi przedwojennych PPS-owców, więc nie mam z tym cytatem żadnego problemu. Lepiej byś zacytował Kuronia, jak zachęcał ludzi do "wyrzeczeń" i pobierania zupy zamiast pensji.

autor: Durango 95, data nadania: 2008-06-23 22:07:04, suma postów tego autora: 3848

A poza tym

uważam, że warto wrócić do sedna sprawy, czyli wyniku PPP na poziomie 0,23% oraz zdeklasowania tej lewicowej potęgi nawet przez efemerydę Leszka Millera. A już przegrać z kandydatem wirtualnej partii o nazwie Stronnictwo Demokratyczne to naprawdę wielki wyczyn!

autor: Durango 95, data nadania: 2008-06-23 22:15:33, suma postów tego autora: 3848

Jakoś wraz z koleżką do atakowania obsesyjnego byłego koleżki

i wszystkiego co z nim związane nie potrzebujecie "porządnych artykułów".

A właśnie złapałeś się drogi kolego w swoją własną pułapkę. Czy zaoferujesz coś jeszcze przeciwko temu co mówię poza tym że to "tandetna teza", i pochodzi z "wyborczej". Przyganiał kociołek garnkowi.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2008-06-23 22:43:31, suma postów tego autora: 2743

west,

człowiek o twoich poglądach, który broni totalitarnej PRL i junty Jaruzelskiego, a jednocześnie jest skrajnym neoliberałem, rzeczywiście nie ma pogladów, tylko symptomy.
A jeśli idzie o IPN, to poglądy większości zatrudnionych tam historyków mi nie odpowiadają, ale ujawniane przez nich dokumenty są prawdziwe.
Jeśli ktoś chce zamykać oczy na szokujące fakty - typu współpraca PPR z niemieckimi władami okupacyjnymi czy aktywność agenta Bolka - to, oczywiście, ma do tego prawo. Jednakże, prawda wyszła na jaw.
Nie zmienią tego pseudolewicowi ekstremiści, którzy przeciwko prawdzie bezsilnie pokrzykują.

autor: ABCD, data nadania: 2008-06-23 22:46:14, suma postów tego autora: 20871

A.Warzecho i rote_fahne,

słabo znacie historię, jeśli nie wiecie, że np. komuniści francuscy po II wojnie światowej opowiadali się za bezwzględnym rozliczeniem kolaborantów i agentów (czyli jednostek wrogich wobec własnej zbiorowości politycznej).
Mówili oni też dużo w tym okresie o "wielkości Francji". Luois Aragon, w międzywojniu wybitny surrealista, stworzył wtedy wiele wierszy patriotycznych.
A zatem Gwiazda ma blisko do francuskiej Resistance, a nawet do komunisty Aragona, lecz daleko do Michnika. Czy to taka znowu rewelacja?

autor: ABCD, data nadania: 2008-06-23 23:00:11, suma postów tego autora: 20871

A. Warzecha,

a czy my atakujemy "byłego kolegę" pod zarzutami jego słabych kompetencji naukowych, samemu mając mniejsze lub nie mając ich wcale? Twoja analogia jest zupełnie nietrafiona. My go atakujemy za świństwa, które widzieliśmy na własne oczy. Do tego nie trzeba żadnych kompetencji ani żadnej rozbudowanej analizy. Wysil się więc bardziej. No i nie ze mną tu gadaj, lecz z Gontarczykiem - kto ci broni rozłożyć go na łopatki, wielki znawco historii, dokumentów i warsztatu historyka?

autor: Durango 95, data nadania: 2008-06-23 23:00:17, suma postów tego autora: 3848

ABCD , rozumiem że dla niektórych polska historia ogranicza się

do lat 1918-39 i rządu Olszewskiego (zresztą skoro są takimi demokratami, to powinna się kończyć w 1926) - ale nie wiem, co pożytecznego miałoby z takiej postawy wynikać.
Co do Wałęsy - nie wiem, czy Wałęsa współpracował kiedyś z SB, ale tego nie wykluczam. Uważam zresztą, że byłby to jasny punkt w jego życiorysie. Za paranoję uważam natomiast roztaczane przez niektórych ludzi wizje Solidarności, sterowanej od wewnątrz przez agenturę SB. Zostawmy spiskową wersję historii gazetom w rodzaju "Nie do wiary" czy innym "Tajnym Detektywom".
Co do Gwiazdów -przytoczone tu cytaty z wypowiedzi Gwiazdy mówią same za siebie.

autor: west, data nadania: 2008-06-23 23:01:09, suma postów tego autora: 6717

west,

je cenię pewne aspekty (ekonomiczno-socjalne) historii PRL, która pod względem politycznym była totalitarna lub autorytarna, bo na tę historię patrzę z punktu widzenia socjalisty.
Nie wiem natomiast, co w czasach PRL może cenić neoliberał, ktorym jesteś. Chyba tylko trzymanie "hołoty" twardą ręką.

autor: ABCD, data nadania: 2008-06-23 23:05:41, suma postów tego autora: 20871

West,

różnica między tobą a Gwiazdą jest taka, że Gwiazda omawiane zdarzenia i problemy widział na własne oczy, ty zaś mogłeś je znać jedynie z "Trybuny Ludu", choć nie wiem, czy wówczas umiałeś już czytać. I z tego względu zalecałbym ci nieco więcej pokory.

autor: Durango 95, data nadania: 2008-06-23 23:10:46, suma postów tego autora: 3848

durango

dziękuję za ten komplement! z twoich ust nazwanie kogoś rydzykiem nie może być jedynie słowem rzuconym na wiatr. oj nie, nie.

co do przedwojennego pps-u to oczywiście wiem, wiem, wiem. jakkolwiek wydaje mi się, że porównywanie paranoicznych i resentymenciarskich słów gwizdy, który ma problem z tym, że to nie on w końcu został "wałęsą", z przynajmniej niektórymi nurtami pps-u jest błędem i naciągactwem. o czym dobrze wiesz.

autor: rote_fahne, data nadania: 2008-06-24 00:08:21, suma postów tego autora: 1805

Spektakl gwiazd IPN

Ja dobrze wiem PO i JZ, że małżeństwo Gwiazdów jest najbardziej zafrasowane w bojach ale z Bolkiem i wykorzystuje do tego w sposób haniebny ludzi którzy próbują zdeprecjonować również osoby związane z PPR i Armią Ludową powołując się na stalinowskie źródła i własne urojenia.
Ja rozumiem że Gwiazdom może odpowiadać osoba która pisała na łamach ultraliberalnego "Najwyższego Czasu" byleby tylko ona dokonała swoistej zemsty na Bolku.
Rozumiem też że Gwiazdom pasują właśnie tego typu historycy co Gontarczyk, tacy co dopatrują się spisków rasowych przy kształtowaniu się różnych procesów rewolucyjnych.
Zresztą podobną wizję uruchamiania się mechanizmu rewolucyjnego wyznają ortodoksyjni liberałowie którzy to w wielkich kapitalistach dostrzegają sponsorów przewrotów społecznych.
Gwiazdowie mocodawców Wałęsy widzą w służbie bezpieczeństwa ówczesnego państwa. Te przypuszczenie które ja również nawet podzielam tylko obala mit wielkiej "S".
Mit już ten obaliły zmiany jakie nastąpiły w okresie transformacji ustrojowej.
Po latach znów można by rzec wrze u solidarnościowych elit choć kontekst sporu jest wybitnie personalny gdzie liczy się walka o to kto posiada więcej zasług w oszukaniu klasy robotniczej.
Państwo Gwiazdowie powinni być zadowoleni ze w ramach kompromisowego charakteru prezydentury Kwaśniewskiego, IPN został powołany do życia.
Bronienie IPN-u który chociażby wydaje na zamówienie polityczne biuletyny o ruchu narodowym wykazujące pozytywne znaczenie tego ruchu w kształtowaniu świadomości politycznej Polaków jest moim zdaniem żałosne.
Ile Gontarczyk i jego kompan mieli lat gdy rodziły się WZZ?
Kiedy Gwiazdowie wychodzili ze sztandarami na barykady prowadząc wykiwanych robotników przez przyszłe elity burżuazyjne?
Najważniejszy jest dla nich jedynie błogosławiony naród polski czyli wspólny interes ekonomiczny wszystkich klas któremu zaszkodzić mogą jedynie siły wywrotowe, obce rasowo i rewolucyjne.
Wcześniej należy te siły zgnoić, siejąc propagandę o rzekomych wpływach komunistów (bo przecież "prawdziwy kapitalizm jeszcze nie nastał", prawdziwy ma być dla naszej koterii politycznej) na to co stało się w Polsce po roku 1989, by ludzie rozczarowani rzeczywistością nie myśleli kategoriami właśnie rewolucyjnymi a jedynie narodowymi, nie klasowymi.
Czy taki polski komunista i poeta jak Lucjan Szenwald który poległ w walce z faszystami również był tą niezdrową tkanką na zawsze tradycyjnie niepopełniającym błędów polskim organizmie który dodatkowo zawdzięcza tyle łask od Boga?
Aspekt społeczno-ekonomiczny PRL-u jak i również polityczny przekonuje mnie że nie było to państwo totalitarne.
Jeżeli w PRL-u miała rzekomo tak dotkliwie oddziaływać propaganda na kulturę, sztukę to czemu można w tymże obok propagandowego obiegu można był spokojnie zakupić opracowania o powstaniu warszawskim, między innymi pozycje Żeromskiego, "Przedwiośnie" (posiadam wydanie tej książki z roku 1952 czyli kiedy kwitł stalinizm w Polsce)
Nie-Boską Komedię Krasińskiego" która raczej rewolucji sobie nie chwali.
Aspekt społeczno-ekonomiczny PRL-u jest godny uwagi.
Mam rodzinę która mieszka w małej miejscowości gdzie praktycznie jeden zakład pracy tam istniejący zatrudniał wszystkich mieszkańców.
Na dodatek dowożono autobusami robotników do tego zakładu pracy ze wsi sąsiadujących z tą miejscowością.
PRL miał wady z racji przesiąknięcia w początkowym okresie wzorcami stalinowskimi.
Jednakże i tak lata 50-te i 60-te to faktyczna walka ideologiczna w łonie samej PZPR. Pustka ideologiczna lat 70-tych i 80-tych umożliwiła reakcyjnym siłom prawicowym i "reformatorskim" w łonie samej PZPR przyspieszyć proces kontrrewolucji socjalnej.

autor: Paweł Marels Lencki, data nadania: 2008-06-24 00:54:33, suma postów tego autora: 333

andrzej gwiazda

Co w wypowiedzi Gwiazdy jest tak straszliwie wrogiego lewicy??? Czy to, że powiedział "naród polski"? To jak miał rzec, naród francuski?

autor: Bury, data nadania: 2008-06-24 01:21:11, suma postów tego autora: 5751

NIEZDROWE PODNIECENIE

"Naturalne" podziały i "naturalne" sojusze to pierwszy skutek przedwyborczego ożywienia na lewicy. Już dziś zarysowały się cztery bloki. Pierwszy wokół SdPL i Partii Demokratycznej, drugi wokół SLD, trzeci tworzy Racja i Młodzi Socjaliści, czwarty - PPP. Piąty może pojawić się na styku Nowej Lewicy z Samoobroną, o ile ta pierwsza nie zdecyduje się na "naturalny" sojusz z PPP.

autor: BB, data nadania: 2008-06-24 08:58:55, suma postów tego autora: 4605

PPP, NL, Samoobrona?

Hm..hmmm.hmm...
Nie głupi pomysł na koalicję "populistyczną". To na dziś jedyna alternatywa lewicowych ruchów, która mogłaby się przebić pod przykrywką populizmu. To by mogło chwycić?
Szczerze mówiąc nie interesują mnie wybory ale tendencje prowyborcze sa tak silne, że lepiej zrobic taki ruch niz kompromitować się solo.

autor: red spider 666, data nadania: 2008-06-24 09:43:24, suma postów tego autora: 1549

Po wynikach z Podkarpacia,

PPP wypadła już z rozgrywek przedwyborczych.

autor: ABCD, data nadania: 2008-06-24 09:45:47, suma postów tego autora: 20871

Luke - zauważyłem, że od kiedy stałes się totumfackim Waldusia Cyborga

znacznie obniżyłeś poziom. Piszesz coś o zmuszaniu kobiet do rodzenia dzieci, o tym że prezerwatywy są anty-life. Być może według Twojej wiedzy życie ludzkie powstaje wyłącznie z plemnika, stąd ten lapsus. Jedyne do czego kobiety trzeba zmusić to MYŚLENIE. Antykoncepcja nie aborcja. Czy teraz zrozumiałes o co biega?

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-06-24 10:05:16, suma postów tego autora: 6199

lustracja=antysemityzm

posądzenie o współpracę z SB pełni tę samą funkcję, jak kiedyś posądzenie/podejrzenie o żydowskim pochodzeniu...

autor: Luke, data nadania: 2008-06-24 10:19:11, suma postów tego autora: 1782

Sumienie Narodu,

cóż powinieneś bardziej wczytać się w teologię katolicką, ona ma ten temat lepiej od Ciebie przemyślany. Antykoncepcja nie różni się w sensie moralnym niczym od aborcji... Chodzi o to że życie powstaje w pewnym nierozerwalnym procesie, który zaczyna się nie tylko od zapłodnienia- ale wcześniej, od momentu kiedy dochodzi do stosunku płciowego. Mówisz życie nie powstaje tylko z plemnika, więc można go zabić... Ale jest niezbędne dla życia! To tak jakbyś powiedział, że skoro do życia nie potrzeba samej wody- to wody można człowieka pozbawić...

Teologia katolicka jest przynajmniej konsekwentna, choć ja się z nią nie zgadzam- w tym miejscu, że uważam iż moment powstania życia jest umowny, tak samo jak i śmierci. Życie zaczyna się od chwili gdy powstaje świadomość i oczuwanie, lub da się powrócić do takiego stanu- powrócić podkreślam, a nie wprowadzić w stan pierwotny.

autor: Luke, data nadania: 2008-06-24 10:33:01, suma postów tego autora: 1782

Luke

Jeśli przyjąć za prawdę antysemicką tezę, że każdy żyd jest fałszywym zdrajcą gotowym wsadzić nawet swoim przyjaciołom nóż w plecy, to masz rację, jest to to samo. Ja jednak uważam, że jest różnica między antysemickimi fobiami, a rozliczeniem ludzi, którzy faktycznie byli gotowi dla pieniędzy zdradzić swoich przyjaciół, współpracowników itp. Rozumiem że nie miałbyś nic przeciwko teu aby np. któryś z twoich przyjaciół donosił służbom o twoich planach biznesowych, politycznych, a nawet życiu osobistym. Kiedyś socjaliści do zdrajców strzelali, więc czemu niektórzy teraz ich bronią?

autor: Cisza_, data nadania: 2008-06-24 10:35:40, suma postów tego autora: 2083

Luke

nie masz racji co to pro-life. Wlasnie sugerujesz, ze kazda organizacja do ktorej nalezy katolik pro-life MUSI koniecznie deklarowac sie jako pro-life a nie moze oglosic neutralnosci w tej sprawie. A to chyba absurd. Jako katolicy pro-life naleza do tysiecy roznych organizacji z ktorych znakomita wiekszosc nie jest neutralna w omawianej sprawie.

co do porownania antysemityzm - lustracja. Luke tak sie sklada, ze antysemityzm to postawa opierajaca sie wylaczni ena czyims pochodzeniu narodowym, podczas gdy kwestia lustracji dotyczy rozliczen czyis SWIADOMYCH dzialan, a nie pochodzenia, rasy, czy czegos tam jeszcze. Nie widzisz roznicy?

autor: wojtas, data nadania: 2008-06-24 10:36:32, suma postów tego autora: 4863

PML

mozna wiedziec, o jakich to "spiskach rasowych" pisza Gontarczyk z Cenckiewiczem?

autor: wojtas, data nadania: 2008-06-24 10:38:56, suma postów tego autora: 4863

..errata

mialo byc wczesniej "organizacji ktora jest neutralna w omawianej sprawie"

autor: wojtas, data nadania: 2008-06-24 10:43:01, suma postów tego autora: 4863

Luke - teologię katolicką mam w głębokim poważaniu

Ja sprzeciwiam się temu, by przyznawać komukolwiek prawo do decydowania o CUDZYM ŻYCIU, a aborcja jest niewątpliwie właśnie takim decydowaniem. Z Kościołem Katolickim od jakichś 20 lat nie utrzymuję stosunków poza paroma wizytami w rzymskich bazylikach i okazjonalnym bywaniem na ślubach. Jeśli dla Ciebie postawa pro-life jest jednoznaczna z przynależnością do Kościoła Katolickiego to na tej samej zasadzie można powiedzieć, że jak nie zabijasz i nie kradniesz to czynisz to tylko ze względu na Dekalog.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-06-24 11:15:23, suma postów tego autora: 6199

wojtas

Myślę, że Luke nie widzi różnicy. On nawet nie widzi sprzeczności pomiędzy uważaniu się za lewicowca i jednoczesnym doradzaniu członkowi neoliberalnego rządu. Ot, fucha jak każda inna.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-06-24 11:20:24, suma postów tego autora: 6199

Paweł Marels,

zacznij używać argumentów i odnieś się do tego, co napisałem, bo z emocjonalnym bełkotem nie da się dyskutować.

autor: Durango 95, data nadania: 2008-06-24 13:48:08, suma postów tego autora: 3848

Cisza,

ale przecież w lustracji nie chodzi o rozliczenie tego, co ktoś zrobił jako agent- ale o samo stwierdzenie, że ktoś był agentem... A potem przypisuje się takim agentom ogólne stereotypy. Dlaczego na przykład piszesz, że zdradzali przyjaciół dla pieniędzy? A może ktoś robił to, bo był szantażowany np. życiem swoich dzieci? Albo robił to z przyczyn ideowych, bo nie chciał np. restytucji neoliberalnego kapitalizmu? Sam powielasz właśnie rasistowskie schematy, które leżą u podstaw zarówno lustracji, jak i antysemityzmu...

autor: Luke, data nadania: 2008-06-24 13:54:16, suma postów tego autora: 1782

..

Luke czy agentem ktos sie rodzi, czy moze jednak zostaje sie swiadomie.
PS: a tak swoja droga poza upublicznieniem tego faktu, zadne represje za owe rzeczy nie groza.

autor: wojtas, data nadania: 2008-06-24 14:57:25, suma postów tego autora: 4863

Nooo... Kubuś, dałeś czadu...


"Jedyne do czego kobiety trzeba zmusić to MYŚLENIE. Antykoncepcja nie aborcja"...

"Przeszłeś" "sam się", przyznaję, Kubusiu...

Wzięłam se do serca TĘ TWOJĄ RADĘ. Ponieważ Ślubnemu dałam dziś na moje ulubione kondomy (nie powiem jakie), a nie kupił, więc go wyabortowałam z wyra. Niech myśli, kiedy ja mu każę...
Na dodatek zadecydowałam o CUDZYM ŻYCIU, bo ślubny dobrowolnie nie chciał z wyra wyleźć, więc dostał nudelkulą... Przeżył...

Jak myślisz, Kubuś? Dobrze z tą "antykoncepcją" zrobiłam? Zaraz podam mu szklankę wody...

Aaaa... i Ty lepiej po tych ślubach nie łaź, bo Ci jeszcze w drewnianym kościele cegła na łeb spadnie...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-06-24 22:54:39, suma postów tego autora: 5956

Ty na szczęście myślisz, Jadziu

nawet gdy jest to myślenie dębowe. A stary miał szczeście, że to była nudelkula a nie na przykład gardinsztanga ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-06-25 09:32:11, suma postów tego autora: 6199

Na gardinsztandze wiszą gardiny własnoręcznie mozolnie udrapowane...

trza swoją robotę szanować. Nudelkula poręczniejsza i zawsze pod ręką...

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-06-25 14:09:12, suma postów tego autora: 5956

Luke stawia znak równości pomiędzy lustracją i antysemityzmem

zapominając, że o tym czy ktoś ma semickie pochodzenie najlepiej wiedziała SB. Antysemickie prowokacje SB w marcu 1968 r. są powszechnie znane, ale Luke uparcie stara się udowodnić, że jest czołowym antylogikiem tego portalu. Oczywiście nie ma żadnej różnicy między przesladowaniem kogoś za to, że urodził się w określonej rodzinie, a twierdzeniem, że ktoś się zeszmacił na studiach, donosząc na kolegów. Dla Luke'a nie ma różnicy - może dostrzeże ją pies-przewodnik?

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-06-25 14:30:30, suma postów tego autora: 6199

Nudelkula po ręką? W łóżku?

Kołocz kręcisz przed snem? Jezusie Nazarejski!

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-06-25 15:47:42, suma postów tego autora: 6199

A niby czemu nie? Przezorny zawsze ubezpieczony...

I po starej znajomości dobrze Ci radzę: na tych ślubach uważaj na cegły i szukaj towarzyszki życia, która za Ciebie będzie myślała. Nawet przy pomocy nudelkuli, albo i warzechy...

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-06-25 17:35:12, suma postów tego autora: 5956

Oż, kurde!!!

Przez to fandzolenie z Kubusiem całkiem zapomniałam złożyć gratulacji senatorowi-elektowi!!!
Niech się panu dobrze pierdzi w ten stolec i tak panu dopomóż bosh i jego święci!

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-06-25 18:50:47, suma postów tego autora: 5956

I dobrze !

bO LUDZIE JUŻ DAWNO DOSTRZEGLI, ŻE PIS JEST O NIEBO BARDZIEJ LEWICOWY NIŻ PANOWIE HRABIOWIE Z $ld

autor: dzeus, data nadania: 2008-06-26 22:49:43, suma postów tego autora: 1046

ABCD

"współpraca PPR z hitlerowcami" to jest właśnie obiekt produkcji "dokumentów" z lat 48-56. Poza tym jest to jakiś absurd że jeśli krytykuje IPN to stawiasz mnie w linii obrońców Bolka. Tak się składa że oprócz aluzji że nie przepadam za autorami książki nic na jej temat się nie wypowiedziałem. Nie przeczytałem całej (mam na twardym dysku więc się nie wypowiadam).

Durango 95,
jeżeli nie mam prawa wg. Ciebie napisać że Gontarczyk ma zły warsztat, natomiast Ty masz prawo napisać że moje tezy są tandetne i przepisywane z wyborczej to ok.

To proszę zapoznaj się może z dokumentami z książki "Tajne oblicze PPR/GL/AL" a potem z jakąś krytyką która wskazuje co konkretnie jest w tej książce falsyfikatem stalinowskim i obejrzyj te źródełka. Dodatkowo jeżeli mówimy o całym IPN możesz zapoznać się z aktami procesu wytoczonego przez pana Żebrowskiego w celu odebrania dodatku kombatanckiego wdowie po Ignacym Lodze-Sowińskim. Czołowym argumentem jest kolaboracja z hitleryzmem na podstawie zeznań Władysława Gomułki które zdawał kiedy to był aresztowany wraz z żoną.

No psiakrew jak do takich treści się podchodzi bezkrytycznie tylko dlatego że biją komunistów to może materiały procesu przywódców państwa podziemnego w Moskwie też są wiarygodnym dokumentem przeciwko temu i można sobie je wykorzystywać. Bardzo to łajdackie a zresztą i głupie bo jak się tłucze grób Sowińskiego który to walczył w konspiracji, potem wiele razy szedł pod prąd a po 1956 choćby kilkakrotnie wyrażał dezaprobatę wobec wydarzeń węgierskich w 1956 i popierał Nagiego, tłucze się ten grób zakurzonym młoteczkiem Zambrowskich i Bierutów to pokazuje ze nienawiść doprowadziła do debilizmu.

Aha i jeszcze nie przypisuj mi tez "GW" bo Gazeta tylko obśmiała niektóre błędy warsztatowe. Autor antykomunistycznej książki "Bolesław Niejasny" który polemizuje z Gontarczykiem, czy Żebrowskim raczej ideowo się nie pokłóci.

Do Luke:

Z tym antysemityzmem to żeś się zwalił jak chory w kubeł. Jeżeli ktoś komuś zrobił w przeszłości coś złego i pozostał bezkarny a teraz domaga się żeby ten poniósł odpowiedzialność to jak się ma do bezmyślnych fobii?

autor: A.Warzecha, data nadania: 2008-06-26 23:41:05, suma postów tego autora: 2743

Dodaj komentarz