Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Polska Partia Pracy: "Nie dla tarczy"

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Ile

podpisów obywatelskich na rzecz referendum w sprawie tarczy zebrała PPP?

autor: ABCD, data nadania: 2008-08-14 10:02:16, suma postów tego autora: 20871

a co w sprawie agresji an Osetie

czemu PPP nie potępi agresji na małą Osetie przez rezim Gruzji wspierany przez USA i naszych prawackich oszołomów rusofobów

autor: guevarysta, data nadania: 2008-08-14 10:35:48, suma postów tego autora: 783

Pomnik Braterstwa Broni w Warszawie zbeszczeszczony

Przedstawiający żołnierzy ACz i (L)WP Pomnik został obwieszony antyrosyjskimi i progruzińskimi hasłami,może ktoś z Warszawy coś o tym wie?

autor: guevarysta, data nadania: 2008-08-14 11:07:23, suma postów tego autora: 783

Bedziemy mieli tarcze

A wszystko na fali antyrosyjskich fobii

autor: polak17, data nadania: 2008-08-14 11:12:39, suma postów tego autora: 1316

PPP mówi:

"ile warte są amerykańskie gwarancje pokazują ostatnie wydarzenia na Kaukazie..."
!?
Czy ta partia ma pretensje do Amerykanów o to, że nie interweniowali oni w obronie Saakaszwilego?

autor: ABCD, data nadania: 2008-08-14 11:41:54, suma postów tego autora: 20871

polak17

Jeśli liczba przy twoim nicku jest również twoim wiekiem, to możesz nie pamiętać, że przez lat 50 Rosjanie stacjonowali w Polsce (my ich tutaj nie chcieliśmy), rządzący Polską byli sowieckimi agentami, zafundowali nam Katyń, poprzedzony wrześniowym najazdem. Ba, we wczorajszym SE porównano uzasadnienie najadu Polski w 1939 roku oraz interwencji w Gruzji. Oba uzasadnienie były praktycznie identyczne. Jedno wygłosił Stalin, drugie pachołek Putina pełniący funkcję prezydenta Rosji.

To co Polacy czują do Rosji to nie jest przejaw fobi, ale racjonalne reakcje na doświadczenie.

Nie wiem czy wiesz, ale Rosjanie dalej uważają że: "kura nie ptica, Polska nie zagranica".

autor: kwak, data nadania: 2008-08-14 11:58:36, suma postów tego autora: 1207

Przecież o instalacji tarczy w Polsce własnie zadecydował LiliPutin?

Towarzysze, jesteście mocno spóźnieni. Wasz Moskiewski Wodzuś, nie tylko skrewił robotę z kaspijską ropą i Saakaszwilim, ale też wprowadził Ukrainę do NATO i przyczynił się do budowy tarczy.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-08-14 12:24:56, suma postów tego autora: 6199

Prośba o referendum w sprawie amerykańskiej bazy.

Prezydent RP Kaczyński godzi się na amerykańską bazę na terenie Polski. Bez zgody społeczeństwa wyrażonej w Referendum.
Jeżeli to prawda, że ta baza ma być wyłączona z pod jurysdykcji polskiej, to by było sprzeczne z Art. 126 Konstytucji RP.
Wpuszczenie na terytorium Polski obcego wojska bez walki i bez zgody społeczeństwa jest działaniem na szkodę kraju.

Mam nadzieję że niezależny IPN to rejestruje.
Ja, jako zwykły, szary obywatel mogę mieć namącone we łbie przez megatubę czyli cielewizję, ale niezależny Instytut - nie.

Józef Brzozowski

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2008-08-14 12:32:58, suma postów tego autora: 441

Do kwaka.

Jak chłopie tłumaczysz młodszemu od siebie historię, to staraj się jej nie zakłamywać.
Prawdą jest że my Rosjan na terenie Polski nie chcieliśmy, oni tu byli za zgodą Amerykanów i Anglików. To w Jałcie i Teheranie ustalono że Polska będzie w strefie wpływów Sowieckich. Ci co rządzili Polską, zarówno we władzach centralnych jak i lokalnych byli po wojnie z nadania sowieckiego. Inni być nie mogli.
A takich bredni jak piszesz: >rządzący Polską byli sowieckimi agentami, zafundowali nam Katyń, poprzedzony wrześniowym najazdem.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2008-08-14 12:44:32, suma postów tego autora: 441

Dołanczam się do pytania,

Ile podpisów zgromadzono w sprawie referendum dotyczącym tarczy ?

autor: Orli, data nadania: 2008-08-14 12:55:48, suma postów tego autora: 28

Oczywiście, że masz rację

W 1956 roku rozbili Węgrów pod Budapesztem na wyraźną prośbę Imre Nagy'ego,zaś w 1968 weszli do Bratysławy i Pragi z powodu panującego tam terroru pod jarzmem Aleksandra Dubczeka.

autor: Yoryk, data nadania: 2008-08-14 12:57:04, suma postów tego autora: 61

kaktus na dłoni - art. 126 Konstytucji RP

Art. 126. 
1. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jest najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej i gwarantem ciągłości władzy państwowej.
2. Prezydent Rzeczypospolitej czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji, stoi na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa oraz nienaruszalności i niepodzielności jego terytorium.
3. Prezydent Rzeczypospolitej wykonuje swoje zadania w zakresie i na zasadach określonych w Konstytucji i ustawach.

Nie wiem, co ma jurysdykcja krajowa wspólnego z kompetencjami Prezydenta.
Jak nie masz nic do powiedzenia to po prostu nie mów. Powoływanie się na przypadkowo wybrane artykuły Konstytucji to raczej sztubacka zabawa.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-08-14 13:16:37, suma postów tego autora: 6199

A ja mam

jeszcze jedno pytanie: gdzie te podpisy są - czy przypadkiem nie w Państwowej Komisji Wyborczej?

autor: Durango 95, data nadania: 2008-08-14 13:42:42, suma postów tego autora: 3848

Ubudź się Sumienie.

Jak chcesz coś komentować, to przeczytaj najpierw uważnie.

Ja pisałem o prawdopodobieństwie powstania amerykańskiej, eksterytorialnej bazy.

Powstanie eksterytorialnej bazy oznacza że taki teren przestaje być terenem polskim.

Jak myślisz Sumienie, czy taki fakt ewentualnej aprobaty Prezydenta RP byłby zgodny z Art.126 pkt.2 Konstytucjii, szczególnie z określeniem o niepodzielności jego terytorium?

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2008-08-14 14:36:39, suma postów tego autora: 441

TARCZA TARCZA

ZAINSTALUJMY RAKIETY Z USA !!! Rosyjskie czołgi też szybko przyjadą. Ciekawe gdzie trzeba będzie uciekać ??? hmmm
Rząd PL to banda idiotów !!! Szkoda że i w społeczeństwie takich idiotów jest dużo. !!!

autor: browar, data nadania: 2008-08-14 15:09:27, suma postów tego autora: 104

kaktus na dłoni - co ma wspólnego wyłaczenie spod jurysdykcji z niepodzielnością terytorium

Rozumiem, że jak ambasady i konsulaty państw obcych na terenie RP są eksterytorialne to w Polsce mamy tak naprawdę 130 państw?
Rusz głową chłopie i wymyśl jakiś sensowniejszy zarzut

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-08-14 15:12:12, suma postów tego autora: 6199

kwak wiem że jesteś chory

Rusofobia to choroba, ale ZSRR to nie Rosja,można powiedzieć że przez 50 lat w Polsce stacjonowali Gruzini,Ukraińcy itd itp.Więcej myślenia mniej prawicowego szaleństwa.

autor: polak17, data nadania: 2008-08-14 15:34:09, suma postów tego autora: 1316

guevarysto

W kolko piszesz o rusofobach. Tak gwoli scislosci to w polskiej tradycji politycznej rusofobia kojarzona byla raczej z lewica, a prorosyjskosc - z prawica. Wiec nie wiem czy to az taki straszny zarzut.

A czytales moze co pisal Marks na temat Rosji? Kaczor przy nim to sie moze schowac.

autor: wojtas, data nadania: 2008-08-14 17:20:13, suma postów tego autora: 4863

Marksa nie czytałem,

ale jeśli już, to pisał on o Rosji jednak w nieco innych warunkach.

autor: moskwa, data nadania: 2008-08-14 18:04:46, suma postów tego autora: 605

spokojnie browar,

ONI zawsze zdążą nawiać (tzn. zachować konstytucyjną ciągłość).

autor: Bury, data nadania: 2008-08-14 20:01:15, suma postów tego autora: 5751

Trzeba być palantem jak się uważa

że podpis na arkuszu http://www.ppswarszawa.mwx.pl/ref-tarcza.pdf można zbierać podpisy pod listą. Ale niektórzy to i debila z siebie zrobią by "dopieprzyć".

autor: A.Warzecha, data nadania: 2008-08-15 09:15:34, suma postów tego autora: 2743

A.Warzecho,

o co ci chodzi?

autor: ABCD, data nadania: 2008-08-15 10:28:40, suma postów tego autora: 20871

Hm,

mądre są ludowe porzekadła, ale czasem nożyce się mylą.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2008-08-15 11:43:34, suma postów tego autora: 2743

Wypowiadasz się,

A.Warzecho, jak Pytia delficka.

autor: ABCD, data nadania: 2008-08-15 12:17:03, suma postów tego autora: 20871

Jakie pytanie taka

odpowiedź.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2008-08-15 14:58:14, suma postów tego autora: 2743

Dodaj komentarz