Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Rumunia: "Nie!" dla śmieciowego jedzenia w szkołach

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

...

Słone paluszki - przesadzili.

autor: Marek, data nadania: 2008-09-21 19:59:46, suma postów tego autora: 1715

a w mojej szkole

wywalili automaty z batonami, rogalikami, colą i innymi cudami.

autor: moskwa, data nadania: 2008-09-21 20:34:24, suma postów tego autora: 605

.

mnie np. to nie dotyczy, po prostu takich świństw nie jadam. A swoją drogą, jak ktoś sam z siebie pewnych rzeczy nie wie, to "wychowywanie" przez państwo nic tu nie da, a raczej przynieść może odwrotny skutek - i bardzo dobrze (oczywiście w kontekscie oporu, nie zaś paluszkowo-hamburgerowego meritum).

autor: Bury, data nadania: 2008-09-21 20:54:59, suma postów tego autora: 5751

Bury, dlaczego nie jadasz słonych paluszków czy orzeszków?

A sama akcja jest niemądra. Posiłki dzieci jedzą w stołówce. W sklepiku kupują zaś przekąski. I tu wysokokaloryczne, proste i szybkie do spożycia chipsy czy batoniki biją owoce na głowę.

autor: west, data nadania: 2008-09-21 21:33:37, suma postów tego autora: 6710

maskowanie

Państwo maskuje swoją nieudolność, jeśli żarcie w stołówce jest niedobre (jak to w stołówce) to nic dziwnego, że dzieci, z natury swojej bardzo wybredne, nie chcą go jeść. Zamiast zlikwidować przyczynę maskuje się skutki.

autor: quasar, data nadania: 2008-09-22 08:58:06, suma postów tego autora: 74

quasar,

nie generalizuj. Stołówki - jak wszystko - są różne. U mnie w podstawówce była NIESAMOWITA. W liceum - bylejaka.

autor: Bury, data nadania: 2008-09-22 14:23:41, suma postów tego autora: 5751

Problem jest bardiej złożony

W Cieszynie swego czasu władze miasta sugerowały sklepikom szkolnym podobny pomysł. Pomysł ten upadł z prostego powodu, kiedy kilka szkół zastosowało się do zaleceń dzieci z braku możliwości zakupu ulubionych produktów w sklepiku szkolnym zaczęły wybiegac w czasie przerw do pobliskich sklepów i punktów gastronomicznych. Pojawiły się takie problemy jak spóźnienia na lekcje, przeziębienia, wnoszenie brudu na szkolną podłogę w sezonie deszczowym i zimowym i co najważniejsze ryzyko nieszczęścia przy przebieganiu przez jezdnię.

autor: Lexxx, data nadania: 2008-09-23 10:11:01, suma postów tego autora: 157

Dodaj komentarz