Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Umowa w sprawie tarczy podpisana; protesty trwają

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Udana próba rozjuszenia niedźwiedzia

Trudno powiedzieć co teraz nastąpi. Być może Kreml dokona aneksji na przykład Krymu. Każdy scenariusz jest możliwy. Wojna jest przedłużeniem polityki, jak mawiał Clausewitz, więc Rosja nie zawaha się przed wysłaniem wojsk, gdzie uzna to za słuszne. Zaś Gałczyński kiedyś napisał : Gdy wieje wiatr historii/ Ludziom jak pięknym ptakom/Rosną skrzydła.Natomiast/Trzęsą się portki pętakom".

autor: Yoryk, data nadania: 2008-08-20 16:50:35, suma postów tego autora: 61

„Cheat me once, shame on you, cheat me twice shame on me”

(„Oszukaj mnie raz to twoja hańba, twoje następne oszustwo jest moją hańbą”)

autor: nana, data nadania: 2008-08-20 17:54:23, suma postów tego autora: 4653

yoryk

Faktycznie, zapomnieliśmy o pozwolenie na budowę tarczy zapytać Rosji.

autor: kwak, data nadania: 2008-08-20 17:56:10, suma postów tego autora: 1207

Kilka pytan

Mam pytanie: na jak długo ma obowiązywać ta umowa??? Przeciez musi miec jakiś termin obowiązywania. Czy będzie przedłużana co iles tam lat, czy moze na zawsze oddajemy część naszego terytorium we władanie USA??

No i czy jest tam zawarty jakis mechanizm wyplatania się z tego serwilizmu?? No przypuśćmy, ze za kilkadziesiat lat katole zmądrzeja w naszym kraju. Ja wiem, mało to prawdopodobne, no ale moze kiedys..... I co wtedy? Jak będziemy mogli sie tego wyplątać??



autor: clink, data nadania: 2008-08-20 18:13:05, suma postów tego autora: 24

Redzikowo

to takie nasze Guantanamo na wieki wieków.

autor: zdzi, data nadania: 2008-08-20 18:21:16, suma postów tego autora: 183

Tusk

rozpoczął przemowę po angielsku - teraz demomotłoch wie, że przynajmniej premier jest na poziomie.

autor: Bury, data nadania: 2008-08-20 19:04:40, suma postów tego autora: 5751

szybkie pytanko do lewicowców

radzieckie bazy w Polsce też wam tak przeszkadzały? a Rosjanin na czele wojsk polskich?

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2008-08-20 19:31:34, suma postów tego autora: 2714

kwak

Pytać o zgodę? NIE! Właśnie przyszło mi do głowy, że nasi szermierze mogliby pić z generałem Nogowicynem i rosyjskimi oficerami. Jakby tamci chcieli nacisnąć na przycisk atomowy, łapkę by im szablą albo dobrym floretem elegancko ciachnęli.

autor: Yoryk, data nadania: 2008-08-20 19:48:19, suma postów tego autora: 61

protesty trwaja?

heh jakie protesty: 36 mln ludzi i protestuje 50 osob O_o

w Czechach przynajmiej byly masowe demonstracje, a w Polsce zagonili ludzi do roboty i maja spokoj

autor: jotte, data nadania: 2008-08-20 19:55:13, suma postów tego autora: 48

Bury

"angielska gadka" Tuska była błyskawicznie tłumaczona na angielski i przesyłana Condoleezzie szyfrem Marabuta przez zaufanego aenta ukrytego za kotarą.
Kiedy Dowald "rżnął" od serca, Kaczor nie potrafił powstrzymać się od śmiechu. Piszą o tym zagraniczniacy....., że Lechu potrafi lepiej po angielsku od Dowalda, jednak nie na tyle żeby stosować go w dyplomacji..... Jeżeli mi nie wierzysz, zapytaj dresa lub kwaka.

autor: Yoryk, data nadania: 2008-08-20 20:03:57, suma postów tego autora: 61

Jeżeli wygrają Demokraci To

Tarczy Antyrakietowej nie będzie/

autor: Lomass, data nadania: 2008-08-20 20:36:34, suma postów tego autora: 16

dlaczego lewyca.pl

jest niekonsekwentna? zgodne z politpoprawną nowomową powinno być "sekretarka stanu"...

autor: dr(e)s, data nadania: 2008-08-20 21:05:33, suma postów tego autora: 1539

Tradycyjnie:

"Precz ze śmiercionośnymi rakietami"
A Radeczek (Raduniek, Raduś) Sikorski to... (cenzura)

autor: Getzz, data nadania: 2008-08-20 21:11:10, suma postów tego autora: 3554

Bardzo kibicuję

Obamie.

autor: Getzz, data nadania: 2008-08-20 21:20:30, suma postów tego autora: 3554

Getzz

przewiduje że w niedalekiej przyszłości czeka Cię spore rozczarowanie

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2008-08-20 21:34:28, suma postów tego autora: 2714

Być może DP.

A co do twojego pytania, rosyjskie bazy też by mi przeszkadzały, jako lewicowcowi i pacyfiście.

autor: Getzz, data nadania: 2008-08-21 11:03:14, suma postów tego autora: 3554

kwak

zapomnieliśmy (my?) zapytać o pozwolenie na budowę "tarczy" (dajcie spokój z tą tarczą, to niebezpieczne rakiety) nie Rosję, ale przede wszystkim ludzi.

autor: Getzz, data nadania: 2008-08-21 11:05:19, suma postów tego autora: 3554

Yoryk - ciachnąć floretem? Interesujące.

A co do referendum w sprawie tarczy, warto zacytować Mistrza Leca:

"Gdy lud nie ma głosu, słychać to nawet podczas śpiewania hymnu".

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-08-21 13:18:27, suma postów tego autora: 6199

Wychodzi nasze warcholstwo

Gdyby polacy potrafili rozmawiać to ten kretynizm, jakim jest "tarcza antyrakietowa" , a tak naprawdę stworzenie "wroga numer jeden" w postaci naszego kraju, nie miałaby miejsca. Wystarczy niewiele.Nie trzeba oglądać się na elity rządzące, które mają gdzieś referenda i tym podobne sprawy a tylko tłumaczą w środkach masowego przekazu konieczność tej "tarczy" i podają jakieś z kosmosu wzięte sondarze !
Wystarczy na chwilę zapomnieć o interesach partyjnych, związkowych, organizacyjnych itp i stworzyć we wszystkich organizacjach akcję podpisów przeciwko temu choremu pomysłowi a następnie z odpowiednim wnioskiem przekazać to do naszego parlamentu, rządu, struktur UE ,ONZ itd itp.
Jestem przekonany, że sprawa byłaby odpowiednio zinterpretowana i oceniona.
Ale gryźmy się dalej i gadajmy ile wlezie ,bo to nasza specjalność. I nikt nie zauważy, kiedy będzie za późno do jakiegokolwiek działania.

autor: Dracul, data nadania: 2008-08-22 06:16:14, suma postów tego autora: 341

Dodaj komentarz