Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Krzyżaniak: Zielona Góra - Ruszyła kampania w obronie Kantorczyka

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Kantorczyka

powinno się jak najszybciej przywrocić do pracy.
Raz - dlatego, że mu się to należy.
Dwa - dlatego, że w takim wypadku goszyści straciliby pretekst do swej "działalności".

autor: ABCD, data nadania: 2008-08-04 11:00:37, suma postów tego autora: 20871

Ja

- na zasadzie "dwie sroki za ogon" - zażądałbym od razu dekonstrukcji heteronormatywności na poczcie.

autor: ABCD, data nadania: 2008-08-04 11:05:31, suma postów tego autora: 20871

ABCD,

Skoro piszesz o dekonstrukcji heteronormatywności - warto wspomnieć, że antyhomoseksualne obsesje są często skutkiem mechanizmu zaprzeczania. Mówiąc dosadniej - ci, którzy to lubią opowiadać o wszechpotężnym lobby homoseksualnym, często sami mają "ciągotki".

Warto o tym pamiętać, gdy tak się dzieje, że komentarzy takich osób można się spodziewać pod artykułem o prawach pracowniczych - prędzej, niż komentarza związanego z tematem.

autor: PMB, data nadania: 2008-08-04 11:37:44, suma postów tego autora: 1628

Acha, PMB,

czyli rozpowszechnianiu dyskursywnej głupoty winni są nie ci, ktorzy ją wymyślili, tylko ci, którzy ją wyśmiewają. Bardzo słusznie:)))
By the way, czy to nie ci goszyści, którzy kosztem Kantorczyka chcą się wykreować na wielkich obrońców represjonowanych pracowników, nie słyną z mantry, że "kwestii ekonomicznych mie wolno oddzielać od obyczajowych"? Więc czemu ich rzecznik się krzywi, że krytyka ekscesów "obyczajówki" nie jest na temat, gdy mowa o ich "działalności"?

autor: ABCD, data nadania: 2008-08-04 11:57:09, suma postów tego autora: 20871

Do trolla

Wiem, że dla ciebie równoczesne działanie na rzecz emancypacji na różnych polach to głupota. Mogę tylko tyle powiedzieć, że jakoś mnie nie przekonujesz, poza tym, skoro puszczasz komentarze o prawach pracowniczych, to wykaż minimum konsekwencji i oddziel kwestie ekonomiczne od obyczajowych, przestając tu trollować wykorzystując te drugie. Jesteś z Zielonej Góry - czy byłeś na pikiecie w obronie Kantorczyka, że masz powody się wymądrzać? Czy też może fakt, że autor niniejszego artykułu - przypomnę, haniebnie represjonowany za działalność związkową - nie napisał dotąd elaboratu sprzeciwiającego się małżeństwom jednopłciowym, czyni zeń dla ciebie niewiarygodnego obrońcę praw pracowniczych? To zgłoś się do Jana Winieckiego czy Leszka Balcerowicza - może oni ci napiszą taki elaborat i będą wówczas wiarygodnymi obrońcami praw pracowniczych. Głupia odpowiedź? Na mądrzejszą, trollu, żeś nie zasłużył.

autor: PMB, data nadania: 2008-08-04 12:10:38, suma postów tego autora: 1628

Korekta

Jest: "...skoro puszczasz komentarze o prawach pracowniczych..."
Powinno być: "...skoro puszczasz komentarze o prawach pracowniczych..."

Ceteris paribus.

autor: PMB, data nadania: 2008-08-04 12:15:31, suma postów tego autora: 1628

Korekta raz jeszcze

Jest: "...skoro puszczasz komentarze o prawach pracowniczych..."
Powinno być: "...skoro puszczasz komentarze pod artykułem o prawach pracowniczych..."

Przepraszam, że wdarł się aż tak uporczywy chochlik.

Ceteris paribus.

autor: PMB, data nadania: 2008-08-04 12:21:30, suma postów tego autora: 1628

PMB,

ja ci nie będę pisał, ile efektów przynosi Twoja dzialalność na rzecz emancypacji na wszystkich możliwych polach, bo - w przeciwieństwie do Ciebie - nie lubię obrażać ludzi.
Powiem więc ogólnie, że goszystowska "obrona i pomoc represjonowanym pracownikom" - to działalność pozorna, kabaret i marny show.
A goszystowska dekonstrukcja norm represji obyczajowej - to dyskursywna klaunada.
EOT

autor: ABCD, data nadania: 2008-08-04 12:28:29, suma postów tego autora: 20871

Goszyzm, nie goszyzm, chciałbym na temat...

ABCD, jeśli masz receptę na skuteczną obronę praw pracowniczych, na którą nie wpadli uczestnicy opisanej przez autora pikiety, ani inne osoby związane z polską radykalną lewicą, przedstawisz ją tu i mnie przekonasz, to możesz być nawet mędrcem z wieży z kości słoniowej, a poważnie zastanowię się nad cofnięciem wszelkich cierpkich słów, jakie wypowiedziałem pod Twoim adresem. Tylko proszę, bez arabesek bocznych - które Ty zacząłeś - mam tylko nadzieję na Twoją konsekwencję w oddzielaniu spraw ekonomicznych od obyczajowych i ciekawą dyskusję na temat tych pierwszych. Zgoda?

autor: PMB, data nadania: 2008-08-04 12:36:25, suma postów tego autora: 1628

Dodaj komentarz