Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

MEN promuje wolne oprogramowanie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

znakomita wiadomość

Ja dodatkowo polecam Linuksa jako system operacyjny. Osobiście od prawie trzech lat używam bezpłatnej dystrybucji Mandriva free - aktualnie Mandriva 2008 FREE - do wszystkich zastosowań biurowych i domowych jest wręcz idealna - a dodatkowo system się nie "sypie" i nie łapie wirusów.

autor: towPawel, data nadania: 2008-08-17 21:24:05, suma postów tego autora: 125

writer nie jest zły i dorównuje wordowi, ale calc czy impress

są już nieco gorsze niż excel czy powerpoint, ale nadal używalne. Natomiast oo Base to już porażka na całego i nie dorasta nawet do pięt accesowi, nawet temu w wersji 97 (sprzed 11 lat!).

"Korzystanie z Office wymaga wykupienia licencji, cena takiej licencji w standardowej wersji wynosi blisko 1000 zł."

tyle że akurat szkoły nie płacą takich licencji, wiec jest to troche wyolbrzymianie.

"(o linuksie) do wszystkich zastosowań biurowych i domowych jest wręcz idealna - a dodatkowo system się nie "sypie" i nie łapie wirusów"

czy ja wiem? 2-3 lata temu regularnie pracowałem na suse (wersji nie pomnę) i zaliczał on przynajmniej jeden pad na dobę, przy czym jedyne co na nim używałem to własnie open office.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2008-08-18 13:10:24, suma postów tego autora: 2714

Dodaj komentarz