Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

SLD: Olejniczak i Pastusiak przeciwko tarczy

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Przeciwko?

A to nie ich mentor Kwaśniak się na to zgadzał? Spadaj Olejniczak!

autor: Getzz, data nadania: 2008-08-19 21:34:21, suma postów tego autora: 3554

JA TEŻ !!!!

Od samego początku.

autor: debiliusz, data nadania: 2008-08-19 22:10:48, suma postów tego autora: 7

Getzz,

liczy się teraźniejszość, a nie zamierzchła przeszłość.
Czy przeciw tarczy mają być tylko "znaczący" politycy typu Żebrowskiego i Ziętka?

autor: ABCD, data nadania: 2008-08-19 22:11:56, suma postów tego autora: 20871

Gdyby byli

przy wladzy, tez by podpisali.

autor: Wilkinson, data nadania: 2008-08-19 22:38:13, suma postów tego autora: 461

Masz rację ABCD,

nie liczy się że SLD forsowało sługusowstwo wobec USA a Pd która była w LiD popierała i popiera tarczę, liczy się to że teraz działają pod publiczkę na zebranie trochę poparcia od ludzi gdy nie są u władzy i nie mają na nic wpływu. To się liczy i jest najważniejsze.

Pewnie nie liczy się to że za Janika strzelali do rolników z Samoobrony teraz pewnie jakby ich zapytać kochają rolników i to się liczy.

Już Cię ta chęć dokopania co poniektórym sama po głowie kopie.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2008-08-19 23:20:10, suma postów tego autora: 2743

A skąd wiemy,

co u władzy zrobiliby Żebrowski i Ziętek?

autor: ABCD, data nadania: 2008-08-19 23:21:55, suma postów tego autora: 20871

...

SLD to przestepcze g.wno majace krew Afganczykow, Irakijczykow, polskich chlopow i zwiazkowcow na rekach i w tej sprawie gra pod publiczke - to jasne -
... kto to jest do nedzy Zebrowski? Ten aktor?

autor: _Michal_, data nadania: 2008-08-19 23:34:06, suma postów tego autora: 4409

Michale,

Andrzej Żebrowski jest działaczem Pracowniczej Demokracji.

autor: ABCD, data nadania: 2008-08-20 00:31:39, suma postów tego autora: 20871

L'ordre règne à Varsovie...

Czemu ludziom tak trudno pojąć, że silnemu, a w tym wypadku najsilniejszemu bardzo trudno się bezkarnie przeciwstawiać i stać na to nielicznych? Przecież sytuacja wygląda tak, że Zachód nie stanie za nami murem przeciw SZAP, a na to by Rosjanie znów stali się naszym patronem niewielu ma ochotę. Kto więc pozostał? A tak, wiem, wiem! Niepodległość, samostanowienie, demokracja, społeczeństwo obywatelskie, itd, itp... A potem żyli długo i szczęśliwie ;-)

Prawda jest smutna, karty zostały już rozdane, a ten pionek czy inny Tusk, to tylko statyści..

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2008-08-20 00:44:34, suma postów tego autora: 3566

???!!!

"Polska będzie musiała dążyć do obniżenia poziomu NIEBEZPIECZEŃSTWA..."

Czy Olejniczak naprawdę tak powiedział?
W jakim to jest języku?
Co to znaczy i oznacza?
Niech mi ktoś kumaty objaśni
Może "Olej" mi wytłumaczy?...

A pan, panie Longinie, niech się bierze za biografie dwóch Debiliszy, a nie tłumaczy nam, że "Baza nie będzie obiektem turystycznym dla turystów do zwiedzania". Będzie, proszę szanownego Longina, jak najbardziej będzie - do zwiedzania i do odwiedzania - dla kurw (za przeproszeniem), dla prostytutek (z szacunkiem), dla cichodajek (bez przeproszenia ale z szacunkiem), a nawet dzieci gwałconych przez dzielnych marines (i naprawdę nie wiem już co powiedzieć)...

(_*_)
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-08-20 07:30:35, suma postów tego autora: 5956

Może

Może ktoś z lewaków wreszcie mi wyjaśni, w jaki sposób instalacja tarczy zmniejszy nasze bezpieczeństwo? Ale konkrety, bo póki co to jedna strona twierdzi, ze tarcza zwiększy, a druga strona, że zmniejszy nasze bezpieczeństwo.

Ale argumentów żadnych żadne ze stron dyskusji nie przedstawia.

autor: kwak, data nadania: 2008-08-20 09:53:16, suma postów tego autora: 1207

co za sekciarskie czepialstwo

cieszmy sie,ze sa pzreciw i glosno o tym mowia, co by było, gdyby było zostawmy bajkopisarzom.
Zamiast zewrzec szeregi pzreciwnikow militaryzmu, znow glupie spory o drobiazgi.

autor: Wujek Włodek, data nadania: 2008-08-20 10:55:08, suma postów tego autora: 141

kwak - tarcza wpływa na psychikę lewaków. Oni boją się tego, że jest hamerykańska :)

Gdyby Putin chciał wybudować bazę z rakietami wymierzonymi w Nowy Jork, lewacy byliby zachwyceni. Poziom antyamerykańskiej fobii jest u wielu goszystów porównywalny jedynie z ich fobią antykatolską.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-08-20 11:03:33, suma postów tego autora: 6199

Arogancja władzy.

No ładnie!
Nie dość że mamy bronić tych bandytów, narażać Polskę, to jeszcze dpołacać do tego interesu:
"Rząd powinien to zrekompensować i zniwelować wszystkie skutki, które wynikają z budowy tarczy w Redzikowie " argumentował Pastusiak.
Panie Pastusiak, te kwoty powinny być płacone nie z naszych pieniędzy, a ewentualnie jak chcecie to płaćcie ze swoich. Kaczyński, wielki zwolennik tarczy niech dołoży.

ORDYNARNA AROGANCJA WŁADZY na tym właśnie polega, że robią to co chcą, a za to musimy płacić my wszyscy!
Józef Brzozowski

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2008-08-20 11:04:07, suma postów tego autora: 441

Panie kaktus - na naszych chłopców w Iraku i Afganistanie płaci Pan o wiele większe pieniądze

Rozumiem, że jest Pan anarchistą, która jest przeciwny państwu, jako instytucji?

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-08-20 11:34:44, suma postów tego autora: 6199

Panie Sumienie

A w zasadzie którego Narodu jest Pan sumieniem?

autor: szerszeń, data nadania: 2008-08-20 11:41:43, suma postów tego autora: 1073

Panie Sumienie,

nie drażnij mnie Pan.

Chętnie będę płacił na więzienie dla tych co działają na szkodę Polski. A wysłanie Wojska Polskiego do Iraku i Afganistanu uważam za działanie na szkodę Polski.

ORDYNARNA AROGANCJA WŁADZY potrzebuje takich co będą tłumaczyć ciemnemu ludowi jedynie słuszne działania władzy.
Pan jestesteś im potrzebny.

Pańskie skrajności są złośliwe, i nie prowadzą do wypracowania jakichś wspólnych poglądów a do nic nie wnoszących konfliktów słownych.

Bardzo proszę, jak Pan będzie czytał komentarze, o pomijanie komentarza podpisanego: kaktusnadłoni.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2008-08-20 11:58:55, suma postów tego autora: 441

Panie szerszeń

Jestem Sumieniem Narodu przez setki lat ciemiężonego przez Moskali i Teutonów, Narodu Kopernika, Chopina, Skłodowskiej-Curie i Mickiewicza. Narodu dumnego ze swej historii i znanego przede wszystkim z tego, że przed nikim nie zginał karku, ani przed Moskalem, ani Teutonem. Narodu, który po wielokroć podnosił się z ruin i zgliszczy, niczym Feniks. Narodu, którego duch nigdy nie zginie i którego nie zatopią lewicowcy w swej plwocinie.
Tego Narodu jestem właśnie Sumieniem.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-08-20 12:12:40, suma postów tego autora: 6199

Kopernik

był Niemcem, drogie Sumienie.

autor: Czerwony, data nadania: 2008-08-20 12:24:04, suma postów tego autora: 111

Kwaku, sprawa jest dosyć prosta

Pomijam w tej chwili argumenty pacyfistyczne, antyamerykańskie itp. bo akurat mnie specjalnie nie interesują.
1. Globalne bezpieczeństwo przez ostatnich kilkadziesiąt lat zapewniała gwarancja wzajemnego zniszczenia, rozwój systemów obrony antyrakietowej tę kruchą równowagę narusza i zwiększa tym samym ryzyko wybuchu "wielkiej wojny".
2. Budowie elementu tarczy w Polsce - przypomnijmy, systemu służącego do obrony USA - towarzyszy ogólna opinia typu "tarcza nas obroni" itp. To zaś odbije się niewątpliwie na wydatkach na obronność naszego kraju i w razie rzeczywistego konfliktu z którymś z sąsiadów zostaniemy z goła d...

autor: west, data nadania: 2008-08-20 12:22:24, suma postów tego autora: 6717

Czerwony

Pomyliłeś kanonika Kopernika z kapitanem z Kopenick.

autor: Yoryk, data nadania: 2008-08-20 12:30:21, suma postów tego autora: 61

Czerwony - Niemiec piszący po łacinie? :)

A Chopin to pewnie Francuz?

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-08-20 13:03:45, suma postów tego autora: 6199

Yoryk

absolutnie nie. Sumienie, jako prawdziwy przedstawiciel narodu polskiego, winien rozróżniać przynależność etniczną od państwowej. A etnicznie astronom i poddany Regni Poloniae był Szkopem, Szwabem, Helmutem, lub, jak wolą fani politycznej poprawności, Niemcem. Jeśli Sumienie chce bronić Niemca Kopernika przed Teutonami to mamy niezły historyczny schiz podlany swojskim nacjonalizmem.
A, no i jeszcze ten polsko-francuski Chopin i podwileński Piłsudski przemawiający do ludności Mińska (Litewskiego, nie Mazowieckiego) w czystym narzeczu białoruskim... Czymże jest naród? A cała sytuacja staje się jeszcze bardziej przygnębiająca, gdy przypominamy sobie cytatę o żydowskim pochodzeniu sumienia. Nie, nie tego naszego Sumienia Narodu. Każdego pojedynczego sumienia.

autor: Czerwony, data nadania: 2008-08-20 13:05:39, suma postów tego autora: 111

Ale jedno pytanie tow. Pastusiakowi trzeba zadać

Gdzie był, kiedy Polska raźnym krokiem maszerowała do NATO? Przecież obecna sytuacja jest prostą konsekwencją rezygnacji na przełomie lat 80/90 z samodzielnej polityki obronnej.

autor: west, data nadania: 2008-08-20 13:14:11, suma postów tego autora: 6717

Yoryk


Kopernik nie znał pojęcia "naród". Nie jego wina. A Sumusiowi trzeba wybaczyć to jego fiksum-dyrdum. Nie wypada się pastwić nad człowiekiem cierpiącym. A cierpi - za miliony!

autor: krik, data nadania: 2008-08-20 13:13:48, suma postów tego autora: 1649

Czerwony i krik - Kafka to czeski Żyd, piszący po niemiecku.

Zgadnijcie, kochani z którym narodem się utożsamiał.
A potem napiszcie coś o narodzie białoruskim, którego tysiącletnią historię znacie zapewnie na pamięć.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-08-20 13:36:34, suma postów tego autora: 6199

west

"Globalne bezpieczeństwo przez ostatnich kilkadziesiąt lat zapewniała gwarancja wzajemnego zniszczenia, rozwój systemów obrony antyrakietowej tę kruchą równowagę narusza i zwiększa tym samym ryzyko wybuchu "wielkiej wojny".

Zgoda, tyle że fundamentem istnienia tego bezpieczeństwa było istnienie dwóch supermocarstw, posiadających wyłączność na posiadanie broni jądrowej.
W sytuacji, gdy dotychczasowy monopol na posiadanie broni jądrowej (lub szerzej: broni masowego rażenia) został przełamany i dysponuje nią kilkanaście lub kilkadziesiąt państw, prawdopodobieństwo niekontrolowanego jej użycia niepokojąco wzrasta.
Tarcza jest właśnie odpowiedzią USA na przełamanie monopolu w zakresie posiadania broni BMP - kiedyś nie była potrzebna, bo polaryzacja była wyłącznie dwubiegunowa.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-08-20 13:44:19, suma postów tego autora: 6199

west

1. Skoro tarcza zwiększa nasze zagrożenie. To może powiesz mi kiedy nas ktoś zaatakuje. Bez tarczy nas nie atakowali, głowę daję, że i z tarczą nas nie zaatakują. Dzisiaj przeczytałem, ze rosyjski generał powiedział, ze ze względu na tarczę Rosja nie będzie się dozbrajać, bo ma i w chwili obecnej wystarczającą siłę. I na prawdę wierzysz, ze z powodu 10 rakiet w Polsce, ktoś wywoła wojnę nuklearną?

2. nie bardzo rozumiem. Uważasz, że obecność tarczy zmniejszy nasze wydatki na obronę, czy wręcz przeciwnie?

autor: kwak, data nadania: 2008-08-20 13:45:22, suma postów tego autora: 1207

Kopernik była Niemką

I na tym poprzestańmy, towarzysze.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-08-20 13:49:34, suma postów tego autora: 6199

Sąsiadującą z nami Rosję spokojnie pokonamy w razie wojny konwencjonalnej.

Poza tym LiliPutin nigdy nie zaatakuje kraju, który jest w NATO.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-08-20 13:58:11, suma postów tego autora: 6199

...

Szybko, szybko, trzeba ostrzec Serbię. Nie są w NATO. Grozi im atak Rosji.

autor: prezio, data nadania: 2008-08-20 14:25:16, suma postów tego autora: 878

Sumienie,

gdyby któremuś z doradców Putina coś odbiło na tyle, że zaproponowałby atak na Polskę, Putin by się skrzywił i zapytał: "A na szto nam eto?"
Tak więc wygrać wojnę z Rosją będziesz mógł tylko na lap-topie.

autor: ABCD, data nadania: 2008-08-20 14:35:08, suma postów tego autora: 20871

ABCD - to LiliPutin grozi nam, a nie my jemu.

Więc to raczej on będzie musiał siąść do laptopa.
A tak BTW: "sąsiadująca z nami Rosja" to Obwód Kalinigradzki, który w wojnie konwencjonalnej bylibyśmy w stanie pokonać. I to tyle.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-08-20 15:20:28, suma postów tego autora: 6199

ABCD

W mojej Dąbrowie Górniczej) trwa akcja "Pij gruzińskie wina, nie bój się Putina". Biorę w niej udział aktywnie i w miarę intensywnie. Wszystkie gruzińskie wina wytrawne z pobliskiego sklepu już wypiłem i degustuję równie znakomite półsłodkie. Dzwoniłem niedawno do znajomego z Będzina, niezależnego, ale dość radykalnego lewicowca. Spytałem, czy dołączy do "Solidarnych z Gruzją." Trochę smęcił, że towarzystwo zbyt prawicowe. Na pocieszenie dodał: "Ale przyłączyłem się już do akcji picia gruzińskiego wina". W końcu, w wyniku kolejnych degustacji, złamał się i stwierdził, że chyba jednak wpadnie na kolejną manifestację.

autor: Yoryk, data nadania: 2008-08-20 15:23:02, suma postów tego autora: 61

Sumienie: ilość państw dysponujących bronią jądrową

wcale tak niepokojąco nie wzrasta. Co więcej, wszystkie te państwa to państwa duże (poza Izraelem), co najmniej średniorozwinięte, uprzemysłowione, dla których uderzenie odwetowe równa się fizycznemu unicestwieniu.
Dodatkowo, z polskiego punktu widzenia, elementy "tarczy" w przypadku jakiegokolwiek konfliktu będą pierwszym celem ataku - w wojnie, która w innym przypadku Polski może w ogóle nie dotyczyć.

autor: west, data nadania: 2008-08-20 15:43:45, suma postów tego autora: 6717

Kwaku, nie pisz "nas". To nie nasza tarcza

I nie nas będzie bronić. Oczywiście, w przypadku starcia z USA instalacje w Polsce staną się automatycznie celem ataku jądrowego. Ot, taki gratis od firmy.
Co do wydatków obronnych. Nie wiem, czy spadną, ale już i tak pełno w prasie od prawa do lewa biadolenia że kupujemy mnóstwo (co jest zresztą nieprawdą) sprzętu, a za te pieniądze można podnieść becikowe czy dołożyć do ZUS-u. Sam widziałem bodajże w Fakcie wielki tytuł "Tarcza nas obroni". A politycy bardzo lubią wierzyć w to, co sami wmawiają wyborcom.

autor: west, data nadania: 2008-08-20 15:52:05, suma postów tego autora: 6717

witam.

kwaku. Podam Ci jeden argument przeciw tarczy, który z powinien do Ciebie przemówić, ponieważ inne jak się domyślam znasz doskonale. Oto on: ponieważ nikt nie zna dnia ani godziny, o której jakieś państwo "osi zła", czy innego trójkąta bermudzkiego, zaatakuje SZAP, to nie ma sensu angażować się w czyjąś walkę z wiatrakami.

Pozdrawiam.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2008-08-20 20:17:15, suma postów tego autora: 3566

Panie Sumienie

Zastanawiam się czy w swych deklaracjach jest Pan bardziej żałośnie patetyczny czy patetycznie żałosny. Jedno jest pewne: nie zasługuje Pan nawet na ignorowanie Pana osoby; to byłby zbytek łaski. Uświadomię zatem Panu tylko to, że jak do tej pory, na szczęście, jest Pan absolutnie samozwańczym Sumieniem wyłącznie własnego wąziutkiego rozumku.
I dali Bóg - tak jeszcze jakiś czas zostanie.

autor: szerszeń, data nadania: 2008-08-20 21:03:01, suma postów tego autora: 1073

Panie szerszeń

Zastanawiam się czy jest Pan jedynie pozbawionym poczucia humoru ponurakiem, czy też dodatkowo jest Pan ignorantem. Z uwagi na mizerną liczbę Pańskich postów na tym forum, ignorancję mógłbym Panu wybaczyć. Niestety brak poczucia humoru dyskwalifikuje Pana definitywnie.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-08-21 09:38:45, suma postów tego autora: 6199

Panie Sumienie

Liczba postów to jedno, zaś ich jakość to coś zupełnie innego. Z racji wrodzonej kultury osobistej, nie napiszę, że najdobitniej świadczą o tym Pana wpisy ;-)
A co do mojego poczucia humoru - jest ono bez wątpienia specyficzne, ale JEST. Mi w każdym razie dobrze z nim. Interesuje mnie natomiast z czego potrafi się śmiać ktoś, kto w XXI wieku opowiada o dumie z bycia synem Narodu, który "powstaje niczym feniks z popiołów". Chyba że Pana wpis był przepojony ironią i żartobliwością - jak tak, to chylę czoła i serdecznie przepraszam. Faktycznie nie wyłapałem tego.

autor: szerszeń, data nadania: 2008-08-21 11:20:55, suma postów tego autora: 1073

Lepiej późno, niż wcale :)

jw.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-08-21 13:25:09, suma postów tego autora: 6199

I po co ta obłuda!!!

Przecież pomysł z tarczą wyszedł o Kwacha. To jego pachołki prawie dziesięć lat proponowały to amerykańczykom.

Czyżbyście tej prawdy Panowie Lewicowcy nie znali?

A to radzę zmienić media, na takie które o tym mówią.

Najlepiej na skandynawskie, lub francuskie.

Bo te TVP, TVN-y, Polszmty. - to szkoda gadać !

To co oni wszyscy publicznie wyprawiają to szmaciarstwo niegodne zawodu dziennikarskiego.

autor: dzeus, data nadania: 2008-08-22 11:15:03, suma postów tego autora: 1046

Dodaj komentarz