Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Grecja: Ludzie pracy mówią "Dość!" (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

placa minimalna

Obecna placa minimalna wynosi ok. 600 euro. Zadanie 1400 to malo skuteczna taktyka.

autor: Roger, data nadania: 2008-10-23 16:41:37, suma postów tego autora: 514

.

"Do strajku przyłączyli się także dziennikarze i prawnicy"

Boże, jak daleko nam choćby do Grecji.

autor: Bury, data nadania: 2008-10-23 17:37:19, suma postów tego autora: 5751

!!!

wow! jestem pod wrazeniem - 24-godzinny strajk generalny, niesamowity wyczyn! ciekawe, czy NAM, Polakom, uda się kiedyś porwać na coś takiego, na taką prawdziwą solidarność.

autor: hermenegilda, data nadania: 2008-10-23 17:39:24, suma postów tego autora: 9

...

Takie strajki na zachodzie to norma, z reguły nic nadzwyczajnego, co jakiś czas powtarzane, aby pokazać solidarne społeczeństwo sprzeciwiające się pomysłom rządów. U nas także takie strajki były, ale do czasu, kiedy zostaliśmy spacyfikowani czołgami w stanie wojennym.

autor: pk, data nadania: 2008-10-23 18:34:34, suma postów tego autora: 261

Unas w polsce

Choćby wszystko się rozpadło protest na taką skale byłby niemożliwy jak w grecji niestety

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2008-10-23 18:35:48, suma postów tego autora: 1003

Niestety

Polska to jednak chyba inny pod wieloma względami kraj...

autor: Andrzej Kot, data nadania: 2008-10-23 20:25:59, suma postów tego autora: 800

wolos, aleksandropolis, kawala

Strajk solidarnościowy to oczywiście jedno. Mnie w sumie bardziej jednak intryguje udział w nim dziennikarzy i prawników. Czy można wyobrazić sobie coś takiego w Polsce?

autor: Bury, data nadania: 2008-10-23 20:38:15, suma postów tego autora: 5751

Nie,

ponieważ dziennikarze i prawnicy tworzą główny trzon służebny wobec neo-burżuazji.

autor: As, data nadania: 2008-10-23 23:32:03, suma postów tego autora: 95

To miejsce jest chyba "skażone karmicznie"...

Myślę jednak, że wraz podupadającym powoli kościołem katolickim przynajmniej jakaś część medialno-politycznego "establishmentu" zacznie powoli cokolwiek dostrzegać. Po prostu mamy o tyle gorzej, że musimy walczyć - z równie silnymi - dwoma przeciwnikami naraz. Do tego w większości spraw działającymi ręka w rękę. Inne kraje Unii nie mają u siebie tak silnego tworu jak kk, który jest największym właścicielem ziemskim w Polsce. Stąd tam udaje się przeprowadzać takie akcje jak wyżej opisana. Nikt tam nie zawłaszcza w takim stopniu przestrzeni publicznej, jak ta ohydna instytucja.
Ale już widać pewne oznaki - na razie może niewielkie - że ten żałosny twór zaczyna tracić swoje wpływy. Do tego światowy kryzys finansowy... Może i u nas coś się ruszy.

autor: Nocnyzwierz, data nadania: 2008-10-25 11:07:36, suma postów tego autora: 197

Dodaj komentarz