Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

USA: Demokraci wykluczyli użytkowników Linuksa

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Darmowe programy nie budzą zaufania

Do niedawna był bezpieczny. Dzisiaj czytam w necie, że hakerzy dobrali się do Linuxa już w fazie tworzenia modernizacji i aktualnień.

autor: Yoryk, data nadania: 2008-08-27 21:17:00, suma postów tego autora: 61

haha

ta bo elektorat demokratów używa linuksa czy raczej spiraconych windowsow?

autor: quasar, data nadania: 2008-08-27 21:27:08, suma postów tego autora: 74

Ciekawe...

ile demokraci dostali od Microsoftu oraz Aplle?

autor: popkorn667, data nadania: 2008-08-27 21:35:31, suma postów tego autora: 4

nic nie musieli placic

po prostu kapitalizmowi nie pod drodze z ruchem Wolnego Oprogramowania

fajny news, szeroko pojeta lewica powinna byc sprzymierzencem W.O., chocby ze wzgledow ideologicznych, niestety tak sie nie dzieje i w spolecznosci przewazaja liberalowie (nie wiedziec czemu, podoba im sie system, ktory nie jest niczyja wlasnoscia, lub inaczej jest wlasnoscia wszystkich)

autor: jotte, data nadania: 2008-08-28 01:02:36, suma postów tego autora: 48

Może wpompował w web-developera? ;-)

Żałosne. Rozumiem, że politycy mogą nie mieć pojęcia o tworzeniu stron (W końcu gdyby znali się na czymś pożytecznym, to przecież nie zostaliby politykami.), ale zatrudniać powinni fachowców, którzy tworzą strony z założeniem, że dotrze ona do jak NAJWIĘKSZEJ liczby odbiorców niezależnie od ich fanaberii w zakresie informatyki. Sensowność takiego działania wynika chyba z definicji politykowania w ustroju demokratycznym. Zgaduje, bo nie wiem ;-)


Yoryk, co to znaczy: "darmowe programy nie budzą zaufania"?

Porównujesz wioskę, w której aktem największej grabieży była napaść na sklep i zrabowanie dziennego utargu w roku 1979, do osiedla mieszkaniowego, na którym we dnie i w nocy kwiat młodzieży "kroi" bliźnich ze wszelakich ruchomości od papierosów poczynając, a na samochodach kończąc. Dorośli, stateczni obywatele wynoszą z pracy wszystko od długopisów po komputery, a tzw. element społeczny zajmuje się obiegiem metali w przyrodzie - za cel stawiając sobie doprowadzenie do wymiany wszystkich studzienek kanalizacyjnych na nowe..

Cóż, mieszkanie w bloku jest więcej warte od chałupki na zabitej dechami wsi, więc godniejsze zaufania.

Powiem ci, że mój win***s jest ładnie pomalowany, ma taki efektowny domofon przy wejściu, blisko mam do dyskoteki, aquaparku i hipermarketu, ale ciężko w nim żyć na co dzień bez drzwi antywłamaniowych, krat w oknach, alarmu oraz broni i psa obronnego na spacery.. Ale nie narzekam, przyzwyczaiłem się! Bardziej bałbym się na wsi,.. że bandyci znów się pojawią, albo że.. mnie wilki zjedzą w czasie sadzenia pietruszki..

A poważniej, jakich uaktualnień?! Co to takiego?

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2008-08-28 01:46:43, suma postów tego autora: 3566

jotte

> podoba im sie system, ktory nie jest niczyja wlasnoscia, lub inaczej jest wlasnoscia wszystkich

wymien taki system

autor: quasar, data nadania: 2008-08-28 11:22:32, suma postów tego autora: 74

Miś_Bucharin

Windows służy mi jak wierny pies od 1992 roku. Od wersji 3.11 for Workgroups, do obecnej XP Home Edition, wspólnie z różnymi pakietami Nortona tworzą bezproblemowy zgodny duet. Osiem lat temu wypędzili mnie na emeryturę - (górnik bez względu na wiek po 25 latach pracy pod ziemią), i od tego czasu korzystam z komputera "na okrągło", czasem kilkanaście godzin na dobę bez żadnych problemów. Warunek: UŻYWAM PROGRAMÓW LEGALNYCH!. Reinstalacja systemu raz w roku.

autor: Yoryk, data nadania: 2008-08-28 12:13:08, suma postów tego autora: 61

Do Yoryk'a

Kilka faktów:

- na Windowsa jest kilkaset tysięcy wirusów i ta liczna podwaja się coraz szybciej - średnio co 1,5 - 2 lata.

- na Linuksa jest 14 (!) "wirusów" - w cudzysłowie, bo żaden nie działa

- gratuluję reinstalacji Windowsa co rok - Linuksa możesz nie reinstalować nigdy...

- jeśli nie masz problemów, to nie ma to nic wspólnego z tym, że nie korzystasz z pirackiego oprogramowania, a za to może mieć wiele wspólnego z faktem, że mało korzystasz z Interentu...

- co jakiś czas korporacje produkujące oprogramowanie puszczają taki FUD, w stylu "hakerzy dobrali się do Linuksa" - to nieuczciwa walka na polu marketingowym: traktu takie newsy jak płatne ogłoszenia producentów firewalli i antywirusów.

autor: .gk, data nadania: 2008-08-28 15:03:23, suma postów tego autora: 20

Windows

Od 2000 roku: aktualizacja bios'u Award, wymiana procesora celeron 1,7 GHz na Pentium 4 Northwood 2.8 Ghz, wymiana płyty głównej MV42/MV42N na P4PE2-X przy okazji zainstalowałem kartę grafiki. Oraz dwukrotna reinstalacja po update Service Pack 3. Problem powstał z powodu mojego leciwego systemu Windows (bez dodatku SP1 - zapomniałem zaistalować SP1 przed instalacją SP2!!!! Z wirusami o których piszesz, jest podobnie jak z Amerykanami - imperialistę trzeba unicestwić.

Podzespoły kupowałem na aukcji internetowej za pół ceny.

autor: Yoryk, data nadania: 2008-08-28 15:49:45, suma postów tego autora: 61

witam

quasar. Socjalizm ;-))

Yoryk, imperialistą jest Microsoft wraz ze swoimi Windows, natomiast Linux, *BSD i inne to jest "oś zła". Wirusy w tym wypadku to tzw. terroryści, ;-)

Ja wiem, że da się żyć z Windows, trzeba jednak używać sporo dziwnych programów(jak np. antywirusy), których sensu posiadania użytkownicy innych systemów nie rozumieją. I tym bardziej nie pojmują pozbawionego logiki procederu kasowania istniejącego już systemu, tylko po to by zainstalować.. identyczny, lecz pozbawiony wad wynikłych z jego działania/istnienia. To właśnie nie budzi zaufania.

Obecnie testuję sobie ostatni wynalazek M$ - Vistę x64 i szczerze dziwię się, że jest ktoś chętny żeby za takie coś zapłacić,szczególnie, że sam SYSTEM OPERACYJNY ma potworne wymagania sprzętowe. Dodam, że podobnie myślałem o poprzednich wersjach.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2008-08-28 18:42:48, suma postów tego autora: 3566

Windows

Dziwi mnie, że w Polsce przyjął się zarówno Windows jak i Woodstock, mimo antyimperialistycznej propagandy.

autor: Yoryk, data nadania: 2008-08-28 19:40:42, suma postów tego autora: 61

Yoryk

Chodzi o zabawę. Woodstock to rozrywkowa impreza, a na Windows jest najwięcej rozrywkowych programów - gier. W dodatku Woodstock jest bezpłatny, a Windows i gry też można zdobyć po tej zdecydowanie niewygórowanej cenie.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2008-08-29 06:35:24, suma postów tego autora: 3566

Misiu

Jedno i drugie jest amerykańskie i wtym tkwi problem. Czy Polacy nie może wytworzyć czegoś bardziej swojskiego, piastowskiego....

autor: Yoryk, data nadania: 2008-08-29 10:05:25, suma postów tego autora: 61

Dodaj komentarz