Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Umowa ws. tarczy antyrakietowej parafowana

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Powiedz NIE serwilizmowi wobec USA

Przyłącz się do demonstracji przeciw polityce sojuszu Tusk-Kaczyński!

autor: Kautsky, data nadania: 2008-08-14 21:25:01, suma postów tego autora: 420

Sprzedali nas......

Jednak Tusk nas sprzedał USA za kilka rakiet więcej...



autor: Orli, data nadania: 2008-08-14 21:27:23, suma postów tego autora: 28

Gdzie kiedy?

Podajcie datę i miejsce demonstracji, chętnie przybędę.

autor: Gwaihir, data nadania: 2008-08-14 21:44:51, suma postów tego autora: 1

jutro świeto?

ja flage opuszczam do polowy masztu z kirem!

autor: bono, data nadania: 2008-08-14 22:14:36, suma postów tego autora: 132

Bono

tak... "Na stoczni sztandar z czarną kokardą", krótka historia naszego kraju od Janka Wiśniewskiego do amerykańskich baz na terytorium Polski.

W sumie Amerykanom opłaciło się ładować kasę w opozycję antykomunistyczną. Zrobili świetny biznes.

autor: Kautsky, data nadania: 2008-08-14 22:20:32, suma postów tego autora: 420

Kautsky

masz racje..

autor: bono, data nadania: 2008-08-14 22:24:41, suma postów tego autora: 132

Kautsky,

dla dopełnienia obrazu, warto dodać, że poprzedni Bush (George H.) za swojego męża zaufania w Polsce uważał Jaruzelskiego.
Dziwna jest ta historia Polski!

autor: ABCD, data nadania: 2008-08-14 22:33:40, suma postów tego autora: 20871

BYŁO WIADOMO, ŻE NAS SPRZEDADZĄ USA

Niestety nasz "super" premier wykonał polecenie prezydenta i jego ludzi co do tarczy i oddał kawałek kraju amerykańcom. Decyzja ta pokazuje obłudę, którą kieruję Tusk w stosunku do obywateli. Na odpowiedż Rosji nie będziemy musieli długo czekać- z resztą nie dziwię się im. Prawica mówiła, że za PRL-u w Polsce stacjonowały wojska radzieckie, natomiast teraz zmienią je na amerykańskie. Oni wszyscy tak samo myślą, że przed USA trzeba klękać i robić to co każą, a jak by do czegoś doszło to Waszynkton wyśle depesze, że solidaryzuję się z Polską i nic więcej. Jutro usłyszymy, jakie to wspaniałe warunki wytargował Tusk i Sikorski, normalnie ręce opadają z takim krajem i jego władzami.

autor: Rafi_ŁDZ, data nadania: 2008-08-14 23:14:46, suma postów tego autora: 8

Niestety tzw. scjaldemokraci... z SLD i SDPL

też nie protestowali przeciwko tarczy, tylko chcieli cos użebrać u USA...

Instalacja tarczy , dowodzi bankructwa tzw. trzeciej drogi, socjaldemokracja, nie wypracowała jakieś alternatywnej wizji pożądanego ładu międzynarodowego, ograniczając się do pochwał ,,modelu europejskiego pluralizmu'' i UE.

Kiedy najbliższa demonstracja przeciwko tarczy?

Jakie ugrupowania planują ją przeprowadzić?

Mam nadzieje że teraz w protesty przeciwko tarczy wlączy się więcej osób niż tylko tzw. aktywiści antywojenni z ISW...


autor: Postsocjalista, data nadania: 2008-08-14 23:17:13, suma postów tego autora: 1953

.

Tak zupełnie na marginesie: nie róbcie głupawych błędów ortograficznych (?).

"Ukazał się O TO przywódca, który twardo stawia warunki, chcący ugrać dla Polski jak najwięcej, pokazując, że O TO obóz Prezydenta chętnie zgodziłby się na tarczę bez żadnych rozmów wstępnych, a O TO Tusk mówi ostro i dykyuje Amerykanom twarde warunk"

Komentarz dobry stylistycznie, ale co to jest "O TO"? Chyba wyraz ów brzmi po prostu "oto".

autor: Bury, data nadania: 2008-08-14 23:30:34, suma postów tego autora: 5751

.

Przecież Ławrow odwołał wizytę wcześniej, jeszcze przed porozumieniem w sprawie tarczy. Rosja traktowała Polskę jak zbuntowaną prowincję niezależnie od stanu negocjacji w sprawie tarczy. Nie wiem co Wy tak do Rosji lgniecie.

Jeśli trzeba było wybierać to wolę dobre relacje z USA niż z kacapami. Rosjanie to fajni ludzie, ale władza jest chora na imperializm. Niewiele się zmieniło przez te lata. Także jak najdalej od lizania tyłka TAKIEJ Rosji. A fe.

autor: Cierń, data nadania: 2008-08-15 00:08:53, suma postów tego autora: 133

Do Postsocjalisty

Wyobraź sobie, że podczas demo pod Kompleksem Parkowa byli zarówno przedstawiciele SLD jak i SdPl. Poza tym SLD od początku głośno sprzeciwiała się temu projektowi. Ale sprzeciw niestety nic nie dał...

autor: Socjaldemokrata, data nadania: 2008-08-15 00:11:17, suma postów tego autora: 30

Tak przy okazji,

o ile zwolenników tarczy często klasyfikuje się jako "rusofobów" (imho błędnie, ja Rosjan bardzo lubię, nie lubię ich polityki) to zastanawiam się, jak określić przciwników tarczy.
Np. taka Polska Partia Pracy. W komunikacie czytam:
"Ile warte są amerykańskie gwarancje pokazują ostatnie wydarzenia na Kaukazie"
Toć to jest delikatnie mówiąc nie za mądre ;) To przecież Saakashvili rozpoczął tę wojnę (zupełnie idiotyczną). Co ma do tego USA? Ten cały ''argument'' PPP jest do bani.

autor: Cierń, data nadania: 2008-08-15 00:15:53, suma postów tego autora: 133

w sumie

to miejmy trochę wyrozumiałości dla naszych władców - oni też mają swoich przełożonych...

autor: Bury, data nadania: 2008-08-15 00:37:18, suma postów tego autora: 5751

@postsocjalista

Apeluje abys tych ciolkow z SLD i SDPL nie nazywal socjaldemokratami, gdyz takich znajdziesz raczej w SPD czy Socialdemokraternie ( Szwecja ), a nie w Polsce.

autor: Bogusław_Siemiątkowski, data nadania: 2008-08-15 00:56:20, suma postów tego autora: 700

@ciern

Spojrz sobie na mape. Gdzie Rzym a gdzie Krym? Jezeli mam wybierac to wole dobre stosunki z sasiadami, niz z jakas tam potega z za wielkiej wody.

autor: Bogusław_Siemiątkowski, data nadania: 2008-08-15 01:01:48, suma postów tego autora: 700

@Bogusław_Siemiątkowski

Cóż to za argument w XXI wieku? :) Popatrz sam na mapę i zobacz, gdzie jest istniejący głównie dzięki wsparciu USA Izrael.

Od takich sąsiadów jak Rosja, którzy traktują nas jak zbuntowaną prowincję i uważają za naturalną część własnego kraju wolę być jak najdalej. Jakie były stosunki dyplomatyczne z Rosją? Wciąż napięte, pozbawione szacunku.
A teraz popatrzmy w przyszłość i relacje sąsiedzkie, które tak martwią PPP. Co Rosja może nam zrobić? Zakręcą kurek z gazem? Buehehe, bardzo dobrze. Nie dostaną przynajmniej naszych pieniędzy, a Polska może nauczy się w końcu własne (bogate) złoża surowców wykorzystywać.
Same plusy!

PPP i cała lewica niestety nie przytoczyła żadnego rozsądnego argumentu przez całą ''dyskusję'' o tarczy. To było jedno wielkie ogłupianie ludzi. A pisanie o tym, że USA jest niewiarygodne na przykładzie Gruzji pozwala mi sądzić, że PPP traktuje swoich sympatyków jak idiotów :)

To przecież Gruzja jest agresorem, to Gruzja złamała ustalenia rozejmu z Soczi!!! Nie Federacja Rosyjska! Co amerykanie mieli zrobić z głupotą Saakashvilego? Rozpętać III wojnę?
W tej sprawie lewica nie ma ŻADNYCH argumentów opartych na PRAWDZIE. Przykre.

autor: Cierń, data nadania: 2008-08-15 10:12:13, suma postów tego autora: 133

A ja powiem krótko: ...

...jestem załamana. Owszem, było do przewidzenia... ale ta wczorajsza medialna feta, te zwycięskie fanfary - wszystko to jest strasznie przygnębiające.
A demonstracja była wczoraj, o 14, na Belwederskiej. Z tym że niewiele osób zdołało dotrzeć z tak niewielkim wyprzedzeniem - i np. TVN tę właśnie i tylko tę wiadomość przekazała: że przeciwnicy stawili się nielicznie. Olewając wszystko, co zostało tam powiedziane - żeby nie psuć klimatu narodowego święta. Wiktorii polskiej dyplomacji. Wejścia na główną scenę światowej polityki. Bo Polska na to zasługuje.
K... m...
A może raczej: ha ha ha?
Nie wiem: śmiać się czy płakać. Na razie bliżej mi do tego drugiego.

autor: zielona, data nadania: 2008-08-15 10:22:37, suma postów tego autora: 861

wyborne:-)

"[Premier] Podkreślił również, iż stosunki polsko-rosyjskie nie będą z tego powodu bardziej napięte."

- nie żebym jakoś lgnął do Rosji jako państwa, ale potencjał anty-rosyjskiego wymachiwania szabelką jest tutaj olbrzymi...

"Z kolei minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski tuż po parafowaniu umowy stwierdził: Mam satysfakcję, porozumienie jest dobre dla Polski, Stanów Zjednoczonych i NATO, a powinni obawiać się go tylko źli ludzie."

- lustracyjna logika: "boi się, znaczy winny", dobrych, uczciwych i niewinnych rakiety nie dosięgną...

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2008-08-15 10:24:07, suma postów tego autora: 849

Rosja jest imperium więc musi prowadzić politykę imperialną

a ludzie mogliby się zastanowić nad tym co tak właściwe chcą; ze swojej strony mogę powiedzieć,że chcę żyć w spokoju, mieć gdzie mieszkać, móc zapracować na swoje utrzymanie i móc zapewnić jakąś przyszłość potomstwu. Jeżeli Rosja miałaby swoje firmy w Polsce,to nauczyłabym się rosyjskiego tak samo, jak teraz by pracować w amerykańskiej/niemieckiej/francuskiej firmie ZNAJDUJĄCEJ SIĘ W POLSCE muszę znać te języki.Dla mnie żadna różnica, ale z Rosjanami byłoby dodatkowo weselej, ponieważ mamy niejako pokrewne dusze, podobną mentalność i poczucie humoru. Rosjanie dawno przebaczyli Stalinowi tzw. ofiary stalinizmu, ale Polacy, mieszkający w malutkiej-w porównaniu z Rosją- Polsce wciąż wykrzykują,że Stalin mordował Rosjan i chcą Rosjanom wymierzać sprawiedliwość. Fukają, obrażają i obrażają się by następnie żebrać u Rosjan o to, by ci chcieli wziąć polskie towary aby polski handel zagraniczny jeszcze w ogóle istniał, wykrzykują,że rosyjska ropa naftowa jest zła błagając jednocześnie poprzez kanały dyplomatyczne by Rosjanie "nie zakręcali kurka". A przecież Polacy są mądrym i bohaterskim narodem. Czy nie jest naprawdę możliwe pozbycie się tych politycznych pasożytów toczących naszą Ojczyznę, ośmieszających Polaków i sprzedających nasz kraj?
Są tacy, którzy twierdzą,że Rosja chce zająć Polskę. A po co im ten ambaras? Rosja ma dosyć terenów, które musi upilnować przed wrogami. Rosji tak naprawdę nawet nie obchodzi Gruzja, to Gruzja chciała pokazać,jaka jest ważna i zmusiła Rosję do działań.
Europejskie koncerny naftowe chciały zawrzeć kontrakty na wydobycie i dostawę ropy z państwami azjatyckimi i afrykańskimi. Ale wszędzie, gdzie się udali ich przedstawiciele był już GAZPROM ! I to z nim państwa azjatyckie i afrykańskie miały już podpisane kontrakty. Niemiecki dziennikarz relacjonujący te sprawy miał żałosny głos jak zbity pies. No tak to brzmiało. Prawdziwa polityka to przecież nie to, co jest wypisywane na lewica.pl. Prawdziwa polityka to jest to, czego dowiedziały się zachodnie firmy chcące ropy z Azji i Afryki. Wymowne jest ,że azjatyckie i afrykańskie państwa kontrakty te z GAZPROMem podpisały; oznacza to w praktyce ni mniej ni więcej,że kraje te wolą współpracę z Rosją niż z Zachodem. Może się to komuś podobać lub nie, nie ma to najmniejszego znaczenia. Realia wyglądają właśnie tak i na nich się opierając można sobie ewentualnie popolitykować.

Ameryka jest bankrutem. Patrioty to takie rakietki, które nie trafiają,czego dowiodły w czasie obrony Izraela przed atakiem irackim nie eliminując ani jednego pocisku irackiego. Można więc przypuszczać,że Rosjanie aż tak bardzo się ich nie wystraszą, w razie gdyby USA nas jednak nimi unieszczęśliwiły, bo Rosjanie mają swoje lepsze. Co jest dla nas tylko gorzej, jak zechcemy koniecznie mieć taką nauczkę, jaką dostała Gruzja.

Jeżeli idzie sobie spokojnie duży pies drogą, a nagle znienacka podbiega do niego mały kondelek i ujada, to ten duży pies nie reaguje. Idzie spokojnie dalej. Do czasu. Potem tylko pisk i skowyt i kondelek z podkulonym ogonem przemyka pod płotem. Moja wspaniała dobermańska piesia napadnięta w Ciechocinku przez pięknego jamniczka długi czas nie robiła nic. Potem jak błyskawica pacnęła ujadacza łapą aż ten szerokim łukiem wylądował na trawniku. I nawet pan tego jamnika popatrzył na moją piesię z podziwem. To są prawa akcji i reakcji. To rozumie nawet pies. I niektóry jego pan. W sytuacji innej, mieszaniec bezpański bawił się wspaniale z moją piesia, bez konfliktów i poszczekiwań. Czyli możliwe jest.Prawda? Wystarczy tylko trzymać się zasad.

autor: nana, data nadania: 2008-08-15 10:55:17, suma postów tego autora: 4653

...

Brawo, brawo. Znieśli wizy.

autor: prezio, data nadania: 2008-08-15 11:03:31, suma postów tego autora: 878

Brawo, Nana:)))

j/w:))) Oto trafna diagnoza sytuacji.

autor: zielona, data nadania: 2008-08-15 11:48:00, suma postów tego autora: 861

@ciern

Chyba za duzo czytasz Wyborczej i ogladasz TVN24. Myslalem, ze jestes na tyle rozgarniety, ze zlapiesz sens mojej dygresji, no ale coz, antyrosyjskie fobia jest rodzajem choroby psychicznej, na ktora jeszcze nie ma lekarstwa.

Zle stosusnki z Rosja uderza w nasza gospodarke, czytaj:eksport. Zamknieta granica dla naszych towarow bedzie wielka katastrofa dla wielu mniejszych ( sadownicy np. ) i wiekszych firm, co za tym idzie, bezrobocie zacznie rosnac. Eksport ktory jest kolem zamachowym wielu gospodarek europejskich ( chocby Niemiec, Francji czy Szwecji ) moglby rowniez odgrywac taka sama role w Polsce, naturalnym rynkiem dla naszych produktow moglby byc wschod. Drazniac bezrefleksyjnie Rosje strzelamy sobie w stope, a na nasze miejsce wchodza firmy z Niemiec i Francji. Za glupote takich Cierniow, bo im sie Rosja nie podoba - bo imperialna i traktuje nas jak swoja prowincje hahaha zaplaca wszyscy Polacy.
Twierdzisz, ze lewica nie przytoczyla zadnego racjonalnego argumenty. Alez przytoczyla, gdyz PPP to jeszcze nie wszystko.
1) Iran nie jest zagrozeniem dla Europy i dlugo jeszcze nie bedzie, zas Polska moze stac sie celem atakow terrorystycznych
2) Udowodniono, ze mozna skutecznie zaatakowac terytorium Polski z...obwodu kaliningradzkiego, gdyz tarcza nie zdolalaby pociskow wystrzelonych z tak bliskiej odleglosci po prostu wylapac.
3)Niepotrzebnie zaostrza ona nasze stosunki z Rosja, gdyz to nam zwyczajnie sie nie oplaca. Odbije sie to zle na naszej gospodarce, gdyz ofiare za glupote zaplaca nasi eksporterzy i ich pracownicy.
4)Rosja moglaby zaatakowac jedynie wtedy, gdy poczuje sie zagrozona ( vide Gruzja ), granie jej na nerwach i prowokowanie, prowadzi wlasnie do takiego finalu ergo tarcza byc moze zwieksza nasze bezpieczenstwo przeciwko Iranowi ale zmniejsza wobec Rosji.

Dodajmy do tego, ze kryzysy na linii Polska-Rosja nie byly spowodowane jedynie imperialna jak to nazywasz polityka Ruskich, ale byly czesto ( nie zawsze ) prowokowane przez strone polska. Wiesz nie wszystko co napisza w tyg. "Wprost" czy w Wybiorczej musi byc nastepnie prawda. Dobor Twojego slownictwa jest symptomatyczny Cierniu.

W tej sprawie nie podales zadnych argumentow opartych na prawdzie, tylko kilka wyswiechtanych banalow ( imperializm, traktuja nas jak zbuntowana prowincje, blablabla, ty cytujesz teraz Kaczynskiego i Sikorskiego, moze jeszcze napiszesz, ze gazociag miedzy Rosja a Niemcami to nowy pakt Ribentropp-Molotow? )

ps
Polska nigdy nie bedzie tym, czym dla stanow jest Izrael, z drugiej strony Rosja jest naszym sasiadem, z ktorym warto utrzymywac dobre stosunki. Ende

autor: Bogusław_Siemiątkowski, data nadania: 2008-08-15 12:06:08, suma postów tego autora: 700

W oswiadczeniu

pewnie sformułowanie dotyczace gwarancji amerykanskich zostało skonstruowane niezbyt jednoznacznie. Chodziło o to że "gwarancje amerykanskie" to w istocie gwarancja tego, że USA bedą przy pomocy maluczkich serwilistycznych krainek jatrzyc przewciwko Rosji narazajac te krainki na niezły łomot. O oświadczeniu PPP pisze.
Nana- masz racje co do logiki rządzacej światem, pozycji Rosji itd. To nie świat z którym lewica się godzi, ale jeszcze trudniej sie zgodzić z tym co USA robi wciagajac to Polske. Z jednym zastrzezeniem masz racje- że Polacy to madry naród. Poparcie dla tarczy rośnie bowiem wraz z wyższym wykształceniem i pozycją materialną. Wiec tu nie optyka narodowa jest adekwatna a klasowa.

autor: Ewa G, data nadania: 2008-08-15 12:08:04, suma postów tego autora: 398

Nie - amerykańskiej tarczy.

Kiedyś Konrad mazowiecki za namową pewnej baby zaprosił do Polski Krzyżaków. Jakie były tego skutki, wiemy.

Rosjan do Polski nikt nie zapraszał, sami przyszli za zgodą amerykanów i anglików (ich rządów). Byli krócej, i specjalnych szkód nie wyrządzili.

Obecnie garstka nawiedzonych rusofobów, bez zgody społeczeństwa naraża mój kraj na niebezpieczeństwo.
Konrada rozlicza historia, tych powinien Trybunał Stanu.

Tusk chciałby być prezydentem, prędzej mi ręka uschnie niż otrzyma mój głos.
Józef Brzozowski Żory

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2008-08-15 12:22:01, suma postów tego autora: 441

Do zwolenników tzw. "tarczy"

Naprawdę chcecie zamontować w Polsce śmiercionośnią broń niosącą zagłade? Może pompatycznie, ale dla mnie to jest skandal, mnie to po prostu przeraża, te rakiety moga zniszczyć świat.

autor: Getzz, data nadania: 2008-08-15 12:41:51, suma postów tego autora: 3554

Pikieta

Wiadomo z góry, że pikieta organizowana przed godziną 16.00-17.00 w dzień powszedni będzie nieliczna. Mało kto może się na godzinę czy półtorej wyrwać z pracy.
Trzeba teraz zrobić spotkanie środowisk antywojennych i zastanowić się co dalej, bo 30 osobowe pikiety nie mają sensu w tak poważnej sytuacji

autor: Cisza_, data nadania: 2008-08-15 12:55:07, suma postów tego autora: 2083

Jeszcze o rakietach Patriot

Pomijając już fakt o znaczeniu pierwszorzędnym, że nie mam ochoty być wystawiana na zagrożenie z powodu przerośniętych ambicji paru - pożal się Boże - polityków, to rzekoma ochrona przed tym zagrożeniem jest także pożal się Boże. Same źródła amerykańskie podają, że tylko 40 procent prób z tą bronią zakończyło się sukcesem. 40-procentowa skuteczność - to się nazywa gwarancja bezpieczeństwa, co?

Czyżby Tusk z Kaczyńskim o tym nie wiedzieli? Może za parę lat powiedzą jak Kwachu, że gdyby wiedzieli, to...

Nie mówiąc już o tym, że rakiety Patriot nijak się mają do bomby w metrze czy na targowisku.

autor: zielona, data nadania: 2008-08-15 13:17:29, suma postów tego autora: 861

@Bogusław_Siemiątkowski

Bawisz się w moją analizę psychologiczą i gadasz bzdury zamiast pisać na temat ;) Jeśli powstałaby lista rusofobów to mnie by na niej z pewnością nie było. Mam na uczelni znajomych Rosjan (bardzo negatywnie nastawionych do polityki Kremla!), sam jako tako język rosyjski znam i się tego nie wstydzę. Przeciwnie, Rosjanie mają dużo świetnych książek z matematyki (nie przetłumaczonych nigdy na angielski), które przydają w pracy naukowej.

Mnie nie podobał mi się ton wypowiedzi Kaczyńskiego, nie podoba mi się odwracanie kota ogonem (''Gruzja padła ofiarą agresji'' - kłamstwo, rozejm z Soczi wypowiedziała Gruzja!), ale tarcza to inna sprawa.

Ustalmy coś - Ja NIE JESTEM ZWOLENNIKIEM TARCZY. Ja po prostu obśmiewam głupie argumenty, których źródłem są niedokształceni wierzący w to co gadają oraz stare komuchy (do niedawna z SLD) ;)

Właśnie, przytoczone przez Ciebie argumenty tylko potwierdzają, że lewica opartych na PRAWDZIE argumentów nie posiada. Jeśli wierzysz w to co napisałeś (tarcza wymierzona w Iran, tarcza nie ochroni polski, zagrożenie z kaliningradu) to sorry, ale przykro mi, że dałeś się zrobić w konia przez Millera i resztę. Po kolei.

''1) Iran nie jest zagrozeniem dla Europy i dlugo jeszcze nie bedzie, zas Polska moze stac sie celem atakow terrorystycznych''
Od kiedy tarcza ma być wymierzona w Iran? Mamy demokrację, więc ludziom gada się różne bzdury ;) Jak widać słusznie, bo ludzie w te bzdury wierzą.

''2) Udowodniono, ze mozna skutecznie zaatakowac terytorium Polski z...obwodu kaliningradzkiego, gdyz tarcza nie zdolalaby pociskow wystrzelonych z tak bliskiej odleglosci po prostu wylapac.''
Serio?! Szok! :D
Skąd w ogóle przyszedł Ci do głowy pomysł, że tarcza ma chronić terytorium Polski? Takich bzdur nawet Amerykanie w mediach nie publikowali :D
Zupełnie nie wiem o co chodzi z Kaliningradem. Może na użytek mediów Federacja rozmieści tam Iskandery, ale co z tego? Bardziej obawiałbym się rakiet dalekiego zasięgu, a tych wcale nie trzeba rozmieszczać w Obwodzie. One z pewnością są już dawno rozmieszczone.

''3)Niepotrzebnie zaostrza ona nasze stosunki z Rosja, gdyz to nam zwyczajnie sie nie oplaca. Odbije sie to zle na naszej gospodarce, gdyz ofiare za glupote zaplaca nasi eksporterzy i ich pracownicy.''
Nonsens. Komuna się skończyła, a Rosyjscy biznesmeni potrafią liczyć kasę. Oni od nas kupowali nie dlatego, że ''tak wypadało'', ale bo było zapotrzebowanie. Gdy wstrzymano handel mięsem to w mediach pokazywano tylko naszych, ale nie pokazywano jak poszły w górę ceny mięsa w rynkach docelowych. To się nikomu nie opłacało.
Analogicznie jest z zakręceniem kurka. Ty naprawdę w to wierzysz? Jak zakręcą kurek to nie dostaną kasy. Chociaż tego akurat szkoda, bo Polska jest w stanie sobie doskonale poradzić bez ich surowców (i jeszcze sama te surowce eksportować).

''4)Rosja moglaby zaatakowac jedynie wtedy, gdy poczuje sie zagrozona ( vide Gruzja ), granie jej na nerwach i prowokowanie, prowadzi wlasnie do takiego finalu ergo tarcza byc moze zwieksza nasze bezpieczenstwo przeciwko Iranowi ale zmniejsza wobec Rosji.''
Nie no, Ty chyba naprawdę wierzysz, że tarcza jest wymierzona przeciwko Iranowi :D A mnie odsyłasz do oglądania mapy, ech. Ja się nie czuję zagrożony ze strony Rosji i mam nadzieję, że tak pozostanie. Polska na samej
tarczy nie zyska nic. Nie mam pojęcia co zawiera ostateczna umowa, ale mam nadzieję, że trochę $$ do nas spłynie.


BTW, twierdzisz, że mój język jest symptomatyczny dla GW i Wprost. Nie wiem, bo Wprost nie czytałem od lat:P
Bardziej mnie martwi, że Twój dobór argumentów jest symptomatyczny dla starych wyjadaczy typu Miller. Przy czym on pewnie nie wierzy w te bzdury, które wypowiada.

autor: Cierń, data nadania: 2008-08-15 13:25:41, suma postów tego autora: 133

@Zielona

"Nie mówiąc już o tym, że rakiety Patriot nijak się mają do bomby w metrze czy na targowisku."
Rosjanie i takie metody? Tarcza NIE JEST PRZECIW IRANOWI, nie wierzcie w brednie z TV!

autor: Cierń, data nadania: 2008-08-15 13:28:43, suma postów tego autora: 133

getzz

w jaki sposób pociski antyrakietowe mają nieść zagładę?

autor: dr(e)s, data nadania: 2008-08-15 19:29:40, suma postów tego autora: 1539

tarcza rakietowa

Dlatego że w praktyce jest to zwykła wyrzutnia rakiet mogąca miec zastosowanie ofensywne. Więcej na http://www.irak.pl/ChomskyoTARCZY.htm

autor: Zain, data nadania: 2008-08-15 22:11:50, suma postów tego autora: 16

dres

Nie rozumiesz, ze zainstalowanie tego śmiercionośnego gówna u nas doprowadzi do zniszczenia świata?
Karaluchy tylko będą miały się dobrze.
Ja nie chcę wojny, rakiet (ani neokonsUSA, ani ruskich), ja chcę pokoju.
"Nie ma drogi do pokoju, jedyną drogą jest pokój."
Kto to powiedział? Wiecie forumiaki-rasiści?

autor: Getzz, data nadania: 2008-08-16 01:04:54, suma postów tego autora: 3554

Jestem przerażony....

Te rakiety to zagłada...
Zielona już o tym wspominała

autor: Getzz, data nadania: 2008-08-16 01:25:25, suma postów tego autora: 3554

@ciern

Ehm...Argumenty godne wyzelowanego mlodieniaszka z mlodziezowki PO.
Zanim zadam Ci dwa pytanie przypomne tylko, ze biznesmeni rosyjscy nie musza niczego liczyc, gdyz to kreml decyduje czy zamknac granice dla polskich produktow i na ich miejsce poszukac, dajmy na to niemieckich.
Pytania: czemu ma wlasciwie sluzyc ta tarcza Twoim zdaniem i ile pieniedzy zarobilismy na wojnie w Iraku?
To byly oczywiscie pytania retoryczne...

autor: Bogusław_Siemiątkowski, data nadania: 2008-08-16 01:32:21, suma postów tego autora: 700

@Bogusław_Siemiątkowski

Panie Bogusławie, nie umiesz pan gadać bez wycieczek osobistych to nie będziemy gadać bo nie mam zamiaru schodzić do takiego poziomu :) Robisz mi pan analizę psychologiczną i wpychasz mnie do młodzieżówki (lol) PO żeby ukryć swoją niekompetencję? ;) To się nie uda, bzdury widać od razu.

Na jedno odpiszę: pisząc o braniu mięsa z Niemiec zamiast z Polski dowodzisz pan tylko swojej niewiedzy ekonomicznej. Pan widać nie wiesz, że mięso z Niemiec jest trzykrotnie droższe od polskiego i dla Rosji to będzie beznadziejny interes.
Dodatkowo, gdy Kreml przestanie brać mięso z Polski to ceny dla Rosjan jeszcze automatycznie podwyższą inne kraje. Tak było ostatnim razem, tylko mało kto w polskich mediach o tym mówił, bo to prawa rynku, a nie polityka.

autor: Cierń, data nadania: 2008-08-16 12:17:48, suma postów tego autora: 133

@Ciern

Nie odpowiedziales na zadne moje pytanie. Nie powiem aby mnie to zaskoczylo.
Ceny miesa niemieckiego nie musza byc wcale wyzsze od polskiego. O ostatecznej cenie decyduja posrednicy, ktorzy narzucaja swoje marze. Takie sa prawa rynku. Zachodnie nie musi byc rowniez drozsze od polskiego, dobrym przykladem sa niemieccy rzemieslnicy pracujacy na budowach we Wroclawiu.
Druga sprawa, to chyba nie chcesz negowac faktu, ze Rosja zamykala granice dla naszych produktow?

autor: Bogusław_Siemiątkowski, data nadania: 2008-08-16 12:46:03, suma postów tego autora: 700

@Ciern

Jeszce raz odniose sie do twojej odpowiedzi na moje 4 argumenty przeciwko tarczy, gdyz musze przyznac dawno takiego belkotu nie czytalem*.
Kurka zakrecac nie beda, nie boje sie tego i nigdy tez o tym nie pisalem. Widac, ze nie tylko ze zrozumieniem rzeczywistosci masz problemy ale rowniez z rozszyfrowaniem tekstu pisanego. Moj drugi punkt byl odpowiedzia na niektore spekulacje, ze tarcza moglaby nas chronic przed atakiem z Rosji. Nie bedzie chronic co jest faktem. Mieso nie jest jedynym produktem ktory eksportujemy do Rosji. Jest ich cala masa, od owocow przez kosmetyki po materialy budowlane. Jezeli nie my, to ktos inny wejdzie na nasze miejsce, ceny nie musza byc wcale wyzsze.

Ale to co zaciekawilo mnie najbardziej to jeden fragment twojej wypowiedzi:
"Polska na samej tarczy nie zyska nic. Nie mam pojęcia co zawiera ostateczna umowa, ale mam nadzieję, że trochę $$ do nas spłynie." O co w nim chodzi? Po co ta tarcza, skoro nie zyskamy nic? Troche dolarow ma splynac? A jak wyglada sprawa z naszym offsetem? Ile kosztowala nas zawierucha iracka? Niczego to cie jeszcze nie nauczylo? No coz, kasa, kasa, kasa. Dolary sa dla ciebie az tak wazne, ze nie potrafisz racjonalnie ocenic sytuacji. EOT.


* postow Sumusia nie uwzgledniam, gdyz sa one klasa sama w sobie

autor: Bogusław_Siemiątkowski, data nadania: 2008-08-16 13:52:19, suma postów tego autora: 700

Może jednak jest ktos kto będzie mógł

mnie przekonać, że nie mam czego się obawiać w związku z tymi strasznymi rakietami (a wciąż się obawiam).
A kto inny może przekona mnie, że do czegokolwiek jest to nam potrzebne?
A ktoś jeszcze inny może w racjonalny sposób wyjaśni mi, że zgadzanie sie na tę śmiercionośnią broń (wciąż tak o tym myśle) to nie jest skrajne włazidupstwo administracji Busha.

autor: Getzz, data nadania: 2008-08-16 15:20:38, suma postów tego autora: 3554

Ciern

Jezeli tarcza nie ma chronic polskiego terytorium i jak sam napisales, nic na niej nie zyskamy procz kilku dolarow ( zupelnie jak w przypadku tych miliardowych kontraktow w Iraku ), to czemu ma ona sluzyc i jaki jest sens wchodzic z naszej strony w ten biznes?
Narzekasz, ze lewica nie przestawila zadnych wiarygodnych argumentow, tylko, ze z tego co piszesz wynika, ze na inwestycji nic nie zyskamy - wychodzac na zero. A mimo to nadal ja popierasz. Przeciez to jest jakies pisowsko-korwinowsko-peowskie oszolomstwo!

Podalem 4 argumenty ktore neguja potrzebe instalacji tarczy na naszym terytorium. Ani ich nie zrozumiales, ani nie potrafiles zanegowac. Rosja zamykala granice na nasze produkty, ale ty nie widzisz w tym zadnego zagrozenia, mimo, ze ludzie pracujacy w firmach eksportujacych na wschod, przestrzegaja przed embargiem.

Tarcza to wieksze zagrozenie naszego terytorium a takze gospodarki.

autor: Bogusław_Siemiątkowski, data nadania: 2008-08-16 15:46:04, suma postów tego autora: 700

Wot, duraki. Armia Czerwona trzymała glowice jądrowe i nikt się nie bał

teraz parę rakiet zamontują, a lewacka młodzież już płacze ze strachu.
Towarzysze, nie bójcie się - dopóki Wasz wodzuś z Kremla zdaje sobie sprawę z własnych możliwości i koncentruje się na państwach 100-krotnie słabszych militarnie, dopóty tarcza będzie spokojnie rdzewieć.
Patrioty oczywiście się przydadzą - trzeba podziękować Liliputinowi, bo gdyby nie jego agresja na Gruzję to Polska nie mialaby mocnego argumentu za Patriotami. Dzieki LiliPutinowi wynegocjowaliśmy więcej.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-08-16 18:18:23, suma postów tego autora: 6199

Sumienie

nic mi nie wyjaśniłeś.

autor: Getzz, data nadania: 2008-08-16 18:53:07, suma postów tego autora: 3554

getzz

w jaki sposób antyrakiety są śmiercionośne??? żenada, hehe...

autor: dr(e)s, data nadania: 2008-08-16 19:55:22, suma postów tego autora: 1539

@Ciern

"Analogicznie jest z zakręceniem kurka. Ty naprawdę w to wierzysz? Jak zakręcą kurek to nie dostaną kasy. Chociaż tego akurat szkoda, bo Polska jest w stanie sobie doskonale poradzić bez ich surowców (i jeszcze sama te surowce eksportować"

Tym fragmentem udowoniles, ze jestes oszolomem majacym problemy z rzeczywistoscia. Nie potrzebujemy importowac gazu i ropy? No niesamowite. I do tego mozemy swoje surowce eksportowac do innych krajow? Cudo! Wybacz, ze niesmialo zapytam ale czy moglbys to jakos udowodnic? Cholera, czemu to az czemu do tej pory nikt na to u nas nie wpadl? Brakowalo pewnie wsrod doradcow naszego Ciernia, ktory juz wie, ze nie potrzebujemy rosyjskiego ani norweskiego gazu.

"Właśnie, przytoczone przez Ciebie argumenty tylko potwierdzają, że lewica opartych na PRAWDZIE argumentów nie posiada. Jeśli wierzysz w to co napisałeś (tarcza wymierzona w Iran, tarcza nie ochroni polski, zagrożenie z kaliningradu) to sorry, ale przykro mi, że dałeś się zrobić w konia przez Millera i resztę."

Piszesz, ze oficjalny powod to bajka. Tak jak wyzej, masz na to jakies dowody? Czemu ma w koncu sluzyc tarcza? Ja pisze, ze oficjalny powod jest absurdlany, gdyz takiego zagrozenia nie ma. Probuje odnosic sie do faktow. Ty wysmiewasz oficjalne informacje, piszac, ze to dla ciemnego ludu. OK, w takim razie napisz jaka jest prawda, bo jak sam twierdzisz podobno opierasz sie na niej.

BTW
Czy jestes zwiazany z KP?

autor: Bogusław_Siemiątkowski, data nadania: 2008-08-16 18:20:58, suma postów tego autora: 700

@Ciern

I jescze jedna rzecz. Napisales
"Polska jest w stanie sobie doskonale poradzić bez ich surowców (i jeszcze sama te surowce eksportować)."

:-)
A poza tym wszyscy zdrowi?
Nie potrzebujemy gazu z Rosji, powiadasz? No niesamowite! A gdzie znajduja sie te tajemnicze zloza surowcow, ktore nie tylko pokryje nasze rodzime zapotrzebowanie, ale rowniez beda mogly byc eksportowane? Moglbys nas ciemny lud oswiecic w tym temacie? Jak sam twierdzisz opierasz sie na prawdzie, zatem slucham - powiedz nam prawde, cierniu.

Aha, co do cen zachodnich produktow eksportowanych do Rosji. Prawa rynku sa takie, ze gdy towar jest za drogi to nikt go nie kupi. Proste to jak konstrukcja cepa. Dlatego tez, podwyzka podatku VAT czy tez drozsze ceny paliw, nie musza sie przekladac na podwyzki cen produktow w sklepach. Dzieje sie to dlatego, ze konkurencja szuka swojego miejsca na rynku. Podwyzka cen produktow moze sprawic ze towar stanie sie nie atrakcyjny i wystarczy, ze tylko jeden producent nie wykona tego kroku, aby mogl zdobyc rynek, kosztem tych producentow, ktorzy wyzsze ceny paliwa wliczyli w cene. Dlatego zanim dojdzie do podwyzek, wszyscy wszystkich sonduja i nikt nie chce byc tym jedynym ktory podniesie ceny. Tak to dziala. Nie jest prawda, ze jak zabraknie polskich tanszych produktow, to zachod zacznie nagle windowac ceny do gory, gdyz Rosja tego nie kupi, a zachod niczego nie sprzeda. Wazna role odgrywaja rowniez posrednicy. Dobrym przykladem sa samochody Toyoty, ktore w Niemczech sa tansze niz w Polsce ( pisze o samochodach nowych, z salonu ). Dzieje sie to nie spowodu podatkow itp., ale dlatego, ze nasi posrednicy stosuja wyzsze marze niz ich niemieccy odpowiednicy. Rynek nie musi byc racjonalny, on tylko bywa.

autor: Bogusław_Siemiątkowski, data nadania: 2008-08-16 20:29:53, suma postów tego autora: 700

patrioty to iluzja bezpieczenstwa...

Pomine kwestie samej tarczy, bo mi rece opadaja;)
wszyscy pomijaja zupelnie podstawowa sprawe: skoro mainstream juz nawet nie upiera sie, jak robiono to na poczatku, ze tarcza ma chronic rowniez Polske (co bylo zupelnym idiotyzmem), trzeba pomyslec o skutecznosci baterii Patriot. Pamietacie pierwsza wojne w Zatoce? Izrael mial duuuzo wiecej niz jedna baterie- a nawet przestazalych scudow nie udalo sie wszystkich przechwycic...
Skoro Patrioty sa tak wspaniale- to po co wogole tarcza? Przeciez wystarczyloby Patriotami obsadzic granice USA, prawda?
Nowoczesne pociski rosyjskie sa znacznie trudniejsze do przechwycenia niz scudy Saddama z lat 80-tych. Jakkolwiek Patrioty byly od tamtego czasu modyfikowane, to znajac nasze przygody z uzbrojeniem amerykanskim dostaniemy mozliwie najstarsza wersje i pewnie jeszcze kaza nam za to placic...
Jednym slowem- USA, gdy juz popracuja nad skutecznoscia tarczy- beda mialy ochrone przed atakiem jadrowym, my dostajemy iluzje.

autor: MJ, data nadania: 2008-08-19 10:56:59, suma postów tego autora: 1280

Dodaj komentarz