Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Szygiel: Żydowska narzeczona a wolność prasy

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

ciekawostka + refleksja

Była żona prezydenta Francji, Cecilia wyszła za marokańskiego Żyda - Richarda Attiasa.

A co do wolności słowa, to oczywiście w świecie zachodnim nie jest ona pełna. Różnica w stosunku do krajów rządzonych autokratycznie jest taka, że gdy wyleją cię z pracy, napiętnują, oszkalują i poddadzą ostrayczmowi, to o ile masz możliwśoci, możesz się odkuć wydając niezależnie. Oczywiście rzadko to się udaje, bo żeby być znanym wydawcą generalnie trzeba mieć pieniądze. I tu się pojawia zagrożenie dla wolności słowa. Można poszczekać na mainstream i nikt cię nie aresztuje. Ale licz się, że w takim wypadku grupa twoich odbiorców będzie niewspółmierna do grupy obrabianej przez mainstream. Wystarczy zatem kontrolować mainstreamowe media i ignorować opozycję. Polityczny efekt jest podobny do tego w Rosji i Chinach. A jakże subtelniejszy!

Wracając do kwestii związanych z artykułem. Rzeczpospolita w imię wolności słowa zamieściła karykatury Machometa. Na łamach tej samej Rzepy pan Wildstein tropi prorosyjską V tą kolumnę, tzn. stwierdza, ze każdy kto nie solidaryzował się z "gruzją" jest rosyjskim agentem wpływu karmiącym, jak to się wyraził, rosysjkie monstrum. W ten sposób Rzepa zamyka usta ludziom mającym odmienne zdanie w sprawie konfliktu Usraelsko-rosyjskiego. To jest wolność słowa wg. Rzepy.

autor: Panek, data nadania: 2008-10-01 14:04:48, suma postów tego autora: 896

Jestem agentem wpływu

Ja na swoim blogu http://krzysztofmroz.blog.onet.pl popieram Rosje w jej misji stabilizacyjnej w Gruzji.

autor: Krzysztof Mróź, data nadania: 2008-10-01 19:18:08, suma postów tego autora: 569

Jak widać,

wolność słowa polega na tym, że można zmieszać z błotem z papieża a nie można uczynić najdrobniejszej aluzji do czyjejś żydowskości.

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-10-01 19:43:12, suma postów tego autora: 3102

Angka Leu na pewno urządziłby to dokładnie na odwrót :-)

A tak serio: organizacje żydowskie bywają przewrażliwione. Biorąc pod uwagę, jak Żydów traktowano w Europie przez wieki, ze szczególnym uwzględnieniem wieku XX, można to przewrażliwienie zrozumieć (co nie znaczy, zawsze aprobować).

autor: west, data nadania: 2008-10-01 20:13:08, suma postów tego autora: 6710

Widzę Angka Leu,

ześ się - jak to mówią - obudził albo z choinki urwał.

A propos przewrażliwienia

Oświeceni (wie immer) samorządowcy jednej z gmin w Bayernie wydali w 1935 roku uchwałę następującej treści:

1. Krowy i jałówki, które bezpośrednio lub pośrednio były związane z jakimś Żydem, nie mają prawa do pokrywania przez byka gminnego.

2. Krowy i jałówki z obór, w których znajduje się bydło nabyte od Żyda, należy odstawić na obserwację w ciągu roku.

Untaszrajbował pan wójt.

autor: Bury, data nadania: 2008-10-01 21:12:08, suma postów tego autora: 5751

west

Znowu nie zgadłeś! Jestem zwolennikiem konsekwencji: albo szanujemy wrażliwość wszystkich albo też niczyją. Zgodnie z zasadą równości ludzi.

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-10-01 22:16:03, suma postów tego autora: 3102

Bardzo

przejąłem się tragiczną historią "antyrasistowskich" cenzorów i zamordystów z Charlie Hebdo, którzy w końcu padli ofiarą własnej kretyńskiej ideologii.


Kto pod kim dołki kopie, sam w nie wpada.

autor: Durango 95, data nadania: 2008-10-01 22:17:17, suma postów tego autora: 3848

A gdyby

taki tekst popełnił nie "laicki antyrasista", tylko konserwatywny katolik? Też by go broniono w imię wolności słowa?

autor: ABCD, data nadania: 2008-10-02 00:23:34, suma postów tego autora: 20871

Zauważyłem, że

na lewica.pl w komentarzach jest dużo wyrozumiałości dla poglądów prawicowych, konserwatywnych, liberalnych itp. Ciekawe czy z wzajemnością na stronach prawicowych. Pewnie nie.
Jesteśmy (jesteście) aż tak tolerancyjni czy może dobrze wychowani?

autor: Getzz, data nadania: 2008-10-02 14:03:38, suma postów tego autora: 3554

Dodaj komentarz