Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Rand: Sąd na Bogiem. Dziwny wszechświat homoseksualnego chrześcijanina

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Tekst

z pewnością wywołał entuzjazm Palestyńczyków i w ogóle muzułmanów. :)

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-09-14 10:54:50, suma postów tego autora: 3102

Angka Leu,

Ciekawe, że tematu homofobii w świecie arabsko-muzułmańskim - który teraz z taką ochotą podejmujesz - nie podjąłeś, gdy na Lewica.pl pojawiła się mowa sądowa Ahmada Saadata, gdzie mówił on m.in.:

"Jestem dumny z bycia bojownikiem walczącym o zakończenie okupacji izraelskiej, osiągnięcie niezawisłości narodowej, zagwarantowanie naszemu ludowi prawa powrotu oraz budowę niezbędnych mechanizmów, prowadzących ku demokratycznemu rozwiązaniu konfliktu w Palestynie. To rozwiązanie zdolne przynieść permanentny pokój całej ludności Palestyny, arabskiej i niearabskiej. Rozwiązanie zdolne zapewnić historyczne pojednanie, równość i niepodzielność, tak w obowiązkach jak i w prawach, w ramach jednego demokratycznego państwa, opartego o system zwalczający wszelkie formy dyskryminacji ze względu na religię, pochodzenie narodowe, język, pochodzenie klasowe czy orientację seksualną."
http://lewica.pl/index.php?id=17237

Wiesz, złe języki rzekną, że zakładasz to czy tamto z góry, a jak coś nie pasuje do koncepcji, to z płaczem zabierasz zabawki...

autor: PMB, data nadania: 2008-09-14 12:25:43, suma postów tego autora: 1628

...

Proponuje rzucic okiem na jadna z tych grup promujacych homoseksualizm wewnatrz kosciola katolickiego:

http://www.bibula.com/new/display.php?textid=01260

Grupka transwestytow pariodiuje zakonnice podczas mszy swietej ewidentnie nie ma zamiaru "reformowac kosciola", ale po prostu chce gleboko urazic uczucia religijne wiernych.

autor: wojtas, data nadania: 2008-09-14 12:24:32, suma postów tego autora: 4863

Wojtas, jesteś rozczulający...

Ale tylko parsknąłem śmiechem, bo serce mam jak kamień!

autor: PMB, data nadania: 2008-09-14 12:29:12, suma postów tego autora: 1628

PMB,

akurat histeria nie dla mnie charakterystyczną jest cechą :). Nie siedzę na tym portalu dzień i noc więc nie jestem w stanie komentować wszystkich newsów. Ale wybacz - jakie poparcie ma obecnie LFWP? Z całym szacunkiem dla ich przeszłości (pisałem kiedyś o nich artykuł dla "Innego Świata") - ta grupka istnieje obecnie głównie na zachodnich lewackich portalach.
A co do realiów... W sąsiedniej miejscowości mieszka lekarz Palestyńczyk, jest działaczem jednej z palestyńskich organizacji. Organizowałem kiedyś spotkanie z nim. Choć nie popiera Hamasu jest wierzący. Powiedział mi wprost, że z lewackimi ekstremistami nie chce współpracować bo tylko kompromitują sprawę jego narodu.
A co najważniejsze: nie wiem, czy zauważyłeś, ale przetłumaczony przez ciebie tekst atakuje nie homofobię ale religię jako taką - i to miałem na myśli ironizując o "entuzjazm Palestyńczyków i w ogóle muzułmanów". Głównym celem ataku Randa są geje-chrześcijanie (czy w ogóle wierzący). Dlatego ten tekst uważam za bardzo dobry - zamierzam prezentować go wszystkim chrześcijanom, którzy chcieliby jakichś ustępstw wobec lobby gejowskiego. Już zalinkowałem ten tekst wspomnianemu powyżej Palestyńczykowi.
Proszę o jeszcze :)

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-09-14 12:55:16, suma postów tego autora: 3102

Ale skoro poruszyłeś już problem islamskiej homofobii

to pociągnijmy ten wątek - ot, choćby taki tekst z Homików:

***

Trzy lata temu zamieściliśmy niusa o takiej treści:

19 lipca br. w irańskim mieście Mashhad powieszono dwóch chłopców, którzy skazani zostali za uprawnianie seksu homoseksualnego. Iran stosuje w tego typu sprawach islamskie prawo szariatu, które przewiduje karę śmierci. Informację o powieszeniu chłopców podała Irańska Studencka Agencja Prasowa (ISNA).
Z niepełnych relacji prasowych wiadomo, iż jeden z chłopców miał 18 lat, a drugi był poniżej 18 roku życia. Agencje podają tylko inicjały ich imion – M.A. oraz A.M.
Przed wykonaniem wyroku, chłopcy przetrzymywani byli przez 14 miesięcy w więzieniu, gdzie poddawano ich torturom.
Według obowiązującego w Iranie prawa karę śmierci przez powieszenie stosuje się już wobec dziewięcioletnich dziewczynek oraz piętnastoletnich chłopców.



***


Tymczasem protesty całego świata na nic się nie zdały. Jak donosi Die Zeit (przedruk za kobieta.gazeta.pl), nawet uważane za umiarkowanie konserwatywne państwa Bilskiego Wschodu zaostrzają prawo i kontrolę:

Największym niebezpieczeństwem, jakie grozi mniejszościom homoseksualnym na Bliskim Wschodzie, są represje ze strony państwa. W krajach islamskich jak Iran, Arabia Saudyjska czy Sudan miłość dwóch osób tej samej płci podlega karze śmierci. Iran zleca operacje homoseksualistów. Transseksualiści zaliczani są do "chorych", ale nie muszą się obawiać, że zostaną skazani na śmierć. Muzułmańscy duchowni wydają odpowiednie fatwy, usprawiedliwiające państwową nagonkę na gejów i lesbijki. Liczne zakazy wprowadziły również mniej konserwatywne państwa, na przykład Maroko. Rzecznik rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich poleca stosować terapię hormonalną, w Palestynie funkcjonariusze policji wykorzystują zagmatwane regulacje prawne i bezkarnie pobierają od homoseksualistów haracze lub brutalnie ich gwałcą. Wyjątkiem jest Egipt, bo tamtejsze prawo nie zabrania odmiennej orientacji, jednak mniejszość homoseksualna skazana jest tam na jeszcze gorsze prześladowania niż gdzie indziej.

Niestety dotyczy to także Turcji, która przecież jest państwem świeckim:

Istambuł zdaje się być schronieniem dla mniejszości homoseksualnej, ale Levent Boran przyznaje, że tu także nie może czuć się do końca bezpiecznie. - Niektórzy policjanci bezczelnie wykorzystują naszą wrażliwość - mówi. W Turcji poza oficjalnie zarejestrowanymi domami publicznymi prostytucja jest zakazana, a policja często przeprowadza rewizje w domach homoseksualistów i szuka dowodów nielegalnego nierządu. Jeżeli znajdzie u kogoś więcej niż jedną prezerwatywę, zmusza do zapłacenia łapówki. Rządy Egiptu, Turcji i palestyńskiego Zachodniego Brzegu Jordanu opierają się na zlaicyzowanym systemie prawnym i zwalczają islamskich ekstremistów. Dlaczego więc świeccy urzędnicy na Bliskim Wschodzie prześladują homoseksualistów? Islam nie jest tu wystarczającym wyjaśnieniem.

Levent Boran obwinia między innymi turecką armię. - Wojsko twierdzi, że jesteśmy chorzy - mówi Levent. Homoseksualiści z reguły nie muszą odbywać służby, jednak przyjaciel Leventa został niedawno wezwany na komisję wojskową. - Wmawiali mu, że wygląda jak prawdziwy mężczyzna i że nie jest gejem - opowiada Levent. twierdzi też, że aby poniżać homoseksualistów, żołnierze szukają w męskim ciele żeńskich cech. Teraz z kolei chcą zdobyć zdjęcie, pokazujące przyjaciela Leventa podczas stosunku. Takie fotografie krążą już w internecie. Często to właśnie armia troszczy się o to, aby się ukazały i zyskały popularność.

Również laickie tureckie sądy robią wszystko, aby "ograniczyć" zjawisko homoseksualizmu. Pod koniec maja sąd w Istambule zdelegalizował chroniącą homoseksualistów organizację praw człowieka Lambda. Decyzję uzasadnił tym, że "działalnością na rzecz homoseksualistów organizacja podważa obyczaje i tradycję państwa". Jakie są owe obyczaje i tradycje, można było się przekonać podczas procesu w jednym z stambulskich sądów. Oskarżonym był homoseksualista, który podczas stosunku zamordował swojego partnera. Zabójca prosił o złagodzenie kary, uzasadniając swą prośbę faktem, że uprawiając z partnerem seks, zawsze był stroną aktywną. Tym razem kochanek zaproponował jednorazową zmianę ról, czym uraził godność przyjaciela i ten poczuł się tak mocno zraniony, że w przypływie emocji pchnął partnera nożem kuchennym. Sędziowie uznali, że rozumieją ból sprawcy i zmniejszyli jego karę o jedną trzecią.

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-09-14 13:11:41, suma postów tego autora: 3102

Żeby było jasne:

jestem przeciwnikiem penalizacji homoseksualizmu.

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-09-14 13:13:36, suma postów tego autora: 3102

...

Czy jak przebiore sie za hydraulika, obraze tym ta grupe zawodowa?

autor: Marek, data nadania: 2008-09-14 17:09:08, suma postów tego autora: 1715

PMB

No wlasnie pojazales (po raz juz kolejny) jaki jestes tolerancyjny i w ogole. Tutaj tolerancja, nowoczesnosc, niby za swoboda przekonan i swiatopogladu, ale kiedy ludziom sie nie pozwala w spokoju wykonywac wlasnych praktyk religijnych to nasz PMB moze sie conajwyzej z nich ponabijac.

autor: wojtas, data nadania: 2008-09-14 18:46:10, suma postów tego autora: 4863

A dlaczego nie można nabijać się z praktyk religijnych?

Serio.

autor: west, data nadania: 2008-09-14 21:31:38, suma postów tego autora: 6709

...

west - bo nie.

autor: Marek, data nadania: 2008-09-14 22:50:08, suma postów tego autora: 1715

west

wiesz, fajnie by bylo gdyby w ruchu lewicy obyczajowej bylo wiecej konsekwencji. Jak ktos nabija sie z gejow, Murzynow, kobiet etc- to zaraz jest wsteczniakiem, resista, seksista i coniektore ugrupowania zadaja ograniczenia wolnosci slowa (vide- Wielka Brytania i protest pewnego komika).
Jak ktos sie nabija z ludzkiej wiary i instytucji, ktora, slusznie, czy nie (ale to ich sprawa i ich prawo!) z ta wiara utozsamiaja- to jest fajny i postepowy, a kazdy znak oburzenia to ciemnogrod i faszyzm...
a konczy sie tym, ze ludzie maja nie tylko obyczajowa, ale kazda lewice gleboko w ... powazaniu:(

autor: MJ, data nadania: 2008-09-15 00:52:52, suma postów tego autora: 1280

west

Alez prosze bardzo. Ale moze zwroc uwage jak reaguje PMB gry ktos nabija sie z gejow.

autor: wojtas, data nadania: 2008-09-15 10:59:45, suma postów tego autora: 4863

Widzę rzecz inaczej

Gdy ktoś nabija się z czegokolwiek konserwatywnego, zgodnie z proponowanymi tu dyskursami prawo do jego krytyki składa się na wolność słowa. Odwrotnie jest z prawem do krytyki kogoś, kto nabija się z czegoś postępowego.

I ponieważ część autorów tych dyskursów potrzebuje łopatologii (wyłącznie dlatego!), dodam, że jestem za prawem do krytyki obydwu prześmiewców.

autor: PMB, data nadania: 2008-09-15 11:33:03, suma postów tego autora: 1628

Angka Leu,

Nie chce mi się wnikać specjalnie w Twoje wywody. Mam jednak nadzieję, że przynajmniej części użytkowników forum Lewica.pl wystarczy następująca odpowiedź z mojej strony:

Wydaje mi się, że oczekujesz ode mnie, bym swe poparcie dla dążeń narodu ciemiężonego (czy też pewnie np. strajkujących robotników) uzależniał od zgodności zapatrywań tych, których popieram, na seksualizm z moimi zapatrywaniami. Otóż jeśli tak, to uważam Twoje oczekiwania za całkowicie bezpodstawne.

autor: PMB, data nadania: 2008-09-15 11:39:10, suma postów tego autora: 1628

PMB

To sa tylko i wylacznie twoje teorie niepodparte niczym. Ja tam nie bronie sie nikomu z niczego nabijac. Po prostu uwazam za hipokryte osobe, ktore nabija sie ile wlezie z autentycznego problemu osob wierzacych, ktory wkleilem wyzej, ale wylyby z oburzenia gdybym sie nasmiewal z homoseksualistow.

autor: wojtas, data nadania: 2008-09-15 14:08:14, suma postów tego autora: 4863

PMB,

problem nie na tym polega, czy ty utożsamiasz się z Palestyńczykami i robotnikami, ale czy Palestyńczycy i robotnicy utożsamiają się z tobą.

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-09-15 15:24:20, suma postów tego autora: 3102

Angka Leu,

Zgadzam się z Tobą. I trzymam Cię za słowo, jeśli będziesz choćby w 0,0000000000000000000001% usiłował sugerować cokolwiek odwrotnego.

Ale, choć nie jest PRZESĄDZONE, że sprawy się kiedykolwiek zmienią, przy jednym upieram się jak beton: pojmujesz sprawy w ich statycznej sytuacji, nie w ich rozwoju.

A Wojtasowi w ogóle żal odpowiadać.

autor: PMB, data nadania: 2008-09-15 17:41:53, suma postów tego autora: 1628

PMB

Coz za szeroki wachlarz emocji, serce jak kamien, parskanie smiechem, a teraz odczywasz w stosunku do mnie zal.

Czy napisalem cos obrazliwego, ze az tak sie to dotknelo, czy nie bardzo wiesz co napisac?

autor: wojtas, data nadania: 2008-09-15 19:22:19, suma postów tego autora: 4863

Wojtas, no widzisz...

Za Twoją sprawą doznałem całego wachlarza emocji... i już niczym nie zdołasz mnie zaskoczyć.

Masz pecha.

autor: PMB, data nadania: 2008-09-15 19:27:16, suma postów tego autora: 1628

PMB

No coz, ja tam na lewica.pl na przyklad nie odczywam jakis specjalnych emocji, bo wchodze sobie podyskutowac na rozne ciekawe tematy. Dlatego dziwi mnie twoje bulwersowanie sie, zwlaszcza ze przeciez nie stosowalem zadnych obrazliwych zwrotow.

autor: wojtas, data nadania: 2008-09-15 19:49:48, suma postów tego autora: 4863

Czy ja się bulwersuję?

Może czasem, choć nie tym razem. Tym bardziej nie na zwroty... przecież zawsze staram się odróżnić istotę od przejawu...

A że piszę może z retoryczną przesadą i w ten sposób robię Cię w balona... to świadczy chyba tylko o tym, że Tobie odróżnienie istoty od przejawu udaje się cokolwiek gorzej.

Przy tym rzecz jasna wcale się nie chwalę, bo trudno się chwalić zwycięstwem z tak kiepściutkim przeciwnikiem.

autor: PMB, data nadania: 2008-09-15 19:58:54, suma postów tego autora: 1628

aaa wiec o to chodzi

Jestem az tak kiepsciutkim przeciwnikiem, ze w znakomity sposob zrobiles mnie w balona! Super!
Nie bede nawet probowal na czym ta wnikliwa operacja polegala, bo jestem kiepsciutki, ale bede sie teraz trzymal na bacznosci, bo nieopatrznie bede chcial pogadac a ty mnie znowu zrobisz w balona albo cos :-(

autor: wojtas, data nadania: 2008-09-15 20:08:19, suma postów tego autora: 4863

PMB

Rozumiem że współtworzysz ten serwis, ale nie zachowuj się jak troll i nie obrażaj wszystkich wokoło, rozdając ,,ciosy'' na lewo i prawo

autor: Postsocjalista, data nadania: 2008-09-15 20:08:32, suma postów tego autora: 1953

Postsocjalisto

Lepiej nie odzywaj sie zbyt wiele, bo PMB tylko czeka na okazje, zeby kolejnego prostaczka zrobic w balona. Uwazaj, on juz nie takich jak ty zalatwil!

autor: wojtas, data nadania: 2008-09-16 08:29:31, suma postów tego autora: 4863

Dodaj komentarz