Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Włochy: 2,5 miliona demonstrantów w Rzymie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

2,5 MILIONA

OMG, to dopiero wynik!
Kurcze, trzeba zebrac liderow polskich organizacji i jechac do Wloch na kursy;P az trudno uwierzyc, gratulacje dla wloskich aktywistow!:)

autor: MJ, data nadania: 2008-10-27 16:49:16, suma postów tego autora: 1280

MJ

Włosi mają takie a nie inne demonstracje nie dlatego że jeżdżą sobie na alterglobalistyczne wycieczki (co jak mi się wydaje jest jedną z głównych form aktywności części "ruchu" w kraju nad Wisłą) tylko robią lokalną działalność społeczną. W każdym większym mieście są "domy ludowe" z bibliotekami, salami na spotkania itp. Nie dyskutuje się w nich bynajmniej o heteronormatywnych dyskursach itp.

autor: Cisza_, data nadania: 2008-10-27 18:33:40, suma postów tego autora: 2083

Cisza

mam nadzieje, ze do mnie nie pijesz;P akurat zgadzam sie w 100%, dlatego tez m.in. jezdzimy tylko na antyszczyty, fora raczej omijamy. A 99% energii wkladamy w codzienna prace u podstaw;) i bez dyskusji o hetero-cos-tam;P

przy czym powstaje pytanie o jajko i kure, bo jednak zrobic takie osrodki w kazdym miescie jest naprawde ciezko- nasza baza jest Poznan i wiele wysilku wkladamy, bo 2 lokale wogole utrzymac, Wlochy maja zupelnie inna strukture pomocy spolecznej i aktywizacji wykluczonych, w tym wspieraja ja mocno z budzetu (np. tysiace spoldzielni socjalnych).
Ale mysle, ze i tak moglibysmy sie od nich wiele nauczyc;)

autor: MJ, data nadania: 2008-10-27 19:29:14, suma postów tego autora: 1280

MJ

Akurat wasza grupa robi sporo konkretnych rzeczy. Chodziło mi o tych wszystkich, którzy budzą się przed jakimś forum i antyszczytem, żeby tam pojechać, a na co dzień nie chce im się nawet rozwiesić plakatów, lub cała ich aktywność sprowadza się do sprzedaży gazetek i spotkań o socjalizmie, z których nic nie wynika. Przed każdym forum nagle okazuje się, że mamy w Polsce masę różnych grup "alterglobalistycznych". Szkoda że nie ma ich tylu, gdy np. protestują lokatorzy

autor: Cisza_, data nadania: 2008-10-29 13:50:56, suma postów tego autora: 2083

dziekuje;)

To moze przekaz te uwagi czcigodnemu gronu redakcyjnemu, bo 99% informacji o naszych dzialaniach jakos na tym portalu sie nie ukazuje...
Robimy za malo oswiadczen?;P

autor: MJ, data nadania: 2008-10-29 21:57:05, suma postów tego autora: 1280

Dodaj komentarz