Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Macedonia: Raport o sytuacji LGBT

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

***

No tak, znowu okazuje się, że Polska jest na czele peletonu Europy: pod względem rozwarstwienia społecznego, braku zabezpieczeń socjalnych, antysemityzmu i oczywiście homofobii.
Z drugiej strony cieszy fakt, że nawet kraje "po przejściach" potrafią, przynajmniej częściowo, rozwiązywać tego typu problemy.

autor: Nocnyzwierz, data nadania: 2008-09-14 08:55:16, suma postów tego autora: 197

Nocnyzwierz,

badania nad antysemityzmem w Europie wykazały, że najwyższy jego poziom bynajmniej nie jest w Polsce a we Francji. Polska wcale nie była w czołówce.

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-09-14 10:50:19, suma postów tego autora: 3102

...

Warto czasem spojrzec tez na metodologie badan nad antysemityzmem itp. Ostatnio mialem w reku ksiazke pewnego autora (nazwiska z litosci nie wspomne), ktory badal kseonofobie. Jak to robil? zadawal swoim ofiarom dwa pytania:
" Czy uwazasz, ze polska dyplomacja powinna bardziej dbac o polska racje stanu, czy raczej skupiac sie na tworzeniu jednorodnej polityce UE"
oraz jakies tam pytanie o zagraniczne inwestycje w Polsce.
Jesli ktos uwazal, ze inwestycje zagraniczne powinny byc kontrolowane przez polski rzad, a polska polityka zagraniczna powinna dbac o polska racje stanu, to byl juz klasyfikowany jako ksenofob :-)

autor: wojtas, data nadania: 2008-09-14 12:32:02, suma postów tego autora: 4863

Podejście że rząd powinien różnicować stosunek

do inwestycji w zależności od pochodzenia inwestora znakomicie wpisuje się w definicję ksenofobii właśnie.
Z racją stanu problem polega na tym, że każdy sobie ją interpretuje jak chce. Wydaje mi się że np. pojęcie racji stanu w ujęciu braci Kaczyńskich nie jest zbyt dalekie od ksenofobii.

autor: west, data nadania: 2008-09-14 20:06:47, suma postów tego autora: 6717

Angka Leu, Wojtas


Jakie badania? A co najważniejsze co wg. Ciebie jest
najgroźniejszym przejawem antysemityzmu? Dla mnie osobiście to nie są same "działania", ale ich zupełna bezkarność i ciche przyzwolenie na nie państwa. I pod tym względem nie ma żadnego porównania między np. Francją, a Polską. Podobnie rzecz się ma z homofobią. To w Polsce zakazuje się marszów równości. A jak do nich dochodzi to członkowie bojówek faszystowskich, które krzyczą "żydzi do gazu", lub "pedały do gazu" ( nie mówiąc o wielu rannych - np. na manifestacji w Krakowie - obrzucanych przez nich kamieniami ) pozostają całkowicie bezkarni. W sytuacji, gdzie dowody przestępstwa są niepodważalne - zupełnie dobrej jakości materiały filmowe. Moja przyjaciółka (ciężko chora na nerki ), która brała udział w całkowicie
pokojowej manifestacji w Poznaniu, została bez żadnego powodu przeciągnięta - trzymana za nogi - głową po bruku przez policję. Widziałem to nawet w "Naszej" telewizji. Ani policja, ani faszyści krzyczący wyżej wymienione teksty nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności. Pokażcie inny kraj w Unii, w którym Państwo tak cudownie "dba" o mniejszości rasowe, czy też seksualne i egzekwuje w tak "doskonały sposób" prawo...

autor: Nocnyzwierz, data nadania: 2008-09-14 21:13:15, suma postów tego autora: 197

NOcny Zwierz

Serio??? A pokaz mi drugie w Europie panstwo, gdzie uczestnikow legalnej manifestacji traktuje sie w ten sposob:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,5114038.html

autor: wojtas, data nadania: 2008-09-15 11:03:15, suma postów tego autora: 4863

...

Boli cie ze nazisci dostali manto?

autor: Marek, data nadania: 2008-09-15 17:11:19, suma postów tego autora: 1715

Wojtas

Czytaj ze zrozumieniem!
Co ma piernik do wiatraka? Ja napisałem o manifestacjach pokojowych, które nawołują do tolerancji i poszanowania prawa innych. Ty dajesz mi przykład marszu grupy nazistów, którzy nawołują do nienawiści rasowej, są zawsze agresywni przynajmniej słownie ( często nie tylko ). Rzucają teksty "pedały i żydzi do gazu", lub "Polska dla Polaków" ( w podtekście, a czasami w tekście: reszta won ) itp. Organizacje takie jak ONR i podobne faszyzujące twory, które łamią wiele konstytucyjnych praw i sieją nienawiść do innych na każdym kroku, nie powinny mieć prawa do legalnego istnienia jako stowarzyszenie, partia, organizacja itp. I to chyba powinno być oczywiste. A może sympatyzujesz z nimi, bo inaczej zupełnie nie rozumiem po co dawałeś ten przykład.
Poza tym ja przeciwstawiałem egzekwowanie praw związanych z ochroną mniejszości etnicznych i seksualnych w Polsce i innych krajach Unii. Jeszcze raz zapytam - co ma piernik do wiatraka?
p.s. Tak na marginesie, czy któryś z tych "uroczych" panów z ONR siedzi w pudle - nie sadzę...

autor: Nocnyzwierz, data nadania: 2008-09-15 19:22:16, suma postów tego autora: 197

..

Marek -
1) o ile mnie wiadomo, to nie nazisci, tylko narodowcy
2) po drugie - jestem demokrata i uwazam, ze jak ktos zarejestruje demonstracja to ma prawo ja przeprowadzic. Nie jestem totalitarysta, ktory by najchetniej zakazal demonsrowania wszelkich innych pogladow
3) Jesli kibicujesz policji lejacej narodowcow, to nie placz, jak policja spusci lomot lewicowcom
4) zauwaz, ze byla to polemika z niejakim nocnym zwierzem, ktory twierdzil, ze Polska to kraj w ktorym przesladuje sie w kolko homoseksualistow. Wskazalem, ze np. narodowcow spotkaly o wiele gorsze represje.

autor: wojtas, data nadania: 2008-09-15 19:27:36, suma postów tego autora: 4863

Wojtas,

Powiem tylko tyle: homoseksualistów z rąk czarnej reakcji spotkały represje wielokrotnie bardziej nasilone (choć nie z formalnej inspiracji aparatu państwowego - czy z nieformalnej, nad tym można dyskutować), niż pały po grzbiecie, którymi (ponoć) burżuazyjne państwo leje ową czarną reakcję.

Ditto.

autor: PMB, data nadania: 2008-09-15 19:34:46, suma postów tego autora: 1628

..

Nocny Zwierz: Nie zycze sobie zeby ktos twojego pokroju sugerowal mi jakiekolwiek sympatie polityczne zwiazane z organizacjami typu ONR. Po drugie widac jak na dloni jak tolerancyjni potrafia byc coniektorzy lewicowcy.W twojej glowie nawet nie miesci sie pojecie pluralizmu i swiadomosc, ze moga miec prawo do demonstrowania twoi przeciwnicy polityczni. Manifestacja ONR byla zalegalizowana (w odroznieniu od tych gejowskich) i byla pokojowa, bo to nie narodowcy zaatakowali, ale ich zaatakowano. A tymczasem ty im odmawiasz nawet prawa do stwowarzyszania sie, i to w imie tolerancji, kon by sie usmial. Moglbys podac przyklady "konstytucyjnych praw" ktore lamia narodowcy? Ja wiem, ze zlamano ich konstytucyjne prawo do manifestowania, ale widze, ze ty masz tu jakas inna logike.
Przyklad tej demonstracji narodowcow pokazalem, jako kontrprzyklad, jakby to homoseksualisci byli tak starsznie przesladowani przez panstwo i ze to ono sie na nich specjalnie uwzielo. Akurat czegos takiego (zwiniecie do aresztu ponad 100 osob) to homoseksualistom panwto polskie nigdy nie urzadzilo.
PS "uroczych panow" z ONR wsadzono do aresztu w liczbie ponad 100 osob. Wskaz mi przyklad, az tak szerokiej represji w przypadku homoseksualistow.

autor: wojtas, data nadania: 2008-09-15 20:20:55, suma postów tego autora: 4863

PMB

Serio? Chcialem sie zapytac kiedy to niby bylo, ale lepiej zamilkne, bo w koncu jestem kiepsciutki, a ty pewnie piszesz, zeby znowu "zrobic mnie w balona".

autor: wojtas, data nadania: 2008-09-15 20:21:54, suma postów tego autora: 4863

Wojtas

Znowu kłania się brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.
Ale może to nie Twoja wina, więc po kolei:
a) W Poznaniu aresztowano mnie więcej tylu pokojowych manifestantów ilu wymieniłeś
b) Przeczytaj sobie konstytucję, to być może zakumasz o co chodzi z wolnością do zgromadzeń, manifestacji i tworzenia legalnych organizacji - skrótowo wygląda to tak: wszyscy mają prawo do zrzeszania się, tworzenia organizacji itp. z wyjątkiem grup głoszących jawnie nienawiść ze względu na rasę, wyznanie, orientację seksualną itp. Wymieniona ONR i podobne grupy łamią wszystkie te prawa. Mało, że nawołują często do eksterminacji ( czym innym niby jest okrzyk "pedały do gazu", lub "Żydzi do gazu" ) różnych mniejszości, to wielokrotnie stosują przemoc fizyczną w stosunku do inaczej myślących. Dlatego powinno się zakazać działalności takich grup. Skoro tego nie rozumiesz i uważasz to za "zamach na demokrację", to ja na to już nic nie poradzę :) Być może, jakbyś dostał od nich łomot np. za ciemny kolor oczu, albo inne "poważne przestępstwo", doznałbyś nagłego oświecenia.
c)Spytałem się, czy któryś z nich siedzi w więzieniu, a nie czy ich aresztowano na kilkanaście godzin...
d) Bardzo chętnie dowiem się czegoś - być może nowego - o sobie, czyli jakiego pokroju jestem człowiekiem.
e) I na koniec - co to wszystko ma wspólnego z moim pierwszym postem? Mnie się wydaje, że "lekko" zboczyłeś z tematu.

autor: Nocnyzwierz, data nadania: 2008-09-15 22:55:19, suma postów tego autora: 197

Wojtas,

Żarty żartami. A tak poważnie, powiedz mi:

Niby to z jakiej racji ci, którzy krzyczą "Pedały do gazu!", mają być traktowani lepiej niż ci, którzy krzyczą "Żydzi do gazu!"?

autor: PMB, data nadania: 2008-09-15 23:35:00, suma postów tego autora: 1628

Nocny Zwierz

Wybacz mi - prostaczkowi - ale jakiego fragmentu Twojego pisarstwa nie zrozumialem?

1) w Poznaniu aresztowano 68 uczestnikow NIELEGALNEJ manifestacji, podczas gdy we Wroclawiu - (z tego co doczytalem przed chwila) ponad 200 osob LEGALNEJ manifestacji - widzisz roznice?
2) Jestem tak glupi, ze i Konstytucji nie znam ani troche. Wlasnie ja otworzylem po raz pierwszy w zyciu i jakos mi sie rzucil w oczy Art 12 oraz Art 54. - "Każdemu zapewnia się wolność zrzeszania się." I tyle. Co prawda nie umiem, jak slusznie zauwazyles, czytac ze zrozumieniem, ale nie widze, zeby od tej zasady byly wyjatki wymienione przez ciebie. Widze tylko slawetny art. 13, ale nie ma w nim mowy o orientacji seksualnej, co wiecej nie sadze, zeby ONR odwolywal sie do zbrodnicznych praktyk nazizmu. W kazdym razie o ile si enie myle NOP jest zarejestrowany jako partia polityczna, a ONR jako stowarzyszenie, wiec wydaje mi sie, ze sad, ktory tym sie zajmowal zna sie nieco lepiej na konstytucji, niz ty.
Nadal ni rozumiesz zupelnie podstawowych zasad pluralizmu. Tak sie sklada ze niegdys za mlodu nie raz od "nazioli" lomot dostalem i sam niejednemu spuscilem. Wiec prosze - nie medrkuj, by cos mi sie zdaje, ze sam potrafisz tylko policja sie zaslaniac i powolywac na konstytucje. Wracajac jednak do pluralizmu - czym innym jest istnienie jakiegos rodzaju organizacji, a czym innym prywatne zachowanie jej czlonkow. Jesli organizacja w swoim statucie spelnia warunki rejestracji to powinna byc zarejestrowana, natomiast jesli jakis czlonek tej organizacji "spusci lomot" komus za inny kolor skory, albo oczu to jest na to mnostwo paragrafow i od razu idzie siedziec. Nie widze wiec problemu. Poza tym, akurat w tej chwili ONR i NOP to bardziej harcerze w smiesznych krawatch niz skinheadzi i nie slyszalem, zeby byli zamieszani ostatnimi czasy w napad na kogokolwiek.
3) a czy ktos siedzi w wiezieniu za homoseksualizm? Bo np. za malowanie napisow "zydzi won" paru lebkow w Bialymstoku poszlo siedziec.
4) Jestes po prostu totalitarysta.
5) Moze i zboczylem - ale faktem jest, ze Polska to nie jest kraj, gdzie sie represjonuje homoseksualistow na kazdy kroku.

autor: wojtas, data nadania: 2008-09-16 09:12:55, suma postów tego autora: 4863

PMB

Rozumiem, ze jestes za karaniem za agresywne hasla? W takim razie co z karaniem za hasla "smierc burzujom", czy tez "ksieza na ksiezyc"?

autor: wojtas, data nadania: 2008-09-16 09:13:40, suma postów tego autora: 4863

Wojtas

Gdyby to nie było tragiczne, to można by się uśmiać.
Czy ty nie rozumiesz, że nie poszczególne jednostki tych faszyzujących grup są największym problemem? Tacy są w prawie każdym kraju. Natomiast problemem są oficjalnie działające w Polsce tego typu organizacje, które mają w bardzo prężnych mediach np. w Radio Maryja przyzwolenie na swoją działalność. I to jest nie do pomyślenia. Co to ma wspólnego z totalitaryzmem, że jestem za zdelegalizowaniem tych organizacji. Przecież jawnie, albo mniej jawnie ( ale są na to niezbite dowody ) odwołują się do części ideologii nazistowskiej - często noszą swastyki, witają się hitlerowskim pozdrowieniem, o okrzykach na manifestacjach o eksterminacji nie wspominając. A chyba wiesz, że takie przejawy faszystowskich, czy nazistowskich działań są sprzeczne z prawem zarówno polskim, jak i unijnym. Podałeś jeden przykład faszystowskiej manifestacji, która została - słusznie - rozbita. Jedna na setki innych, w których były ich ofiary ciężko pobite, usłyszały, że powinni skończyć w komorach gazowych, albo były
zastraszane. I w których żadna policja nawet nie interweniowała. Tak się składa, że dużo moich przyjaciół było w Krakowie na tej sławetnej manifestacji, z której duża część wróciła z wieloma obrażeniami. Niby z jakiej racji te grupy, które z założenia ( nie z przypadku ) stosują przemoc fizyczną, czy słowną mają być legalne? Chyba powinieneś to wiedzieć, że to nie jest żadna wolność, jeśli istnieje kosztem łamania podstawowych praw człowieka.
A już szczytem demagogii jest porównywanie manifestacji - nawet nielegalnych ( oczywiście tylko w Średniowiecznej Polsce ) - które od początku do końca są pokojowe, których członkowie nie stosują żadnej przemocy i z założenia, i w praktyce ( mało tego, najczęściej na takich manifestacjach jest większość osób heteroseksualnych, które bronią praw gejów, czy innych
mniejszości ), z manifestacjami grup ziejących nienawiścią rasową, stosujących przemoc fizyczną i słowną.
Naprawdę nie chcę Cię obrażać - na razie obrażasz się sam pisząc takie rzeczy - ale zacznij wreszcie używać jakichś sensownych proporcji.
Pozdrawiam

autor: Nocnyzwierz, data nadania: 2008-09-16 10:45:21, suma postów tego autora: 197

..

Coz taki tragiczny jestem, ze nawet nie jestes w stanie wskazac mi fragmentu konstytucji, na ktory dopiero co sie powolywales?
A treaz po kolei trzy sprawy:
1) Na jakiej podsawie twierdzisz, ze Radio Maryja albo ONR odwoluja sie do nazizmu? Ze ktos tam po pijanemu hajlowal? A wiesz ilu czlonkow organizacji lewicowych po pijanemu wychwalalo Stalina? Co to ma do rzeczy? Wiesz co to jest nazizm? http://www.onr.h2.pl/ - tu masz strone ONR, czekam kiedy wskazesz mi motywy nazistowskie.
Ciagle twierdzisz na upartego, ze ONR to organizacja nazistowska, na co nie masz ZADNYCH dowodow. Nie masz tez ZADNYCH dowodow na to, ze to ONR pobil kogokolwiek. To, ze kogos pobito w Krakowie nie obciaza ONR, tak jak to, ze ktos z antyfaszystow pobil narodowca we Wroclawiu nie obciaza innych organizacji ktore braly udzial w kontrmanifestacji.
Innymi slowy - skoro chcesz kogokolwiek delegalizowac to udowodnij, ze jest nazista. Sa niezalezne sady, ktore z pewnoscia twoj wniosek rozpatrza. Wystarczy tylko miec dowody.
2) Jesli ONR, jak twierdzisz, "z zalozenia" stosuje przemoc fizyczna, to z pewnoscia ma owa przemoc fizyczna zapisana w statucie, i z tego powodu taka organizacja nie mialaby prawa powstac. No chyba, ze jednak te przemoc stosuje jednak "nie z zalozenia", albo w oghole jej nie stosuje, bo nie masz zadnych dowodow na to, ze to akurat ONR a nie zwykle dresiarstwo.
3) Stosujesz tez ciekawy wybieg - piszesz, ze demonstracja w Poznaniu byla "pokojowa", a we Wroclawiu - odwrotnie. Po czym okazuje sie, ze ta "niepokojowosc" demonstracji we Wroclawiu nie polega wcale na tym, ze manifestanci kogos tam zaatakowali, ale na tym, ze "ziali nienawiscia" :-)) A wiec innymi slowy uwazasz, ze z dwoch demonstracji, obu pokojowych, panstwo powinno rozbic te, na ktorej byly hasla , ktore tobie nie odpowiadaja. I to jest wlasnie totalitaryzm. Nie potrafisz nawet dopuscic do siebie mysli, ze moze ktos demonstrowac pod haslami, ktore tobie nie odpowiadaja. Malo tego - chcesz nawet mu zabronic sie zrzeszania i wyrazania swoich pogladow.

Skoro nie masz juz zadnych argumentow to mozesz przejsc do obrazania, smialo!

autor: wojtas, data nadania: 2008-09-16 11:17:54, suma postów tego autora: 4863

Wojtas

To co piszesz jest kompletnie nie na temat.
Naprawdę szkoda słów. Jeżeli nie widzisz różnicy między obroną mniejszości w pokojowej manifestacji, a okrzykami "pedały i Żydzi do gazu" ( jest na to pełno dowodów, a moja przyjaciółka była nawet przesłuchiwana w tej sprawie, ale oczywiście policja to olała bo po co Państwo ma psuć sobie stosunki z kościołem, którego spora część popiera skrajnie nacjonalistyczne postawy ), to dalsza rozmowa zupełnie nie ma sensu. I nie dlatego, że nie mam argumentów, ale dlatego, że Ty na argumenty przeze mnie podawane nie odpowiadasz.
Odpowiadasz na to, na co chcesz odpowiadać, a nie na moje pytania.
Kiedyś przezwyciężyłem odrazę i z moim ( wtedy bodajże piętnastoletnim synem ) słuchaliśmy przez parę godzin Radia Maryja - ilość antysemickich tekstów, które stamtąd leciały, przyprawiła mnie o zawrót głowy. Więc przestań gadać bzdury o jakichś niby sporadycznych wypowiedziach.
Jak mówię o założeniach, to nie mam koniecznie na myśli, że muszą być one zapisane ( w każdym razie w broszurkach publicznie dostępnych ). Choć i w takich się zdarzają - w czasie wyborów do parlamentu europejskiego Wierzejski wydał oficjalną broszurę, którą z obrzydzeniem przeczytałem, a która praktycznie niczym nie różniła się od niemieckich tekstów z lat trzydziestych. Jedyną różnicą było to, że zamiast Niemiec, w roli głównej występowała Polska.
I nie jest ważne, czy dana grupa jest trochę bardziej nazistowska, faszystowska, czy skrajnie narodowa, ale to co robi. A co robi - przynajmniej większość z tych "organizacji" - widzą Ci, którzy nie zamykają oczu - jak mawiał Stachura - na to co się rzuca do oczu, aby być zobaczone.
Reasumując, dowodów jest pełno, ale rządzący nie chcąc narażać się kościołowi ( czyli organizacji, która może ich nie poprzeć w następnych wyborach ) je najzwyczajniej w świecie olewa.
Czasem tylko ze względu na protesty Unii Europejskiej, pokazowo aresztują na kilkanaście godzin kilkadziesiąt osób, aby Polska wyglądała na normalny kraj.
Nie zamierzam Cię obrażać, nie licz na to. Jak powiedziałem, obrażasz się sam.
Na tym kończę. Dalsza rozmowa nie ma sensu z osobą, która nie odróżnia pokojowych przejawów życia publicznego od nawoływania do eksterminacji, siania nienawiści rasowej, używania przemocy fizycznej i grożenia. Równie dobrze mógłbym przekonywać daltonistę, że ten kolor to np. zielony, a tamten niebieski, a on nie widziałby i tak żadnej różnicy.
p.s. Hitlera też wybrano w demokratycznych wyborach - od tego czasu te bardziej oświecone kraje Europy zakazują działalności wyżej wymienionym "stowarzyszeniom" ( co oczywiście nie zawsze się udaje, ale przynajmniej próbują ). Średniowieczna Polska do nich oczywiście nie należy.
p.s.2 Jak nie znalazłeś wszystkiego w konstytucji poszukaj w Prawie karnym.

autor: Nocnyzwierz, data nadania: 2008-09-16 13:24:22, suma postów tego autora: 197

nocny zwierz

Zamiast moze po raz kolejny wypisywac jakie to smieszne sa moje argumenty i jak pozbawione sensu, racz procze z nimi troche popolemizowac, bo jak na razie kiepsko ci to wychodzi. Prosilbym cie tez o konkretne wskazanie z ktorymi twoimi argumentami nie polemizowalem i je zignorowalem. Bo ja mam wrazenie, ze odnioslem sie do wszystkich. To, ze piszesz, ze "dalsza rozmowa nie ma sensu" swiadczy conajwyzej o ze brakuje ci juz jakichkolwiek sensownych twierdzen i wybuchasz emocjami, bo jak na razie dyskutuje z toba w normalny sposob, nie obrazajac cie ani nic z tych rzeczy.
Ja poki co widze roznice tylko pomiedzy aresztowaniem 68 osob w nielegalnej demonstracji a aresztowaniem przeszlo 200 osob w demonstracji legalnej. Nie wiem, czy na niej byly wznoszeone agresywne hasla, ale np. z relacji prasy (niechetnej ONR - jak wyborcza) widac, ze wcale tak nie bylo: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,5114038.html. No moze "raz sierpem, raz mlotem" uznamy za agresywne ;-) W kazdym razie, skoro jestes zwolennikiem karania za agresywne okrzyki, to rozumiem, ze jak na demonstracji lewicowej beda pokrzykiwani "smierc burzujom" albo "walka klasowa" to bedziesz pierwszy, aby policja aresztowala cala demonstracje?
To doprawdy piekna postawa, ze potrafiles przemoc odraze i stanales oko w oko z samym Radiem Maryja. Masz jednak pecha, bo troche sie na tym znam, uczestniczylem m.in. w badaniach nad sluchaczami RM i byl badany poziom antysemityzmu, ktory okazal sie znikomy. Podobnie zreszta bylo z analiza tresci audycji w RM. Za antysemickie od biedy moznaby uznac audycje Michalkiewicza, jesliby sie bylo wyjatkowo przewrazliwionym. Niemniej jednak nie rozumiem co RM ma tu do rzeczy. Czy sugerujesz, ze RM jest neonazistowskie i tez sie domagasz jego zamkniecia (za antysemityzm i toznacznie powazniejszy moznaby tez zamknac np., portal Viva Palestyna), czy jak?
Nie jestem pewien, czy czytajac moje wypociny nie jestes juz obrzydzony i czy dalej dajesz rade, ale moglbys mi podac nazwe tej broszurki i ktore konkretnie fragmenty zaklasyfikowales jako nazistowskie?
Reasumujac - caly czas czekam na jakies dowody wskazujace na to, ze ONR i NOP jest organizacja lamiaca konstytucje a ty mi tu o jakis broszurkach Wierzejskiego nie majacego nic wspolnego z tymi organizacjami. Zarzut o lamanie kosntytucji to powazna sprawa, wiec na pewno dysponujesz mnostwem dowodow. Podzielisz sie nimi?
Nie wiem jak ty, ale dla mnie sytuacja, w ktorej aresztuje sie uczestnikow LEGALNEJ demonstracji z nic to nie jest normalnosc. I chyba tym wlasnie sie roznimy. Kogo jeszcze bys pozamykal w wiezieniach z przekonania nasz tolerancyjny przyjacielu?
Casus Hitlera troche jest nie na miejscu, bo tez zupelnie inne postulaty wysuwaja wspomniane ugrupowania i naprawde nie rozumiem, coz wspolnego maja one z nazizmem. Czy popieraja tak jak Hitler fizyczna eksterminacja innego narodu? Postuluja likwidace innych partii? Zakladaja rzady monopartii? Swoja droga, bardziej niz drugiego Hitlera, ktorego szanse na dojscie do wladzy sa rowne zeru boje sie "tolerancyjnego inaczej" twojego pokorju, ktory szybciutko pod plaszczykiem tolerancji pozakazywalby roznych tam pogladow.

Aha i gdzie mam w koncu szukac w konstytucji czy w prawie karnym? Najpierw pisales, ze ONR i NOP lamia konstutucje samym istnieniem, a teraz co lamia? Prawo karne? Sugerujesz, ze zasady stowarzyszania sie sa w prawie karnym? Czy ty na pewno wiesz co to takiego to prawo karne? :-)))))) A moze chodzilo ci o ustawe o partiach politycznych albo o ustawe o stoawrzyszeniach?

autor: wojtas, data nadania: 2008-09-16 14:36:55, suma postów tego autora: 4863

Wojtas

Odpowiem tylko ( bo szkoda mi czasu na powtarzanie w kółko tego samego ) na jedno, jakże niedorzeczne Twoje pytanie: czy te organizacje nawołują, podobnie jak Hitler, do eksterminacji?
A czym do jasnej cholery są okrzyki "Żydzi do gazu", "pedały do gazu", albo "dokończymy to co Hitler zaczął"???!!!
I wklejam to, co w innym wątku ( na którym jak widziałem zabierałeś głos ) napisał bodajże cancer83 podając chyba kilkadziesiąt udokumentowanych przestępczych akcji różnych grup o nazistowskich, faszystowskich, czy też skrajnie nacjonalistycznych "poglądach":
Gratuluje dobrego samopoczucia i KONTAKTU Z KRAJOWĄ RZECZYWISTOŚCIĄ. Rasizm, neofaszyzm, szowinizm nie są problemem także dla uczestników forum nacjonalisty.pl, frondy, NOPu, MW, PiSu i dla niektórych (nie dla wszystkich, nawet nie dla większości!!!) piszących na forach kibicowskich, może więc tam się przenieście...
Trudno się z nim nie zgodzić!!!
Odejdź zatem w pokoju w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.

autor: Nocnyzwierz, data nadania: 2008-09-16 23:08:31, suma postów tego autora: 197

Wojtas - Aneks

Skoro nie chciało Ci się samemu poszukać zrobiłem to za Ciebie.
A to tylko kropla w morzu, łamanych przez te - "cudowne grupy" - praw konstytucyjnych i karnych.
Powiem tylko, że np. Nana tak opluwana przez niektórych ( np. przez niejakiego Westa ) po napisaniu czegoś, co okazało się pomyłką, potrafiła publicznie przyznać się do błędu.
Nie specjalnie liczę, że Ty to zrobisz ( prawdopodobnie zaraz znajdziesz sobie jakiś temat zastępczy na wzór polskich władz i się do niego przykleisz ) ale a nóż, a widelec...
Zwróć szczególną uwagę na dwa ostatnie artykuły Kodeksu karnego.
Konstytucja
Art.31,2 Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych.
Art.35,2 Mniejszości narodowe i etniczne mają prawo do tworzenia własnych instytucji edukacyjnych, kulturalnych i instytucji służących ochronie tożsamości religijnej oraz do uczestnictwa w rozstrzyganiu spraw dotyczących ich tożsamości kulturowej.
Art. 47.
Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym.


Kodeks karny Roz. 13
Art. 190.1
Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na
jej szkodę lub osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, ze będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Art. 191.1
Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Roz. XXXII
Art. 256
Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Art. 257
Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

I tak dalej, na wieki wieków. Amen.

autor: Nocnyzwierz, data nadania: 2008-09-17 06:29:07, suma postów tego autora: 197

Wojtas - Aneks 2

Karta praw podstawowych Unii Europejskiej
Artykuł 21
Niedyskryminacja

1. Zakazana jest wszelka dyskryminacja ze

względu na płeć, rasę, kolor skóry, pochodzenie

etniczne lub społeczne, cechy genetyczne, język,

religię lub światopogląd, opinie polityczne lub

wszelkie inne, przynależność do mniejszości

narodowej, majątek, urodzenie, niepełnosprawność,

wiek lub orientację seksualną.

autor: Nocnyzwierz, data nadania: 2008-09-17 07:45:54, suma postów tego autora: 197

Nocny Zwierz

Jak ci puszczaja nerwy i nie potrafisz sklecic normalnego zdania to idz osbie pobiegaj, pograj w pilke czy cos, a nie bierz sie za dyskusje na politycznym forum. Co to niby ma byc?:
"Gratuluje dobrego samopoczucia i KONTAKTU Z KRAJOWĄ RZECZYWISTOŚCIĄ."
"Odejdź zatem w pokoju w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen."

Mam dyskutowac z takimi belkotliwymi bzdurami?
Skoro twierdzisz, ze organizacje nacjonalistyczne nawoluja do eksterminacji fizycznej jakiejkolwiek grupy etnicznej, to z pewnoscia jestes to w stanie udowodnic? Bo jak na razie przytoczyles hasla, ktore ktos rzucil (nie wiadomo kto) rzucil na jakiejs demonstracji. Analogicznie na demonstracje lewicowa moze przyjsc stalinista i krzyczec smierc burzujom, a wtedy z pewnoscia nasz nocny Zwierz stwierdzi, ze wszystkie organizacje biorace udzial w wdemonracji (np. Mlodzi socjalisci, itp) z zalozenia i programowo opowiadaja sie za fizyczna eksterminacja pewnej klasy spolecznej?

Przytoczony przez ciebie fragment konsttucji znakomicie stosuje sie do ciebie. Kazdy jest zobowiazany szanowac wolnosc innych, np. ty w ogole nie szanujesz prawa narodowcow do publicznego zbierania sie prezentowania swoich pogladow. Wracajac jednak do ONR i NOP, czy jestes w stanie udowodnic, ze organizacje te programowo maja zasady sprzeczne z KTORYMKOLWIEK punktem konstytucji?

Wklejajac tu artykuly kodeksu sam chyba nei bardzo wiesz co robisz. Rozumiem, ze twierdzisz, ze ONR i NOP jako ORGANIZACJE lamia wspomniane artykuly, tzn maja wpisane w swoje programy przemoc i zagrożenie życia innych ludzi itp? Albo, ze programowo propaguje ustroju totalitarne? Jakies przyklady? Naprawde nie wiem o co ci chodzi.

Widze, ze nie potrafisz odroznic zachowac pojedynczych osob ( i to raczej nie czlonkow ONR) od zachowania calej organizacji. Jakis prawicowy odpowiednik ciebie pewnie sie produkuje na forum nacjonalista cos tam, ze lewicowcy pobili narodowca we Wroclawiu, a wiec nalezy zdlegalizowac powiedzmy Mlodych Socjalistow, bo to dowod na to, ze lamia artykuly z rozdz. 13 koseksu karnego. Dlatego tez obawiam sie szanowny Nocny Zwierzu, ze ty i narodowcy jestescie siebie warci i jak koniecznie szukasz jakiegos miejsca dla ciebie - to forum nacjonalista bedzie jak znalazl.

autor: wojtas, data nadania: 2008-09-17 16:55:02, suma postów tego autora: 4863

Wojtas

Na taki bełkot - kompletnie nie na temat - cóż tu można odpowiedzieć?
Moim jedynym błędem było to, że potraktowałem Cię poważnie. Każdy inny na moim miejscu, rzuciłby tekst np. "spadaj prowoku" i na tym skończyłaby się rozmowa. A ja jak głupi przeszukałem nawet internet, wkleiłem artykuły z Konstytucji, Kodeksu karnego i Karty praw podstawowych Unii Europejskiej, które jednoznacznie określają czym jest w omawianej przez nas sprawie łamanie prawa, ponieważ zarzucałeś mi wcześniej, że nie posługują się konkretnymi przepisami prawnymi. Kiedy to zrobiłem okazało się nagle, że to wszystko nieważne, bo na tapecie - tak jak przypuszczałem - pojawił się nagle inny wątek.
Wszystkie podane przeze mnie prawa ( i wiele innych ) są przez większość tych organizacji łamane, czy nieprzestrzegane. Tak, organizacji, a nie tylko przez jakiś tam ludzi. Czy byłeś kiedyś na jakiejś pokojowej demonstracji - to oczywiście retoryczne pytanie - i widziałeś tzw. kontrdemonstracje?
To członkowie np. Młodzieży Wszechpolskiej, czy ONR ( niosący transparenty, czy przepaski z nazwą swojej organizacji ) wykrzykiwali, albo mieli napisane na powiewających chorągiewkach teksty, które wymieniłem wcześniej. W związku z tym Twoje demagogiczne teksty, jakoby nie było żadnych dowodów, że robią to organizacje, a tylko jacyś tam przypadkowi ludzie, możesz sobie - dalej dokończ sam...
Podobnie zresztą jak badania, które jakoby przeprowadzałeś na temat antysemityzmu w Radio Maryja. Skoro tam nie znalazłeś przejawów antysemityzmu, to chyba musiałeś słuchać radia w stoperach, ewentualnie słuchawkach używanych na głośnych budowach. Chyba, że należysz do ludzi, których opisuje niezwykle trafnie Śliwonik w swoim wierszu p.t. Łatwo być mądrym: "...omińmy głupców, którzy aby zrozumieć muszą widzieć własną oberwaną nogę". Z Twoich wypowiedzi wynika, że dopóki nie znalazłbyś się sam w obozie koncentracyjnym nie jesteś w stanie dostrzec antysemityzmu nigdzie. Podobnie rzecz ma się z homofobią - prawdopodobnie musiałbyś zmienić orientację seksualną i zostać pobity przez członka np. Młodzieży Wszechpolskiej, aby dostrzec problem.
Z wyrazami ubolewania, że zmarnowałem tyle czasu rozmawiając z Tobą - Żegnam.

autor: Nocnyzwierz, data nadania: 2008-09-18 01:19:51, suma postów tego autora: 197

Nocny Zwierzu

Raczylbys wreszcie normalnie dyskutowac. Moglbys przytoczyc w ktorym miejscu popelnilem "belkto kompletnie nie na temat"?
Co z tego, ze pracowicie powklejales rozne tam artykuly z konstytucji i kodeksu karnego, skoro zupelnie nie maja one do niczego zastosowanie, o czym ci szczegolowo powyzej napisalem, ale niestety nie potrafisz odeprzec tych argumentow.
Jaki znowu inny watek sie pojawil? O czym ty piszesz? Odniosel sie krok po kroku do wklejonych przez ciebie fragmentow konstytucji i kodeksu karnego. Udowodnilem ci ze kompletnie nie maja one tutaj zastosowania, wiec nie rozumiem o co ci chodzi.
Jesli pytasz mnie o pokojowe demonstracje - to tak sie kslada, ze nie jedna organizowalem, np. przeciwko wojnie w Iraku.
Kiedy widziales czlonka Mlodziezy Wszechposlkiej albo ONR, ktory mial "na choragiewce" tresci propagujace totalitaryzm albo wyrazajace nienawisc? Konkretnie prosze, bo na razie to piszesz jakies zupelne bzdury. Rownie dobrze moge powiedziec, ze widzialem (a widzialem) czlonka PPS wykrzykujacego agresywne hasla wobec czlonkow UPR. (ktorych tez nie cierpie - zeby nie bylo).
Coz skoro naukowe badania osob ze stopniami naukowymi opierajace sie na UGRUNTOWANEJ metodologii uwazasz za jakis belkot i bzdury to pozostaje mi wyrazis tylko swoj zal. Na szczescie ty jestes najmadrzejszy.

autor: wojtas, data nadania: 2008-09-18 09:23:58, suma postów tego autora: 4863

jesczze jedno

Caly czas stawiasz powazne zarzuty, caly czas domagasz sie wtracania do wiezien, delegalizacji itp. Takie rzeczy bez dowodow to w najlepszym razie znieslawianie. Tymczasem piszesz w kolko na zasadzie "znajoma widziala" albo "ktos tam widzial". Oczywiscie nie jestesmy w sadzie, ale wystarczy poszperac w internecie jak sie stawia zarzuty.

Dla przykladu - wszystkei audycje RM sa tez w internecie. Moglbys mi podac przyklad jakiejs antysemickiej, karalnej i niezglodnej z polskim prawem?

autor: wojtas, data nadania: 2008-09-18 09:28:02, suma postów tego autora: 4863

Wojtas

Mam Ci podawać daty manifestacji??? Na prawie wszystkich - nie antywojennych, na których chyba połowie byłem - tylko na marszach równości, manifach i podobnych. Chyba powinno być dla Ciebie jasne, że na antywojennych, które dotyczą Iraku, czy Afganistanu, faszyści i im podobni ( nie widząc dla Polski żadnego z tych wypadów interesu ) się raczej nie pojawiają z kontrmanifestacjami. Aż takimi idiotami to oni nie są. Pojawiają się za to tam, gdzie mogą dokopać i słownie, dosłownie wszystkim, których nie uważają za "prawdziwych Polaków". A więc gejom, ludziom, których uznają za Żydów, murzynom, czy obcokrajowcom szczególnie zza wschodniej granicy. Czy ja naprawdę muszę pisać takie oczywiste rzeczy komuś, kto ponoć organizował manifestacje antywojenne? Notabene prawie wszyscy, z którymi uczestniczyłem w manifestacjach antywojennych widzieli to samo co ja na marszach równości i innych podobnych.
Choć wbrew temu co napisałeś, nie odniosłeś się do żadnego z artykułów, które podałem za wyjątkiem jednego, żeby mnie nazwać totalitarystą, to ponieważ wyczułem w Twoim ostatnim liście krztynę dobrej woli, napiszę Ci w nocy tekst z dowodami.
Będą to prawdziwe dowody, ponieważ dotyczą mnie i wielu moich znajomych - rzeczy, które widziałem albo na własne oczy, albo słyszałem od wielu moich przyjaciół, którzy w takich sprawach nie kłamią.
Dodam, że Twój oponent jak go nazwałeś "totalitarysta" nigdy nie kłamie. Oczywiście możesz to moje stwierdzenie obśmiać, ale tak jest. W związku z tym będzie to wszystko prawdą co napiszę, zresztą podobnie jak wszystko, co napisałem dotychczas. Prawdą nie żadną objawioną, ale zwyczajną prawdą. Dla mnie to są o niebo mocniejsze dowody, niż wypisywane przez gazety mainstreamowe zlepki prawdy, chciejstwa, taniej sensacji i pisania pod dyktando redaktorów naczelnych w gazetach należących do niemieckich, czy innych koncernów neoliberalnych. Na koniec o badaniach naukowych. Bardzo często posiłkuję się wynikami badań naukowych, ale korzystam z badań rzetelnych i nie mam ślepej wiary we wszystko, co ktoś przedstawił jako badanie naukowe. A wybacz, to co Ty mi tu zademonstrowałeś z RM, to - dobrze nie będę Cię obrażał, używając słowa bełkot - ale rzecz zupełnie niepoważna w świetle tego co sam słyszałem z tego, jakże ziejącego nienawiścią, radia.
I wbrew pozorom nie jestem za wsadzaniem wszystkich tych kolesi do więzień. Właśnie dlatego żeby nie dochodziło co i
rusz do znęcania się przez nich nad niewinnymi mniejszościami i nie tylko, w "majestacie prawa zarejestrowanych organizacji", jestem za tym aby nie dopuszczać do legalizacji takich tworów. Oczywiście akty agresji będą się pojawiały dalej, ale ponieważ nie będą miały wsparcia w organizacjach oficjalnie działających, nie będą też mogły liczyć na wyrozumiałość władz związanych silnie z kościołem, którego część - nie oszukujmy się - wspiera mniej, lub bardziej oficjalnie np. Młodzież Wszechpolską.

autor: Nocnyzwierz, data nadania: 2008-09-18 13:01:27, suma postów tego autora: 197

N.Z.

chyba wcielo moj poprzedni komentarz, wiec postaram sie odtworzyc to co napisalem, sorry jak wejdzie drugi raz
---------
1) Na co mi jakies daty manifestacji? O ile sie nie myle, twierdzisz, ze czlonkowie ONR i NOP uzywaja agresywnych i niezgodnych z prawem hasel na mnaifestacjach. Racz wiec wziasc pod uwage, ze a) nie wiesz, czy ktos uzywajacy owych hasel jest faktycznie czlonkiem ONR lub NOP b) Zachowania pojedynczej osoby a delegalizacja calej organizacji to dwie, troszke inne rzeczy c) agresywnych hasel uzywaja tez uczestnicy manifestacji lewicowych i co z tego?
2) Twierdzisz, rowniez, ze czlonkowie ONR, NOP (i ostatnio pojawilo sie tez MW) czynnie uczestnica w przemocy. Cytuje: "A więc gejom, ludziom, których uznają za Żydów, murzynom, czy obcokrajowcom szczególnie zza wschodniej granicy. " Skoro tak, to jestem przekonany, ze za pomoca skrupulatnie notujacej tego typu incydenty Nigdy Wiecej i prasy lokalnej jestes w stanie wskazac mi mase tego typu przypadkow, kiedy to czlonkowie wspomnianych organizacji bija kogos, a ich organizacja ich za to nie potepila. Wal smialo.
3) To troche przykre, ze jestem zmuszony cytowac samego siebie, ale niech bedzie:
"Przytoczony przez ciebie fragment konsttucji znakomicie stosuje sie do ciebie. Kazdy jest zobowiazany szanowac wolnosc innych, np. ty w ogole nie szanujesz prawa narodowcow do publicznego zbierania sie prezentowania swoich pogladow. Wracajac jednak do ONR i NOP, czy jestes w stanie udowodnic, ze organizacje te programowo maja zasady sprzeczne z KTORYMKOLWIEK punktem konstytucji?

Wklejajac tu artykuly kodeksu sam chyba nei bardzo wiesz co robisz. Rozumiem, ze twierdzisz, ze ONR i NOP jako ORGANIZACJE lamia wspomniane artykuly, tzn maja wpisane w swoje programy przemoc i zagrożenie życia innych ludzi itp? Albo, ze programowo propaguje ustroju totalitarne? Jakies przyklady? Naprawde nie wiem o co ci chodzi."

Jak widzisz odnioslem sie do owych , pracowicie przez ciebie wklejonych, artykulow. Innymi slowy zgodzilem sie z toba, ze fakt lamania przez jakakolwiek organizacje konstytucji to podstawa do delegalizacji tegoz. Poniewaz jednak artykuly te wkleiles jako dowod na to, ze ONR i NOP powinny zostac zdegalizowane, logiczne jest, ze mam prawo pytac, w ktorym miejscu ONR i NOP lamia owe artykuly.
Druga sprawa jest to, ze wkleiles zupelnie nie wiadomo dlaczego artykuly kodeksu karnego. Otoz nie wiem czy wiesz, ale za czyny karne jak np. pobicie odpowiada konkretna osoba, a nie jakas organizacja, ponadto w ogole kodeks karny nijak sie ma do delegalizacji czy legalizacji jakiegos ugrupowania. Kary za lamanie kodeksu karnego sa podane w samych artykulach. Np. NOP mialby zapewne klopoty za zlamanie art 256 k.k., ale nie bylaby to podstawa do delegalizacji, bo podstawa to bylby konkretny artykul konstytucji. Jesli dysponujesz danymi na temat czlonkwo ONR lub NOP lamiacych prawo to po prostu idziesz z tym do prokuratury, ale obawiam sie ze niczego nie masz i po prostu pleciesz jakies banaly.
4) Coz, niewatpliwie w momencie, kiedy na chwile "przemogles swoje obrzydzenie" i poslychales RM dokonales znacznie solidniejszych badan naukowych, niz kilkanascie osob pod kierunkiem osoby ze stopniem naukowym, skontrolowanej pozniej przez osoby ze stopniami naukowymi, stosujace ugruntowane metody badan ilosciowych i jakosciowych. Ale nawet jesli zalozymy, ze badania byly robione przez nazistow (co w polskiej socjologii szczegolnie czeste), kontrolowane przez nazistow, to mysle, ze skoro twierdzisz, ze Radio Maryja na kazdym kroku lamie prawo, szerzy nazizm i antysemityzm to dasz rade jeszcze raz przemoc obrzydzenie i to udowodnic. A jest to bardzo proste. Wchodzisz na strone http://www.radiomaryja.pl/ i tam na gorze masz wyszukiwarke, przez ktora masz dostep do tekstowych stenogramow wszystkich audycji w RM. Mozesz wiec sobie poszukac audycji chwalacych Hitlera, eksterminacje Zydow, albo domagajacych sie czystej rasowo Polski. Podaj jakies przyklady to przyznam ci racje. Czyz jest cos prostszego?
5) No dobrze, ale na jakiej podstawie bedziesz decydowal jakie organizacje moga byc zalegalizowane a jakie nie? Na razie nie potrafisz nawet udowodnic, ze te organizacje ktore nie lubisz lamie kosntytucje i mialyby byc zdelegalizowane. Skoro tak szeroko wspierana ponoc przez kosciol Mlodziez Wszechpolska lamie kosntytucje i "prawo karne" - jak twierdzisz, to wskaz mi wreszcie jakis przyklad, ktory moge zweryfikowac.

autor: wojtas, data nadania: 2008-09-18 14:39:49, suma postów tego autora: 4863

Wojtas

Dwie sprawy
Pierwsze to badania naukowe jakoby przeprowadzone rzetelnie przez jakichś bliżej nieokreślonych socjologów. Otóż przeze mnie cenieni socjologowie, jak Kinga Dunin, czy Ireneusz Krzemiński pisali i wypowiadali się na ten temat w bardzo zbliżony do mnie sposób. Zaś mająca naprawdę dużą wiedzę amerykanistka Agnieszka Graff w programie super tendencyjnym pt. "Warto rozmawiać" powiedziała wprost na antenie do Pośpieszalskiego cyt. jakim prawem zaprosił pan do studia członków organizacji faszystowskiej. A było to po tym jak jedna z uczestniczek programu rozpoznała w kolesiu z MW "człowieka", który rzucił w nią kamieniem na wybrzeżu w związku z przypłynięciem statku z lesbijkami na pokładzie. Poza kamieniem były też oczywiście okrzyki z gazem w tle.
Drugą sprawą jest to, że niestety i tym razem nie odniosłeś się do ani jednego tekstu, czy to z konstytucji, czy kodeksu karnego, czy - wydaje mi się najbardziej wszechstronnego - tekstu z Karty praw podstawowych UE poza tekstem, który zupełnie od czapy użyłeś w stosunku do mojej osoby.
Jeszcze raz sam ostatni art. UE:
Karta praw podstawowych Unii Europejskiej
Artykuł 21
Niedyskryminacja

1. Zakazana jest wszelka dyskryminacja ze

względu na płeć, rasę, kolor skóry, pochodzenie

etniczne lub społeczne, cechy genetyczne, język,

religię lub światopogląd, opinie polityczne lub

wszelkie inne, przynależność do mniejszości

narodowej, majątek, urodzenie, niepełnosprawność,

wiek lub orientację seksualną.
Zarówno ONR jak MW ( bo o NOP ja ani razu nie wspominałem i nie miałem akurat z nimi na szczęście do czynienia ) na moich oczach złamali wielokrotnie, aż pięć z wymienionych tutaj zakazów. Niekoniecznie naraz, ale nie to jest chyba najważniejsze. I jak wspomniałem wcześniej byli "oznakowani" opaskami, czy transparentami że przynależą do MW. Innym razem że do ONR.
Problem z Tobą jak i z większością ludzi, czy to na lewicy, czy innych internetowych społecznościach, czy w końcu w mediach głównego nurtu polega na tym, że nie potraficie trzymać się jednego tematu/wątku. Ja mówię na temat A, Ty odpowiadasz np. na temat G. Ja mam naprawdę dużo wad, ale moją zaletą, czy raczej po prostu umiejętnością jest trzymanie się głównego tematu. Oczywiście w różnych tekstach pozwalam sobie na dygresje, ale w tego typu polemikach jak z Tobą staram się tego nie robić i trzymać temat za mordę. Niestety Wojtasie - pomimo wielokrotnego przywoływania Cię do porządku - co i rusz przeskakujesz z jednego wydarzenia na drugie całkowicie bagatelizując to co napisałem. Nie jest to pewnie Twoja wina.
Korespondowałem w swoim życiu z wieloma osobami ( niekoniecznie przez internet ) i wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, że co jak co, ale w sprawie prowadzenia dyskusji można na mnie polegać - poruszony temat będę drążył, aż go prędzej zamorduję, niż zboczę w krzaczory. Mówię to nie po to, aby się chwalić, bo to nie żadna moja zasługa, a raczej cecha powstała przypadkiem, ale żebyś zrozumiał na czym polega najczęstsza trudność w komunikacji międzyludzkiej i jak mnie to boli, że większość ludzi mało, że nie ma tej umiejętności, to jeszcze zupełnie nie zdaje sobie z tego sprawy, że odbieganie bez przerwy od tematu wyklucza jakiekolwiek porozumienie.
Miało być krótko, a tu masz ci babo placek, zrobiło się długawo.
W takim razie powiem jeszcze o jednej rzeczy.
Co mnie w Tobie najbardziej wkurzyło. To że nazwałeś mnie totalitarystą tylko mnie ubawiło - doskonale wiem, że jestem zupełnym przeciwieństwem tego określenia. Natomiast poraziła mnie Twoja całkowita obojętność na krzywdę innych, szczególnie bezbronnych, pokojowo nastawionych do ludzi. A z drugiej strony troska o silnych chłopów znęcających się często nad słabszymi. Powiem tak, żeby wszystko było jasne. Ludzie o poglądach faszystowskich też mają swoje prawa i mogą między sobą gadać co im ślina na język przyniesie. Natomiast w sytuacji kiedy tworzą uznane przez prawo organizacje, głównym sensem ich istnienia staje się walka o czystość rasową, która w grupie przybiera niezwykle niebezpieczną postać.
Prześledziłem wątek o nietolerancji i Twoje sarkastyczne wypowiedzi bardzo mi się nie podobały. Świadczą niestety o braku empatii. Zero w nich troski o pokrzywdzonych, a jedynie prześmiewczy najazd na tych, którzy twierdzą, że faszyzm, antysemityzm i homofobia jest dużym polskim problemem. A oczywiście wszystkie te trzy rzeczy są dużym problemem w Naszym kraju. Nie są one największą bolączką w kraju, ale bez wątpienia jest to bardzo poważny problem, który środowiska lewicowe powinny starać się rozwiązywać, zamiast pieprzyć trzy po trzy kto jest bardziej lewicowy, czy też czy Wałęsa jest podobny do Kaczorów, czy nie. Albo jak to zrobiłeś Ty, wyśmiać poważny problem i całkowicie zdezawuować pismo Nigdy więcej. Być może są tam rzeczy przesadzone, ale to nie znaczy, że problem nie istnieje i dobrze, ze chociaż takie pismo, nawet z wieloma swoimi wadami, wychodzi w tym katolandzie.
Jednym słowem - więcej empatii i zajmowania się naprawdę ważnymi sprawami. Bo z tego co widać, Nana ma bez wątpienia rację pisząc, że Polacy nie potrzebują wroga zewnętrznego, bo wykończą się sami!!!




autor: Nocnyzwierz, data nadania: 2008-09-18 18:09:44, suma postów tego autora: 197

...

1) coz, nie jakis nieokreslonych, ale pod kierunkiem np. A. Kaceprczyk http://nauka-polska.pl/dhtml/raporty/ludzieNauki?rtype=opis&objectId=104092&lang=pl

Specjalizujacej sie wlasnie w metodologii. I o pogladach zdecydowanie niechetnym RM. Niemniej jednak, jesli nie zauwazyles przyklad ten podalem po to, zebys wiedzial, ze ZNAM dosc dobrze audycje w RM, bo chociazby z tego powodu przez dluzszy czas ich musialem sluchac i analizowac. Ty tymczasem wyskakujesz z tym, ze sluchales przez chwile "czujac obrzydzenie" :-). Zreszta niewazne. Nie wiem po co powolujsez sie jako koontrprzyklad I. Krzeminskiego i K. Dunin. O ile mi wiadomo nie prowadzili zadnych badan naukowych nad Radiem Maryja i nie udowodnili w zaden sposob, ze jest to radio nadajace tresci niezgodne z prawem. Wiec po co w ogole si ena nich powolujesz? I co z tego, ze A. Graff uwaza kogso tam za faszyste? CO TO ZA ARGUMENT? Ja cie zcaly czas prosze, zeby dal DOWODY na to, ze MW, ONR, NOP sa organizacjami TOTALITARNYMI, dzialajacymi w sposob niezgodny z konstytucja.
2) Jesli uczestczka tej manifestacji rozpoznala tego kolesia, to powinna zebrac swiadkow i isc z tym do prokuratury. I jak sadze, prokuratura powinna skazac kolesia za naruszenie nietykalnosc cielesnej, albo napasc. Powinna za to skazac konkretnego czlowieka i to on za to powinien dostac powiedzmy 1 rok wiezienia a nie organizacja. Dla odmiany pamietasz tych osobnikow? http://bi.gazeta.pl/im/6/5113/z5113806X.jpg
Zalozmy, ze ktorys z nich jest czlonkiem np. MS. Czy na podstawie tego wydarzenia (analogicznego do tego z kamieniem i MW) uwazasz, ze nalezy zdelegalizowac MS? I ze jest to dowod na to, ze MS to organizacja stosujaca przemoc?
3) przykro mi, ale skoro uwazasz, ze "nie odnioslem" sie do tekstu kodeksu karnego i konstytucji to naprawde nie wiem o co ci chodzi. Napisz moze niby w jaki sposob "mam sie odniesc" do owych artykulow i czego ode mnie oczekujesz. Bo odnioslem sie do nich na tyle, na ile wymaga tego nasza dyskusja. Poniewaz uwazales, ze artykuly te sa podstawa do delegalizacji ONR i NOP, to zgodzilem sie z toba, ze artykuly konstytucji faktycznie obowiazuja i faktycznie moga byc podstawa do delegalizacji. WIec czego ode mnie oczekujesz? Ze mam artykul po artykule analizowac tresc czy jak? Ja po prostu sie ciebie pytam, ze skoro twierdzisz, ze owe artykuly sa podstawa do delegalizacji ONR i NOP to powienienes teraz udowodnic, ze organizacje te lamia owe artykuly. Chyba proste?
CO do kodeksu karnego to napisalem wyraznie - NIE MA ON ZASTOSOWANIE w sprawie decyzji o delegalizacji ugrupowania. Po drugie jak juz upierasz sie, to udowodnij, ze organizacja jako taka, lamie te artykuly.
Wklejajac natomiast Karte Praw Podstawowych UE popisujesz sie tylko niewiedza. Polska tej Karty nie przyjela i w Polsce ona nie obowiazuje.
OK ja pisze nie na temat? To przypomnij mi, prosze ktory z twoich argumentow nie doczekal sie odpowiedzi z mojej strony? Prosze tylko konkretnie. Natomiast ty nie raczysz odpowiadac na moje. Odpisalem ci kilkanascie linijek na temat prawodastwa w kosntytucji i kodeksie karnym, a ty zamiast odpowiedziec, piszesz ze "nie odnioslem" sie , jakbys nie umial czytac. Poprosilem konkretnie o udowodnienie na podstawie audycji w RM, ze RM lamie prawo. I znowu cisza.
4) ble bleble. No udowodnij wreszcie skale tego problemu. Czekam...

5) I prosze konkretnie. dyskutujemy na temat delegalizacji ONR i NOP i tego czy lamia prawo. przedstawilem argumenty na nie. Teraz ty mi odpowiedz, dlaczego niby nie mam racji. A jak twierdzisz, ze czegos nie skomentowalem to wklej ten argument jeszcze raz i mi to powiedz.

autor: wojtas, data nadania: 2008-09-19 09:32:31, suma postów tego autora: 4863

..

A i jeszcze jedno. Chyba ogladalem ten odcinek Pospieszalskiego. I z tego co pamietam ten typ wzial mikrofon i powiedzial ze to nie on. Wiec komu mamy wierzyc? Ja nie wiem, wiec wolalbym zaufac sadowi. Wiesz, czy sprawa trafila do sadu i jaki byl final?

autor: wojtas, data nadania: 2008-09-19 09:57:58, suma postów tego autora: 4863

Wojtas

Wklejajac natomiast Karte Praw Podstawowych UE popisujesz sie tylko niewiedza. Polska tej Karty nie przyjela i w Polsce ona nie obowiazuje.
Nie wykazuję się bynajmniej niewiedzą, ponieważ zrobiłem to celowo - przypomnij sobie łaskawie od czego zaczęła się ta cała dyskusja.
Ano od tego, że napisałem iż Polska jest w czołówce krajów Unijnych nieprzestrzegających praw związanych min. z homofobią, antysemityzmem itp. Po czym odpowiedziałem, już nie pamiętam komu, że najgorszą rzeczą wg. mnie nie są same "działania", ale ciche przyzwolenie polskich władz ( świecko -kościelnych ) na ich występowanie. Nieprzyjęcie przez Polski tejże Karty jest koronnym dowodem na poparcie moich słów. Ten artykuł, który podałem reguluje te sprawy bardzo jasno i precyzyjnie. Polska Konstytucja też to robi, ale niestety w znacznie mniej precyzyjny sposób - pozostawiając władzom pewną furtkę. Dopiero bowiem wespół z dużo bardziej szczegółowym kodeksem karnym, pozwala na zrobienie czegokolwiek - w sensie prawnym - w tym kierunku. Oczywiście, oczywiście wiem, że kodeks karny nie jest od tego, aby legalizować, czy delegalizować jakieś organizacje, ale - jak pewnie Ci wiadomo - Konstytucja jest tylko bardzo ogólnikowym zbiorem praw, które dopiero właśnie w tymże kodeksie karnym są szczegółowo potraktowane. Przechodząc do meritum. Dowody oczywiście są, o które tak usilnie zabiegasz ( mało tego, powiem więcej - jestem pewny, że wiele z nich doskonale znasz, tylko je przemilczasz ze względu na to, że nie pasują do Twojej wizji Świata rodem z Obywatela ) natomiast rzeczywiście udokumentowanych w sensie wyroków prawnych, jest ich niewiele. Na pytanie dlaczego, odpowiedź masz w pierwszej części mego listu!!!
Kolega Kancer83 ( bynajmniej nie mój, bo go nie znam ) w wątku o nietolerancji wymienił sporo dowodów jak na kraj, w którym rządzący albo dają ciche przyzwolenie na te zjawiska, albo zwyczajnie je olewają. Oczywiście część zupełnie nie dotyczy omawianej przez Nas sprawy, ale niektóre przypadki i owszem jak najbardziej. Ty, jak miałem nieprzyjemność zobaczyć, zlałeś tego gościa nie racząc pochylić się nad żadnym tekstem za wyjątkiem jednego, aby go obśmiać. A tam jak wszędzie, jedne są "lepsze", a inne "gorsze".
Badania naukowe!!!
Cóż, z moich doświadczeń niezbicie wynika, że żeby wyniki badań były wiarygodne trzeba przeprowadzić - w zależności od dziedziny nauki, mniej, lub więcej - szereg badań przeprowadzonych przez różne ( nie mające ze sobą styczności )
grupy badawcze , a nie bazować na jednym. Nie mówiąc o ty, że - przynajmniej tak jak je przedstawiasz - zupełnie przeczą moim własnym ( i nie tylko ) doświadczeniom. Oczywiście można założyć, że setki tysięcy ludzi, którym zdarzyło się czasem usłyszeć RM, czy obejrzeć Telewizję Trwam, miało halucynacje słuchowe bo dostrzegło bardzo duże przejawy nienawiści rasowej, nienawiści do homoseksualistów, czy po prostu nienawiści do wszystkiego, co nie polskie i katolickie, ale nie sądzę żeby to było łatwe do udowodnienia. Tym bardziej, że dostrzegają to w większości ludzie wykształceni i bynajmniej nie związani tylko z Gazetą Wybiórczą ( której nawiasem mówiąc nie trawię za wyjątkiem felietonów Kingi Dunin wychodzących co dwa tyg. w wysokich obcasach ).
Z końcówki Twojego drugiego postu szczerze się uśmiałem. "Kolega" z MW nie przyznał się do rzucenia kamieniem w dziewczynę - niemożliwe!!!
Czy nie wydaje Ci się, że jakby się przyznał
byłby to prawdziwy cud i to studio stałoby się chyba miejscem kultu do którego waliłyby pielgrzymki z
całego kraju :)
A co do tej dziewczyny. Program był na żywo, więc chyba nie przypuszczasz, że sama to wyreżyserowała. A było to tak: organizatorzy tego programu posadzili uczestników na danych miejscach i okazało się, że tego gnoja posadzono obok tej dziewczyny. Dziewczyna jak go rozpoznała ( trudno nie poznać kogoś z takiej odległości ) aż się wzdrygnęła i powiedziała o tym organizatorom. Powiedziała, że nie będzie siedzieć obok kogoś kto rzucał w nią kamieniami - chyba to rozumiesz. Chyba nikt o zdrowych zmysłach tego by nie chciał...
Ot i cała historia. "Niewinny chłopiec" poszedł sobie bezpiecznie do domu i tyle. Jego "niewinna" organizacja również. Polska rzeczywistość...
Na tym kończę ten wątek, bo nie mam tyle czasu na pisanie nie "oczywistej oczywistości", tylko rzeczy powszechnie znanych przynajmniej takim ludziom, jak uczestnicy manifestacji pokojowych, gejom, lesbijkom, feministkom, wielu organizacjom mniej lub bardziej lewicowym, Zielonym 2004, organizacjom pozarządowym jak Amnesty International, Human Rights i wielu, wielu innym...
Pozdrawiam
p.s. Dane na temat łamania praw w Polsce szczególnie dotyczących homofobii postaram Ci się przysłać w ciągu tygodnia. Jak nie na ten wątek, to na taki, w którym będziesz akurat brał czynny udział w dyskusji.
p.s. 2 To oczywiście nie moja sprawa, ale ciekawi mnie jak ludzie, którzy mają tysiące wpisów i zazwyczaj krytykują większość z napisanych tu rzeczy, znajdują na to czas...

autor: Nocnyzwierz, data nadania: 2008-09-20 02:34:12, suma postów tego autora: 197

Dodaj komentarz