Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Starachowice: 10 osób głoduje przeciwko prywatyzacji szpitala

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

TST

Spór ów jest symptomatyczny dla całokształtu tego, co dzieje się w Polsce od prawie 20 lat. Jedna opcja chce oddać obiekt w łapska prywatne, inna - bardziej prospołeczna, a raczej mniej liberalna - chce go przekazać tzw. samorządom. Ludzie natomiast nie godzą się oczywiście ani na jedno, ani na drugie, wiedząc czym oba rozwiązania śmierdzą. Świetny to przykład, jakimi w rzeczywistości rządmi ludu jest demokracja przedstawicielska.

autor: Bury, data nadania: 2008-08-26 19:09:12, suma postów tego autora: 5751

zgodnie

z moimi przewidywaniami TVN pokazał oczywiście przy okazji jakiś "udany" przypadek sprywatyzowanego szpitala, ale mimo to nie udało się im jednak zataić informacji o redukcji zatrudnienia.

autor: RRRadykał, data nadania: 2008-08-26 20:33:50, suma postów tego autora: 1084

W prywatnym

W prywatnym szpitalu pielęgniarka nie ogląda telewizji, nie pije kawki, tylko zajmuje się chorymi. Wiem, bo byłem. I to w Turcji. Tam pielęgniarka w nocy przychodziła co 30 min i głaskała mojego syna badając jednocześnie czy przypadkiem nie ma gorączki. Była ona jedna na cały odział dziecinny. W Polsce, w państwowym szpitalu, pielegniary nawet nie słyszały płaczących dzieci, tak głośno grał telewizor w ich "kanciapie". Na kilkanaścioro dzieci było ich 4 i wszystkie zajmowały się jedynie sobą.

Połowa pielęgniarek powinna zostać natychmiast zwolniona, bo są po prostu niepotrzebne. A te co zostaną powinny mieć podwyższone pensje. Na prawdę nie trzeba więcej pieniędzy, aby usprawnić służbę zdrowia. Wystarczy ją sprywatyzować. Wtedy okaże się, ze pieniądze można racjonalniej wykorzystać.

Już teraz się zdarza, że operacja w prywatnym szpitalu jest tańsza niż wycena tej operacji przez NFZ.

autor: kwak, data nadania: 2008-08-27 13:49:22, suma postów tego autora: 1207

O święty turecki, kwaku ty mój...

Ta turecka pielęgniarka przychodziła w nocy co 30 min. i głaskała twojego syna badając jednocześnie czy przypadkiem nie ma gorączki, nie tylko dlatego, że jej na twoim synku aż tak zależało... Bo jak można gorączkę głaskaniem sprawdzić??? Kwaku!!!

Ta turecka pielęgniarka zaglądała tam dla CIEBIE!!! Na Ciebie chciała się napatrzeć!!! To ciebie chciała głaskać!!! Tobie gorączkę podnieść!!! A ty byłeś zimny jak głaz!!! I siedziałeś jak na tureckim kazaniu!!!

Eh, kwaku... jakiś ty niekumaty. W prywatnym polskim szpitalu polska prywatna pielęgniarka będzie zaglądać do ciebie co trzy godziny, ale żeby ci ew. lewatywę zrobić...
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-08-27 21:04:16, suma postów tego autora: 5956

kwaku,

tak na marginesie - oddział szitala jest DZIECIĘCY, a nie dziecinny. Dziecinny to może być np. rozum.

autor: Bury, data nadania: 2008-08-28 13:08:22, suma postów tego autora: 5751

Też to wychwyciłam , Bury,

ale już nie chciałam Grzesia "dobijać" (*_*)
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-08-28 16:26:45, suma postów tego autora: 5956

Hyjdla - by the way

Skąd wiesz, jak kto tu ma na imię??? Jakub, Grzegorz etc. Czy ten portal jest o charakterze jakimś klubowo-towarzyskim? Mnie to zresztą nie przeszkadza, pytam ze zwykłej ciekawości.

autor: Bury, data nadania: 2008-08-28 19:49:45, suma postów tego autora: 5751

Bury, "swoją drogą" jak się ma tyle " wdzięku", co ja...

to choćbym nie chciała zawsze ktoś coś chlapnie, a to forum, a to "na poczcie", którą mi podrzucą, a to włażą mi na gg (podałam tutaj nanie - tyż wiym jak Jej na chrzcie dali). A że ja lubię czasem tak "po ludzku" się odezwać, to niekiedy używam imion własnych...

Poza tym siedzę tu dość długo, bo Ślubny mnie tu po pijaku zalogował 21 sierpnia 2004 i taki tekścior w moim imieniu puścił, że się bronić musiałam i już zostałam. Jak się tu siedzi tak długo, to się dużo widziało, a że pamięć ma niezłą to i pamiętam...
Oż kurde!!! Rocznicę miałam!!! Trza by jakie "Dębowe" obalić!!!

A kwaka imię znam ze stronki internetowej, do której linka niejaki jana mi dał. I se wyobraź, że kwak jest tu dłużej niż ja, mimo że moim synem mógłby być!!! Wcześniej widać internet miał i pewnie żona nie pije, to ją ubiegł (*_*)

Jak mi się przedstawisz - na zicher zapamiętam!!!
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-08-28 22:42:43, suma postów tego autora: 5956

Dlaczego

w Polsce leki sa takie drogie ???, nawet o kilkaset procent, przeciez apteki sa prywatne Kwaku, panuje konkurencja, wolny rynek jak nigdzie indziej.

autor: dyzma_, data nadania: 2008-08-30 11:34:01, suma postów tego autora: 2960

Dodaj komentarz