Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Irlandia Północna: Parada homoseksualistów w Belfaście

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

O Irlandii i Irlandii Północnej

Mało kto zdaje sobie sprawę, ale w Republice Irlandii, według ostatnich sondaży blisko 58 proc. osób opowiada się za legalizacją małżeństw homoseksualnych, za legalizacjią związków partnerskich jest aż 84 proc. Większość partii - jak centroprawicowa Fine Gael, centrolewicowa Partia Pracy czy Partia Zielonych są za legalizacją związków partnerskich. Za legalizacją małżeństw homoseksualnych jest lewicowo-nacjonalistyczna Sinn Féin i trockiści z Partii Socjalistycznej, jak i inne mniej znaczące partie skrajnej lewicy. Teoretycznie prawom LGBT nie przeciwstawiają się także rządzące partie prawicowe - Fianna Fáil i Postępowi Demokraci (choć faktem jest że głosowali przeciwko projektowi legalizacji związków parnerskich w marcu 2007 roku). Jedyną otwarcie przeciwną postulatom mniejszości seksualnych partią jest pozaparlamentarna Chrześcijańska Partia Solidarności.

Podobnie jest w Irlandii Północnej. Tam postulaty LGBT popierają reprezentujące społeczność katolicką i republikańską Sinn Féin i Socjaldemokratyczna Partia Pracy, unionistyczne i protestanckie partie takie jak lewicowa Postępowa Partia Unionistyczna czy prawicowa Partia Unionistów Zjednoczonego Królestwa, jak i partie ponadwyznaniowe jak liberalna Partia Sojuszu czy Partia Zielonych. Głównym przeciwnikiem LGBT jest Demokratyczna Partia Unionistyczna reprezentująca głównie interesy wiernych Wolnego Prezbiteriańskiego Kościoła Ulsteru który jest najważniejszym środowiskiem skupiającym przeciwników homoseksualizmu czy prawa do aborcji.

autor: SzymonM, data nadania: 2008-08-03 14:49:09, suma postów tego autora: 915

Szymon M

Zdajemy sobie sprawę, lobby homoseksualne jest bardzo silne i wpływowe...

Ale wiesz, co, może, załóż po prostu dział LGBT:):) Z tytułem: ,,Za waszą i naszą wolność'':)

Kiedyś nie rozumialem dlaczego konserwatyści uważają lewicę, za bandę znudzonych, zblazowanych świrów...

Teraz już rozumiem.

Lewicę w Polsce czeka los małej, fanatycznej sekty. bo tylko niepotrzebnie drażnicie ludzi.
Waszymi głównymi wrogami są heteroseksualni biali, ,,patriarchalni'' robotnicy

Zwrót w kierunku ,,walki o prawa'' homoseksualistów to jest po prostu zwrót w kierunku bogatych wielkomiejskich klas średnich...

To sie dopiero nazywa ,,klasowa percepcja rzeczywistości społecznej''

Jeśli sądzisz, ze pisząc o gejach, zyskasz lewicy jakichkolwiek zwolenników, to czeka cię srogie rozczarowanie...

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2008-08-03 15:16:37, suma postów tego autora: 568

..

SzymonM. A ciekawe bardzo jaki byl stosunek do postulatow LGTB w Irlandii w czasach, kiedy spoleczenstwo opowiadalo sie za interwencjonizmem gospodarczym i taka tez polityka byla prowadzona? Bo cos mi sie zdaje, ze ta liberalizacja w zakresie obyczajowym jest raczej skutkiem m.in. otwarcia sie gospodarcego Irlandii i bardziej liberlanej polityki gospodarczej.

autor: wojtas, data nadania: 2008-08-03 15:36:18, suma postów tego autora: 4863

Zapomnijcie o biednych

Zapomnijcie o podklasie, zapomnijcie o pracownikach tymczasowych, zapomnijcie o bezrobotnych. I tak nigdy na was nie zagłosują.

Zreszta są wam niepotrzebni, macie przecież swój LGBT-ariat...

Zachowujecie się jak Maks z filmu „Seksmisja”, do którego Albercik rzekł w pewnym momencie: „Nasza cywilizacja legła w gruzach, a tobie tylko dupy w głowie”.

Zacznijcie wreszcie interesować się realnymi problemami świata, a nie dyskutować o DUP-ach

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2008-08-03 15:38:21, suma postów tego autora: 568

Tomek Sosnowski

Daruj sobie te żałosne komentarze na mój temat. Nie masz pojęcia o tym z jakiego środowiska się wywodze czy w co się angażuje. Zresztą, śmiem twierdzić, że akurat w sprawie pomocy dla robotników zrobiłem zdecydowanie więcej w realu niż Ty swoimi komentarzami na forum.

autor: SzymonM, data nadania: 2008-08-03 15:46:12, suma postów tego autora: 915

Tomek,

problem w układach na lewicy. Szymon nie jest na tyle naiwny, aby sądzić, że newsami o LGBT pozyska zwolenników dla lewicy. Jest też dość inteligentny, by rozumieć, iż ta problematyka jest nic nie warta. Chodzi o to, że jeśli takich newsów nie będzie pisał, zostanie przed koteryjnym Vehmgerichtem oskarżony o homofobię.

autor: ABCD, data nadania: 2008-08-03 15:59:11, suma postów tego autora: 20871

W tym właśnie rzecz,

iż grupy lewicowe, pasjonujące się emancypacją LGBT, ze względu na ich społeczne wyobcowanie nie są w stanie niczego zrobić dla robotników.

autor: ABCD, data nadania: 2008-08-03 16:05:40, suma postów tego autora: 20871

.

Daj już spokój, Szymon. Oni przeskanowali już Twoją głowę i w ogóle wszystkie głowy. Wiedzą, jakie mamy myśli, jakie poglądy, jakie zamiary. Znają naszą przeszłość i przyszłość. Opór jest daremny. Słowa też. Przecież nie można dyskutować z Prawdą i jej wyroczniami, które zaszczyciły nasze forum. Lepiej w skupieniu spijajmy z ich warg krynicę wszelkiej Mądrości...

autor: BKP, data nadania: 2008-08-03 15:57:31, suma postów tego autora: 221

BKP

Może i masz racje. Nie sobie piszą na zdrowie. Może to jakiś rodzaj terapii. Dość innowacyjny pomysł (komentowanie wszelkich newsów o LGBT), ale skoro im pomaga.

autor: SzymonM, data nadania: 2008-08-03 16:32:17, suma postów tego autora: 915

:-)

Lewica.pl urasta więc do roli Goździkowej. Zawsze pomoże na zbolałe głowy, serwując jakiś artykuł dotykający tematyki LGBT, żeby można się było powyżywać i zredukować ciśnienie wewnątrzczaszkowe. :-D

autor: BKP, data nadania: 2008-08-03 16:34:58, suma postów tego autora: 221

SzymonM

kogo masz na mysli piszac "oni"?

autor: wojtas, data nadania: 2008-08-03 16:37:19, suma postów tego autora: 4863

BKP,

my się bawimy newsami o LGBT. A Ty musisz je pisać i wychwalać, bo to Twój obowiązek zawodowy i służbowy.
Współczuję ciężkiego fachu.

autor: ABCD, data nadania: 2008-08-03 16:40:09, suma postów tego autora: 20871

Dedykowane BKP i SzymonowiM.

OSIP MANDELSZTAM,
Bez tytułu
Żyjemy tu nie czując pod stopami ziemi,
Nie słychać i na dziesięć kroków, co szepczemy,
A w półslówkach, w półrozmówkach naszych,
Cień górala kremlowskiego (no, może nie tak dokładnie kremlowskiego - przyp. ABCD) straszy.
Palce grube jak czerwie w twardą pięść układa,
Słowo mu z ust pudowym ciężarem wypada.
Chwieją się karalusze wąsiska
I złe oko zza szkiełka rozbłyska.
Wokół niego hałastra cienkoszyich wodzów,
Bawi go tych niszowych półludzików mozół,
Jeden piszczy, drugi łka, trzeci skrzeczy,
A on sam szturcha ich i złorzeczy.
I ukaz za ukazem kuje jak podkowę,
Temu w kark, temu w brzuch, temu w pierś temu w głowę.
Miodem pada każda nowa śmierć,
Na szeroką osetyńską (znów należałoby trochę zmienić realia geograficzne - przyp. ABCD) pierś.

autor: ABCD, data nadania: 2008-08-03 16:51:29, suma postów tego autora: 20871

O tym,

co kto ma w głowie, najlepiej wnioskować nie na podstawie "prześwietleń", lecz po prostu czytając to, co pisze - jak by nie patrzeć, tematykę LGBT Szymon M wałkuje tu jawnie, z własnej woli i chętnie. Nie rozumiem zatem, czemu się oburzacie, gdy ktoś uzna, że taki fakt ma miejsce.

autor: Durango 95, data nadania: 2008-08-03 17:39:52, suma postów tego autora: 3848

wojtas

tak, powszechnie wiadomo, że penetracja analna ZAWSZE idzie w parze z liberalizmem gospodarczym:-)

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2008-08-03 17:48:47, suma postów tego autora: 849

lewica a lgbt(q) (po raz nie wiadomo który)

1. skoro w obydwu irlandiach cała lewica i większość prawicy popiera postulaty równych praw dla mniejszości seksualnych, jest spora szansa, że popiera je również tamtejsze społeczeństwo..

2. nie wiem co kieruje redaktorem zamieszczającym niusy o wiadomej tematyce (niebawem na lewicy zacznie sie mówić "ta tematyka, której się nie wymawia"); nie wiem również skąd założenie, że owymi niusami ma zamiar podnosić popularność lewicy; nius z definicji ma chyba charakter informacyjny..

3. nie wiem dlaczego zamieszczanie niusów o "tej tematyce, o jakiej prawdziwemu lewicowcowi ze względu na szacunek dla tradycji wspominać nie przystoi" miałoby wykluczać poparcie dla walk społecznych [osobiście przestałem chodzić na parady równości odkąd zostały one otarte z jakichkolwiek treści politycznych; nadal jednak bywam na demonstracjach związkowych - nie przeszkadzają mi obecne tam akcenty katolickie, czy patriotyczne]

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2008-08-03 17:56:44, suma postów tego autora: 849

Jednego mnie nauczyłeś Szymon

Że etykietki ,,lewicowy'' i ,,prawicowy'' są niewiele warte..

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2008-08-03 18:12:52, suma postów tego autora: 568

Osobiście homoseksualiści

w Irlandii nie za bardzo mnie interesują, po prostu kompromitujecie się ,,towarzysze''

To wy macie obsesję

Grenlandia, Irlandia, itd.

A co z Fidżi, Wyspami Salomona i Antylami Holenderskimi?

Słyszałem, że tamtejsi homoseksualiści nie ustają w walkach o równouprawnienie i emancypację i przejawiają dążenia autentycznie rewolucyjne...

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2008-08-03 18:20:06, suma postów tego autora: 568

tyvodar

Ja myslalem ze rozmawiamy o popieraniu przez spoleczenstwa postulatow gejowskich. Ja tam czytalem, ze postulaty gejowskie to adopcja dzieci, uczestnictwo w kulturze i takie tam, ale ty twierdzisz ze homoseksualizm sprowadza sie do penetracji analnej. Niech wiec tak bedzie.

Tak w ogole to nie sadzisz, ze to nie przypadek ze w KAZDYM kraju demokracji ludowej raczej krucho bylo z realkizacja szczytnych idealow LGTB?

autor: wojtas, data nadania: 2008-08-03 18:40:23, suma postów tego autora: 4863

wojtas

z tą penetracją to był skrót myślowy, może i niefortunny bo spowodowany [dzięki panującej tu anonimowości mogę sobie pozwolić na takie wyznanie] niedoborem penetracji (niekoniecznie analnej) w życiu codziennym.. rzecz sprowadza się do tego, że po lekturze twoich komentarzy czasem mam wrażenie, że homoseksualizm traktujesz jako nieodłączny element kapitalizmu...

a co do krajów demokracji ludowej, to problematyczna w nich była również realizacja postulatów pracowniczych, co stawia mnie po stronie nie-entuzjastów tych systemów.. hiszpańscy anarchiści w latach 30ych zakazywali picia kawy i alkoholu uważając te napitki na domenę burżuazji - błędów nie popełnia ten kto nic nie robi

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2008-08-03 19:42:04, suma postów tego autora: 849

tyvodar

ale to sie nijak ma do tego co napisalem. Uwazam ze jest zwiazek pomiedzy liberalizacja gospodarki a tolerancja spoleczenstwa na praktyki homosekusalne. Jak bede mial czas to napisze wiecej.

autor: wojtas, data nadania: 2008-08-05 22:58:46, suma postów tego autora: 4863

Dodaj komentarz