Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wlk. Brytania: CPGB (M-L) rozpoczyna kampanię "Ręce Precz od Chin"

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Fascynujące

j.w.

Zwłaszcza na tle pomijania lub cenzurowania dużo istotniejszych wiadomości z Polski.

autor: Durango 95, data nadania: 2008-07-20 20:57:23, suma postów tego autora: 3848

Chiny to tak naprawde państwo superkapitalistyczne

Komunizm to tam jest tylko z nazwy, a ci naiwniacy jak zwykle grają role pożytecznych idiotów

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2008-07-20 21:33:13, suma postów tego autora: 568

ech...

rece opadaja... prawde mowiac mam nadzieje, ze po prostu dostali kase od ambasady Chin, ze nie sa az tak ograniczeni... komunisci przedkladajacy integralnosc terytorialna imperium nad prawo do samostanowienia narodow? Ale na pewno przeciw okupacji Iraku protestuja?
Moralnosc Kalego... (przepraszam za quasi-rasizm powiedzenia)
:(

autor: MJ, data nadania: 2008-07-20 21:36:45, suma postów tego autora: 1280

MJ, Tomek Sosnowski

Obawiam się, a trochę o tej organizacji słyszałem od naocznych świadków, że oni po prostu tak wierzą Chinom. Po prostu ideologiczne zacietrzewienie.

autor: SzymonM, data nadania: 2008-07-20 21:41:11, suma postów tego autora: 915

żenada...

Jak mawia mój ojciec: "Jak na płocie jest napisane d..., to to jest płot czy d...?". I tak jest właśnie z postrzeganiem Chin.

Wiara w socjalistyczny charakter Chin to choroba dość często spotykana w środowisku radykalnej lewicy. W KPP wiarę tę podziela Tow. prof. Zbigniew Wiktor. Gdy czytam jego teksty w "Brzasku" nt. Chin, to doprawdy nie wiem, czy śmiać się czy płakać. Polityczne zacietrzewienie połączone z dziecięcą naiwnością. Aż trudno uwierzyć, że ktoś tak wykształcony i ideowy może prezentować takie podejście.

Oszałamiający wzrost gospodarczy Chin odbywa się kosztem straszliwego wyzysku ludzi pracy, a KPCh to banda zdegenerowanych biurokratów-karierowiczów. Pseudokomunistów i pseudolewicy należy nienawidzić i zwalczać ich tak samo jak prawicę i liberałów.

Aż strach pomyśleć, co CPGB M-L sądzi o Stalinie...

autor: fancom, data nadania: 2008-07-20 22:27:40, suma postów tego autora: 1427

...

Staliniści ---> http://en.wikipedia.org/wiki/Stalin_Society

autor: Crusty, data nadania: 2008-07-21 08:27:13, suma postów tego autora: 159

"Co CPGB-ML sądzi o Stalinie?"

http://farm3.static.flickr.com/2056/2484721000_9b439b5088.jpg?v=0

Chyba go nie lubią:P

autor: A.Warzecha, data nadania: 2008-07-21 10:17:12, suma postów tego autora: 2743

A jest jeszcze jakaś inna

Komunistyczna Partia Wielkiej Brytanii (nie marksistowko-leninowska, tylko np. maoistowska)?

autor: Getzz, data nadania: 2008-07-21 12:58:08, suma postów tego autora: 3554

Getzz

Owszem. Komunistyczna Partia Brytanii (Marksistowsko-Leninowska).

Zresztą ruch komunistyczny w Wlk. Brytanii może się wydać niektóry dużo bardziej skomplikowany niż ten wew Włoszech o który jakiś czas temu pytałeś.

autor: SzymonM, data nadania: 2008-07-21 13:04:14, suma postów tego autora: 915

CPGB-ML to maoiści jak najbardziej.

Poza tym jest jeszcze Rewolucyjna Komunistyczna Partia Brytanii (Marksistowsko-Leninowska) to hardcoerowy maoiści z lat 68 którzy niebawem chyba zemrą. Jest Komunistyczna Partia BRYTANII (ML). Jest Rewolucyjna Grupa Komunistyczna (maoiści którzy wywodzą się z... SWP). Nowa Komunistyczna Partia Brytanii (tacy komintern style staliniści). Jest Komunistyczna Partia Wielkiej Brytanii (Komitet Tymczasowy) tacy trockizujący i oficjalna "KP" czyli Komunistyczna Partia Brytanii.

Jeśli chodzi o aktywność to słyszałem że RKPB (ML) i KPB (ML) zdychają i sporadycznie robią jakieś głupoty. NKPB mimo małej ilości działacz wydaje dość poczytny tygodnik (New Worker) i organizuje spotkania i wysyła co tydzień kilkanaści pozdrowień, rezolucji itp. dotyczących spraw międzynarodowych poza tym słynie że ma bardzo dobrą szkołę partyjną z ekonomii marksistowskiej.

O RCG nie wiem prawie nic. KPGB (TK) wydaje tygodnik Weekly Worker który jest b. poczytny (30 tys. pobrań z internetu tygodniowo) ale traktuje prawie całkowicie o samym piekiełku lewicy brytyjskiej. Partia nieliczna ale dużo intelektualistów i innych wpływowych ludzi.

CPB jest najliczniejszą partią (1 tys. członków) i najszerzej rozbudowane struktury. Wydaje DZIENNIK! Morning Star. Ale mocno socjaldemokratyczna jak nie wystawia swoich kandydatów to popiera Labour Party. Aha i ma jednego radnego w Walii:)

Czym się ideologicznie różni jedna partia od drugiej (oprócz tych skromnych charakterystyk) nie potrafię powiedzieć bo nie wgryzałem się. Dla siebie i zdrowia swego;)

autor: A.Warzecha, data nadania: 2008-07-21 13:24:09, suma postów tego autora: 2743

szkoda że u nas nie ma takiej partii

przynajmniej Brytyjczycy mają prawdziwą lewice a nie bande cieciowatych przybudówek SLD wysługujących się CIA i walczących o "wolny" Tybet

autor: Mao, data nadania: 2008-07-21 16:55:32, suma postów tego autora: 201

Tradycyjne pytanie o Towarzyszkę Anitę Halpin,

ozdobę wierchuszki komunistycznej partii brytanii (no, jednej komunistycznych partii brytanii, nie pamietam której), niezłomną komunistke o twardych poglądach. Słyszałem ze ze spadku 20 milionów funtów brytyjskich przeznaczyła na cele lewicowe coś koło 9 tysięcy... przy czym "cele lewicowe" to wsparcie własnej partii. Ciekawe co też robi z resztą? No bo chyba jako przekonana komunistka dla siebie zostawiła tylko tyle ile jej potrzeba, a resztę rozdystrybuowała innym potrtzebującym?

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2008-07-21 17:23:53, suma postów tego autora: 2714

G*wno mnie to obchodzi co zrobiła

w KPFR jest kilku milionerów i co z tego? Mam się kajać za etykę ludzi których nie znam?

A DP i sprawa AH, komentuje jeden wierszyk: "nauczyć gów$@%# chodzi i powtarza".

autor: A.Warzecha, data nadania: 2008-07-21 20:52:49, suma postów tego autora: 2743

Mao

Jak chcesz zorganizowac tez w Polsce akcje "rece precz od Chin" to mysle, ze znalazlbys mnostwo sojusznikow. Koncern Coca-cola, General-Motors, itp itd
Walka trwa!

autor: wojtas, data nadania: 2008-07-21 21:57:35, suma postów tego autora: 4863

...

w Chinach kontrewolucja trwa na dobre i nie powstrzyma tego żadna rewolucja polityczna bo mówiąc krótko i bez zbdnych analiz nie ma na to szans. Robotnicy zajmują się przetrwaniem, a polityką panowie "komuniści" czyli kapitaliści i nomenklatura. Los socjalizmu jest przesądzony. Chiny stały się rezerwuarem bardzo taniej siły roboczej dla rodzimego i światowego kapitalizmu. Wszystko.

autor: Bartek, data nadania: 2008-07-23 13:39:45, suma postów tego autora: 2550

Dodaj komentarz