Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

GUS: Spada bezrobocie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Tak berobocie spada

szkoda że GUS niemówi że polska jest na 1 miejscu w europie pod względem ilości pracowników pracójacych na tzw.umowy cywilno prawne jak np.umowa o dzieło

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2008-08-26 14:55:06, suma postów tego autora: 1003

Jednakże

w Hiszpanii jeszcze więcej osób niż w Polsce (procentowo) pracuje na umowy o dzieło, my jesteśmy 2 dzy od końca w UE ( ale statystyki nie uwzględniają Bułgarii i Rumunii)...

Co nie znaczy że u nas jest dobrze oczywiście

autor: Postsocjalista, data nadania: 2008-08-26 17:43:15, suma postów tego autora: 1953

Czerwony Adam

Gdyby nie umowa o dzieło, do niczego bym się nie dorobił. Ochłapy które zostają netto przy umowie o pracę to skandal. Jestem szcześciarzem, niestety większość ludzi ma zawód który skazuje ich na socjalistyczne niewolnictwo.

autor: jliber, data nadania: 2008-08-27 09:36:27, suma postów tego autora: 4329

jliber

To w takim razie powiedz, czemu inne państwa europejskie nie uwalniają się od tego "socjalistycznego niewolnictwa", a tak duży odsetek zatrudnionych na umowy cywilnoprawne i na czas określony mają tylko takie republiki bananowe jak Polska?

autor: RRRadykał, data nadania: 2008-08-27 11:50:41, suma postów tego autora: 1084

RRRadykał

U nich to już kiedyś było. Wzbogacili się to i socjaliści do głosu prędzej czy później doszli. Obecnie jest na Zachodzie Europy stagnacja, 0-2% wzrostu. U nas zaś jest wzrostu 4-6%. To ta różnica.

autor: jliber, data nadania: 2008-08-27 19:12:40, suma postów tego autora: 4329

RRRadykał

Poza tym, co mi tu pitolisz o jakichś państwach europejskich, ja bym chciał żeby mnie konkretnie przestał Twój ukochany ZUS okradać. Jak jest taki cudowny to sobie oddawaj do niego połowę pensji, kto Ci broni. Możesz też sobie tapetować swoją pensją ściany w domu, wolny kraj. A ode mnie się od...

autor: jliber, data nadania: 2008-08-27 19:15:06, suma postów tego autora: 4329

jliberku...

w Somalii nie ma ZUS-u...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-08-27 23:02:16, suma postów tego autora: 5956

Hyjdla

Po co od razu Somalia, wystarczy USA gdzie ZUS (FICA) jest 4 razy mniejszy niż u nas.

autor: jliber, data nadania: 2008-08-28 12:06:26, suma postów tego autora: 4329

Ale w Somalii nie ma wcale, jliberku...

klarowano ci to już tutaj, długo ci opowiadano o tym libertariańskim raju. Tak długo, że aż ucichłeś na jakiś czas...
No i tam, z twoim fachem prawdziwym krezusem będziesz. Przemyśl to...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-08-28 16:20:21, suma postów tego autora: 5956

Hyjdla

Okay, czyli według Waszej własnej logiki, zmniejszając ZUS 4 razy, staniemy się 4 razy bogatsi jak USA, ale likwidując ZUS w ogóle, staniemy się tak biedni jak Somalia? Mam w takim razie świetny pomysł. Zmniejszmy ZUS 4 razy, poczekajmy aż się wzbogacimy 4 razy, potem zmniejszmy ZUS znowu 4 razy, zobaczymy co się stanie. Według Waszej własnej logiki powinniśmy się stać 16 razy bogatsi.

autor: jliber, data nadania: 2008-08-29 07:41:49, suma postów tego autora: 4329

Żadne Okay, jliberciu...

i żadne "Waszej własnej logiki"... Nie wmawiaj mi tu dziecka w brzuch, jak ci się króli troją. Pomysły to ty masz zawsze świetne ino nie wciskaj ich komuś, kto nic nie rachował, ino kierował cię do libertariańskiego raju - Somalii. Tam nie ma ZUS - tam jest libertariański w czystej, nieskażonej postaci. Poniał, czy zaś zamierza rachować na nie swoim liczydle?
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-08-30 00:19:04, suma postów tego autora: 5956

Hyjdla

Przecież mówię, według waszej logiki, czyli ZUS jedynym determinantem bogactwa, jak zlikwidujemy ZUS to będziemy mieć Somalię, w czym problem? Nie chcecie libertarianizmu, proszę bardzo, i mówię, OKAY, nie likwidujmy ZUS, ale na początek zmniejszmy 4 razy. Jeżeli poziom obciążeń ZUSu jest jedynym determinantem bogactwa jak mówicie, to będziemy przed Somalią mieć USA, gdzie ludzie są średnio 4 razy bogatsi od Polski.

autor: jliber, data nadania: 2008-08-30 22:36:35, suma postów tego autora: 4329

Dodaj komentarz