Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Zdobywca nagrody Marty Gellhorn pobity i torturowany przez Szin Bet

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Link nie działa

jw

autor: Lexxx, data nadania: 2008-07-04 16:31:56, suma postów tego autora: 157

historyczna ironia - Izrael stosuje metody III Rzeszy

tylko czekać aż faszyzujący izraelski reżim ogłosi plan "ostatecznego rozwiązania" kwestii palestyńskiej

autor: Mao, data nadania: 2008-07-04 19:11:33, suma postów tego autora: 201

Mao,

chociaż to dobre, że Izrael nie stosuje metod maoistów.

autor: ABCD, data nadania: 2008-07-04 20:54:27, suma postów tego autora: 20871

ABCD

no cóż jeżeli tobie bardziej odpowiadają metody III Rzeszy która postawiła sobie za cel eksterminacje niektórych narodów i "redukcje" innych to twoja sprawa.Ja osobiście wole maoistów których celem było wyeliminowanie klas pasożytniczych(pewnie zaraz mi tu zrobisz wykład o Pol Pocie więc ja odrazu odpowiem : Pol Pot to pionek Regana i świr a nie prawdziwy maoista)

autor: Mao, data nadania: 2008-07-04 22:19:09, suma postów tego autora: 201

historyczna ironia?

Chyba Mao pobieżnie znasz historię skoro postępowanie Izraela uważasz za historyczną ironię. Mnie - właśnie z punktu widzenia historii - wydaje się ono być po prostu kontynuacją tradycji, choć innymi środkami.

autor: Bury, data nadania: 2008-07-05 15:32:44, suma postów tego autora: 5751

Mao

III Rzesza także postawiła sobie za cel "wyeliminowanie pasożytów", tyle że inaczej zdefiniowała pojęcie pasożyta. Pod względem moralnym różnica między nimi jest nijaka.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2008-07-05 18:06:29, suma postów tego autora: 2714

jest i to zdecydowana

wyeliminowanie całego narodu to przerażająca i chora zbrodnia a wyeliminowanie pasożytów żerujących na cudzej pracy(kapitalistów,bogaczy,kleru) jest czymś zupełnie innym.Komunizm nie mówi że jakiś człowiek jest zły bo urodził się Żydem,Chińczykiem czy Polakiem.Złem są nieroby która za przerwacanie papierów na biurku przez 5 godzin dziennie biora po 12 tysięcy na miesiąc a robotnik budowlany który naprawde ciężko pracuje ma ledwo 2000,nie mówiąc już o np ochroniarzach którzy dostają po 4 zł na godzine podczas gdy ich szefowie zgarniają po 10 tysiaków

autor: Mao, data nadania: 2008-07-05 21:55:48, suma postów tego autora: 201

Mao

Komunizm tez nie glosi mordowania ludzi o "zlej" przynaleznosci klasowej.

autor: Saint_Just, data nadania: 2008-07-05 22:52:00, suma postów tego autora: 201

Mao

a gdzie jest ta granica w zarobkach brutto powyzej ktorej dostaje sie kulke w leb a ponizej zaledwie lagry?

autor: wojtas, data nadania: 2008-07-07 16:22:25, suma postów tego autora: 4863

Mao -pytanie do ignoranta

Dlaczego twierdzenie "Pol Pot to (byl) pionek Reagana" to jawna bzdura swiadczaca o glebokiej niewiedzy twierdzacego podobne "madrosci"?

autor: Prowokator, data nadania: 2008-07-08 12:59:51, suma postów tego autora: 44

ależ Mao

dokładnie to samo mówiła propaganda III rzeszy- że Żydzi to własnie nieroby okradające pracowitych aryjczyków. To że akurat zbiór "pasożytów" pokrywał sie ze zbiorem ludzi o pewnej nacji to drobiazg. Doprawdy, kwestia zdefiniowania tego co w twoich oczach jest wyzyskiem albo żerowaniem na inncyh.

PS- to są jeszcze w Polsce miejsca gdzie budowlańcy zarabiają 2000 zł? to chyba nie licząc tego co "pod stołem"...

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2008-07-08 13:24:54, suma postów tego autora: 2714

Dodaj komentarz