Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Bruksela: Konferencja "Godne i dostępne mieszkalnictwo"

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Prywatne, prywatne, prywatne -

miało być źródłem powszechnego bogactwa i szczęśliwości, miało sprowadzić niemal raj na ziemie. Nic takiego się nie stało. Przeciwnie, nawet w bogatch krajach jest źródłem wielu nieszczęść i strachu. Żeby go przynajmniej ograniczyć należy sprawić, aby niektóre rzeczy nie były tylko towarem lecz przede wszystkim środkami zaspakającymi życiowe potrzeby członków wspólnoty. Do nich napewno powinny należeć banki, mieszkania, szkoły, szpitale, woda, drogi, powietrze, przestrzeń ... Prywatne mogą być fabryki elektrowozów, szyn, samochodów, samolotów, armat, burdele, kasyna... Kiedyś każdy mógł zrealizować swoje prawo do mieszkania czekając na nie kilka czy nawet kikanaście lat. Dziś nawet do tego nie ma prawa. Ma natomiast prawo do hipoteki, dzięki której może być wyrzucony pod mosyt. Szkoda, że na tej konferncji nikt nie mówił o tych sprawach otwartym tekstem.

autor: steff, data nadania: 2008-10-09 17:08:37, suma postów tego autora: 6626

steff

Było mówione. Niestety to news, więc trudno aby opisywał cały przebieg całodniowej konferencji. Wkrótce obszerniejszy raport ze streszczeniami prawie wszystkich wystąpień będzie na www.lokatorzy.pl i www.la.org.pl

autor: Cisza_, data nadania: 2008-10-10 07:45:00, suma postów tego autora: 2083

Cisza

Dzięki za wyjaśnienie. Dało mi satsfakcję. Są jeszcze tacy, którzy podbnie myślą. Kapitał nie wszystkim jednak odebrał poczucie sprawiwedliwosci.

autor: steff, data nadania: 2008-10-10 11:34:36, suma postów tego autora: 6626

lol

"Kiedyś każdy mógł zrealizować swoje prawo do mieszkania czekając na nie kilka czy nawet kikanaście lat"

a gdzie sie podziewał przez te kilkanaście lat kiedy oczekiwał na łaskę własnego lokum?

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2008-10-11 21:43:02, suma postów tego autora: 2714

Dodaj komentarz