Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Prawo i Sprawiedliwość bojkotuje TVN i TVN24 oraz skarży Onet.pl

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

cóż moi drodzy,

gdyby nie TVN24 nie byłoby w poprzedniej kadencji żadnej opozycji godnej tego miana.
Bojkot TVN to decyzja dramatyczna, taki rozpaczliwiec PiS-u. I jak słyszę Borowskiego, który komentuje to, mówiąc,że widocznie PiS nie ma nic do powiedzenia, to rzygać mi się chce.
TVN wprowadził do obiegu medialnego w Polsce amerykańską metodę prezentacji zdarzeń, która polega na tym, że przyswajalny jest w danym dniu tylko jeden fakt. Jak mamy na tapecie pedofilie, to widz nie dowie się o ty, że w kraju ktoś gwałci "normalnie", tylko wszyscy gwałcą dzieci. Po drugie, co ważniejsze, w TVN nikt nie ma prawa nic zrozumieć, tylko trzeba się wzruszyć - przestraszyć, rozpłakać, itp. I od tego rozpocznijmy debatę na lewicy.

autor: altstettiner, data nadania: 2008-07-18 00:11:24, suma postów tego autora: 1512

ponadto towarzysze,

jeszcze ten Passent, podpierający się koncepcją "osobowości autorytarnej". Nie jestem fanem Kaczorów, ale wypada przypomnieć, że
primo - osobowość autorytarna jest jednym z najmniej dającym się bronić konceptem Szkoły Frankfurckiej. Cóż, mówiąc wprost jest to koncept całkiem nienaukowy!
secundo - Passent nie jest terapeutą!
tertio - nawet, gdyby był, to nie stawia się diagnozy bez kontaktu z pacjentem, a mam graniczące z pewnością wrażenie, że ani Jarek ani Leszek nie leżeli u niego na kozetce.
Są pytania?

autor: altstettiner, data nadania: 2008-07-18 00:23:14, suma postów tego autora: 1512

Boykott

Ja już dawno bojkotuje TVN. Tańce łamańce, bigbradery, fuckty... szkoda gadać:(

autor: masynissa, data nadania: 2008-07-18 00:24:33, suma postów tego autora: 26

TVNPO

Generalnie rzecz biorąc to PiS postępuje dziwacznie, bo za czasów jak TVN im służył to wszystko było cacy. Było to związane z wydawniem koncesji, więc TVN jakby nie było musiał starać sie o względy PiSu.
Teraz stacja TVN powinna przemianować się na TVNPO, bo przecież o jakąkolwiek rzetelność czy niezależność względem w szczególności PiSu i SLD posądzać ich nie można. Prawda jest taka, że jak PO coś przezkrobie to spotyka się to z niesłychaną wyrozumiałością. Ale jeśli zrobiłby to PiS to widzimy na nich frontalny atak. Podobnie zresztą jest z SLD.

autor: Socjaldemokrata, data nadania: 2008-07-18 01:29:51, suma postów tego autora: 30

W obronie

Jaco Żako przed wrogami demokracji!
Cherwonego Jaco nie opuścimy w biedzie i nie damy go skrzywdzić!

autor: ABCD, data nadania: 2008-07-18 01:49:21, suma postów tego autora: 20871

FRychu... gdyby mnie ktoś fotografował w niedzwuznacznej pozycji,

to bym fotografa pogoniła. Nie każdy obiekt lubi, kiedy pokazują na fotkach tylko kurzajki i glacę. Ten obiekt ma też, na przykład zgrabne nogi i cycki ...
FRychu... całe szczęście, że ja telewizora nie mam (szlag go w styczniu trafił)...
Walterowska telewizja będzie maiła wielką smutę. Znikną kaczory, a to jest tragedia. Wpływy z reklam spadną..
Dawno, dawno temu PC też już znikło (lat temu ok. piętnaście?). Ale zaś się kaczki odrodziły.
Ten bojkot to ino taki "pijar". Kaczki nawet brzytwy się złapią, by zaistnieć...
Czy Ty, FRychu, wierzysz, że kaczory znikną???? Kaczkoodobne na pewno wystąpią w bigraderze tefałenowskim. Jarek se możo poplomptać...

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-07-18 04:19:58, suma postów tego autora: 5956

cos w tym jesdnak jest

sam zrezygnowalem z przegladania onetu i przerzucilem sie na wp.pl - roznica jest kolosalna nie tylko w wydzwieku tekstow jakie sie odczuwa miedzy wierszami ale takze w poziomie merytorycznym (mimo ze to zwykle krotkie artykuliki sa) - mowiac krotka: onet to typowy przeblysk "mainsrimu dla glupoli"
siec TVN - nie wchodzac w szczegoly idzie w tym samym kierunku .... :( zadziwiajaco od kilku juz lat chyba poziom merytoryczny (a takze wydzwiek) Polsatoskich Wydarzen jest o wiele lepszy niz Wiadomosci TVP

autor: holman, data nadania: 2008-07-18 08:41:02, suma postów tego autora: 178

Apropo Osobowości Autorytarnej

teoria osobowości autorytarnej właśnie doprowadzila do tego że Szkołę Franfurcką właśnie uznano za naukową.

Mnie także uczono na studiach, że wprawdzie nie jest to koncept idealny, ale do obronienia

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2008-07-18 09:23:56, suma postów tego autora: 568

Powinni to zrobić wcześniej

Z punktu widzenia interesu PIS to powinni to zrobić dwa lata temu.

Z punktu widzenia lewicowego obserwatora, TVN i TVN24 należą do najbardziej jednostronnych, zadaniowych, działających dla neoliberalnych grup byznesu programów telewizji.
Ja już od przeszło roku zrezygnowałem z obydwu programów, bo ich tępa jednostronność skłaniała mnie do rzygania.

Z punktu widzenia takich co mówią: mnie tam polityka nie interesuje, są to ulubione programy pokazujące interesująco w wyrafinowany sposób to czym oni rzekomo się nie interesują.
Jednym słowem manipulacja całą gębą.

autor: Adrem63, data nadania: 2008-07-18 09:30:45, suma postów tego autora: 2307

off topic

"Już niedługo będzie można łatwiej zwalniać z pracy związkowców, a strajk zorganizować dopiero po pięciu dniach od jego ogłoszenia. Dziennik "Polska" informuje o proponowanych przez Ministerstwo Pracy zmianach.
Resort zapowiada, że od września ruszą prace nad zmianą uprawnień związków zawodowych. Zmiany mają być rewolucyjne: w grę wchodzi łatwiejsze wyrzucanie z pracy osób należących do związków, a nawet lokaut, czyli zamknięcie zakładu pracy, w którym nielegalnie strajkuje załoga".

Ponownie pytam: gdzie są te ... , które twierdziły, że rząd PO nie będzie gorszy lub wręcz będzie lepszy niż poprzedni?

autor: Durango 95, data nadania: 2008-07-18 09:43:17, suma postów tego autora: 3848

Mnie dziwi,

że w 35 milionowym kraju nie udało się przez 20 lat wykształcić ani jednego niezależnego, poważnego i lewicowego dziennika. Dla porównania, w Turcji, którą znam dość dobrze i która odpowiada Polsce poziomem rozwoju, praktycznie każdy odcień lewicy ma swoją gazetę - socjalliberałowie "Radikal", socjaldemokraci "Cumhurriyet", socjaliści "Bir Gun", komuniści "Evrensel"...poza tym w wielu bardziej mainstreamowych gazetach, takich jak "Hurriyet" czy "Millyet" pisują lewicowi publicyści.

Dlaczego my mamy tylko jedną, cholerną i nie dającą się nijak czytać "Trybunę"??

Zabrzmi to mega naiwnie, ale może warto by było kiedyś zapomnieć o podjazdowych wojenkach i zrzucić się razem ze wszystkimi środowiskami na lewo od SLD? Może Fołtyn coś dołoży ;).

autor: jra, data nadania: 2008-07-18 09:58:27, suma postów tego autora: 540

jra,

Bez przesady: a Gazeta Wyborcza?

autor: ABCD, data nadania: 2008-07-18 10:17:16, suma postów tego autora: 20871

Durango, co to znaczy "lepszy", "gorszy"?

Rząd PiS robił niewiele, pojedyncze inicjatywy tamtej ekipy z lewicowego punktu widzenia mogły być akceptowane lub nie (zazwyczaj nie - zmiana prawa spadkowego chociażby). Państwo było w dryfie. Cała energia ekipy rządzącej była skierowana na walkę, często przy użyciu brudnych metod, z przeciwnikami politycznymi. Jeżeli tak wygląda Twój wymarzony rząd, to pozostaje mi tylko współczuć.
Rząd PO też robi niewiele, mieści się jednak w jakimś tam szerokim nurcie cywilizowanej polityki prawicowej.
Nic antyzwiązkowego rząd nie przyjmie, bo pomijając inne kwestie brat mniejszy by to zawetował.

autor: west, data nadania: 2008-07-18 10:21:35, suma postów tego autora: 6717

Socjaldemokrato

a kiedyz to TVN wspieralo PiS?

autor: wojtas, data nadania: 2008-07-18 10:40:07, suma postów tego autora: 4863

West,

jasne, rząd PO nic nie robi: prywatyzuje służbę zdrowia, osłabia finansowo media publiczne, wprowadza prawo do lokautu, a dla takiego lewicowca jak ty nic się złego nie dzieje.

Też liczę, że "brat" to zawetuje. Tym się bowiem różni "faszysta" od liberałów, że na taki bandytyzm, mam nadzieję, nie pozwoli.

autor: Durango 95, data nadania: 2008-07-18 10:40:19, suma postów tego autora: 3848

Lewicowy Tacyt

Rok 2007. PPPiS (Policyjne Państwo PiS) zastąpiła CPP (Cywilizowana Polityka Prawicy).

autor: ABCD, data nadania: 2008-07-18 10:43:36, suma postów tego autora: 20871

ITI go home!

Ja od dawna straciłem szacunek do TVN-u - jedyne osoby, które mogę ogladać to Rymanowski i Sianecki, faceci na poziomie, którzy nawet jeśli Platformersów kochają po wazeliniarsku to przynajmniej na wizji nie mają tłustych łap. Reszta "dziennikarzy" to poziom prawie "Superstacji" (pisze "prawie", bo "Superstacja" to "Fakt" i "Super Express" tyle że na wizji).
Jedyne co w obronie TVN24 można powiedzieć to to, że czasem zapraszają Ryśka Bugaja - jedynego lewaka, którego przyjemnie się słucha, bo coś konkretnego do powiedzenia.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-07-18 10:55:29, suma postów tego autora: 6199

Durango, na razie to PiS zniósł podatek spadkowy

a PO rozmawia o prawie do lokautu. I taka jest różnica. Obie partie są prawicowe w swoich programach, tyle że PiS już narobił szkód a PO jeszcze nie zdążyła.

autor: west, data nadania: 2008-07-18 11:32:14, suma postów tego autora: 6717

Sumienie

Superstacja jest oczywiście bardzo słaba, ale to oni zauważali lewicowych kandydatów przed ostatnimi wyborami. Nie robiła tego ani TVP, ani TVN.
Tylko w Superstacji (fatalnej zresztą) była demokracja.

autor: Getzz, data nadania: 2008-07-18 11:37:52, suma postów tego autora: 3554

osobowość autorytarna,

to w dużej mierze opis osoby sadomasochistycznej w kontekście społecznym. Koncepcja ta więc nie wisi w próżni skoro można autorytrną osobowość porównywać do osobowości sadomasochistycznej. Mówimy cały czas o psyche istoty ludzkiej i wszystkie koncepcje psychologiczne opisują to samo w innym kontekście. Np. analitycy badają procesy nieświadome a psycholodzy poznawczy bodźce wpływajace na mózg i powstajace pod wpływem tych bodzców konstrukcje myślowe. Jednak ostatnio psycholodzy poznawczy odkryli istnienie czegoś co nazwali myślami przedświadomymi, skąd juz niedaleko do zbliżenia pomiedzy tymi nurtami. Myśli przedświadome to np. wtedy kiedy się golisz i zupełnie nie możesz sobie przypomnieć, że myslałeś o tym, żeby wziąć do reki żyletkę, a następnie...itd.Nie kojarzysz mysli, które spowodowały, że ogoliłeś się. Tak więc wszyscy ci badacze zajmują się mózgiem i uczuciami istot ludzkich i wnioski jednych nie moga być sprzeczne z wnioskami innych. W przypadku osobowości autorytarnej i sadomasochistycznej widać wyrażną zbieżność. Występowanie tej osobowości na lewicy jest bardzo szkodliwe, bo to jest osobowość ANTYDEMOKRATYCZNA. Tak więc ten wątek jest bardzo istotny dla ludzi, którzy chcą tworzyć socjalizm demokratyczny. Istotne są tutaj też badania na temat wychowania, które tworzy taką osobowość.

autor: A.N., data nadania: 2008-07-18 11:39:39, suma postów tego autora: 407

west - dodałbym też becikowe,

które choć giertychowskie to bez głosów PiS-u by nie przeszło. W całej lewicowej Europie becikowe wprowadzono przy ogromnym aplauzie społeczeństwa (vide Zapatero) tylko u nas lewica krytykuje wspieranie matek rodzicielek, bo to giertychowski pomysł.
A co do likwidacji podatku spadkowego to pełna zgoda - zresztą już kiedyś o tym szerzej rozmawialiśmy. To było bardzo odważne posunięcie, korzystne dla wiekszości Polaków, niekorzystne dla budżetu. Obawiam się, że Platforma cichaczem może znowelizować ustawę o podatku od spadków i darowizn.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-07-18 12:05:24, suma postów tego autora: 6199

PiS już dawno powinien omijać TVN

Od śmierci Herberta upływa 10 lat, a w kraju,wciąż w tych samych środowiskach "opiniotwórczych autorytetów", trwa ta sama zapaść semantyczna, o której kiedyś pisał poeta: kłamstwo wciąż stroi się w szaty prawdy i w tych szatkach obrońców ma niemało. Bywalcy stacji TVN24 zapadają się po kolana, po szyję w błoto. Tylko po to aby dowalić PISOWI!

Polityczne opowiedzenie się Herberta po "niesłusznej" stronie, przeciw rządom postkomunistów i aferałów - "autorytety" kwitowały uśmieszkami i dowodzeniem, jakoby poeta padł ofiarą choroby umysłowej. Tak jest i dzisiaj. Przymierze Dowald Tusk - Wałęsa na tej stacj, od trzech lat zbija swój kapitał polityczy. ZAcytuję część wiersza poety "Bezradność".
"Jeśli się okaże
Że mój premier
O dobrodusznej twarzy
Opata dochodowego klasztoru
Mnie naprawdę zdradził
Powiedzcie co mam robić
Co czynić wypada...."
Poeta dedykował ten wiersz premierowi Oleksemu.
Ja dedykuję go Dowaldomi Tuskowi i stacji telewizyjnej, która bez skrupułów walczy tylko z jedną formacją polityczną.

autor: Yoryk, data nadania: 2008-07-18 12:05:43, suma postów tego autora: 61

Getzz

Ziętka dość często widywałem w TVP3 (aktualnie INFO). Był częstym uczestnikiem debat.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-07-18 12:06:52, suma postów tego autora: 6199

A.N.

Myślę, że od kilkudziesięciu lat problemem jest nie tyle osobowość autorytarna, co człowiek zewnątrzsterowny.

autor: ABCD, data nadania: 2008-07-18 12:14:22, suma postów tego autora: 20871

Hyjdla

Nie ma mocnych.Kaczory muszą zginąć.Jak ich tefałenem nie zabiją to bylejaką gazetą.Zostaną ino te kaczki w szpitalach co pisałaś o nich w innym komentarzu.(*_*)

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2008-07-18 17:21:31, suma postów tego autora: 623

Powtórka z historii

Henryk Sienkiewicz opisuje w "Potopie" spotkanie księcia Bogusława Radziwiłła z Kmicicem. "Będę mówił po niemiecku, bo mi od waszej mowy wargi pierzchną" - mówi Bogusław, który łączy "delikatnośćcery, podniesioną różem i bielidłem" z zuchwałością i pewnością siebie. Ów zdrajca bez ogródek wyjawia swoje zamiary. Kmicic upewnia go, że jest z tej samej gliny: "moja fortuna przy fortunie waszych książęcych mościów wyrośnie. Byle się to stało, wszystki mi zresztą jedno!" Formułka ta jest dziś głównym hasłem naszej partii rządzącej. Jej protoplastą był na początku lat 90 Kongres Liberalno Demokratyczny. Ideologia KL-D głosiła, że fortuny poskomunistów są przydatne do budowy kapitalizmu. Bogacenie się dawnych "działaczy" studenckich od Kwaśniewskiego zaimponowała 30-latkom z KL-D. Też tak chcieli. Plan był jacny: dzięki politycznej władzy zagwarantować tamtym bezkarność, a samemu przy ich akceptacji zgarnąć swoją prywatyzowaną działkę. Moja fortuna przy Radziwiłłowej! A Polska? Dość przestarzałych martyrologicznych pogadanek! Młodzieńcy z KL-D uwili sobie biznesowe gniazdka, w których przetrwali złość ludu na ich "lewandowszczyznę" - pierwszy milion trzeba... A tu jakieś golce, których kiedyś wymiótł z Belwederu Wachowski dorwali się do władzy. Stracili ją i nie chcą siedzieć cicho. Jak powiada lewy_sierpowy nadszedł czas aby ich unicestwić.

autor: Nagan, data nadania: 2008-07-18 19:20:18, suma postów tego autora: 9

A ja się modlę.

Modlę się gorąco żeby PiS zbojkotował wszystkie media.

autor: Albisia, data nadania: 2008-07-18 21:06:01, suma postów tego autora: 185

@ pis i lewica

Pragne wszystkim przypomniec, ze nie kto inny jak wlasnie PIS podniosl stawke VAT na jedzenie z 3% do 7%!!! Jednoczesnie zmniejszajac skladke rentowa i likwidujac podatek spadkowy. Za obnizki podatkow dla najbogatszych zaplacili biedni i sredniozamozni...Zarcie drozeje, inflacja rosnie a winne temu jest miedzy innymi wlasnie podniesieniu VATu.
Co nie zmienia, ze PO to taki PISbis, o czym mowilem juz w...2005 roku. Moja krytyka PO byla czesto tak wyrazna, ze czesto na imprezach musialem sie niezbyt rozgarnietym wyborcom peło tlumaczyc, ze nie glosowalem wcale na PIS.

Dziwie sie dlaczego tak wielu ludzi z tzw. radykalnej lewicy broni pisuarow, tak samo jak dziwie sie ludziom czesto nawet nieglupim, ze popieraja peło.

autor: Bogusław_Siemiątkowski, data nadania: 2008-07-18 21:49:27, suma postów tego autora: 700

Siemiątkowski

a czy w tym wątku ktoś "broni pisuarów"? Bo ja widzę tu jedynie stwierdzenie, że PO jest po prostu gorsza, bardziej brutalna i bezpardonowa. A przypominam, że rządzi zaledwie niewiele ponad pół roku.

Inna sprawa, że porównywanie podniesienia VAT-u z pomysłem totalnej prywatyzacji służby zdrowia czy z wprowadzeniem lokautu, to cokolwiek absurdalne zestawienie. Równie dobrze można porównać grypę z HIV-em.

autor: Durango 95, data nadania: 2008-07-19 00:38:19, suma postów tego autora: 3848

kaczor der beste

Sumienie:

"ITI go home!"

Sumienie, rzecz chyba w tym, że tacy jak ITI wciąż uważają, iż w Polsce są u siebie. Niestety historia zdaje się niczego ich nie nauczyła - ale ona lubi się powtarzać.

"Ja od dawna straciłem szacunek do TVN"

Czy to ma oznaczać, że kiedykolwiek go miałeś? Przecież od samego, samiutkiego początku widać było, czym toto śmierdzi.

Getzz:
"Superstacja jest oczywiście bardzo słaba, ale to oni zauważali lewicowych kandydatów przed ostatnimi wyborami. Nie robiła tego ani TVP, ani TVN. Tylko w Superstacji (fatalnej zresztą) była demokracja".

"Weź mnie" Getzz nie rozśmieszaj. Ta Superstacja zdaje się być chyba jeszcze większą kloaką niż TVN.


Ale chyba najlepsze w wykonaniu TVN ostatnich czasów była "afera" z wyjazdem Tadeusza Rydzyka do Urugwaju.

"Dzień dobry, ile kosztuje bilet do Montevideo?
- 90 tysięcy"

Taaaa, bilet lotniczy z Warszawy do Montevideo jest tym samym, co np. kolejowy z Koluszek do Łodzi Fabrycznej. Ma swoją niezmienną cenę, bez różnicy na dzień wylotu, porę roku, wysoki czy niski sezon, przewoźnika, przesiadki, trasę, klasę etc. A szlak do Montevideo jest powszechnie uczęszczany niczym Radom-Warszawa, stąd też kasjerka co rusz wydając na nią bilet na pamięć zna cenę.

W "Naszym Dzienniku" dokładnie opisane były prowokacje tej żulerii podczas przelotu Rydzyka. Na lotnisku we Frankfurcie niemiecka policja wyprowadziła "dziennikarzy" - obdarciuchów podobnych do narkomanów - z samolotu.

autor: Bury, data nadania: 2008-07-19 13:36:24, suma postów tego autora: 5751

.

"Passent stwierdził, że decyzja PiS wynika po części z kompleksu niższości Jarosława Kaczyńskiego".

Wydaje mi się, że kompleks niższości - zupełnie zresztą uzasadniony - ma w tym przypadku ktoś inny niż Jarosław Kaczyński.

autor: Bury, data nadania: 2008-07-19 17:51:12, suma postów tego autora: 5751

Akurat to że Kaczyńscy (obaj zresztą) mają kompleks niższości jest oczywiste

Więc nie ma się co Passenta czepiać. Zresztą cała sprawa jest sensacją sezonu ogórkowego, za miesiąc po "bojkocie" śladu nie będzie. Niestety.

autor: west, data nadania: 2008-07-19 21:10:43, suma postów tego autora: 6717

o co tu sie licytowac?

Kto jest gorszy PiS czy PO? Przeciez to jedna zaraza.
Ale zastanowcie sie po co PO chce tak niekorzystnych zmian w prawie pracy i prawie zwiazkowym?
Otoz ja mysle, ze prawdziwy armagedon PO szykuje dopiero na pozniej. Wie, ze beda straszne protesty wiec za wczasu musi te protesty uniemozliwic, by moc, legalnie, demokratycznie itd. bic protestujacych i pacyfikowac wszelkie strajki, bo wszystkie beda nielegalne. Jesli PO w ten sposob mysli i tego sie spodziewa to sprobujcie choc sobie wyobrazic co oni chca zrobic naprawde skoro takie posuniecia sa im potrzebne, by przeprowadzic rzeczywiste "reformy"? Holocaust? Chyba cos w tym rodzaju.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2008-07-20 04:59:47, suma postów tego autora: 6205

west,

w demokraturze każdy, kogo tzw. elity uznały za wroga, ma i musi mieć przecież rozliczne "kompleksy", zwłaszcza zaś "kompleks niższości". Stąd też casus Kaczyńskich nie jest czymś szczególnym.

autor: Bury, data nadania: 2008-07-20 13:23:06, suma postów tego autora: 5751

Bury, popatrz na nich, posłuchaj ich wypowiedzi

i oceń sam. Bez oglądania się na "elity".

autor: west, data nadania: 2008-07-20 14:57:16, suma postów tego autora: 6717

Bury

masz racje, może przesadziłem, ta Superstacja jest faytalna i strasznie nieprofesjonalna, ale Ikonowicz to chyba tylko tam był pokazywany.
A co do tego twojego porówniania - jest glupie. Z wsiowej warszaweczki to można i do Montevideo, a z Łodzi to tylko do Koluszek, tak? Nie zgadzam się. Warszawa jest daleko za Łodzią (pod wielona względami), jakby takie fundusze szły na Łódź jak na Warszawe, to byłaby ona przedmieściem Łodzi.
Tak, tak, lokalny patriotyzm:)

autor: Getzz, data nadania: 2008-07-20 15:37:58, suma postów tego autora: 3554

Getzz,

daj spokój. Chodziło mi o typową dla TVN manipulację medialną, dodatkowo na bardzo niskim poziomie. Biletu lotniczego nie kupuje się w taki sposób jak np. kolejowego. Tzn. na pytanie, ile kosztuje z Warszawy do Montevideo, nie da się uzyskać natychmiastowej odpowiedzi, jak np. o cenę kolejowego Zduńska Wola-Łódź Kaliska czy Oleśnica-Wrocław Nadodrze.

autor: Bury, data nadania: 2008-07-20 16:37:27, suma postów tego autora: 5751

Ok Bury, rozumiem.

Tylko naprawdę lubie Łódź.

autor: Getzz, data nadania: 2008-07-20 19:10:05, suma postów tego autora: 3554

Dodaj komentarz